Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 799 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następna
Autor Wiadomość
#761 PostWysłany: 28 Mar 2019 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
archivedb napisał(a):
Wrócę pewnie tym Flibico, bo powrotny transfer Wizza to 189 zł :o Ale to już mniejszy ból bo pójdę sobie tam w ciągu dnia i podobno z Midi nie ma kolejek do autobusów, tylko z lotniska są... We'll see.


Nie bój bidy, kolejki są - aczkolwiek mniejsze i raczej po pół godziny się zmieścisz. Ale daszku też nie ma :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#762 PostWysłany: 28 Mar 2019 11:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Daszku ni ma, a ostatnio jak jechałem, to jeden popołudniowy autobus niespodziewanie wypadł im z rozkładu, co oczywiście przyczyniło się do wydłużenia kolejek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#763 PostWysłany: 28 Mar 2019 12:05 

Rejestracja: 14 Lis 2014
Posty: 35
michzak napisał(a):
To po co tam lecisz, skoro już jesteś wkurzony?
Jak dla mnie transfer Flibco nie jest najlepszy, preferuje jechać busem do Charleroi I w pociąg do Brukseli, wtedy możesz sobie wysiąść na Midi, Central czy Nord, do wyboru, do koloru...

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Kupowałem bilety na pół roku do przodu jak co roku zresztą, dopiero przed wylotem robię research gdzie lecę i się okazuje że kraj z PKB per capita 3x większym od Polski ma warunki takie o jakich mi się w Egipcie czy Maroko nawet nie śniło :)

Rzeczywiście jest opcja pociągu, ale dojechać tam przy spóźnieniu samolotu nie sposób, do tego kręcenie się w nocy po Charleroi to też chyba nie jest najlepszy pomysł, pomijając fakt, że taki układ nawet bez czekania na busa i pociąg to 1,5h i wychodzi drożej niż transfer Wizza/Ryana z lotniska, i to jest jakaś kpina dla mnie :) Nie czepiam się że "w Belgii drogo" bo wiadomo że to nie jest Ukraina, ale nie spodziewałem się po prostu że będę musiał się przygotowywać jak do wyprawy przez Rio i uważać na każdy krok żeby przypadkiem nie wejść gdzieś gdzie turysta wchodzić nie powinien, czyżby powolny rozkład cywilizacji zachodu?

abelincoln napisał(a):
Nie bój bidy, kolejki są - aczkolwiek mniejsze i raczej po pół godziny się zmieścisz. Ale daszku też nie ma


Czyli jednak to prawda, no cóż, znajomi pod nas podskoczą albo weźmiemy transfer, niezłe jaja, to aż taki problem zwiększyć częstotliwość kursowania busów? Jak oceniasz bezpieczeństwo samej Brukseli? Bo to mnie najbardziej zaskoczyło :D

Kashpir napisał(a):
Daszku ni ma, a ostatnio jak jechałem, to jeden popołudniowy autobus niespodziewanie wypadł im z rozkładu, co oczywiście przyczyniło się do wydłużenia kolejek.


I to wszystko w cenie ~transferu autem, dziwne że ludzie jeszcze z ich usług korzystają :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#764 PostWysłany: 17 Gru 2019 14:27 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
W związku z tym, że z lotniska Charleroi można się teraz legalnie wydostać pieszo viewtopic.php?p=1156229#p1156229 istnieje możliwość dojazdu do Brukseli w sposób trochę niestandardowy, powolny ale za to w konkurencyjnej cenie dostępnej przez cały czas bez ograniczeń.
Z lotniska idziemy na przystanek "RANSART Cimetière" https://en.mapy.cz/s/jasolocazu zlokalizowany naprzeciwko parkingu P4. Wsiadamy do autobusu TEC nr 67, kupujemy bilet jednodniowy sieciowy "Horizon+" za 10 EUR (albo za 8 EUR z kartą MOBIB z wcześniejszym zakupem przez Internet) i jedziemy na końcowy JUMET Madeleine. Tam przesiadka na linię 365A, która jedzie do Brukseli na dworzec Midi(Zuid). Po drodze można jeszcze wysiąść i zobaczyć pole bitwy i pomniki w Waterloo.

Na kartę MOBIB można zakupić ten bilet również w wersji trzydniowej za 16 EUR. Wtedy otwierają się całkowicie nowe perspektywy turystyczne. Za tą śmieszną kwotę można zwiedzić całą południową Belgię jeżdżąc wszystkimi autobusami i tramwajami TEC. Dodatkowo w korespondencji mejlowej bezpośrednio z firmą dowiedziałem się, że bilety "HORIZON+" nie obowiązują na linii A do lotniska w Charleroi i 14 do Akwizgranu. Za to można na nich pojechać w 78 do Maastricht i 80/1 do Luksemburga.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#765 PostWysłany: 03 Sie 2021 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Moi drodzy,
czy obecnie najprostszy dojazd z lotniska Charleroi do Gare du Midi w Brukseli jest autobusem Flibco ?

Wysyłam moją mamuśkę na wycieczkę z Modlina do siostry ciotecznej w Brukseli. Mamuśka jest starsza i nieogarnięta. Muszę zaplanować jej tani i łatwy przejazd żeby nie zaginęła na zachodzie :)
Siostra mieszka niedaleko Midi więc zgarnie ją stamtąd.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#766 PostWysłany: 03 Sie 2021 22:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Tak, to zdecydowanie najprostsza opcja dla takiej osoby. Choć już niestety nie jest tania jak kilka lat temu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#767 PostWysłany: 03 Sie 2021 22:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Albo poszukać w grupach polaków i jakiś polski transfer załatwić.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#768 PostWysłany: 14 Lis 2021 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
ten bilet na flibco jest ważny na cały dzień bez wyboru godziny odjazdu, czy te busy są zapchane czy coś w ten deseń? dziwna byłaby sytuacja kiedy nie starczyłoby dla kogoś miejsca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#769 PostWysłany: 14 Lis 2021 23:22 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@ptak23 info z wczoraj - po przylocie z WRO - odjazd mial być o 17:45 ale kierowca czekał ponad 10 minut aż się ludzie zejdą i autobus zapełni bo początkowo był w połowie pusty

Tapniete z Samsunga S12+ PRO
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ptak23 uważa post za pomocny.
 
      
#770 PostWysłany: 28 Sty 2022 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Mam pytanie czy ktoś korzystał z dostępnej na flibco usługi przejazdu door 2 door?

Lecimy większa grupą do CRL obecnie bilety flibco za RT 29EUR, ile można by zapłacić za jakąś większą taksówkę na trasie do umownego centrum Brukseli?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#771 PostWysłany: 28 Sty 2022 17:08 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Sprawdź sobie cenę np. tu: https://taxi.booking.com/
Np. termin za tydzień, kurs z CRL do Manneken Pis (trasa 58km) pokazuje koszt 101 EUR za vana (max. 7 pasażerów)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#772 PostWysłany: 28 Sty 2022 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
No to suma sumarum ciut taniej niż flibco. Podziękował za stronkę, nie znałem jej.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#773 PostWysłany: 01 Lut 2022 10:26 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Czy flibco wogole jeździ? Nic mi nie znajduje na kwiecień...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#774 PostWysłany: 01 Lut 2022 11:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Rozkład na razie jest wrzucony do końca lotniczego sezonu zimowego, czyli do 26 marca 2022 r.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
#775 PostWysłany: 01 Lut 2022 12:05 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Linia z lotniska do Brukseli na 100% będzie dalej kursować.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#776 PostWysłany: 31 Mar 2022 21:33 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Komuś udało sie kupic bilet flibco?
wszystkie moje karty użyłem i cały czas "podejrzenie fraudu"...


Ostatnio edytowany przez puhacz, 01 Kwi 2022 08:18, edytowano w sumie 1 raz
Uporzadkowanie wpisu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#777 PostWysłany: 13 Maj 2022 09:03 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
czy te bilety na flibco mozna kupic na CRL u kierowcy czy trzeba wczesnie poprzez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#778 PostWysłany: 13 Maj 2022 09:24 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1284
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
Mozesz kupic na miejscu ale pamietaj ze pierwszenstwo maja ci z biletami.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#779 PostWysłany: 13 Maj 2022 11:19 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
@samaki9

Na CRL jest kasa w baraku, ale nie całodobowa
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#780 PostWysłany: 13 Maj 2022 12:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Nie wiem jak jest z samym połączeniem do Brukseli, ale pamiętam z czasów przedcovidowych, że na innych kierunkach w kasie na lotnisku za bilet płaciło się więcej niż na www (miałem przylot na styk i nie chciałem ryzykować zakupu online - kierunek Namur).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 799 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group