Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Sie 2018 08:22 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 17
Witam,
Mam przesiadkę w CHarleroi 5 września z Modlina na Lanzarote bez bagażu rejestrowanego.
Czy informacja, na którym terminalu wyląduję podawana jest dopiero w dzień wylotu ?
Czy da się gdzieś podglądnąć historię lądowań (w którym terminalu lądował) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#42 PostWysłany: 08 Sie 2018 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
Raczej ustalają to na bieżąco. Np. dziś Modlin ląduje na T2, a wylot na Lanzarote jest z T1. T2 w Charelroi jest naprawdę mały (mniejszy niż Modlin).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 09 Sie 2018 08:29 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 17
-- 09 Sie 2018 08:25 --

Rozumiem, dzięki za odpowiedź.
Czy jest tu ktoś, kto korzystał na tym lotnisku z "FAST TRACK" ?
Można to wykupić na miejscu, czy tylko wcześniej przez internet ?
Jeśli wcześniej to czy wystarczy 2 godzin przed wylotem ?
Jak wygląda zakup przez smartphone, potwierdzenie będzie na telefonie ?

-- 09 Sie 2018 08:29 --

ok, wiem już że można kupić na miejscu w punkcie informacyjnym... Ale jak wygląda zakup przez internet ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 09 Sie 2018 08:34 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@thevolt230 przecież tutaj https://www.brussels-charleroi-airport.com/en/before-you-leave/fast-track/index.html wszystko jest napisane, jak wejdziesz w FAQ na dole to masz napisane do kiedy można kupić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 09 Sie 2018 08:42 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 17
Faktycznie nie doczytałem FAQ... dzięki.
Czy ktoś próbował skanować kod QR z telefonu przy wejściu na fast track ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 28 Gru 2018 23:09 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 83
Cześć,
Powiedzcie mi proszę w przypadku bagażu podręcznego - czy zdążę przesiąść się z lotu Malta-Bruksela (przylot o 19:10 - Ryanair) na lot Bruksela-Warszawa (wylot o 21:20 - Wizzair)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 29 Gru 2018 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@Benobi
Bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 29 Gru 2018 02:01 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Przy braku obsuw nawet godzina wystarczy o tej porze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 29 Gru 2018 02:03 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 83
Dziękuję za Wasze odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 31 Sty 2019 11:36 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 1
Cześć,

Przesiadaliśmy się w styczniu 2019 na CRL, uaktualnię zatem nieco wątek ;)

1. Lot w sobotę. Planowany przylot na CRL 11:35, wylot o 13:10 - godzina zamknięcia bramki na karcie pokładowej: 12:40.

2. Nigdy wcześniej nie byliśmy na CRL. Przeczytaliśmy na forum o przesiadkach tamże ;)

3. Obejrzeliśmy historię lotów na flightradarze. Okazało się, dolot jest realizowany przez rotację z CRL i ma ca. 85% punktualność.

4. Obejrzeliśmy tablicę przylotów/odlotów na stronie CRL. Stało się jasne, że przylecimy na T2 a będziemy wylatywać z T1. Czyli czeka nas przejście między terminalami i ponowne przejście przez security.

5. Obawialiśmy się o powodzenie przesiadki, postanowiliśmy więc zwiększyć swoje szanse: na dolocie Ryanem wybraliśmy miejsca z przodu kabiny w celu szybkiego opuszczenia samolotu i możliwości zabrania pokładówek ze sobą do kabiny. Z kolei na CRL kupiliśmy zawczasu fast track.

6. Samolot z CRL przyleciał po nas o czasie i dowiózł nas na CRL z 10 minutowym zapasem. Dobra nasza!

7. Przejście z T2 na T1 (nie można się zgubić) zajęło nam nie więcej niż pięć minut a wraz z wyjściem z samolotu i obowiązkowym selfie ;) - nie więcej niż dziesięć.

8. Przed właściwym terminalem T1 rozstawiony jest namiot ze "ślimakiem" (tą taśmą organizującą kolejkę) i czterema stanowiskami jakby prekontroli. Kiedy tam byliśmy wszystkie cztery były obsadzone, ale po co, nie wiemy? Pracownicy powtarzali "przechodźcie dalej, przechodźcie dalej".

9. Kilka kroków po wyjściu z namiotu jest właściwy terminal T1. Nie wiem z czego to wynikało (była sobota przed południem) ale nigdy nie widzieliśmy bardziej pustej hali odlotów! Sądząc po wcześniejszym namiocie, mogła być to wyjątkowa sytuacja, ale przy checkinach nie było więcej niż po jednej osobie/parze.

10. Bramka fast tracka otwiera się na QR-kod z karty pokładowej, aczkolwiek dziewczyna z checkina najbliżej tej bramki chciała zobaczyć kartę na własne oczy. Proszę bardzo.

11. Na samym security znów praktycznie pusto. Mieliśmy wyjątkowe szczęście?

12. Po stronie bezpiecznej, jeden czy dwa sklepy. Piwosze mogą wybierać z nienajmniejszej kolekcji lokalnych piw. Jest też bar/piwiarnia z piwem z nalewaka. Tam siedziała mniej więcej połowa obecnych na terminalu.

13. Do T1 wchodzi się na górze, my mieliśmy boarding z bramki 10 na dole, a zatem:

14. Słynne drzwi były otwarte! I nie wygląda na to, żeby je teraz zamykali, ponieważ odbywa się nimi przejście z hali odlotów do bramek na dole. Również pasażerowie przylatujący na T1 mogli swobodnie dostać się przez nie na górę. Wszystko wygląda dokładnie jak na zdjęciu z pierwszej strony wątku.

15. Ostatnia sprawa: terminal T2 nie służy już wyłącznie tylko do przylotów albo tylko do odlotów. Ryan w tym samym czasie realizuje z niego i przyloty i odloty. Nie zauważyliśmy jednak jak mogłaby wyglądać przesiadka tylko w obrębie T2.

Udanych podróży!
Góra
 Profil Relacje PM off
Benobi lubi ten post.
Benobi uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 31 Sty 2019 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Terminal T2 jest strasznie mały, więc jeśli ktoś z niego odlatuje, a ma dłuższą przesiadkę to lepiej jest sobie trochę czasu posiedzieć w części landside w T1, bo jest tam więcej miejsc siedzących, toalet, kontaktów, punktów gastronomicznych i ogólnie wszystkiego co jest na lotnisku ;)
Z ważnych obserwacji - na tablicach informacyjnych już na T1 nie wyświetlają się żadne loty, które są z T2. Jedynie przed wejściem do namiotu (tego przed T1) jest tablica, na której wyświetlane są wszystkie loty z podaniem numeru Terminalu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 01 Lut 2019 23:11 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Jeszcze stoi ten namiot? :roll: Myślałem, że to tylko przejściowo postawili...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 18 Lut 2019 22:52 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 83
Cześć,
Miałem okazję korzystać z przesiadki na tym lotnisku. Doleciałem do terminala T1, również wylot miałem z T1.
Po wejściu do terminala nie idziemy jak wszyscy w prawo, skręcamy w lewo.
Po prawej stronie będą drzwi - tam schody i winda (odloty mogą być z parteru lub 2go piętra).
W zależności od tego, z którego miejsca mamy wylot, kierujemy się w odpowiednie miejsce.
ImageImageImageImageImageImage

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Benobi, 18 Lut 2019 23:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 18 Lut 2019 23:47 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
@Benobi To jest terminal T1, nie T2.
Góra
 Profil Relacje PM off
Benobi lubi ten post.
Benobi uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 18 Lut 2019 23:57 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 83
Dzięki, już poprawiłem ... coś mi się pokićkało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 24 Kwi 2019 10:45 

Rejestracja: 19 Gru 2018
Posty: 19
Podpowiedzcie mi, bo już nerwy działają :? 8-)

1.Tak czy owak, w locie łączonym obojetnie czy T2-T1 czy T1-T1 muszę najpierw do check in?
2.Korzyść z T1-T1 jest taka, że..
a) pomijam check in i kontrolę bezpieczeństwa (z biletami na boarding?)
b) pomijam tylko kontrolę?

Przepraszam, ale tak jak w pierwszym zdaniu :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 24 Kwi 2019 12:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Ad. 1 Jeśli masz bagaż do nadania, to idziesz do check-in; jeśli tylko podręczny, to check-in nie jest ci do niczego potrzebny.
Ad. 2 Jeśli masz T1-T1 z podręcznym, to - idąc jak napisał i udokumentował @Benobi - nie przechodzisz już żadnej kontroli, tylko udajesz się pod właściwą bramkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 24 Kwi 2019 14:40 

Rejestracja: 19 Gru 2018
Posty: 19
Dziękuję, utwierdziłeś mnie, i pomogłeś...
Jeżeli T2-T1 z podręcznym to tylko bezpieczeństwo bez check in?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 22 Wrz 2020 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
Czy jest jakaś szansa?
Przesiadka 40 min na CRL.
Przylot z PL ryanem, przesiadka na wizza do unijnego non Schengen.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 23 Wrz 2020 00:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Bardzo ryzykowne - musiałbyś praktycznie mieć pewność, że oba loty będą obsługiwane na T1 i że twój przylot się nie opóźni. Na non-Schengen jeszcze chyba dodatkowo kontrola paszportowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group