Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Lut 2018 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Takie pytanko - chcę lecieć Belavią z Moskwy do Warszawy z krótką przesiadką w Mińsku - ktoś przerabiał taki wariant?
Wizę rosyjską oczywiście będę miał, ale co z Białoruską?
Podobno loty Moskwa-Mińsk to tak jakby krajówki, więc obawiam się, że nie wejdę w strefę tranzytową w Mińsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 02 Lut 2018 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
a na MSQ nie dostaje sie teraz wizy białoruskiej od ręki? Przecież tam można na stopoverze bez problemu wyskoczyć na miasto.
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Lut 2018 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Owszem, nawet z tego korzystałem lecąc z Warszawy.
Lot z Moskwy, jak już wspomniałem jest specyficzny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Lut 2018 20:44 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 427
niebieski
Nie potrzebujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Lut 2018 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W nawiązaniu do poniższych informacji wycofuję się z tego, co napisałem.
A według mnie potrzebuje:
http://mfa.gov.by/en/visa/visafreetrave ... 9bf2c.html
Cytuj:
The given order of visa-free movement through the airport does not extend to persons coming to Belarus by plane from the Russian Federation, as well as to those who intend to fly to the airports of the Russian Federation (such flights are considered as internal ones and do not have border control).
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Lut 2018 22:07 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
pablo79 napisał(a):
Takie pytanko - chcę lecieć Belavią z Moskwy do Warszawy z krótką przesiadką w Mińsku - ktoś przerabiał taki wariant?
Wizę rosyjską oczywiście będę miał, ale co z Białoruską?
Podobno loty Moskwa-Mińsk to tak jakby krajówki, więc obawiam się, że nie wejdę w strefę tranzytową w Mińsku.


https://en.belavia.by/faq/
Pytanie: "Is the transit visa needed?"

http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_is ... _lotnisko/

a dłuższą dyskusję na temat różnicy między transferem przez lotnisko w Mińsku, a bezwizowym wjazdem na Białoruś poczytasz w tym wątku bialorus-wiza,1492,49194&start=180
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo79 uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 03 Lut 2018 02:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Analizując przytaczane materiały, wychodzi na to, że powinno przejść bez wizy - moje pytanie dalej aktualne - czy jest ktoś kto to osobiście przerabiał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Kwi 2019 14:11 

Rejestracja: 16 Kwi 2019
Posty: 2
Hej, podbijam. Czy ktoś leciał niedawno osobiście z Polski do Rosji z tranzytem w Mińsku i mógłby opisać jak to wygląda i potwierdzić, że jest w pełni "legalne".? Chodzi mi głównie o to jak wygląda sytuacja po przylocie do Rosji - czy jest normalnie kontrola graniczna, dostaje się pieczątkę w paszporcie i kartę migracyjną? Chętnie też poczytam wrażenia o przesiadce w Mińsku. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 16 Kwi 2019 20:40 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Jeśli masz bilet i wizę do kraju docelowego (Rosja) to jest to legalne. Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli? Chodzi Ci o dotarcie do celu czy o pieczątki w paszporcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 18 Kwi 2019 15:20 

Rejestracja: 16 Kwi 2019
Posty: 2
Rosja jest krajem, w którym często trafiają się kontrole cudzoziemców, a ja jadę tam w celu naukowym na miesiąc. Dowodem legalności wjazdu jest właśnie pieczątka w paszporcie, nie sama wiza. Z tego na przykład względu nie jest obecnie legalny wjazd do Rosji pociągiem przez Białoruś - w razie kontroli są problemy. Samo dotarcie do celu nie determinuje legalności pobytu. Dlatego tak - chodzi o dotarcie do celu, i tak - chodzi o pieczątkę w paszporcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Kwi 2019 18:09 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
No ale ty chcesz lecieć, a tu nie ma problemu, bo wychodząc na zewnątrz terminala musisz przejść przez kontrolę graniczną, nawet jeśli jest opcja visa free. Zakładam, że przylatujesz spoza ichniejszej Unii.
Nie orientuję się czy z terminala krajowego w Rosji (na ten chyba przylatują z BY) jest przejście na terminal międzynarodowy, gdzie jest stanowisko ichniejszej służby granicznej, bo na podstawie stempli białoruskich i biletu lotniczego powinni ci podbić wjazd, ale to temat nie tu, tylko w dziale Rosja (+konkretne lotnisko przylotu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Kwi 2019 18:22 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Od prawie 2 lat (od maja 2017), Rosja loty z/na Białoruś traktuje jako loty międzynarodowe.
Tylko po stronie Białorusi te loty są traktowane jako "krajowe".

Czyli przylatując z Mińska na lotnisko w Rosji, masz normalną rosyjską kontrolę graniczną. Tak samo przy wylocie z Rosji na Białoruś.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 23 Lip 2019 12:32 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
Sengaia napisał(a):
Witam, wiem ze to juz stary watek ale podlaczam sie do pytania o wize, poniewaz zakupilam bilet powrotny z Bangkoku do Budapesztu lecz dostalam informacje iz ma byc stop techiniczny w Minsku na Bialorusi i jest tam obowiazek wizowy. Jak to wyglada? Trzeba wyrobic wize wczesniej w Polsce? Ktos tu pisal ze mozna ja kupic na lotnisku? nie wiem czy dobrze zrozumialam, w kazdym razie bilet jest z Bangkoku do Budapesztu z Air Asia, moze ktos lecial i moze mi powiedziec jak to wyglada? z gory dzieki!


Post sprzed 4 lat, czy coś się zmieniło? Przy stopie technicznym nie potrzeba wizy, nie przejmować się?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Lis 2019 00:26 

Rejestracja: 29 Lis 2019
Posty: 1
Aktualne (jestem w temacie):

„Od dnia 15 maja 2017 roku zmieniła się procedura obsługi pasażerów przylatujących z Republiki Białorusi do Federacji Rosyjskiej. Wszystkie rejsy do rosyjskich miast zostały przeniesione z terminali obsługujących ruch wewnętrzny do sektorów międzynarodowych rosyjskich lotnisk.

Oprócz tego statki powietrzne i pasażerowie przylatujący z Białorusi i odlatujący na Białoruś podlegają kontroli granicznej.

Na lotnisku w Mińsku procedura obsługi pasażerów przylatujących z Federacji Rosyjskiej nie uległa zmianie.

Pasażerowie udający się do Federacji Rosyjskiej tranzytem przez Lotnisko Narodowe „Mińsk” są zobowiązani do okazania dokumentu potwierdzającego ich tożsamość oraz karty migracyjnej wypełnionej po przybyciu do Republiki Białorusi.”

http://airport.by/en/passengers-instruction


Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Lis 2019 13:42 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Potwierdzam powyższe informacje.

Tranzyt na lot do Rosji w MSQ bezproblemowy.
Po wylądowaniu nie idziemy do kontroli paszportowej, tylko oznaczoną ścieżką na transfer desk.
Miłe Panie wydrukują karty pokładowe (leciałem z samym podręcznym).
Następnie prowizoryczna kontrola bezpieczeństwa (sam bagaż na taśmę, bez wyjmowania czegokolwiek) i już jesteśmy z powrotem na airside.

Loty do Rosji odbywają się z wydzielonej części terminala, jest też osobny business lounge.
Przed stanowiskami odprawy paszportowej karta migracyjna do samodzielnego uzupełnienia.
Co ciekawe, przy okazji kontroli proszono mnie o okazanie biletu na lot, którym PRZYLECIAŁEM do Mińska.

Już po przylocie do KGD mieliśmy wszyscy normalną kontrolę paszportową rosyjską.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group