Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 21 Paź 2022 21:34 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 418
Loty: 213
Kilometry: 278 320
niebieski
Bilet kupiony dziś u kierowcy trolejbusa 103 kosztował 1,40 KM
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#42 PostWysłany: 01 Kwi 2023 21:12 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
Potwierdzam wszystkie wcześniejsze informacje, są aktualne. Z lotniska łatwo dojść przez osiedle domków do centrum handlowego Mercator. W centrum na piętrze wypłacimy gotówkę z bankomatu UniCredit (najlepiej Revolut, inne karty czy bankomaty to niestety prowizja i to aż 10 KM). Przystanek jest przed centrum. Bilet kupimy w kiosku. Trolejbus 103 w kierunku Trg Austrija. Wysiadamy na pętli i mamy trzy kroki do centrum Bascarsija. Na powrót tak samo - ale kierunek Dobrinja. Cena biletu 1,60 KM. Bilet podajemy kierowcy przez okienko po wejściu przednimi drzwiami trolejbusa.
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 08 Kwi 2023 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Do jadących nim - czy autobus lotniskowy za 5 BAM jedzie prosto do centrum Bascarsija czy zatrzymuje się gdzieś po drodze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 08 Kwi 2023 13:03 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Ma kilka przystanków
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Andi uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 17 Sie 2023 22:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Autobus lotniskowy Centrotrans
Jak wypatrzyłem we wnętrzu autobusu jest to linia 200E. Można wygooglować trasę np. moovit i wtedy widzimy wszystkie przystanki https://moovitapp.com/index/en/public_t ... 11995314-0
Cena biletu wciąż 5 KM. Aktualny rozkład znajdziemy poniżej. Ale warto sprawdzać na stronie https://www.sarajevo-airport.ba/Page/Autobus - tam chyba zawsze powinien być aktualny
Załącznik:
IMG_20230814_124037826_copy_768x1020.jpg
IMG_20230814_124037826_copy_768x1020.jpg [ 235.69 KiB | Obejrzany 918 razy ]

Odjazd o 13:00 bardzo ładnie się zgrywa z samolotem LOTu z Warszawy przylatującym o 12:30 (śr/pt/sb), powinno się zdążyć nawet z rejestrowanym. Przystanek lotniskowy to dużo powiedziane - wisi tablica na latarni na prawo od budek z wypożyczalniami samochodów, nie ma żadnej ławeczki czy zadaszenia.
Załącznik:
IMG_20230814_123651669_copy_1020x768.jpg
IMG_20230814_123651669_copy_1020x768.jpg [ 229.36 KiB | Obejrzany 918 razy ]


Punktualność - jak po przylocie czekałem obok na odbiór samochodu, to autobus odjechał kilka minut przed 13:00. Gdy czekałem na autobus po oddaniu samochodu, to autobus zjawił się lotnisku dopiero kilka minut po 13:00... W teorii ma luk bagażowy i pytamy kierowcę, czy może otworzyć, bo mieliśmy bagaż rejestrowany - niestety kierowca mówi, że nie wożą tam bagaży i torbę musimy wcisnąć do busika (a w środku nie ma wydzielonego miejsca na większe bagaże). Przejazd do przedostatniego przystanku trwał trochę ponad 30 minut.


Taksówka
W drodze powrotnej zdecydowaliśmy się na taksówkę - nie uśmiechało mi się ponowne targanie torby na przystanek, a potem wciąganie jej do środka busika. Chciałem z wyprzedzeniem zamówić Crveni taxi (czyli Czerwona taksówka) - godzinę wcześniej się nie dało, pani mówi, żeby dzwonić 10 minut przed kursem. Dzwonię na wszelki wypadek dwadzieścia minut wcześniej, pani sprawdza, po chwili mówi, że nie ma kierowców i "call me again in some time" i po prostu się rozłącza. Dzwonię więc po kolejnych 10 minutach, w odpowiedzi na moje pytanie, tym razem pani rozłącza się bez słowa... :roll:

Próbujemy u konkurencji - Zuti taxi (czyli Żółta taksówka 033 657307). Telefon szybko odebrany, pan trochę łamaną angielszczyzną potwierdza zamówienie na adres i że taxi za 5 minut, Renault Megane. Spodziewamy się żółtej taksówki, ale renówka jest szara i bez żadnych oznaczeń :? Ale w środku o dziwo jest taksometr, mówię "Aerodrom" i kierowca bez zwracania uwagi sam włącza. Kurs z okolic katedry wyszedł 18,70 KM (kierowcy oczywiście dajemy 20), jechaliśmy ok. 20 minut. Drugą korporację polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 06 Wrz 2023 12:39 

Rejestracja: 17 Mar 2022
Posty: 206
Loty: 83
Kilometry: 137 593
złoty
Check in i security idą bardzo wolno - godzina mimo niedużej liczby pasażerów, lepiej nie przyjeżdżać na ostatnią chwilę. Ciekawe są standardy bezpieczeństwa, nikt o nic nie pyta, wszystko leci do skanera w plecakach. Bramka pika co chwilę, raz zdejmowanie pasków, butów i ponowne przejście, a następna osoba tylko szybkie macanie po ramionach i dalej...
Góra
 Profil Relacje PM off
cyryl99 uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 20 Wrz 2023 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Dziś pani w kiosku sprzedała mi bilet na trolejbus w cenie 1.80 KM, więc cena wzrosła.
BTW z jazdą trolejbusem to mam pewną zagwozdkę, otóż jednym razem kierowca częściowo mi go nadrywa, innym razem koło kierowcy jest taki nasz stary kasownik, ale sporo przejazdów miałem tak że kierowca machnął żeby iść dalej i ostatecznie zostałem z nieskasowanym biletem, finał taki że na tym samym bilecie jechałem kilka razy, niby fajna sprawa ale przecież chyba nie ma tak być (z drugiej strony kanara nigdy nie widziałem), ktoś może rozkminił ten ich system biletowo- transportowy? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 20 Wrz 2023 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Andi

Jesteś na Bałkanach…nie zawracaj sobie głowy rozmienianiem jak coś działa (a raczej nie działa) i życie będzie szczęśliwsze ;) Tam po prostu tak jest
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Andi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 20 Wrz 2023 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
@Martinuss tak biorę poprawkę na Bałkany, ale miejscowi grzecznie jeden za drugim albo odbijają kartę albo kupują u kierowcy (ja nie kupuje bo jeżdżę cały czas na jednym), wygląda na to że oprócz mnie nikt nie jedzie na gapę :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 02 Lut 2024 12:36 

Rejestracja: 10 Mar 2018
Posty: 5
DXmaniac napisał(a):
Potwierdzam wszystkie wcześniejsze informacje, są aktualne. Z lotniska łatwo dojść przez osiedle domków do centrum handlowego Mercator. W centrum na piętrze wypłacimy gotówkę z bankomatu UniCredit (najlepiej Revolut, inne karty czy bankomaty to niestety prowizja i to aż 10 KM). Przystanek jest przed centrum. Bilet kupimy w kiosku. Trolejbus 103 w kierunku Trg Austrija. Wysiadamy na pętli i mamy trzy kroki do centrum Bascarsija. Na powrót tak samo - ale kierunek Dobrinja. Cena biletu 1,60 KM. Bilet podajemy kierowcy przez okienko po wejściu przednimi drzwiami trolejbusa.

To prawda, do trolejbusu idzie się krótko, a ten jeździ na tyle często, że dość szybko dojeżdżamy z lotniska do centrum. Mnie jedynie zaskoczyły prowizje w bankomatach, całe szczęście, że wymieniłem trochę pieniędzy na lotnisku i w ten sposób miałem na bilet. Również na lotnisku, w zwykłym kiosku w rogu głównej hali kupiłem kartę Novotel do telefonu za 5 marek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group