Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 30 Sie 2021 22:37 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Można, ale jest tam dziwnie.

Jak się przed nadaniem bagażu rejestrowanego zapytałem pani wpuszczajacej do strefy security czy mogę mieć płyny w podręcznym i pokazałem butelki, to zaròwno ona jak i przechodzący obok pogranicznik powiedzieli, że nie, więc szybko przepakowalem co miałem z podręcznego do rejestrowanego.

Przy security się zdziwiłem bo 3 pôłlitrowe butelki z wodą, ktòre sobie zostawiłem w podręcznym przeszły bez problemu. A gość za mną miał w podręcznym z 8 litrowych butelek wyglądających na oliwę i rakiję, ktòre też przeszły.
Butelki z płynami prześwietlają osobno i pojedyńczo. Z tych ośmiu gościa za mną jedna się tym z security nie podobała, oglądali, przepuszczali przez maszynę 3 razy, ale w końcu i ją puścili. Pozostałe puścili bezproblemowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#62 PostWysłany: 30 Sie 2021 23:59 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 41
No to ja chyba rakije spakuje do normalnego bagazu. Za dobrą jest, żeby się zmarnowała. W podręcznym wezme wino.

A wracaja do tematu to wypełniłem formularz. Mam go w PDFie, ale zastanawiam się, czy nie wypełnić go jeszcze raz ręcznie. Bo o ile ze mną i żona nie ma problemu, bo jesteśmy zaszczepieni to dziecko nie. A w formularzu bylo traktowane jak dorosły. Nie usmiech mi się kwarantanna młodego po powrocie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 02 Wrz 2021 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
Bartek_TG napisał(a):
. Czy na lotnisku w Podgoricy dalej nie obowiązują limity płynów?


podobno 5l.
tydzień temu wróciłem do polski z 4l wina w podręcznym :)
wystarczy wyjąć każdą butelkę podczas kontroli
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 06 Wrz 2021 08:21 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 41
Również potwierdzam. 31.08 miałem 1,5L wina w szklanych butelkach oraz 1,5L wody mineralnej. Przeszło bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 19 Paź 2021 15:57 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
info z dziś nagle przy check-in-ach na lotach do PL zaczęli wymagać okazania wypełnionej Karty Lokalizacji Podróżnego (KLP) w wersji elektronicznej lub papierowej i był mały popłoch, ale na ścianie kiosku jest ksero z kodem QR, który przenosi od razu do naszej rządowej strony; jeszcze 3 tygodnie temu nikt w Podgoricy o to nie pytał a tu nagle...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 19 Paź 2021 17:37 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
16.10: otwarte, częściowo tylko wypełnione butelki 1,5 L przechodziły bez problemu.
Tylko butelki trzeba wyciągać do specjalnych skrzynek, słoiki były w plecaku i nie kazali wyciągać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 19 Paź 2021 17:39 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
nic nowego; tak jest od dawna; butelki osobno wna skaner; słoiki itd. nie są problemem; limit to do 5 litrów;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 30 Paź 2021 16:05 

Rejestracja: 01 Paź 2021
Posty: 8
Cześć! Jestem właśnie na lotnisku w Podgoricy i z racji, że kilka godzin do odlotu pozwolę sobie napisać garść informacji dla przyszłych odwiedzających to miejsce.
- wifi darmowe i działa świetnie bez limitu czasowego
- na lotnisku brak przechowalni bagażu (można to zrobić na dworcu autobusowym. W samym rogu znajduje się tzw "garderoba" gdzie za 2 euro płatne przy odbiorze bagażu można przechować go na cały dzień
- Zarówno do miasta jak i z korzystałem z red taxi, które mogę polecić bardzo serdecznie. Szybki kontakt i niższe ceny niźli od złotów. Do miasta kurs o 8 rano wyniósł mnie dokładnie 7 euro, powrót o dziwo 5,95 mimo umówionych 7. Radzę uważać na taksówkarzy tu na miejscu. Niezwykle bezczelni i skłonni do wielu rzeczy by pozyskać klientów. Spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja, gdzie oczekując na zamówioną taksówkę o 15 udałem się około 10 minut przed dworzec by na nią poczekać wcześniej i odrazu zostałem otoczony przez kilku panów podających się za red taxi oraz będących rzekomo moimi kierowcami (tak tak to ja na ciebie czekam przyrzekali). Gdy pytałem o cenę było to 12 euro, ale po odpowiedzi z mojej strony że mam za 7 nagle schodzili do 7, potem 6 a nawet jeszcze mniej bylem tylko wsiadł i czym prędzej z nimi się udał bo jak mówili nie warto czekać 10 minut skoro on zawiezie taniej. Pewnie na miejscu by się okazało, że z 6 euro wyszło 12. Bardzo nachalni, brak znajomości angielskiego a co najgorsze wulgarni gdy dowiedzieli się o niższej cenie (więc radze unikać rozmów z nimi bo może wyjść niezręcznie). Z red taxi kontakowałem się z pracownikiem Davidem (+382 67 909 202 lub mail rezervacije.redtaxi@gmail.com)
- strechowanie dostępne, 7 euro (zdzierstwo)
Góra
 Profil Relacje PM off
jackrabbit uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 16 Maj 2022 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Potwierdzam, że nadal można przewozić wina i inne napoje w podręcznym. Na security są tylko skanowane osobno.
Pozdr z TGD
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 17 Cze 2022 22:17 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Nadal z biletem w pdf trzeba iść do odprawy i tam dadzą papierową kartę pokładową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 17 Cze 2022 23:55 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dobry wieczór
Wylot z Podgoricy 28.05 - tak, odesłali nas spod security pod bramki nadawania bagażu po papierowe karty pokładowe.
I co mnie totalnie zaskoczyło, pewna młoda dama przede mną na security legalnie przywiozła w bagażu podręcznym 5l wina :shock:
Szkoda, że nie doczytałam, że można... :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 18 Cze 2022 07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@dlatego - tak, ale nie chcą tego PDF w telefonie, a wyłącznie paszport.
Przed chwilą odbierałem - dosłownie 10 sekund, bo nie ma kolejek.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 03 Lip 2022 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Chciałem wydrukować karty pokładowe jak sugerował Wizz a tu niespodzianka to co mi wygenerowało to nie karty pokładowe, to standard?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 03 Lip 2022 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Tak.
Idziesz do checkinu, dajesz paszport i dostajesz papierową kartę jakbyś podróżował luksusowo normalną linią a nie lowcostem.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 03 Lip 2022 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Ok, sądziłem że to tylko w przypadku braku możliwości wydruku karty. Dzięki.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 03 Lip 2022 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
justysia75 napisał(a):
przywiozła w bagażu podręcznym 5l wina :shock:



Taki urok niebycia w UE ;) I ustanawiania własnego prawa...
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off
justysia75 uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 25 Wrz 2022 11:54 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 364
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Kilka informacji praktycznych:
*pod względem odbioru kart pokładowych nic się nie zmieniło - kierujemy się prosto do checkinu
*lotnisko jest zamykane na noc kilkadziesiąt minut po ostatnim przylocie
*w przypadku sporej kolejki obsługa przechodzi i wyłapuje ludzi na najbliższy lot - przejście bez kolejki
*jeśli macie dłuższe opóźnienie i siedzicie na airside nie popadajcie w nadmierny entuzjazm jeśli obsługa zaprosi Was do gate - nas wypchnęli ponownie na przyloty, granicznicy przekreślili pieczątkę wylotową i wyrzucili nas na strefę ogólną lotniska. Oficjalne tłumaczenie obsługi jest takie że to małe lotnisko, więc żeby zrobić miejsce i żeby ktoś mógł pójść zapalić wyrzucają ludzi z airside a potem zawołają ponownie. Tak też było - po ponad 8h czekania zostaliśmy ponownie wezwani przez głośniki i cała procedura wylotu od początku - BP, kolejna pieczątka wyjazdowa i security
*na przylotach wifi działa mocno średnio
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 25 Paź 2022 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Stan na 25.10.

Poszliśmy do check-in tylko z podręcznymi i boarding pass w pdf po papierowe wersje. Pani powiedziała że wersje pdf są także akceptowane i odesłała nas na security .

Lot Wizzair TGD - KTW
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 28 Paź 2022 12:25 

Rejestracja: 09 Kwi 2012
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 175 290
11 Paź 2022

Część grupy wraca Wizzair - nie ma konieczności wizyty w check-in, można od razu iść do kontroli bezpieczeństwa. (akceptowana jest elektroniczna karta pokładowa.
2 część grupy wraca Ryanairem - tu była konieczność udania się do check-in po standardową papierową kartę pokładową.

nie tylko co kraj, ale i co linia to obyczaj :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 20 Lis 2022 14:41 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 90
Jaka cena za taxi z centrum do lotniska w tym roku? Jest opcja dostac sie na lotnisko okolo 7;30 publicznym transportem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group