Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 20 Cze 2018 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
nie umiem Ci odpowiedziec
sam przejazd jest naprawde bardzo szybki
ale nie wiem czy to opoznienie ktore mnie spotkalo bedzie regula
czy jednorazowa wpadka podczas debiutu
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 20 Cze 2018 19:15 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
marek2011 napisał(a):
polecam http://rezervacije.redtaxi.me/form/en

wystarczy wysłać formularz, na zamówienie odpowiadają bardzo szybko na maila (w ciągu godziny), taksówki przyjeżdżają punktualnie, przejazd wg uczciwego wskazania licznika: np. z/do lotniska do/z centrum Podgoricy ok. 6-6,50 EUR. W przypadku zamówienia na lotnisko kierowca czeka z kartką z nazwiskiem o umówionej porze, można podać numer lotu i w razie opóźnienia kurs dostosują do realnego czasu przylotu.

zamówiłam u nich właśnie taxi dla 5 osób do Petrovac, 45e. Nawet wysłali mi zdjęcie samochodu z pytaniem czy taki może być.
@marek2011 powinieneś mieć jakąś prowizję :twisted:
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 21 Cze 2018 13:42 

Rejestracja: 16 Cze 2018
Posty: 18
Loty: 1
Kilometry: 988
Sprawdzone 19 czerwca 2018 roku. przystanek Areodrome ( nie zrazcie sie wygladem- bo to zwykla budka) normalnie jest na swoim miejscu 1,2 km od lotniska (15 minut spacerem z bagazami z portu lotniczego w strone Podgoricy)
-przed wiaduktem kolejowym trzeba skrecic w lewo na drozke gruntowa i jestesmy na stancija Areodrome . Taksowkarz na kolanach prawie przysiegal, ze pociagi nie zatrzymuja sie i nie wyjedziemy stad, ale po prostu naciagaja na taxi.
Uwaga - na rozkladzie sprawdzcie , bo inter city rzeczywiscie na areodrome sie nie zatrzymuje , tylko lokalne pociagi. My jechalismy o 21:45 lokalnym Podgorica - BAR. koszt do Sutomore za 2 osoby 3 euro 60 centow (taksowka po negocjacjach 30 euro).

Gdybyscie sie wstrzelili z rozkladem akurat na inter city to lepiej wziąć taxe do Podgoricy do dworca - koszt 5 eur i stamtad wszystkie jada i busy jeszcze )


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Lip 2019 06:42, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 21 Cze 2018 15:28 

Rejestracja: 16 Cze 2018
Posty: 18
Loty: 1
Kilometry: 988
dla przypomnienia rozklad jazdy na stronie :
http://www.zcg-prevoz.me/search

wpisujemy stacje poczatkowa i docelowa oraz date przejazdu , czyli Areodrome - Bar lub inne i wysiwetli aktualne przejazdy z godzinami i cenami.
jak sie nie zatrzymuje na areodrome, to nie ma go na rozkladzie.
bilet u konduktora bezproblemowo .
nie dajcie sie naciagnac na taxi, chyba,ze wieksza grupa to moze sie oplacac wziąć taxi wspolnie i na miejsce dotrzecie. My ze stacji w Sutomore jeszcze z 1,5 km musielismy isc do hotelu, ale tu pomogla automapa europa.
dobrej zabawy-ceny jak w Polsce , a pogoda jak w tropikach


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Lip 2019 06:43, edytowano w sumie 1 raz
P itp
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
panprofesor82 uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 22 Cze 2018 09:30 

Rejestracja: 20 Sty 2017
Posty: 52
travellista napisał(a):
Wczoraj i dzisiaj testowałem dojazd z lotniska TGD do Podgoricy pociągiem. Do przystanku Aerodrom z terminalu idzie się max. kwadrans, przygotujcie się na drogę z wąskim poboczem i sporą ilością pędzących samochodów. Oczywiście taxi mafia klasycznie próbuje naciągnąć turystów informując "no train, no bus". :) Na elewacji "budynku" stacyjnego jest już ślad po Polakach :D Pociąg (mocno zdezelowany skład) w obie strony niemal rozkładowo (trasa Podgorica-Bar-Podgorica), na trasie z lotniska konduktor do mnie nie podszedł i dotarłem do miasta za darmo, bilet kupowany w kasie to wydatek zawrotnej sumy 1 EUR (chociaż strona online sugeruje 1,20 EUR) :-P Oprócz mnie w obie strony nie było innych turystów, tylko dwóch lokalsów. Także to połączenie ewidentnie nie cieszy się dużą popularnością, taksówki królują. Miałem okazję lecieć w inauguracyjnym rejsie WizzAir TGD-WAW, ale przez cały czas lotu kapitan nawet nie przywitał się z pasażerami, a co dopiero mówić o wzmiance, że to nowa trasa :(

Czyli te pociągi lokalne raczej się nie opóźniają?
Ląduję w Podgoricy 19:05, pociąg jest 19:21, do tego odprawa paszportowa itp, więc raczej bez szans, żeby zdążyć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 22 Cze 2018 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Moj pociag przyjechal moze 2-3 minuty po czasie, to jest krotka trasa z Baru, wiec chyba kursuja rozkladowo.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 22 Cze 2018 11:43 

Rejestracja: 20 Sty 2017
Posty: 52
Ok, dzięki. Taksóweczka już klepnięta, cena całkiem ok, więc nie ma się co zastanawiać.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 22 Cze 2018 11:45, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 22 Cze 2018 16:33 

Rejestracja: 22 Cze 2018
Posty: 3
Właśnie wróciłem z Czarnogóry.

Jeśli ktoś wybiera taxi dobrze zamówić ją przez hotel. Nam wyszło 7€ za kurs do Podgoricy.

Linia kolejowa do Baru jest w remoncie i niektóre pociągi są łączone z komunikacja zastępcza i omijają przystanek Aerodrom.

Jak ktoś nie chce taxi to albo koleją do Aerodrom i później ok kwadransa droga bez pobocza na lotnisko. Albo jak to było opisywane jedzie autobusem i wysiada na rondzie za skrzyżowaniem na lotnisko i do Baru. Wtedy droga jest dwa razy dłuższa niż z kolejki. Oznakowanie słabe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 22 Cze 2018 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
@krzystof

Możesz coś więcej napisać o tym remoncie? Będę w Czarnogórze na początku września. Czy pociągi kursują do Baru, czy zastąpiły je autobusy?
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 24 Cze 2018 14:18 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
Na stronie kolei czarnogórskiej nie widzę informacji o tym remoncie,a zamierzamy w sierpniu jechać pociągiem z Baru.
@Krzysztof Piotr Męcina dołączam się do prośby z poprzedniego postu o więcej szczegółów o tym remoncie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 27 Cze 2018 12:37 

Rejestracja: 27 Cze 2018
Posty: 2
Właśnie wróciliśmy z Czarnogóry.
Mieszkaliśmy w Petrovac, transfer na lotnisko z REDTAXI wyszedł dokładnie wg cennika ze strony. Natomiast taksówkarze jeżdżą tam jak wariaci, ograniczenia i limity nie interesują ich ;) Natomiast myślę, że jest to najbardziej sensowna forma transportu do miejscowości do których nie dojeżdża kolej.
Odnośnie remontu kolei, co prawda nie korzystałem z niej, ale widziałem, żę pociągi jeżdżą. Tutaj jest Informacja o tymczasowym zamknięciu na kilka dni jakiegoś odcinka: http://www.zcg-prevoz.me/novosti/Otkaza ... +Reka.html
Góra
 Profil Relacje PM off
marttynna uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 27 Cze 2018 12:50 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Transport taxi w Czarnogórze być może nie jest zły, a nawet sensowny jak piszesz. Taniej jednak wychodzi transport autobusowy. Bilety z wyprzedzeniem możsesz kupić przez intenet np. z Podgoricy (Autobuska Stanica zaraz przy dworcu kolejowym) do wszystkich miast kraju. Ja wracałem Bijle Pola do stolicy, pojazd czysty i punktualny. Pewnie jak jedziecie grupą to koszt taxi będzie zbliżony do kosztu autobusowego. Co innego jak jeździsz solo. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 28 Cze 2018 09:13 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 96
Wynajelismy auto w terre-a-car. Fiesta na tydzien 210 euro + 10 euro za wjazd do Chorwacji.
100 euro depozytu w gotowce.
Wszystko bardzo ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 29 Cze 2018 13:10 

Rejestracja: 22 Cze 2018
Posty: 3
Co do remontu torów, w Podgoricy na dworcu głównym - chociaż to nazwa sporo nad wyrost - są tabliczki o remoncie torów do Baru finansowane ze środków UE. Faktycznie tory są wymieniane na nowe. Czekając w Podgoricy na pociąg usłyszeliśmy komunikat, że będzie komunikacja zastępcza i podjechały 2 autobusy, które zawiozły czekających na stację dalej niż Aerodrom. Chyba dlatego, że tam jest dobry dojazd busem, główną drogą do Baru. No i jest to stacja, a przystanek Aerodrom to zwykła budka bez kasy i 1 peron. W drugą stronę pociąg jechał normalnie. Bez problemu w Barze, kupiliśmy bilety na lotnisko. Sądząc po tempie prac do września spokojnie skończą.
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 29 Cze 2018 21:03 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Millionth Visitor napisał(a):
Właśnie wróciliśmy z Czarnogóry.
Mieszkaliśmy w Petrovac, transfer na lotnisko z REDTAXI wyszedł dokładnie wg cennika ze strony. Natomiast taksówkarze jeżdżą tam jak wariaci, ograniczenia i limity nie interesują ich ;) Natomiast myślę, że jest to najbardziej sensowna forma transportu do miejscowości do których nie dojeżdża kolej.
Odnośnie remontu kolei, co prawda nie korzystałem z niej, ale widziałem, żę pociągi jeżdżą. Tutaj jest Informacja o tymczasowym zamknięciu na kilka dni jakiegoś odcinka: http://www.zcg-prevoz.me/novosti/Otkaza ... +Reka.html

czy możesz napisać coś więcej o Petrovac? Będę tam za kilka tygodni, czy jest tam może jakieś lokalne BP?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 29 Cze 2018 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Przetestowane kilka godzin temu. Taksiarze przy lotnisku oszukują, że nie ma pociągów, a wszystko jeździ zgodnie z rozkładem, bilet z aerodrom do Sutomore 1,60eur. Sama miejscowość bardzo przyjemna na wypoczynek, na miejscu ceny niższe niż można się spodziewać, piwko w sklepie 0,80eur, duży kawałek pizzy na głównym deptaku 1eur, 9 godzinna wyprawa łódka wzloz wybrzeża 12eur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 11 Lip 2018 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Odprawa paszportowa po przylocie od kilku do kilkunastu minut.
Miałem tylko na dowód i bez najmniejszych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 11 Lip 2018 15:53 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
@panprofesor82 A wyprawa łódką na jakiej trasie?
Na stację szedłeś pieszo wg wskazówek tu zamieszczonych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 12 Lip 2018 07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@AguSS
Łódka na trasie Bar - Sutomore - jakieś mniejsze miejscowości - Budva (tu 3 godziny przerwy na zwiedzanie) i oczywiście powrót tą samą trasą w przystankiem na pobyt na niezłej plaży. Sam mieszkałem w Sutomore i polecam, jest deptak, na którym wieczorem spaceruje sporo ludzi, ceny dużo niższe niż w Budvie.
Stacja PKP Aerodrom zgodnie z informacjami opisanymi w temacie, spacer 10-15 min w zależności od szybkości, taksówkarze oczywiście po drodze ściemniają i twierdzą, że żadnego pociągi w danym dniu nie jeżdżą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 14 Lip 2018 23:49 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Aktualne zdjęcia "stacji" ;)

Załączniki:
Zrzut ekranu 2018-07-14 o 23.43.57.png
Zrzut ekranu 2018-07-14 o 23.43.57.png [ 1016.43 KiB | Obejrzany 2066 razy ]
Zrzut ekranu 2018-07-14 o 23.43.50.png
Zrzut ekranu 2018-07-14 o 23.43.50.png [ 971.2 KiB | Obejrzany 2066 razy ]
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group