Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Metrem\pociągiem\autobus 5C - przystanki są tuż obok siebie, zobacz z czego będziesz miał najbliżej do hotelu\pierwszej atrakcji.

Nie kojarzę by były bilety grupowe, najbliższe są w Malmo :)

Do planowania podróży poleca się rejseplanen.dk (można tam też znaleźć informację o cenach).

Za bilety w automatach komunikacji miejskiej zapłacisz tylko kartą (nie pamiętam czy można gotówką w kolejowych - bilet obowiązuje na wszystko). Nie można kupić biletów w autobusie - ew. apką bądź kartą rejsekort.

Automaty biletowe są na każdej stacji metra.

ps.
dworzec główny to Hovedbanegården po ichniejszemu


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 07 Sie 2022 22:38 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 8
Dziekuje:) Szkoda, nie skorzystać z takiej okazji. Na powrocie mam 8.5h w Arlandzie ale to temat na inny wątek;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#102 PostWysłany: 04 Wrz 2022 10:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Polecam następujący sposób transportu do centrum. Nie jedziemy metrem (unikamy przesiadki) tylko bezpośrednim pociągiem do stacji Østerport St. Bilet kosztuje 36 DK. Dzięki temu dojeżdżamy w okolicę fortu Kastellet i pomnika Małej Syrenki. Atrakcja totalnie przereklamowana ale mimo wszystko chyba trzeba zobaczyć :) Wydaje mi się że to dobre rozwiązanie do pomnik Małej Syrenki to chyba "krańcowa" atrakcja, tj. idziemy potem na południe w stronę starego miasta.

W związku z faktem że miałem zaliczone interesujące mnie atrakcje pierwszego dnia, drugiego dnia poszedłem na lotnisko na nogach około 12 km. Warto przejść się takimi nieturystycznymi miejscami bo przyjemnie się spaceruje w otoczeniu domków i bloków w skandynawskim porządku. Polecam też zahaczyć o plażę Amager Strandpark.

Uwaga tylko na dotarcie na lotnisko w opcji "na styk". Port jest naprawdę bardzo duży, a przy wyborze linii Wizzair po kontroli bezpieczeństwa mamy do przejścia jeszcze około 15-20 minut. Latają chyba z najbardziej oddalonej bramki.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#103 PostWysłany: 04 Wrz 2022 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Tajemnica poliszynela jest taka, że na trasie Kastrup-København H od lat nie ma kontroli biletów w pociągach dalekobieżnych ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 12 Paź 2022 09:20 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
To ciekawe, bo w ostatnia niedziele byla.
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek lubi ten post.
 
      
#105 PostWysłany: 01 Mar 2023 17:20 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Jakieś nowe informacje na temat trasy z lotniska do centrum miasta? Jak najlepiej/najtaniej ją pokonać ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 01 Mar 2023 17:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Najlepiej, kolejką
Najtaniej, na nogach

https://www.cph.dk/en/parking-transport ... metro-taxi
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
konrad91 uważa post za pomocny.
 
      
#107 PostWysłany: 01 Mar 2023 17:46 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
dzięki!
Kojarzysz czy ceny biletów się różnią jeśli kupujemy na miejscu od tych kupionych wcześniej w internecie?
Np. Bilet na kolejkę widzę teraz na niedzielę za 18.8/20 dkk (zależy od godziny odjazdu)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 01 Mar 2023 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Ta cena to bodajże z rejsekort. Papierowy bilet wyniesie 30. Nie ma znaczenia kiedy kupisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 uważa post za pomocny.
 
      
#109 PostWysłany: 02 Mar 2023 07:46 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Rozumiem, dzięki za informacje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 06 Wrz 2023 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Powiedzcie mi proszę bo chyba ślepy jestem i nie umiem znaleźć info.
Chcę podjechać z lotniska do centrum
Rozważam albo city small pass - ten kosztuje 80 dk
A ile kosztuje pojedynczy bilet na metro? - nie będę jeździł po kopenhadze, chcę tylko przejechać z lotniska do centrum i następnego dnia wrócić.

Czy Bilet na pociąg kosztuje 36 DK?

Nie wiem która opcja będzie lepsza, small pass, czy bilety pojedyncze - raz na pociąg a raz na metro.
Ktoś pomoże?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 06 Wrz 2023 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Na lotnisku idziesz po znakach na pociąg, w automacie kupujesz bilet, nie wiem czy podrożał, w marcu był po 30, wsiadasz i za 10 minut jesteś w centrum czy na stacji głównej czy przystanek dalej wysiadziesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 06 Wrz 2023 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Wciąż 30. Bilet na pociąg czy też metro jest ten sam - możesz kupić w automacie przy pociągach, albo przy metrze.
Skoro tylko chcesz jechać 2 razy, to taniej będzie 2*OW. Ale może skusisz się na tramwaj wodny (bo niewiele więcej jest sens - to małe miasto), wtedy już small pass będzie lepszy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 17 Lis 2023 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
A są tam bilety grupowe?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 26 Lis 2023 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
nie do końca o dojeździe (BTW - bilet 90min dalej kosztuje 30DKK) a o lotnisku: uwaga na czas oczekiwania podany na stronie (https://www.cph.dk/en) - pokazuje ok. 20 minut, i tyle faktycznie mi to zajęło przed chwilą, ale... tylko dlatego, że ni z gruszki, ni z pietruszki, wpuścili mnie na fast tracka :D kolejka do bramek wyglądała na dobre 45 minut stania

+ trzeba dodać dojście do bramek (Ryan/Wizz latają z/na F, a security jest między B a C) - dobre 15 minut, lotnisko jest naprawdę spore

więc naprawdę lepiej być wcześniej, jakby mnie nie wpuścili na fast tracka (byłem na lotnisku 1.5h przed odlotem) to do ostatniej chwili miałbym duszę na ramieniu, czy zdążę ;)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 08 Mar 2024 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Przy 4 osobach lepiej BOLT czy UBER do Centrum miasta ?
Wychodzi chyba podobnie jak kolejka ale za to centralnie pod sam hotel ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 08 Mar 2024 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Nie zapomnij wziąć wehikuł czasu, albowiem Uber nie działa w Kopenhadze od bodajże 2015 roku.
Jeśli chodzi o Bolta, to zabierzcie kaski, bowiem on oferuje tylko rowery i hulajnogi :D

Skąd udało się Ci uzyskać wycenę tej trasy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 08 Mar 2024 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
-- 08 Mar 2024 08:32 --

Czyli ktoś mnie wprowadził w błąd...

Podpowiedz jak najlepiej do Centrum w 4 osoby.

-- 08 Mar 2024 08:42 --

kostek966 napisał(a):
Na lotnisku idziesz po znakach na pociąg, w automacie kupujesz bilet, nie wiem czy podrożał, w marcu był po 30, wsiadasz i za 10 minut jesteś w centrum czy na stacji głównej czy przystanek dalej wysiadziesz

Można płacić kartą ? Dla 4 osób jest opcja biletu grupowego, czy 4 x pojedynczy ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 08 Mar 2024 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Metrem\pociągiem\autobus 5C - przystanki są tuż obok siebie, zobacz z czego będziesz miał najbliżej do hotelu\pierwszej atrakcji.

Nie kojarzę by były bilety grupowe, najbliższe są w Malmo :)

Do planowania podróży poleca się rejseplanen.dk (można tam też znaleźć informację o cenach).

Za bilety w automatach komunikacji miejskiej zapłacisz tylko kartą (nie pamiętam czy można gotówką w kolejowych - bilet obowiązuje na wszystko). Nie można kupić biletów w autobusie - ew. apką bądź kartą rejsekort.

Automaty biletowe są na każdej stacji metra.

ps.
dworzec główny to Hovedbanegården po ichniejszemu :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#119 PostWysłany: 08 Mar 2024 10:45 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Dziwnych czasów dożyliśmy. Z jednej strony każdy pasażer w komunikacji publicznej jest na wagę złota, z drugiej skutecznie się go zniechęca niemożliwością zakupu biletu. Dotyczy to zwłaszcza miast z tymi różnymi wynalazkami elektronicznymi, jedynie słusznymi kartami i dziwnymi taryfami. W Polsce też się zdarza, zwłaszcza gdy przejazdy są darmowe, ale tylko dla tubylców (prawie jak wagony nur für Deutsche). Swego czasu na tym forum zakładaliśmy spółdzielnię, żeby wzajemnie sobie kupować bilety na lotniskowe autobusy w Göteborgu. Choć gwoli ścisłości, wychowałem się w czasach, gdy bilety były tylko w kioskach do 18:00 i ludzie żyli (a samochodów nie było).
Oczywiście sporym postępem w kwestii dostępności są te wszystkie aplikacje. Chyba, że ktoś nie ma smartfona. Jak ja...
Góra
 Profil Relacje PM off
RKS1926 lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 08 Mar 2024 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Sorki za off top, ale ja jestem pełen podziwu, że wielkie korporacje typu Google czy Apple nie opracowały jeszcze systemu integracji swoich platform z np. mapami do zakupu biletów tam, gdzie tylko takowa opcja elektroniczna istnieje. Od dłuższego czasu czuję taki praktyczny brak w tej materii.

Przypomina mi to analogię do czasów, gdy lądując w każdym kraju przekładaliśmy w samolocie karty SIM, co by po wylądowaniu mieć kontakt ze światem. Miało się (bynajmniej ja) kilkanaście kopert z podpisanym krajem i datą, do kiedy karty SIM są ważne - przygotowywało się pieczołowicie karty, PIN - co by wszystko mieć pod ręką. Albo stało w kolejce po wylądowaniu, żeby taką kartę kupić, aktywować, uruchomić pakiet, itp. Co kraj, co miasto, to inna apka - cała procedura zakładania kont, dodawania karty płatniczej, itp. Czasami nawet walka z językiem. A tak, byłoby wszystko na jednej platformie, system sam by podpowiadał jaki bilet w oparciu o dane ewentualnych zniżek - bez czytania regulaminów, wielkiego researchu, dopytywania - lądujesz w Kopenhadze, sprawdzasz sobie Google Maps i wyskakuje "kup bilet jednorazowy lub całodniowy (opłaca się już przy 3 przejazdach)" - i tyle. Klik, mam. Marzenia o przyszłości, ale może kiedyś?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group