Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Metrem\pociągiem\autobus 5C - przystanki są tuż obok siebie, zobacz z czego będziesz miał najbliżej do hotelu\pierwszej atrakcji.

Nie kojarzę by były bilety grupowe, najbliższe są w Malmo :)

Do planowania podróży poleca się rejseplanen.dk (można tam też znaleźć informację o cenach).

Za bilety w automatach komunikacji miejskiej zapłacisz tylko kartą (nie pamiętam czy można gotówką w kolejowych - bilet obowiązuje na wszystko). Nie można kupić biletów w autobusie - ew. apką bądź kartą rejsekort.

Automaty biletowe są na każdej stacji metra.

ps.
dworzec główny to Hovedbanegården po ichniejszemu


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 04 Wrz 2017 10:07 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 118
Loty: 155
Kilometry: 329 354
Czy trzeba płacić za mandat z metra w Kopenhadze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#82 PostWysłany: 04 Wrz 2017 10:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 04 Wrz 2017 10:32 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Ile taki mandacik? Ile "zaoszczędziłeś"?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 04 Wrz 2017 10:51 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 118
Loty: 155
Kilometry: 329 354
750DKK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 12 Lut 2018 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Do wyboru mieliśmy bilet 24 i 72-godzinne.
Zakupiliśmy 2 bilety 72-godzinne po 200DKK/os.
Jako, że pogoda była mało sprzyjająca długim spacerom - często korzystaliśmy z metra , więc na pewno się zwróciła ta inwestycja.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 09 Maj 2018 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Mam 3,5h na przesiadkę (WAW-CPH, CPH-YYZ), jest sens w ogóle ruszać do centrum?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 09 Maj 2018 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
Jeśli nie masz bagażu to w 15 min po wylądowaniu jest się na peronie - a z tego miejsca jakieś 25 min do centrum. Powrót podobnie, plus kolejki do kontroli bezpieczeństwa (pewnie 15-20 min) plus kontrola paszportowa (pewnie z 10 min). Plus trochę rezerwy na nieprzewidziane okoliczności. Jak dla mnie niezbyt, ale ja wygodny jestem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:47 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 14
Loty: 16
Kilometry: 31 958
Witam :D
Czeka mnie podróż do Kopenhagi, służbowa, bo służbowa, ale jest. Przylot mam na Kastrup do terminala 2, zamierzam przejść na terminal 3 na metro i dojechać sobie nim do Christianshavn St. a stamtąd pieszo dojść do hotelu Kopenhagen Island na Kalvebod Brygge 53.
Moje pytania są następujące:
1. Jak wygląda bezpieczeństwo w tym regionie? Dolecę przed 11, więc nim dojadę do tej stacji pewnie będzie 12, zatem w środku dnia.
2. Znalazłem sprzeczne informacje o zakupie biletu, jedni mówią, że nie można płacić banknotami, inni, że można. Wiem, że muszę kupić bilet za ~36DKK, na 3 strefy. Jak to w końcu jest? Te biletomaty stoją tam na peronie kolejki?

Później już będę musiał przewędrować z hotelu w okolice Kasyna przy Amager Bvld. i Orestads Bvld. Również, jak to wygląda tam z bezpieczeństwem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 15 Mar 2019 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
Ostatnia strzelanina była na Amager, a wcześniej gangi ostrzeliwały się na Nørrebro - na szczęście Ty masz nocleg na Versterbro, tam jest spokojniej, ewentualnie natkniesz się tylko na bardzo doświadczone kobiety ulicy i pomniejsych dilerów. Tak więc może nie żegnaj się z rodziną, ale testament miej spisany przed wyjazdem... Nie na darmo nazywają to miejsce Bogotą północy :lol:

A tak poważnie, to Kopenhaga jest bezpiecznym miastem - szczególnie w środku dnia. Naprawdę nie masz się czego obawiać.
Nie będzie Ci prościej dojechać pociągiem do głównego dworca i potem przejść kawałek (albo podjechać 1 stację S-togiem)?

Biletomat jest przy wejściu na peron metra, bądź przed wejściem na perony kolejowe. Nie pomogę Ci zbytnio z gotówką (wydaje mi się że jest możliwość płatności gotówką, ale głowy nie dam - ostatni raz miałem duński pieniądz w ręku 3 lata temu... To bardzo karciany naród)
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 15 Mar 2019 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
jeśli to podróż służbowa, to po co się bawić w gotówkę? Płacisz kartą, dajesz bilet i wyciąg z karty pokazujący ile PLNów Ci sciągneło i powinno oddać dokładnie tyle ile wydałeś. Gotówka w Skandynawii jest stanowczo niemodna. W kościele potrafią być terminale, żeby 'tacę' wpłacić kartą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 15 Mar 2019 21:01 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 14
Loty: 16
Kilometry: 31 958
@abelincoln
Google i taką trasę mi proponowało. Jednakże: owszem człowiek boi się nowego miejsca, ale i ciekaw jest innego miasta, dlatego też chciałem po prostu przy okazji spaceru do hotelu zobaczyć chociaż kawałek miasta, ponieważ kolejne dwa dni spędzę na całodniowym spotkaniu :D
Dzięki za odpowiedź, będę z grubsza wiedział gdzie szukać magicznej maszynki do biletów, ostatecznie sobie rozmienię w jakimś sklepie.

@BrunoJ
W sumie też racja. Trochę mam opory przed korzystaniem z Polskiej karty za granicą, ale jak trzeba będzie to i plastik pójdzie w ruch.
I człowiek to jednak nieobeznany w świcie jest, bo głupi ja myślałem, że w Polsce karta jest najpopularniejsza :D

Dziękuję Panowie za odpowiedzi, mało latam a każda podróż to stres, a tak chociaż trochę mnei uspokoiliście :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 15 Mar 2019 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
@bargman
Z tego co napisałeś, to służbowe sprawy masz w okolicy Christianshavn, więc i tak tam trafisz... Z punktu widzenia zwiedzania to pewnie najlepiej przyjechać na dworzec, pójść do hotelu (zobaczyć kødbyen - aczkolwiek w południe w środku tygodnia to średnia atrakcja), a do Kasyna przejść po obu stronach kanału, a bezobsługowe metro zaliczyć w drodze powrotnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 19 Mar 2019 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Ktoś testował rower z lotniska? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 22 Mar 2019 09:54 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 14
Loty: 16
Kilometry: 31 958
Garść informacji już po podróży:
- Na lotnisku można kupić bilet na metro płacąc również gotówką. Odpowiednie biletomaty są oznaczone naklejkami "coins only", "card only". Jeśli w okienku wyboru stacji nie ma tej do której chcemy dojechać, należy wybrać opcję wpisania pierwszych dwóch liter nazwy stacji. Wybieramy, płacimy i dostajemy bilet ważny 1,5h.
- W biletomatach na stacji metra w mieście, w moim przypadku Christianshavn można było płacić tylko kartą i monetami.
- Na wyświetlaczach na stacji metra aktualny kurs to ten na samej górze, obok nazwy stacji docelowej jest oczekiwany czas przybycia.
- Kontroler jedynie zerknął na bilet sprawdzając czy mam właściwy.

Natomiast kiedy wracałem już do Polski i przyjechałem na lotnisko, być może ze względu, że byłem bardzo wcześnie, nie znalazłem nigdzie informacji o możliwości samodzielnej odprawy. W kioskach nie wyświetlał się LOT, oraz nie było nigdzie informacji, że dane stanowisko odprawia pasażerów. Odprawiłem się online na telefonie. Pilnujcie żeby wygenerowany kod był odpowiednio powiększony na ekranie, bo w pierwszej chwili przed wejściem na pokład czytnik nie ogarnął.

Chyba tyle :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 22 Mar 2019 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
herki99 napisał(a):
Mam 3,5h na przesiadkę (WAW-CPH, CPH-YYZ), jest sens w ogóle ruszać do centrum?

abelincoln napisał(a):
Jeśli nie masz bagażu to w 15 min po wylądowaniu jest się na peronie - a z tego miejsca jakieś 25 min do centrum. Powrót podobnie, plus kolejki do kontroli bezpieczeństwa (pewnie 15-20 min) plus kontrola paszportowa (pewnie z 10 min). Plus trochę rezerwy na nieprzewidziane okoliczności. Jak dla mnie niezbyt, ale ja wygodny jestem...

Możesz również wsiąść w metro i podjechać tylko 3 przystanki do Amager Strand. godzinny spacer na plaży z widokiem na słynny skęcony wieżowiec w Malmo i most Oresund. Lądujące samoloty będą świetnym bonusem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4989341 lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 13 Gru 2019 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Ryanair zawsze ląduje na terminalu F. Planuje podróż do miasta metrem, czy w terminalu sa biletomaty i możliwość płatności kartą, i czy są bilety 24H?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 13 Gru 2019 15:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Let me google that for you

https://www.visitcopenhagen.com/copenha ... ets-prices
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 07 Sie 2022 21:54 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 8
Witam. Z racji tego, ze wątek jest leciwy a sytuacja na lotniskach zmieniła się mocno chciałbym się jeszcze o coś zapytać. W drugiej połowie września lecę przez CPH do Chicago. Wylatuje rano z Warszawy, ok 9.00 jestem na miejscu. Odlot do Chicago mam przed 16.00 wiec w teorii ok 6.5h czekania. Mam ze soba kilka kg zabawek do fotografowania i przyszło mi do głowy, żeby wyskoczyć do miasta i zobaczyć coś ciekawego. Jak w tej chwili wyglada sytuacja na tym lotnisku z kolejkami i ile mogę mieć realnie czasu na zwiedzanie? Dzieki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 07 Sie 2022 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Kolejki zależą od fali i wiadomo w lato/wakacje więcej ludzi. 6brqno 2min. Inni pisali zwnw ciągu dnia 15min. Dla bezpieczeństwa wez 30min. Do miasta bezpośrednio metro m2 z terminala. Przejazd jakieś 20-25min. Jedzie wszczęcie co 3 min. Poza szczytem 4-6min. Spokojnie bedziesz mial 2-3h na zwiedzanie.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
empikat lubi ten post.
empikat uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 07 Sie 2022 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
Na głównej stronie lotniska https://www.cph.dk/en masz informację na żywo o długości kolejki - popatrz w interesującym Cię dniu tygodnia i godzinach, też Ci to troszkę podpowie czego się można spodziewać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group