Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Sty 2016 10:27 

Rejestracja: 03 Sty 2016
Posty: 1
Witam,

Będę leciał na trasie Warszawa [WAW] - Helsinki [HEL] - Chongqing [CKG] (Flybe obsługuje lot na trasie WAW-HEL, później juz Finnair). Przylot z Warszawy jest zaplanowany na godzinę 15:45, wylot do Chongqing na godzinę 17:40, co daje mi 1:55h czasu na przesiadkę (zakładając brak zdarzeń losowych i opóźnień).

1. Czy jest to wystarczająca ilość czasu na spokojny transfer? Cała podróż jest na jednym bilecie. Czytałem, że pod tym względem lotnisko w Helsinkach jest bardzo dobrze zorganizowane i czasy transferów nie są dłuższe niż 30-50min. Czy ktoś ma (pozytywne) doświadczenia na tym lotnisku pod tym względem?

2. Na bilecie mam informację: Last check-in na lot do Chongqing to 16:40, więc realnie mam 55min. Dobrze myślę? Czy być może dotyczy to tylko osób, które bezpośrednio zgłaszają się na ten lot. Bagażu przecież odbierał nie będę itp.

Bardzo dziękuję za wszelkie informacje dot. lotniska HEL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 03 Sty 2016 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5659
HON fly4free
Ciągle te same pytania... tak, jest to zdecydowanie wystarczająca ilość czasu i co więcej zdążysz się jeszcze dobrze wynudzić, gdyby ilość czasu była niewystarczająca to nikt by Ci takiego biletu nie sprzedał.
Góra
 Profil Relacje PM off
bizqit lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Sty 2016 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
jeśli masz na jednym bilecie to na spokojnie :) a 1h55min spokojnie wystarczy, tym bardziej że tam jest strefa tranzytowa :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Paź 2016 14:26 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 102
Loty: 136
Kilometry: 254 109
Hej,

Odgrzewam temat sytuacja wygląda następująco.
Przylot z BKK do HEL o 16:45 (Finnair) wylot z HEL do PRG 19:10 (Norwegian). Co daje około 2:30h czasu na przesiadkę.
Teraz pytanie czy zdążę ? Terminal ten sam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Paź 2016 14:31 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2199
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Jeszcze sie wynudzisz
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
PiotrP uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 26 Gru 2016 01:21 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
No to większe wyzwanie - lot z Delhi, później lot do Polski. Przesiadka - 50 minut na jednym bilecie. Dał ktoś tak radę?
Zdarza sie, ze lot bywa opozniony -https://flightaware.com/live/flight/FIN22
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Gru 2016 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5659
HON fly4free
Żadne wyzwanie tylko codzienność dla tysięcy ludzi każdego dnia....
Po raz milionowy muszę napisać - gdyby taka przesiadka była niwykonalna to nikt nie sprzedałby wam takiego biletu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Kwi 2017 23:51 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
To ja z innej parafii. Ląduje o 12:55, a o 18:40 mam wylot do Pekinu. To, że zdazę na przesiadkę nie budzi wątpliwości (zresztą to jeden bilet), ale czy mam wystarczająco dużo czasu aby uderzyć na miasto i coś zobaczyć, czy nie ma to sensu? Dla utrudnienia dodam, że lecę z 7 miesięczną córką :D Nowe połączanie kolejowe z lotniska do centrum ma sens? Wskazówki jak wykorzystać te 5h szalenie mile widziane.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 30 Kwi 2017 00:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Kwi 2017 00:05 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 125
Czas dojazdu do centrum to ok.40mn.Jest tylko jeden problem, w Helsinkach za bardzo nie ma co robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
wercyngetoryx uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Maj 2017 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@‌wercyngetoryx‌
Przy dobrej pogodzie jak najbardziej warto sie wybrac do centrum. Pociag jedzie co 10 minut (pociagi jezdza w kolko, wiec w ktora strone bys nie wsiadl-dotrzesz na stacje glowna, czyli Rautatienasema) ok. pol godziny i kosztuje 5,50 e, natomiast autobus Finnaira co 20 min, ok. pol h do centrum i koszt biletu 6,70.
W tym czasie mozesz spokojnie przespacerowac sie (zobacz sobie na mapie) Rautatientori-Aleksanterinkatu-Plac Senacki-Kauppatori-Esplanadi i spowrotem na dworzec. Jesli udaloby Ci sie szybko wydostac z lotniska to nawet zdazylbys sie przeplynac na Suomenlinne (nawet nie trzeba wysiadac z promu, tylko od razu wrocic i zobaczyc sobie Helsinki z perspektywy wodnej;)).
Na pewno lepiej sie przespacerowac i cos zobaczyc niz czeznac na lotnisku.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
wercyngetoryx uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 08 Maj 2017 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Kasica88 napisał(a):
Przy dobrej pogodzie jak najbardziej warto sie wybrac do centrum.[...]
Na pewno lepiej sie przespacerowac i cos zobaczyc niz czeznac na lotnisku.

Jesli tylko nie jest sie specjalnie zmeczonym, to oczywiscie warto zwiedzic miasto zamiast salonikow na lotnisku :D
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
wercyngetoryx uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 09 Maj 2017 17:44 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
@‌p.wl‌
@‌Kasica88‌

Dzięki. Pytanie tylko czy przy obecnych wnikliwych odprawach na loty poza Schengen (a moja przesiadka jest na Pekin) 5 godzin okienka nie okaże sie zbyt krótkim czasem aby bezpiecznie odprawić sie do Chin. Ktoś może ma jakieś doświadczenia z ostatnich tygodni ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Maj 2017 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌wercyngetoryx‌
Spokojnie wystarczy. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Maj 2017 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@‌wercyngetoryx‌
Bez problemu. Lecialam miesiac temu do Bangkoku, odprawa standardowa (do non-schengen sa tez automatyczne bramki paszportowe), a co do security to warto wiedziec, ze poza bramkami zaraz na przeciwko wejscia do terminala jest tez drugi zestaw (stojac przodem do wielkiej tablicy odlotow i security kierujesz sie w lewo i idziesz az je ujrzyesz:)), te bramki wpuszczaja Cie zaraz przed automatami/bramkami paszportowymi,wiec mozna dzieki temu uniknac przeciskania sie przez ludzi, sklepy itp. Poza tym na stronie lotniska (i pewnie tez w ich aplikacji) mozna sprawdzic aktualny stan kolejek do security.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
wercyngetoryx lubi ten post.
wercyngetoryx uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 21 Lip 2017 21:15 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Czy jeżeli kupuję bilet na stronie Finnair, na przesiadkę w Helsinkach mam 50 minut (lot poza Schengen), ale pierwszy etap jest realizowany przez linię partnerską Norra, to nie będzie żadnego problemu zarówno z przesiadką (to jak czytałem wcześniej raczej bez problemu), ale również z przeładowaniem naszych bagaży?

W Warszawie odprawiam się na oba loty i od razu dostaję karty pokładowe na oba, dobrze rozumiem?

Podróż na jednym bilecie, ale po prostu szkoda mi czasu jakby miało się okazać, że nie zdążyłem i zamiast grzać dupsko na Krabi to marznę w Helsinkach.

Dobra, już znalazłem, kilka postów wyżej, nie wiem co za zaćmienie miałem :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Lis 2017 00:05 

Rejestracja: 05 Lis 2017
Posty: 1
Cześć,
Podczepię się pod wątek.
Za parę tygodni w niedzielę mam międzylądowanie w Helsinkach. Czas na przesiadkę to 10 godzin.
Nie bardzo chce mi się siedzieć tyle czasu na lotnisku więc mam pytanie co robić / gdzie jechać / co zobaczyć?
W Helsinkach byłem już kilka lat temu i widziałem wszystkie główne atrakcje miasta łącznie z wyspą Suomenlinna. Zakładam, że będzie zimno więc raczej nie będę miał ochoty oglądać jeszcze raz tego samego.
Czy jest coś w bliskiej odległości od lotniska, dostępne transportem publicznym, co by można obejrzeć w takim krótkim czasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Lis 2017 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Hmm..Niedaleko lotniska jest muzeum lotnicze (http://ilmailumuseo.fi/en/etusivu-2/), rowniez w Vancie znajduje sie muzeum nauki - Heureka (https://www.heureka.fi/?lang=en), niestety nie bylam w ani jednym,ani w drugim, ale wydaja sie obiecujace:)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Lis 2017 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Jako wielbiciel sauny nie mogę jej nie zaproponować będąc w Finlandii. W Vantaa masz publiczną saunę Kuusijarvi. Akurat w tej nie byłem, ale z tego co widzę na ich stronie to całkiem fajnie się zapowiada i zimą mają przerębel w jeziorku, cena bdb 6 EUR. Komunikacją publiczną widzę, że dojazd bezproblemowy z lotniska za kilka euro.
Zawsze też możecie spróbować się wbić na saunę w jakimś przylotniskowym hotelu za opłatą.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Lis 2017 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1172
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Mam 5 godzin i 15 minut przesiadki. Nigdy wcześniej nie byłem w Helsinkach. Myślicie, że warto wyrwać się na godzinkę do centrum? Zrobiłem mały research, pociąg jedzie 30 minut... czyli powiedzmy byłbym o 14 w centrum. Gdybym o 15:30 wyjechał z powrotem i był nawet o tej 16:30, byłoby 100 minut do czasu odlotu. Myślicie, że warto? Czy lepiej w saloniku te 5 godzin przesiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Lis 2017 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Generalnie nie lubię gnić na lotniskach, ale w przypadku Helsinek dałbym sobie spokój. Miasto z gatunku nic ciekawego. Oczywiście subiektywna opinia wypracowana na wielu pobytach w tym mieście. Reasumując, moim zdaniem nie warto.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group