Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Lis 2017 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Moim zdaniem warto jednak na chwilę wyskoczyć, wiem, że generalnie HKI to nic specjalnego, ale (o ile pogoda nie będzie apokaliptyczna co jest wielce prawdopodobne) można przejść się z dworca przez Aleksanterinkatu, koło białego kościoła do portu i spowrotem. Można też zjeść coś na szybko. jakiś lunch w cenie kanapki lotniskowej się znajdzie. Pociągi jeżdżą co chwilkę, więc czemu nie?
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Czas na przesiadkę
#22 PostWysłany: 17 Mar 2018 17:31 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 3
Hej! Planuje zakupić lot WAW-JFK z przesiadką w Helsinkach. Na przesiadkę mam 40 minut, czy jest to realne bym zdążył wyjść z samolotu, załatwić formalności i dotrzeć na lot? W zeszłym roku leciałem taką samą relacją lecz miałem dłuższą przesiadkę ale za żadne skarby nie mogę sobie przypomnieć jak wyglądało to czasowo :c
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Mar 2018 17:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Skoro to podróż na jednym bilecie, to znaczy, że musi być realne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 17 Mar 2018 18:01 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Lecialem przez Helsinki do Bangkoku miesiac temu. Jak nie bedziesz mial opóźnienia na locie do Helsinek, to powinieneś dac rade aczkolwiek bedzie ciezko. Z samolotu z Warszawy bylismy przewożeni autobusem. To trochę wydłuża przesiadkę. Samo lotnisko jest dosc kompaktowe. Przejscie na non-schengen tez dosc sprawne. Skoro sprzedają z taka przesiadką to znaczy, że teoretycznie jest to możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 04 Gru 2018 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Moze przyda sie innym, mialem 50 min. na przesiadke do HKG, odbylo sie bez niespodzianek i spokojnie zdazylem. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Lis 2021 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Ważne pytanie na cito. Wiem, że w złym wątku, ale nie znalazłem odpowiedniego.

Czy w Helsinkach wychodzi się z samolotu do ogólnej strefy, gdzie czekają pasażerowie na boarding? Pytanie czy teoretycznie mogę od razu wracać tym samym samolotem (jak np. w CPH), czy muszę jakieś długie drogi przechodzić?

Mam jeden lot opóźniony i jeżeli samolot nie poczeka, to mogą mnie przepisac na taki, którym bym miał zaraz wracać. Do zrobienia? Trasa z/do ARN by SK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Lis 2021 12:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
@1955845624 ja 31.10 po locie WMI-HEL wyszedłem do ogólnej strefy gdzie czekają inni pasażerowie na boarding
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 10 Lis 2021 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Robiłem ARN-HEL w poniedziałek, i samolot miał 20 minut opóźnienia, między innymi dlatego, że wcześniejszy OSL-ARN się spier... zepsuł się był podczas kołowania, co ostatecznie zaskutkowało zmianą samolotu, . A na lotnisku w HEL stały 2 inne SK (na pewno jest bezpośrednie połączenie do CPH o podobnej porze). Jeśli okazałoby się, że to nie jest ten sam samolot (co chyba jest mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe), to wtedy może być różnie. Lotnisko niby kompaktowe, ale różnie może być.
Potwierdzam, że wychodzi się do wspólnej strefy, chociaż poruszanie się po tym lotnisku uważam za średnio przyjazne (ARN zresztą też średnio się prezentuje).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 10 Lis 2021 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
No to już odpowiadam jak wyszło (bo wyszło). No niestety, CRJ nie podjechał pod rękaw, a więc był autobus. Odwieźli do tej ogólnej strefy (jak np. w WAW) w okolicach bramki nr 29 i miałem szalony bieg do bramki nr 11. Gdy dobiegałem, był final call. Załoga ta sama, samolot też. A przylecieliśmy ponad 10 minut przed czasem ze względu na pchający nas wiatr. Ciekawe, czy by poczekali chwilę na dobiegnięcie - przecież widzą kto z innego lotu a kto nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 11 Lis 2021 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Widzą i czekają zazwyczaj jeśli wiedzą że gość "doleciał", czyli się przesiądzie.
Biję się w piersi, nie napisałem że autobus.
Zakładając że robiłeś do pod status SK, to mogę potwierdzić że na koncie widać poczwórną liczbę punktów statusowych i odcinków (zrobiłem 4, zaliczyło mi 16). Oczywiśćie zwykłe punkty są liczone pojedynczo, zgodnie z regulaminem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 11 Lis 2021 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@BrunoJ tak, jeszcze za 2 tygodnie czeka mnie podobnych 6 sektorów jednego dnia, ale tym razem z przebieżką nie po CPH a właśnie po HEL (a szkoda, bo wczoraj w CPH „budowali” świąteczny market). Pewnie wszystko się zaktualizuje za kilka dni, w sumie na punktach mi nie zależy, bo i tak grosze na nic nie przydatne… ale o te pomnożone sektory warto się trochę postarać. Ważne, że się udało. A konto zakładałeś miesiąc wcześniej (przed lotami)? I do kiedy masz ważność statusu - 2 bite lata, czy 2 lata + do stycznia (czyli dwa i trochę)?
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 11 Lis 2021 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Konto mam od wielu lat, i od wielu lat aktualny SK*G. Dla mnie SAS to jakby krajowe linie.
Gdy zakładałem konto kilka lat temu to zrobiłem to pod koniec listopada i niestety okres rozliczeniowy zaczęło mi liczyć od 1.11 (czyli straciłem miesiąc). Ale potem praktycznie co roku wylatywałem Golda, dopiero 20 i 21 się wysypało z wiadomych powodów. Za rok '20 "dali" status za friko (tym którzy mieli wcześniej), za '21 miałem zero lotów, i status formalnie skończy mi się na koniec stycznia 22. Czyli 2 lata + styczeń, licząc, że "wyrobiłem" sobie ostatnio status w '20 roku.
Informacje na koncie są zazwyczaj w ciągu 1-2 dni. A punkty to już zależy ile tam uzbierasz, jeśli robiłeś w tańszych stawkach to faktycznie niewiele. Mi za 7 odcinków w SAS Plus wyjdzie ponad 7tys, czyli darmowa krajówka, do statusu też sporo, może przymierzę się do Diamond'a.

Helsinki szału nie robią, miasto jak miasto. Do tego pogoda słaba, dzień krótki. Dopiero dziś przestało padać, i tak naprawdę dopiero dziś będę miał wolne popołudnie (biznesy z Mikołajem robię ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group