Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 249 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 09 Sty 2019 09:58 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
Jak najtaniej i najszybciej dostać się do centrum Paryża (Gare de l'Est/Gare du Nord) grupą 7 osobową. Taksówki (przynajmniej te lotniskowe) raczej odpadają bo max. 6 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#222 PostWysłany: 09 Sty 2019 17:31 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
@lukas124

https://www.supershuttle.com/

e: dodatkowo mozna poszukac w necie kodow typu -10%
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas124 uważa post za pomocny.
 
      
#223 PostWysłany: 19 Mar 2019 21:48 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 12
Cześć
Znalazłem nocleg przy CDG (ibis budget Roissy CDG Paris Nord 2 - 335 rue de La Belle Etoile, 95974 Roissy-en-France). Co prawda hotel zapewnia darmowy transfer - jednak mam wątpliwości i wolę mieć opcję rezerwową. Czy z/na lotniska do hotelu jest możliwość dojścia pieszo? GoogleMaps pokazuję taką możliwość ale w miejscach gdzie jest street view to wygląda to średnio (dwupasmówka bez pobocza) a część drogi nie jest do prześledzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 19 Mar 2019 21:58 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@bartpajak do hoteli jadą shuttle busy, informacja jest tutja https://www.hotels-roissy-tourisme.com/ ... uttles.php. Jechałem w tym roku (niebieska linia), bo spałem w tym samym hotelu. Średnio co 20 minut. Tutaj możesz sprawdzić jak dotrzeć dokładnie na przystanek w zależności od terminala https://www.hotels-roissy-tourisme.com/ ... hotels.php
Góra
 Profil Relacje PM off
bartpajak uważa post za pomocny.
 
      
#225 PostWysłany: 15 Cze 2019 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
Cześć, chciałbym zapytać was o poradę. Czy 1h55min wystarczy na transfer z CDG Terminal 1 do stacji kolejowej Paris Nord. Przylatuje z GRU do CDG lotem LA8101, który według statystyk 92% jest na czas. Według google przejazd z CDG do Paris Nord zajmuje 41min licząc więc 1h na odbiór bagażu, kontrolę paszportową powinno być ok? Co myślicie?
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 15 Cze 2019 12:24 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Czas bardzo napięty moim zdaniem. Pamietaj, że musisz pojechać CDGVAL potem na kolejkę do miasta. CDG jest na tyle duże, że kołowanie do bramki też może zająć trochę. Ryzyko bardzo duże moim zdaniem ponieważ każde najmniejsze opóźnienie sprawia, że jesteś juz kompletnie bez szans.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_89 lubi ten post.
piotrek_89 uważa post za pomocny.
 
      
#227 PostWysłany: 27 Wrz 2019 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Czyli jeśli będziemy we 4 osoby to nie ma sensu bawić się w kolejki czy autobusy i do centrum najlepiej dostać się taxi? Z tego co widzę to uber wychodzi około 30Euro, a z tego co czytam to bilet na RER B kosztuje 10E za osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 08 Paź 2019 19:48 

Rejestracja: 08 Lis 2016
Posty: 11
Loty: 34
Kilometry: 54 674
lecimy w 5 osób na lotnisko CDG znajomy powiedział że jeżeli w taksówce powiemy Taxis forfaits paris to koszt przejazdu wyniesie nas 50 euro na Montmartre. Czy to prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 15 Lis 2019 13:49 

Rejestracja: 15 Lis 2019
Posty: 1
Witam serdecznie !

W czerwcu 2020 roku wybieram się na 1-dniowy wypad do Paryża na koncert. Wylatuję z Berlina TXL i ląduje na CDG przed południem (EasyJet). Niestety nie wiem który terminal.
Czy ktoś mógłby potwierdzić mi przeczytane informacje dot. wyjazdu z lotniska. Są 3 środki: pociąg - linia B, autobusy i taxi. Ostatnia opcja to kwota stała (różne informacje 55-60 euro).
Muszę dostać się do Nanterre do La Defense Arena. Generalnie czeka mnie parę przesiadek. Moje pytania:
1. Czy RER B jeździ też w nocy? Bo mam sprzeczne informacje. Wylot powrotny mam o 6 rano z CDG, koncert skończy się pewnie koło 23-24. Generalnie mam sporo czasu na powrót, ale wolę wszystko mieć zaplanowane. Po koncercie wracam na CDG.
2. Pociąg jeździ z terminala 2 i 3, ale tylko z 3 jedzie do centrum? Najlepiej wysiąść na Châtelet-Les-Halles? Pociąg jedzie około 30 min, a bilet kosztuje +-12 euro?
3. Jak z biletami na komunikację miejską? Kupię je w autobusie czy trzeba mieć jakieś aplikacje? Generalnie tylko płatność kartą czy gotówką w autobusie też można? Jaka cena?
4. Czy w pobliżu Châtelet-Les-Halles jest coś godnego uwagi? Moim celem jest jedynie koncert, nie mam zamiaru zbaczać zbytnio z trasy ;)

Dziękuję serdecznie za rady i pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 26 Lis 2019 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
@Pan_Dabrowski leciałam w piątek Easyjetem KRK-CDG, przylot był na terminal 2. I na ten generalnie lata ta linia. Na ich stronie jest, że na 2D, pewnie to był własnie ten ale nie zwróciłam uwagi. Na dworzec RER B dojdziesz bez problemu na piechotę, są tabliczki, strzałki. Bilet kupiłam w kasie, kosztował 10,5 euro. Nie wydaje mi się, by RER B nie jechał do centrum, z dwójki zmierzał tam na pewno. Mozesz też na tym bilecie jechać metrem, pod warunkiem że nie wyjdziesz na powierzchnię, jeśli masz się gdzieś przesiadać to wybierz stację, na której krzyżują się linie. Tu jest fajna wyszukiwarka połączeń https://www.ratp.fr/en/itineraires, mozna sobie zaznaczyć czym się chce jechać (metrem, pociągiem, autobusem itd) Ale mapy google też dają rade.
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#231 PostWysłany: 21 Lut 2022 18:26 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Spadły ceny przejazdu liniami 350 i 351 - teraz wystarczy zwykły bilet jednorazowy t+ (1,49-2,00 euro w zależności od sposobu zakupu), można się też w ramach tego biletu przesiadać na inny autobus/tramwaj (ale nie na metro). Wcześniej na sam 350/351 trzeba było mieć 3 bilety t+. Teraz wystarczy jeden, jeśli jedziemy samym autobusem lub przesiadamy się na inny autobus/tramwaj, albo dwa w przypadku przesiadki na metro (jeden na autobus, drugi na metro).

Na stronie lotniska informacje są nieaktualne, trzeba patrzeć na RATP
https://www.ratp.fr/en/titres-et-tarifs/airport-tickets

Autobusy jeżdżą z terminala 3, można tam dojechać lotniskową kolejką. Wyznaczając trasę np. na Mapach Google trzeba szukać z przystanku Roissypole, wtedy znajduje te autobusy. W drodze na lotnisko można też wysiąść na terminalu 2.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#232 PostWysłany: 14 Mar 2022 08:39 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Alternatywą dla 350/351 jest jeszcze linia Express 93 między Roissypole (T3) a Bobigny-Pablo Picasso (końcówka linii metra 5). Jeździ co 30-60 minut, również wystarczy jeden bilet t+. Trafiłem na niego, bo 351 przed 8 ma skróconą trasę i nie dojeżdża na lotnisko - dlatego też nie polecam polegać na rozkładach jazdy (przynajmniej te w aplikacji IDF Mobilites nie pokazują informacji, że niektóre kursy så skrócone), trzeba szukać połączeń.
Zaletą 93 są fotele dużo miększe niż w 350/351 (bo 93 to taki PKS, a tamte to zwykłe miejskie z wybitnie twardymi siedzeniami), ale Bobigny to niezbyt ciekawa okolica i czekanie tam nie jest zbyt przyjemne. Za to można kupić papierosy z przemytu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
#233 PostWysłany: 19 Cze 2022 21:21 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Witam . Potrzebuję pomocy bywalców lotniska CDG .
Przylatuję wieczornym LOTem z Wawy na terminal 2B i wcześnie rano mam Swiss do Zurichu ( i dalej BKK) również z terminala 2B . Chcę zostać na noc w airside i odwiedzić ewentualnie salonik . Z tego co doczytałem jest całodobowy salonik w 2E , ale czy ja się tam przedostanę mając bilety Schengen ? Czy jako posiadacz biletu *A z goldem lub kartą priority pass lub dragon pass wejdę na tym lotnisku na terminalu 2 do jakiejś poczekalni ? Dzięki za pomoc .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 19 Cze 2022 22:00 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
ms993 napisał(a):
Spadły ceny przejazdu liniami 350 i 351 - teraz wystarczy zwykły bilet jednorazowy t+ (1,49-2,00 euro w zależności od sposobu zakupu), można się też w ramach tego biletu przesiadać na inny autobus/tramwaj (ale nie na metro). Wcześniej na sam 350/351 trzeba było mieć 3 bilety t+. Teraz wystarczy jeden, jeśli jedziemy samym autobusem lub przesiadamy się na inny autobus/tramwaj, albo dwa w przypadku przesiadki na metro (jeden na autobus, drugi na metro).

Na stronie lotniska informacje są nieaktualne, trzeba patrzeć na RATP
https://www.ratp.fr/en/titres-et-tarifs/airport-tickets

Autobusy jeżdżą z terminala 3, można tam dojechać lotniskową kolejką. Wyznaczając trasę np. na Mapach Google trzeba szukać z przystanku Roissypole, wtedy znajduje te autobusy. W drodze na lotnisko można też wysiąść na terminalu 2.


Przerobiłem trasę autobusem 351 i myślę, że jest warta rozważenia nie tylko z uwagi na cenę - bilet jednorazowy, ale też w miarę szybki dojazd na lotnisko. Duże fragmenty autobus pokonuje autostradą i przystanki nie są aż tak częste. Do tego z wielu miejsc w Paryżu google pokazuje, że jest ona krótsza aniżeli przy korzystaniu z kolejki za 10 euro. Po przyjedzie na lotnisko autobus zrobił rundkę po lotnisku. Po wjeździe na lotnisko zatrzymał się przy terminalu 2 A na następnie przy stacji kolejowej TGV za terminalem 2 F. To daje ciekawe opcje kolejowe do rozważenia, bo bilety do lotniska CDG z Brukseli czy Lille na pociągi są w znacznie niższych cenach aniżeli bezpośrednio do Gare di Nord. Przystanek autobusu Roissypole jest tuż przy stacji metra -20 metrów od wyjścia. Do tego jest świetnie oznaczony. Już przy wyjściach z metra są tabliczki kierunkowe z zaznaczeniem tego autobusu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#235 PostWysłany: 03 Lip 2022 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 218
niebieski
Podaję aktualną cenę przejazdu na CDG, lot do KRK U2. Mała uwaga. Nasz pociąg dojechał tylko na terminala 1. Kazano nam (po francusku) przesiąść się do bezpłatnej kolejki z przejazdem na CDG2. Proszę wziąć pod uwagę odpowiedni margines czasowy. Nam się to przydarzyło. A pasażerów było sporo i zamieszanie. Część wsiadła do pociągu obok - który zamiast jechać na CDG2 -> wracał do Gare du Nord. Proszę zachować czujność.

Załączniki:
bilet na kolejkę RER.jpg
bilet na kolejkę RER.jpg [ 130.39 KiB | Obejrzany 3344 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 10 Sie 2022 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
A jak można komunikacją publiczną najlepiej dostać się z CDG na BVA? Bo za wiele na ten temat nie znalazłem.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 10 Sie 2022 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@Pabloo moze bedzie pomocne https://tinyurl.com/4m6ejsre
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#238 PostWysłany: 10 Sie 2022 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Znam, sprawdzałem, ale znalazłem też informację sprzed lat o jakichś busach przewoźnika kolejowego, które miały bezpośrednio na tej trasie jeździć dwa razy dziennie. A w innej opcji to oczywiście paryski standard - do centrum miasta i na lotnisko.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 10 Wrz 2022 10:39 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
ktoś pomoże przy wyborze biletów z CDG. Powrót też z CDG o 7 rano w niedzielę - a przylot w piątek o 14;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 16 Lis 2022 15:04 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 34
Informuję osoby korzystające z autobusu 350 z CDG, kierowca nie sprzedaje biletów w autobusie. Odsyła do instrukcji opisującej jak kupić bilet (jest opis w autobusie). Trzeba wysłać SMS-a pod numer wskazany z daną treścią ale zagraniczne numery chyba nie przechodzą bo z mojego nr tel. nie dało się wysłać SMS-a i jechałem na gapę. Więc lepiej kupić bilet za 1,9 EUR w automacie w terminalu 2.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 249 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group