Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sie 2015 12:32 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 3
Loty: 1
Kilometry: 1 390
Kupuję bilet do Walencji z przesiadką w Paryżu ORLY. Czas na przesiadkę to tylko 55 min -
dlatego mam pytanie czy to wystarczająco
Nie znam tych linii dlatego mnie to stresuje trochę. Poza tym bagaż jest podany na stronie że najlepiej 45 w wysokości ale , że może być też
55cm tylko wtedy istnieje możliwość , że do luku bagażowego zostanie zabrany gdy będzie za wiele ludzi. Czy ktoś ma doświadczenie z tymi liniami?
Pilnie proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 27 Sie 2015 13:06 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nie napisałaś o jakie linie chodzi ani czy 55 minut jest na przesiadkę czy jest to czas pomiędzy przylotem pierwszego samolotu, a odlotem drugiego.

Jeżeli masz podróż na jednym bilecie to zmartwieniem linii jest dostarczenie pasażera do miejsca docelowego.

Jeżeli na dwóch osobnych biletach - zalecałbym daleko idącą ostrożność. Orly to duże lotnisko, jeżeli zaszłaby konieczność przedostania się pomiędzy terminalami terminalami to pewnie będzie problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Sie 2015 13:19 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 3
Loty: 1
Kilometry: 1 390
Linia lotnicza transavia.
lądowanie w paryżu 11:55
wylot do walencji 12:50

jedną linią tylko lecę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sie 2015 13:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ilość linii bez znaczenia, czy cała podróż była kupiona w jednym momencie? Jeśli tak, to nie musisz się martwić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Sie 2015 13:55 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 3
Loty: 1
Kilometry: 1 390
Niestety na stronie transavi nie da sie kupić biletu na dwa loty tylko na jeden więc wole chyba nie ryzykować
ale dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Lis 2018 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Był ktoś może ostatnio na Orly? Chodzi mi o przesiadkę (dwie osobne rezerwacje oczywiście). Mam co prawda trzy godziny, ale wystarczy jakieś opóźnienie czy niekorzystne warunki atmosferyczne (styczeń) i może być wesoło. Czy kontrola jest tak samo czasochłonna i skrupulatna jak w Beauvais? Czy coś się zmieniło (byłem ostatnio w Beauvais w 2016 roku) od tego czasu? Będę wdzięczny za jakiekolwiek aktualne informacje :)
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lis 2018 21:50 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Jeśli chodzi o Orly to sprawdź najpierw czy przylot i wylot masz z tego samego terminala - są dwa w odległości spacerowej (nie połączone - trzeba wyjść na zewnątrz).
W terminalu West, z którego korzystałem są wydzielone 4 osobne i nie połączone ze sobą hale odlotów - kontrola bezpieczeństwa odbywa się osobno do każdej z nich i jak dla mnie przebiega bardzo sprawnie.
Jeśli chcesz być lepiej przygotowany to możesz ewentualnie sprawdzić po bieżących tablicach lotów, z której hali wylatuje zazwyczaj Twój lot i czy w tym czasie z tej samej hali jest dużo innych lotów - da to jakieś wyobrażenie co do ewentualnych kolejek do kontroli bezpieczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lis 2018 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Dziękuję bardzo :) Przylot i odlot jest z tego samego terminala (Orly Ouest, "W"), więc powinno być ok ;)
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Gru 2018 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Czy do zrobienia jest przesiadka z podręcznym w 2:35 h? Przylot na S, wylot z W. Ile zajmuje przemieszczenie się między terminalami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Sty 2019 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Odpowiem sam sobie: od wyjscia z samolotu, przez kontrolę paszportowa, zmianę terminalu, check-in, druga kontrole paszportowa, kontrole bezpieczeństwa do mojego gate mineła równa godzina.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Paź 2021 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Ktoś ostatnio był na ORY i może wie jak wygląda przejście pomiędzy terminalami 3 (gdzie przylatuje Wizz) a terminalem 4 (chyba tam jest salonik) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Kwi 2022 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 214
Loty: 89
Kilometry: 192 466
niebieski
Hej,

czy jest szansa, że zdążę w 60 minut lądując na terminalu 2 zdążyć na lot z terminala 1? :)

Lądowanie mam o 8:50, wylot 9:55.

Zakładamy, że to jest idealny świat i dolecę na czas :) Bagaż tylko podręczny.
Problemem jest, że wylot poza Unię więc odprawa celna i nie wiem jak z biletami, czy dostanę na maila, czy będę musiał iść na odprawę.

Nie znam Orly stąd pytam.

Pozdro
_________________
Relacje 2022 >>SYRIA>https://www.fly4free.pl/forum/syria-piekna-czy-bestia,214,163045
NEPAL>
nepal-w-strone-bazy-everestu-rodzinnie,215,164947
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group