Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Lip 2017 18:19 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
RhôneXpress kupowany razem z kartą Lyon City Card kosztuje 16 EUR tam i z powrotem:

https://www.lyoncitycard.com/?lang=2

Karta jest na pełne np. 2 dni, a nie 48h, ale skorzystanie z transferu z/na lotnisko jest osobnym voucherem i może być zrobione w inne dni niż aktywowana karta.
Cytuję odpowiedź od nich:
Following your request, we inform you that the card with the activities and the transport on RhonExpress are independent one from another. So you will be able to use the card during three days and transport a day before and after.
About the activities, please note that every museum, public transport and guided tours are included.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek lubi ten post.
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#42 PostWysłany: 04 Wrz 2017 16:40 

Rejestracja: 04 Wrz 2017
Posty: 1
-- 04 Wrz 2017 16:32 --

Witam,

W ostatnią niedzielę
dotarłem do lotniska tańszą opcją (1.8e)

Metrem A dojechałem Vaulx-en-Velin - La Soie
Później linią 28 do Massard, (przystanek jest po przeciwnej stronie od metra niż tramwaj)
(zajeło mi to prawie godzinę)
skąd pieszo jest ok 4-5km na lotnisko
mi przejście zajeło ok. 1 godziny (do hali lotniska i z ustępowaniem drogi samochodom)

Droga jest ruchliwa (typu 100-200 samochodów tam przejechało)
Poboczem nie da się specjalnie iść, można na nie wejść,
Ja generalnie ustępowałem miejsca samochodą wchodząc na poboczę, ale kierowcy francuscy i tak mnie wymijali

Takie PS:
Metro jechało tam aż 15 min,
Przypadkowo wysiadłem na przedostatnim przystanku, gdzie wszyscy wysiadli i akurat znajduje się zajezdnia autobusów,
jednak wszedłem do znowu do metra i dojechałem na ostatni przystanek, gdzie trochę sobie pobiegałem za 28,
głównie nie spóźniłem się poniewaz autobus odjechał 2min po czasie :)

-- 04 Wrz 2017 16:40 --

Dla wyjaśnienia
Plan był taki 30min prze odjazdem 28 iść na metro,i jechać te 25 min busem z dalej pieszo
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 01 Mar 2018 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Czy ktoś może korzystał z T5 lub T2 i doszedł piechtą na lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 20 Kwi 2018 23:26 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 16 794
Czy ktoś korzystał z francuskiego BlaBlaCar na tej trasie?
Kilka lat temu sprawdzałam przy przylocie do Beauvais, ale może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 22 Lip 2018 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Bingo.

Właśnie zarezerwowałem RT za 4€ w jedną stronę. Dam znać, jak się powiedzie.

W ogóle zapomniałem o tej opcji, a przecież ledwo tydzień temu korzystałem w Hiszpanii. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 29 Mar 2019 14:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Testował ktoś ostatnio budżetowy przejazd na tej trasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 01 Kwi 2019 21:28 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 23
Loty: 56
Kilometry: 75 640
Dojazd komunikacją publiczną wypadł lepiej niż myślałem :)

Linia 28, kierunek Pusignan Gutenberg. Można dojechać do Vaulx en Velin metrem albo tramwajem do (najdalej) Meyzieu Zi. Rozkład jazdy 28 bez problemu można znaleźć w internetach. W pierwszym przypadku jazda autobusem trwa ok. 50 minut (mała wycieczka krajoznawcza), w drugim przypadku kilkanaście minut. Z tym że metro jedzie z samego historycznego centrum, a tramwaj startuje spod dworca Part Dieu, praktycznie w tym samym miejscu co złodziejski Rhonexpress.

Pierwotna wersja przewidywała ponad 3,5 km spacer z Pusignan Gutenberg do terminala 1. Na miejscu okazało się jednak, że z okolic ronda przy lotnisku jeździ bezpłatny shuttle bus z dużą częstotliwością, obsługujący m.in. wypożyczalnie samochodów. To skraca odległość do pokonania na nogach do niewiele ponad 2 km / 20 minut.

Szczczegóły na mapie:
https://goo.gl/maps/fC7mq2rfAB72

Nie dajcie się wmanewrować w zbyt drogi Rhonexpress, szkoda przepłacać.
Góra
 Profil Relacje PM off
nelson 1974 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 01 Kwi 2019 22:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Dziś testowałem opisany przez @voy sposób i wszystko potwierdzam :) Od siebie dodam, że dojście z Pusignan Gutenberg do terminala 1 jest bezproblemowe bo po obu stronach jest ścieżka rowerowa którą można spokojnie iść bo ruch rowerowy na tej trasie praktycznie nie istnieje. Sposób takiego kombinowanego dojazdu jest o tyle świetny, bo ww. trasę można zrobić na bilecie dwugodzinnym za 3,1 € :)
Góra
 Profil Relacje PM off
nina104 uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 05 Kwi 2019 15:47 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Faktycznie kupując ostatnio bilety na tani lot, nie myslałam, że przejazd z lotniska będzie kosztował tyle samo co bilet z Polski!
Bardzo jestem zainteresowana tematem tanszej opcji dojazdu z lotniska do centrum Lyonu.
Mógły ktoś uszczegółowić informacje dotyczące trasy po kolei. Rozumię, że z lotniska idę pieszo do L`Archer Avenue de Satols Green- to przystanek? Wsiadam do autobusu linii 28- gdzie kupię bilety (kierowca, kiosk, automat)?. Dokąd mam dojechać - Vaulx en Velin? A stąd da radę metrem do centrum Lyonu??? Może jakiś link wspomagający. Mapka z zaznaczonym dojściem jest super! Shuttle bus to opcja płatna? jaki kolor tych busów?
Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 06 Kwi 2019 05:48 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 23
Loty: 56
Kilometry: 75 640
Bezpłatny shuttle bus - kolory autobusów w stylu biało morskim, do wypożyczalni aut Avis etc., info na wyświetlaczu. Spacer 2km. Potem 28 z Pusignan Gutenberg do Vaulx-en-Velin. Tam metro bezpośrednio do centrum. Do miasta bilet u kierowcy. Na Vaulx en Velin mozna kupić inne bilety np. dobowke.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 06 Kwi 2019 07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
@martussa Korzystałem w grudniu ubiegłego roku z francuskiej wersji blablacar. Zapłaciłem 6 EUR (LYS -- miasto).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 06 Kwi 2019 14:37 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
-- 06 Kwi 2019 14:05 --

voy! Dziękuję bardzo- rozjaśniło mi się, przeszłam trasę ludzikiem . I mam jedno pytanie, czy autobus 28 jedzie do stacji metra A - La Soie?
Może ktoś podeśle link do trasy autobusu 28- nie mogę go znaleźć, chociaż ktoś tu na forum piszę, że można znaleźć.

-- 06 Kwi 2019 14:37 --

Ponieważ udało mi się samej odpowiedzieć na moje pytania, może jeszcze komuś się przyda
Autobus 28 jedzie z Pusignan Gutenberg przez Meyzieu Z.I (zone industriale) aż do Vaulix-en-Velin stacja La Soie
Link do tej trasy: http://www.tcl.fr/Me-deplacer/Toutes-les-lignes/28
I kolejny przydatny link do komunikacji miejskiej po Lyonie http://plan-interactif.tcl.fr/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 20 Kwi 2019 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Ja skorzystałem korzystałem z blablacara i było ok, tzn. tanio :mrgreen: aczkolwiek średnio polecam, bo kierowcy oczekują miłej pogawędki, a nie wszyscy z nich znają angielski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 06 Wrz 2019 22:04 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Czy to oznacza , że od września autobus 28 nie jeździ już z przystanku Gutenberg, tylko z Meyzieu
http://www.tcl.fr/Me-deplacer/Toutes-les-lignes/28
Znalazłam info, że z Meyzieu na lotnisko jeździ autobus 47
https://www.google.com/maps/@45.7679909 ... 456!8i4608

Ktoś coś wie, próbował???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 23 Wrz 2019 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@nina104
https://www.news1.news/2019/08/all-you- ... icket.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 23 Wrz 2019 19:38 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Dziękuję, na takie potwierdzenie czekałam. podróż jeszcze przede mną. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 09 Paź 2019 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Przetestowane w ostatni poniedziałek:

- metro A (linia czerwona) do ostatniego przystanu Vaulx-en-Velin – La Soie
- tramwaj T3 do przystanku Meyzieu Z.I. (co ~10min) (*)
- autobus 47 pod sam terminal (co 30 min)

(*) tramwaj T3 startuje z Gare Part-Dieu - Villette jeśli komuś bardziej pasuje

Całość bez problemu do zrobienia na 2-godzinnym bilecie za 3,10 EUR z automatu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 17 Lis 2019 15:22 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
gmak napisał(a):
RhôneXpress kupowany razem z kartą Lyon City Card kosztuje 16 EUR tam i z powrotem:

https://www.lyoncitycard.com/?lang=2

Karta jest na pełne np. 2 dni, a nie 48h, ale skorzystanie z transferu z/na lotnisko jest osobnym voucherem i może być zrobione w inne dni niż aktywowana karta.
Cytuję odpowiedź od nich:
Following your request, we inform you that the card with the activities and the transport on RhonExpress are independent one from another. So you will be able to use the card during three days and transport a day before and after.
About the activities, please note that every museum, public transport and guided tours are included.

Obecnie najtańsza karta 1-dniowa kosztuje 22,90 EUR - jeśli dobrze rozumiem, to razem z tą kartą dostaję bilet w dwie strony na Rhonexpress, który mogę wykorzystać w inne dni niż samą kartę Lyon City Card.
Czy ktoś już z tego korzystał?

Załączniki:
rhone.jpg
rhone.jpg [ 71.56 KiB | Obejrzany 3860 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 29 Sty 2020 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
wygląda na to ze wróciła linia 47
ktoś coś?

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 21 Kwi 2020 07:32 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Rhoneexpres - A_2107LUA_20
do 20.05.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group