Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 278 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 21 Maj 2022 11:39 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
rattaman napisał(a):
W autobusie nie trzeba placic gotowka, z reszta to jest najdrozsza opcja. Taniej i latwiej uzyc karty platniczej lub kredytowej. Przyklada sie do czytnika, im wiecej osob tym taniej. https://www.tib.org/en/web/ctm/targeta-bancaria
W zeszly weekend nie pobralo mi z karty przy przejezdzie z lotniska, Tak ze bilet r/t z lotniska do Magaluf kosztowal 36zl w dwie strony dla 2 osob.
Wczoraj 20.05.2022 w autobusie A2 z lotniska ta opcja nie działała - nie było żadnego czytnika kart i płatność tylko gotówką u kierowcy 5 euro. Na automacie biletowym na przystanku oznaczenie że sprzedaje tylko bilety dla rezydentów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#242 PostWysłany: 26 Maj 2022 12:23 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
rattaman napisał(a):
W ramach zakupionego biletu możliwe są przesiadki (max 60min przerwy w podróży). W kolejnych środkach transportu trzeba się ponownie odbić, a do ceny podstawowej doliczana jest kolejna opłata za przesiadkę - "hop" (ok 0,9E-1,3E).

Opłata za przesiadkę? To prawie jak kara za czyste ręce. Patologia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 30 Maj 2022 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2012
Posty: 524
niebieski
cześć, słuchajcie jakim autobusem dojechać z lotniska do S'Illot ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 30 Maj 2022 13:11 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Załącznik:
PMIAERO.JPG
PMIAERO.JPG [ 97.45 KiB | Obejrzany 2698 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
helka2003 uważa post za pomocny.
 
      
#245 PostWysłany: 30 Maj 2022 13:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Let me google that

https://moovitapp.com/mallorca-1923/poi ... 731578&t=1
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
madej uważa post za pomocny.
 
      
#246 PostWysłany: 30 Maj 2022 13:35 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Załącznik:
A42.JPG
A42.JPG [ 239.73 KiB | Obejrzany 2683 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
madej lubi ten post.
 
      
#247 PostWysłany: 01 Cze 2022 18:16 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Tomasz101 napisał(a):
rattaman napisał(a):
W autobusie nie trzeba placic gotowka, z reszta to jest najdrozsza opcja. Taniej i latwiej uzyc karty platniczej lub kredytowej. Przyklada sie do czytnika, im wiecej osob tym taniej. https://www.tib.org/en/web/ctm/targeta-bancaria
W zeszly weekend nie pobralo mi z karty przy przejezdzie z lotniska, Tak ze bilet r/t z lotniska do Magaluf kosztowal 36zl w dwie strony dla 2 osob.
Wczoraj 20.05.2022 w autobusie A2 z lotniska ta opcja nie działała - nie było żadnego czytnika kart i płatność tylko gotówką u kierowcy 5 euro. Na automacie biletowym na przystanku oznaczenie że sprzedaje tylko bilety dla rezydentów.

Czy Wy nie mówicie o dwóch różnych systemach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 01 Cze 2022 19:20 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Możliwe bo w autobusach linii 25 i 32 którymi jeździłem z Can Pastilla do Palmy również kierowca przy wsiadaniu po pokazaniu mu karty płatniczej nie odsyłał do odbicia jej gdzieś, lecz mówił że tylko gotówka.

Praktyczna uwaga dla idących pieszo na lotnisko albo z lotniska - ścieżka do Can Pastilla nie jest oznaczona, a google maps pomimo wyboru trasy pieszej błędnie uporczywie wysyłają do marszu drogą szybkiego ruchu bez chodnika i pobocza. Idąc od wiaduktu do lotniska należy nie kierować się wskazówkami google maps lecz iść drogą przy parkingach, a potem ulicą z chodnikiem prowadząca do parkingu VIP, przejść przez niego i wejść z niego na poziom przylotów.

Ps.
Jeśli do google maps jako docelowe wbić nie lotnisko Palma, ale
Mrparking valet services Parking Aeropuerto Mallorca
to wtedy prowadzi dobrze bez wrzucania pieszych na autostradę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 01 Cze 2022 20:07 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No tak, bo przecież linie A2 czy 25 to komunikacja miejska Palmy, obsługiwana przez EMT, a to. co koledzy pisali o płatności kartami i tej śmiesznej taryfie z opłatą za przesiadki. to zlecana przez TIB komunikacja regionalna (w tym pociągi i metro z wyjątkiem linii do Sóller).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 17 Paź 2022 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1186
złoty
Update do pieszej wędrówki z lotniska do Can Pastilla (przez parkingi/kładka/szutrówka)

Obecnie wyjście z parkingu jest bardziej "cywilizowane" i przesunięte o około 120 m od dotychczasowego.

https://goo.gl/maps/BNbypzZ12ZddyGCNA

Wyznaczona jest ścieżka dla pieszych/rowerowa i zabezpieczona jak na zdjęciach

Załączniki:
3.jpg
3.jpg [ 199.93 KiB | Obejrzany 2017 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 170.46 KiB | Obejrzany 2017 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 208.36 KiB | Obejrzany 2017 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#251 PostWysłany: 25 Lis 2022 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Najtańsza opcja na wydostanie się z lotniska autobusem to zakup biletu online łączonego ETM/TIB za 2,70e, jechałem poza Palme do Ses Illetes.

Z tym odbijaniem karty w TIB to tak nie do końca chyba działa, bo raz za przejazd autobusem 123 ściągnęło mi 2,70e zamiast 1,80e. Odbijać chyba trzeba tylko jak planujemy przesiadkę?

I kolejne spostrzeżenie to bilety online są ważne na dany przejazd wybranym numerem/numerami (osobne qr) przez cały dzień a nie najbliższym autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#252 PostWysłany: 26 Lut 2023 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Muszę zwrócić auto na lotnisko powiedzmy o 13. Wylot o 19:40.
Mam więc kilka godzin na zwiedzenie Palmy. Nie bardzo mi się opłaca zostawiać auto na te kilka godzin dłużej, bo to kolejna doba a i parkingi drogie.
Wstępnie planuje zostawić żonę z dzieckiem w Palmie, pojechać oddać auto i wrócić do miasta, aby później razem po zwiedzeniu miasta pojechać razem już na lotnisko.
Jak to najlepiej ogarnąć komunikacja w takiej konfiguracji? No i czy to ma sens?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 26 Lut 2023 09:38 

Mapy google pomogą Ci ogarnąć komunikację, tam jest autobus A1 który jedzie do ścisłego centrum z/ i do lotniska. Ale trzeba założyć że jego podróż to 40-50 minut w jedną stronę. Musisz sobie przeliczyć ile czasu Ci zostanie i czy warto.
Bilet w jedną stronę z lotniska kosztował 5€ (o ile dobrze pamiętam).

https://www.palmaairport.info/public-transport/taking-the-bus-from-palma-airport/
Góra
 PM off
DAD uważa post za pomocny.
 
      
#254 PostWysłany: 26 Lut 2023 11:33 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
-- 26 Lut 2023 11:33 --

@DAD
Zawsze możesz oddać auto rano i będzie wiecej czasu na wspólne zwiedzanie i przejazd na lotnisko. Bardziej budżetowo byłoby oddać auto o 13 zostawić bagaże w przechowalni i udać się pieszo do Can Pastilla. Tu spokojnie można spędzić kilka godzin nad morzem. Deptak, plaża, knajpy. Można za dobre pieniądze zjeść posiłek przed lotem,a potem sobie wrócić w około 35 min na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD uważa post za pomocny.
 
      
#255 PostWysłany: 26 Lut 2023 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
@M4R10 - dzięki za konkret

@greg1291 - pomysl ok. Bede na Majorce dobę, nocleg mam na wschodzie. Musze oddać do 13 bo o takiej porze mniej więcej odbiorę. Mogę z rana tez.
O Palmę pytałem bo w sumie nigdy nie byłem, i tak trochę lipa być na wyspie a nie widzieć samej Palmy :)
Parkingi drogie i mało, więc chyba najlepiej będzie jak rodzinkę wysadzę w Palmie, oddam na lotnisku auto i w godzinę do nich wrócę. \
No trochę to takie pogmatwane, ale coś za coś
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 09 Mar 2023 01:01 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 29
Szykuję się do lotu na Majorkę ale wciąż nie za bardzo ogarniam tą komunikację autobusową. Czy ktoś dla jasności mógłby napisać ile wyniesie mnie transport publiczny jeżeli potrzebuję się dostać do miejscowości Alcúdia (a więc chyba najodleglejsza strefa?) i według map google z lotniska mam linią A1 jechać do Estació Intermodal, by tam się przesiąść w 302. Ile to w przybliżeniu pożre? Rozumiem że za 2 os. we wszystkich autobusach kartę przykładam 2x zarówno przy wsiadaniu i wysiadaniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 09 Mar 2023 13:26 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Zaraz zaraz, ten A1 to komunikacja miejska (https://www.emtpalma.cat/ca/inici), a 302 to regionalna (https://www.tib.org), więc to są oddzielne systemy biletowe.
Teoretycznie masz z lotniska bezpośrednio A32, ale chyba tylko w sezonie letnim.
Góra
 Profil Relacje PM off
LNR uważa post za pomocny.
 
      
#258 PostWysłany: 09 Mar 2023 13:47 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Hoppa transfer autokarem z lotniska pod sam hotel za ok.10 euro od osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 09 Mar 2023 13:51 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 29
@obibok, właśnie tak A32 kursuje tylko w sezonie. Czyli tylko w 302 przykładam kartę, a w A1 kupuję gdzieś bilet za 5€?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 09 Mar 2023 13:52 

Rejestracja: 24 Gru 2018
Posty: 19
Zbanowany
LNR napisał(a):
Szykuję się do lotu na Majorkę ale wciąż nie za bardzo ogarniam tą komunikację autobusową. Czy ktoś dla jasności mógłby napisać ile wyniesie mnie transport publiczny jeżeli potrzebuję się dostać do miejscowości Alcúdia (a więc chyba najodleglejsza strefa?) i według map google z lotniska mam linią A1 jechać do Estació Intermodal, by tam się przesiąść w 302. Ile to w przybliżeniu pożre? Rozumiem że za 2 os. we wszystkich autobusach kartę przykładam 2x zarówno przy wsiadaniu i wysiadaniu?



Hej. Słuchaj ja też nie ogarniam tego ale mogę coś innego polecić. Wypożyczalnia WIBER za 25 euro mam elektryka na 4 dni i jeżdżę za darmo. Może warto się zastanowić bo cena pewnie będzie o wiele niższa a komfort o wiele lepszy. Uważam, że te bilety tam i z powrotem będą droższe niż wynajem na 1 dzień auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 278 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group