Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Maj 2019 10:13 

@Mar77 zapewne trzeba będzie szybko wyjść i przejść szybko na piętrze kontrolę bezpieczeństwa

Czasami zdarza się, że lecąc np. Norwegianem pasażerowie rękawem są wypuszczani do hali odlotów
Góra
 PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#42 PostWysłany: 08 Maj 2019 10:34 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@rw30 Wszystkie loty FR, więc T1

@gorny77 Ok, dzięki


Ostatnio edytowany przez Mar77, 08 Maj 2019 10:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 08 Maj 2019 10:36 

Czyli trzeba będzie szybko wyjść i przejść szybko na piętrze kontrolę bezpieczeństwa

Ale bez opóźnień da się zrobić
Góra
 PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 08 Maj 2019 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Anonymous napisał(a):
Czyli trzeba będzie szybko wyjść i przejść szybko na piętrze kontrolę bezpieczeństwa

Ale bez opóźnień da się zrobić



na 99.5% nie bedzie trzeba, pomijajac jakies dziwne losowe przypadki
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 08 Maj 2019 10:47 

Czyli co na 99,5% wypuszczą ich z pokładu po wylądowaniu do hali odlotów?

Na 6 lotów Ryanair mi się to nie zdarzyło, za to Norwegianem 2 x tak

Napisze to się dowiemy
Góra
 PM off  
      
#46 PostWysłany: 08 Maj 2019 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wszystkie loty Ryana ktorymi lecialem ktore wylatywaly z Schengen wypuszczaly pasazerow na hale odlotow (patrze na moj flightradar, mam 36 lotow z/do Barajas czyli strzele ze przylatywalem tam z 12-14 razy z Schengen). Fakt ze ostatni raz przylatywalem do Madrytu pare lat temu. Jesli cos sie w tej kwestii zmienilo (co byloby dziwne, bo po prostu de-boarding na Barajas odbywal sie tymi samymi rekawami co boarding, i tam nie ma zadnych oddzielnych korytarzy jak w Alicante, ale kto wie), to ja osobiscie uznalbym ta godzinna przesiadke za niewykonalna / w najlepszym przypadku bardzo ryzykowna i absolutnie sie w nia nie bawil tylko kupil bilet na ten pozniejszy lot.

wiec trzeba by ustalic gdzie obecnie ryan wypuszcza pasazerow, wg. mnie to decydujaca sprawa.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Maj 2019 14:01 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Przemyślę jeszcze temat, bo trochę mi namieszaliście :D Tak czy inaczej dam znać jak było...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 08 Maj 2019 14:07 

rw30 napisał(a):
wszstkie loty Ryana ktorymi lecialem ktore wylatywaly z Schengen wypuszczaly pasazerow na hale odlotow (patrze na moj flightradar, mam 36 lotow z/do Barajas czyli strzele ze przylatywalem tam z 12-14 razy z Schengen). Fakt ze ostatni raz przylatywalem do Madrytu pare lat temu. Jesli cos sie w tej kwestii zmienilo (co byloby dziwne, bo po prostu de-boarding na Barajas odbywal sie tymi samymi rekawami co boarding, i tam nie ma zadnych oddzielnych korytarzy jak w Alicante, ale kto wie), to ja osobiscie uznalbym ta godzinna przesiadke za niewykonalna / w najlepszym przypadku bardzo ryzykowna i absolutnie sie w nia nie bawil tylko kupil bilet na ten pozniejszy lot.

wiec trzeba by ustalic gdzie obecnie ryan wypuszcza pasazerow, wg. mnie to decydujaca sprawa.



Jak Ci się nudzi to przynajmniej nie mieszaj

A na pewno się wstrzymaj z pisaniem jak nie lądowałeś kilka lat

Dobrze piszesz, że Barajas to nie Walencja (Alicante póki co nie lądowałem) czy Barcelona El Prat tylko np. Teneryfa TFS

Barajas ostatnio wrzesień 2018r,Lot Ryanair z/do WMI
Góra
 PM off  
      
#49 PostWysłany: 12 Maj 2019 17:29 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Pytanie, czy 2 godziny wystarczą na następującą przesiadkę (oddzielne bilety):

przylot na T1 spoza Schengen, odlot z T2 Schengen.

Na pewno będzie kontrola paszportowa po przylocie, nie wiem, czy także bezpieczeństwa i na ile sprawnie to się odbywa w Madrycie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 13 Maj 2019 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 13 Maj 2019 09:09 --

Sudoku napisał(a):
Pytanie, czy 2 godziny wystarczą na następującą przesiadkę (oddzielne bilety):

przylot na T1 spoza Schengen, odlot z T2 Schengen.

Na pewno będzie kontrola paszportowa po przylocie, nie wiem, czy także bezpieczeństwa i na ile sprawnie to się odbywa w Madrycie?


nie pamietam dokladnie co dzieje sie z pasażerami out-of-Schengen na Barajas ( i strzelę, że mało kto tutaj będzie w stanie Ci z tym pomóc - może spytaj na tripAdvisor?), ale strzelę, że będziesz musiał wyjść z airSide i normalnie przejść ponownie security (do którego, gdy latałem z Barajas, kolejka rzadko bywała długa, raczej króciutka).
Jeśli przesiadka ma miejsce rano / do południa, to uważam że powinno się udać, im później tym większe ryzyko (im więcej razy samolot lądował i startował z Barajas tego dnia, tym większe prawdopodobieństwo opóźnienia, + one się kumulują) .... co w sumie może Ci pomóc (bo być może samolot którym odlatujesz jest zbazowany na Barajas i nagromadził już spore opóźnienie, a ten przylatujący nie), a może na odwrót :mrgreen:

p.s. Tak jak pisałem wcześniej, moje informacje nt. trafficu z Barajas są sprzed dobrych kilku lat

-- 13 Maj 2019 09:13 --

Anonymous napisał(a):

Jak Ci się nudzi to przynajmniej nie mieszaj


nie nudzi mi się, dziękuję za troskę. Prosiłem Cię już kilka razy o wstrzymanie się od osobistych uwag gdy odpowiadasz na moje posty, ciągle bez efektu.

Anonymous napisał(a):


Dobrze piszesz, że Barajas to nie Walencja


nie napisałem nic takiego

-- 13 Maj 2019 09:17 --

Anonymous napisał(a):
Czyli trzeba będzie szybko wyjść i przejść szybko na piętrze kontrolę bezpieczeństwa

Ale bez opóźnień da się zrobić


jeśli będzie trzeba wyjść z AirSide i przejść ponownie kontrolę bezpieczeństwa, to to co proponujesz jest wysoce ryzykowne - samo wyjście z airSide na Barajas trwa, jeśli dobrze pamiętam, jakieś 20-30 min
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 13 Maj 2019 11:40 

Sudoku napisał(a):
Pytanie, czy 2 godziny wystarczą na następującą przesiadkę (oddzielne bilety):

przylot na T1 spoza Schengen, odlot z T2 Schengen.

Na pewno będzie kontrola paszportowa po przylocie, nie wiem, czy także bezpieczeństwa i na ile sprawnie to się odbywa w Madrycie?

Po przylocie kontrola paszportowa i wyjście do części dostępnej dla wszystkich przyloty parter Terminal T1
Wyjście z T 1 trwa 5-15 minut, oczywiście tylko z podręcznym + ile potrwa kontrola paszportowa
T1 i T 2 są połączone, ale przejście do T2 zajmuje trochę czasu, ale też kursuje darmowy autobus z tego co pamiętam w kierunku T4

Bez znajomości lotniska, nawet o czasie będzie ciężko i ty decydyjesz

Kontrola bezpieczeństwa jest na 1 piętrze, w twoim wariancie obowiązkowo
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 18 Maj 2019 19:56 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
W poprzedni czwartek tak wyglądała moja przesiadka w Madrycie. Lot FR z Berlina SXF. Lądowanie na T1, kolejny lot z T4.

Samolot przyziemił o 14.08 na ostatnim pasie przy terminali T4S. Przy rękawie C43/C44 na T1 był o 14.21. Drzwi otworzyli o 14.23, a przy Burger Kingu byliśmy o 14.26. Wyszliśmy w "airsajdzie". Dalej w lewo i do wyjścia, czyli do szklanych, rozsuwanych drzwi i schodami w dół. Przy kolejnych drzwiach, przez które nie można wrócić byliśmy o 14.27. Tutaj czas stop, bo narzeczona chciała pochodzić po wolnocłowym, a ja miałem trochę czasu na poznanie Terminalu 1 oraz 2.

Takie fotki zrobiłem przy transferze na T1.
Zejście do wyjścia:
Załącznik:
schody_ruchome.jpg
schody_ruchome.jpg [ 159.99 KiB | Obejrzany 3552 razy ]

Wyjście, po którym nie ma powrotu:
Załącznik:
wyjście.jpg
wyjście.jpg [ 112.66 KiB | Obejrzany 3552 razy ]

Schody do T1:
Załącznik:
schody_do_airsidu.jpg
schody_do_airsidu.jpg [ 189.91 KiB | Obejrzany 3552 razy ]

Tędy wchodzą pasażerowie samolotów nie podjeżdżających do rękawów. W lipcu 2018 miałem taki przypadek lecąc W6 z BUD.
Załącznik:
wyjście_na_płytę_lotniska.jpg
wyjście_na_płytę_lotniska.jpg [ 128.61 KiB | Obejrzany 3552 razy ]


Strefa non-schengen i w związku z tym kontrola paszportowa jest przed gejtami A oraz B. Jakbym miał taki lot, to od mojego gejtu trzeba przejść w lewo jak do wyjścia, ominąć je i skręcić w sklep free duty (przejść przez niego). Za sklepem, po prawej miniemy security a na wprost będą kontrole paszportowe.

Z kolei od gejta, z którego wyszedłem w prawo możemy się dostać do T2 oraz T3.
Załącznik:
T1_T2_T3.jpg
T1_T2_T3.jpg [ 179.44 KiB | Obejrzany 3552 razy ]

Widziałem samolot lotowski przy gejtach z sekcji D. Na tablicach jeszcze nie wyświetlali numeru gejta. Te trzy terminale razem stanowią przeogromna całość. Doszedłem tylko w okolice security na T2. Dalej już nie znalazłem czasu.

Po wyjściu do 'landsajdu' znowu zacząłem liczyć czas i na przystanku byliśmy po dwóch minutach. Autobus odjeżdża poziom wyżej niż hala przylotów. O 17.59 rusza na T4. Na miejscu o 18.18. Jechał dłużej niż powinien, ponieważ zalało tunel, którym na co dzień jeździ. Przed security byliśmy po 2 minutach.
Security 7 minut (mało ludzi i sprawnie). Podsumowując przesiadka między T1 i T4 zajęła nam 49 minut. Oczywiście to czas orientacyjny.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 06 Cze 2019 21:35 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 276
Kilometry: 560 518
rw30 napisał(a):
wszstkie loty Ryana ktorymi lecialem ktore wylatywaly z Schoengen wypuszczaly pasazerow na hale odlotow (patrze na moj flightradar, mam 36 lotow z/do Barajas czyli strzele ze przylatywalem tam z 12-14 razy z Schoengen). Fakt ze ostatni raz przylatywalem do Madrytu pare lat temu. Jesli cos sie w tej kwestii zmienilo (co byloby dziwne, bo po prostu de-boarding na barajas odbywal sie tymi samymi rekawami co boarding, i tam nie ma zadnych oddzielnych korytarzy jak w Alicante, ale kto wie), to ja osobiscie uznalbym ta godzinna przesiadke za niewykonalna / w najlepszym przypadku bardzo ryzykowna i absolutnie sie w nia nie bawil tylko kupil bilet na ten pozniejszy lot.

wiec trzeba by ustalic gdzie obecnie ryan wypuszcza pasazerow, wg. mnie to decydujaca sprawa.



Może mój głos się tu przyda, bo latam z Barajas conajmniej raz w miesiącu. Loty Ryana ZWYKLE wypuszczają ludzi na halę odlotów, ale nie zawsze, mówię o Schengen. Lotnisko jest ogromne i czasem po lądowaniu jeszcze się krąży 15-20 minut zanim samolot się zatrzyma, plus trzeba wysiąść z samolotu, itp, weźcie to pod uwagę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 18 Cze 2019 11:14 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Ok, jestem już po, więc daję znać jak było (dla przypomnienia przesiadka 1h 10min) ... Lot PSA-MAD punktualnie, Ryan wypuścił nas do hali odlotów, więc wszystko odbyło się bezproblemowo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 10 Sie 2019 22:26 

Rejestracja: 29 Paź 2017
Posty: 21
Cześć,

Czy 1:05h wystarczy na przesiadkę na lotnisku w Madrycie?
Lot: Berlin - Madryt - La Palma.
Linie: Iberia

Pozdrawiam
Nawrot83
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 03 Gru 2019 00:08 

Rejestracja: 02 Gru 2019
Posty: 1
Witajcie, planuje lot do Cancun z Madrytu. Wylot jest 14:45 terminal 4s. Czy dolot na Terminal 2 o 11:40 jest sensowny? Dam radę się przemieścić z małymi dziećmi? I podobna sytuacja z powrotem: lądujemy w Madrycie o 13:00 na 4s, wylot do Warszawy o 15:30 z T2. Nie bierzemy bagaży rejestrowanych. Ale nadal mam wątpliwości , myślicie ze zdążymy czy lepiej wziąć lot dzień wcześniej/później? Oczywiście wolałabym tego uniknąć, ale nigdy nie byłam na tym lotnisku. Z tego co czytam o nim jest ogromne i jednak jakiś zapas by się przydał.....
podpowiecie coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 03 Gru 2019 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Nawrot83 napisał(a):
Cześć,

Czy 1:05h wystarczy na przesiadkę na lotnisku w Madrycie?
Lot: Berlin - Madryt - La Palma.
Linie: Iberia

Pozdrawiam
Nawrot83


raczej się uda, a jeśli pierwszy lot będzie miał małe opóźnienie to i tak na was poczekają
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 03 Gru 2019 13:49 

Nawrot83 napisał(a):
Cześć,

Czy 1:05h wystarczy na przesiadkę na lotnisku w Madrycie?
Lot: Berlin - Madryt - La Palma.
Linie: Iberia

Pozdrawiam
Nawrot83


Wysłany: 10 Sie 2019

daj znać jak "się udało", osobna kwestia to warto podać czy choć zapewne tak na jednym bilecie, jest to bardzo znaczące czy ważne


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 03 Gru 2019 13:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#59 PostWysłany: 03 Gru 2019 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Kajja napisał(a):
Witajcie, planuje lot do Cancun z Madrytu. Wylot jest 14:45 terminal 4s. Czy dolot na Terminal 2 o 11:40 jest sensowny? Dam radę się przemieścić z małymi dziećmi? I podobna sytuacja z powrotem: lądujemy w Madrycie o 13:00 na 4s, wylot do Warszawy o 15:30 z T2. Nie bierzemy bagaży rejestrowanych. Ale nadal mam wątpliwości , myślicie ze zdążymy czy lepiej wziąć lot dzień wcześniej/później? Oczywiście wolałabym tego uniknąć, ale nigdy nie byłam na tym lotnisku. Z tego co czytam o nim jest ogromne i jednak jakiś zapas by się przydał.....
podpowiecie coś?


podaj proszę faktyczne czasy lądowania i odlotu każdego z tych lotów (z ostatnich 7 dni możesz sprawdzić za darmo na flightradar24), wtedy napiszę więcej

natomiast bez wiedzy o faktycznych czasach przylotów / odlotów (czyli zakładając że wszystko odbywa się o czasie), biorąc pod uwagę że nie znam się na podróżowaniu z dziećmi (więc to co napiszę zakłada że tylko osoby dorosłe podróżują bądź po prostu że dzieci Was nie spowalniają) i że nigdy nie leciałem z 4S (więc nie wiem jakie tam są kolejki na odprawie paszportowej ) - ale z T4 leciałem kilka razy
przesiadka do Meksyku powinna się udać spokojnie
w drodze powrotnej też powinna się udać, ale zapas jest niewielki.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 04 Gru 2019 17:30, edytowano w sumie 1 raz
Ort
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 05 Sty 2020 18:16 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
1.05 godziny przesiadki TXL-MAD-JFK miedzy T4 a T4s z samym podrecznym rozumiem ze bez problemu ;) ?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group