Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 31 Paź 2017 02:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2015
Posty: 164
Loty: 197
Kilometry: 472 286
niebieski
Hola!

Podpowiedzcie proszę ... mam dwa loty łączone RYR.
Przesiadka w MAD to 8,5h (w Madrycie jestem 13:15, wylot 21:45).

Luty ... zima :) Co robić? Czy samo Barajas jest warte wyściubienia nosa z lotniska?

Właśnie sprawdziłem, że jedyny salonik w Terminalu 1 (Cibeles) jest dostępny tylko dla Non-Schengen flights.

:shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 28 Maj 2018 23:15 

Rejestracja: 29 Paź 2013
Posty: 20
Mam pytanie czy mając 1.15 czasu na przesiadkę ląduję na T1 (lot Minorka - MAdryt) wylatuję również z T1 (Madryt - Wrocław) dam radę to ogarnąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Maj 2018 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Teoretycznie to pewnie i dasz ale jak masz osobne bilety to jednak jest ryzyko jak pierwszy lot się opóźni. Ja tam zbytnio nie lubię się szprycować adrenalina ale jak to lubisz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Maj 2018 23:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Gregor82 rozumiem, że wtorek przylot 19:00, wylot 20:15, oba loty Ryanair? Ja też bym nie ryzykował - nie wiem jaka to data, ale popatrz na Iberia Express, bo miewają konkurencyjne ceny Minorka-Madryt. Co prawda przylatują o 10:20, ale możesz to potraktować jako okazję do szybkiego wypadu na miasto :)
Jednak jeśli się zdecydujesz na opisaną przesiadkę, to na pierwszym locie obowiązkowo kup pierwszeństwo wejścia, żeby ci nie zabrali bagażu podręcznego do luku :!:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 29 Maj 2018 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Gregor82 napisał(a):
Mam pytanie czy mając 1.15 czasu na przesiadkę ląduję na T1 (lot Minorka - MAdryt) wylatuję również z T1 (Madryt - Wrocław) dam radę to ogarnąć?


szanse są. Ale to tak 50-50 albo nawet trochę mniej.
Musisz ustalić czy potrzebna jest kolejna kontrola bezpieczeńśtwa. Ja już tego nie pamiętam, wydaje mi się że nie ale to taki pierwszy, obowiązkowy punkt. Jeśli konieczna jest kolejna kontrola, to nie ma szans.
Barajas jest spore, ale ta część gdzie odlatują ryanairy aż taka wielka nie jest [czytaj: jeśli nie będzie wymagane ponowne security check, to przesiadkę da się zrobić relatywnie szybko].
Loty popołudniowe i wieczorne są bardzo często opóźnione. To działa w dwie strony, bo na 95% ten lot Minorka-Madryt robi samolot z Madrytu, więc on też może być opóźniony. I może być bardziej niż ten między Wrocławiem a Madrytem.... choć, jeszcze przyszło mi do głowy jeśli lot Mad-Wro jest robiony samolotem zbazowanym we Wro [to też możesz łatwo sprawdzić], to ten będzie miał opóźnienie małe albo żadne. Polecam popatrzeć na trend na flightradar czy czymś takim.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 29 Maj 2018 00:42 

Rejestracja: 29 Paź 2013
Posty: 20
Dzięki za szybką odpowiedz. Tak jak przypuszczałem nie jest to zbyt dobry pomysł. Tak naprawdę to chciałem zrobić jakiś szybki wypad Madryt już znam trochę a chciałem zobaczyć coś innego. Wiem ze niecałe 24h na Minorce to nie jest rewelacyjny pomysł ale miasta typu Segovia Avila i Toledo tez już zwiedziłem. Może coś polecicie innego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 29 Maj 2018 01:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
To w sumie już offtop, ale może Escorial?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Maj 2018 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Gregor82 napisał(a):
Dzięki za szybką odpowiedz. Tak jak przypuszczałem nie jest to zbyt dobry pomysł. Tak naprawdę to chciałem zrobić jakiś szybki wypad Madryt już znam trochę a chciałem zobaczyć coś innego. Wiem ze niecałe 24h na Minorce to nie jest rewelacyjny pomysł ale miasta typu Segovia Avila i Toledo tez już zwiedziłem. Może coś polecicie innego



ooo stary, to temat rzeka
pociągiem AVE [ziiiiiu!] możesz dojechać w 2-3 godziny do: Valencii, Alicante, Sevilli, Malagi, Cordoby i teraz w zależności na czym Ci zależy, tam możesz pojechać. Bilety normalnie nie są tanie, ale jak się "zaczaisz", i/lub jeśli Twój wyjazd nie jest w weekend, to może da się w 60-70 euro obrócić - nie wiem na ile kasa jest dla Ciebie ważna.
Samolotem, AirEuropa albo Iberia express można też coś tanio czasem znaleźć - moja siostra 2 lata temu leciała Madryt - Bilbao, RT, sobota południe - pon wieczór za ok 70 euro.
Ew Porto ryanem albo Lizbona easyjetem. No, opcji jest sporo.
Ew Salamanca może, pociągiem z 2 godz i sporo taniej bo zwykły pociąg.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Lis 2018 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Przylatuję na T4S ok. 06:15 i mam potem do wyboru różne loty Lufthansą (i innymi liniami ze *A) z T2/T3. Najbardziej pasuje mi chyba lot o 11:45. Tak na wszelki wypadek poproszę o potwierdzenie, że czasu między oboma lotami będzie w takim wypadku aż nadto? Nie przeszkadza mi to, bo przynajmniej odsapnę po niezłym maratonie. Ważne jednak, żeby nie mieć jakiejś niespodzianki z przesiadką :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Lis 2018 17:31 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 275
Kilometry: 559 446
tropikey

Czasu bedzie az nadto, potwierdzam :) chociaz z T4S do T2/T3 to jest kawal drogi... najpierw kolejka na T4 z jednego terminalu na drugi, a potem shuttle bus na T2.
Ale czasu masz mnostwo, wiec sie nie przejmuj :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Lis 2018 17:37, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 17 Lis 2018 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jesli Twoj lot ladujacy o 6.15 raczej nie ma opoznien - spokojnie mozesz wziac lot nieco wczesniejszy, typu 9 czy 10, jesli masz taka mozliwosc
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 17 Lis 2018 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Za mile są dostępne tylko poranne, tak do 8:30, a potem ten 11:45, więc wybór mam ograniczony.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Lis 2018 14:06 

Z lotniska w Madrycie w twoim wypadku ta 11:45 jest idealna - wcześniejsze jak Ci doradził rw30 wchodziłyby w rachubę gdybyś miał wszystko na jednym bilecie

Ponadto zapomniał, że ty z PP raczej na lotnisku nudził się nie będziesz, a i stres związany z krótkim czasem byłby niepotrzebny

W porannym szczycie i w ogóle odbiór bagażu po przylocie bywa tam czasochłonny, osobna kwestia to odnalezienie taśm z bagażem nadawanym
Góra
 PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 28 Lis 2018 11:37 

Rejestracja: 19 Lut 2018
Posty: 66
Loty: 83
Kilometry: 179 269
Hej,

z poprzednich wątków już sie dowiedziałem ze z T4 na T4S 1:20h powinno mi wystarczyć. Pytanie teraz inne. Czy transfer odbywa się tranzytem? Czy jak kupie sobie na wolnocłówce TXL alkohol to go normalnie wniose do samolotu odlatującego z T4S? Lot TXL-MAD-PTY

Dzięki
b.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Sty 2019 23:04 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Planowany przylot 10 : 30, 4, wylot 11: 50 , 4S , na jednym bilecie, będzie ok?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 29 Sty 2019 01:02 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Jak na jednym bilecie, to musi być ok
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 29 Sty 2019 16:30 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
A jeśli bilet kupowałem przez pośrednika i nastąpi sytuacja ekstremalna np. opóźnienie pierwszego lotu i mógłbym nie zdążyć na drugi to do kogo mam podbijać w sprawie przebukowania? Do Iberii czy esky?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 29 Sty 2019 16:34 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Do tego kto wykonywał opóźniony lot, czyli Iberii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 07 Maj 2019 00:11 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Mam lot PSA-MAD (T1) 07:15-09:35

Muszę się dostać na Teneryfę i mam do wyboru:
MAD-TFS o 10:45
MAD-TFN o 13:35

Zdecydowanie bardziej pasuje mi ten pierwszy. Da radę? Flightradar mówi, że PSA-MAD najczęściej kilkanaście minut przed czasem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Maj 2019 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
zakladajac ze zaden z lotow nie jest z T4 tylko sa z T1/2/3 to powinienes zdazyc, oczywiscie zakladajac ze pierwszy lot sie nie spozni, ale biorac pod uwage ze to poranny lot / pierwszy lot tego samolotu tego dnia, to nie ma on gdzie 'wygenerowac' spoznienia (co potwierdzaja Twoje obserwacje, ze przylatuje przed czasem), wiec mysle ze uda sie. Daj znać 'po' czy faktycznie się udało.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group