Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Sie 2017 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W takim razie zrelaksuj sie i zwiedz lotnisko, jest tam mnostwo sklepow, mozna rowniez zjesc cos dobrego :-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
#22 PostWysłany: 13 Wrz 2017 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1668
Loty: 197
Kilometry: 451 573
srebrny
Spytam tutaj żeby nie zaśmiecać wątku o burrito deal.

Przypadek taki: przylatujemy z MEX na AMS. Mamy tylko bagaż podręczny oraz - uwaga - wózek dziecięcy. Wózek na takiej trasie na 99% wyjedzie na pas bagażowy. Jeśli mnie pamięć nie myli to na logikę nie ma już powrotu z tego miejsca do strefy tranzytowej, co oznacza że wózek wymusza przejście ścieżki zdrowia od nowa - checkin,security,boarding. Co istotnie wpływa na wymagania dot. czasu przesiadki.

R.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Wrz 2017 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
Czasami wózek dla dziecka można odebrać od razu po wyjściu z samolotu na płycie lotniska, albo w rękawie. Jeśli Wasz wózek wyjedzie razem z bagażami, to nie będziecie mogli wrócić na tranzyt. Ostatnio na tym lotnisku miałem tak z plecakiem. Na locie MEX-AMS nadałem go jako bagaż rejestrowany, więc po odbiorze go w Amsterdamie nie miałem możliwości powrotu do strefy tranzytowej i musiałem wyjść na przyloty, a później przejść normalną kontrolę osobistą i paszportową. Przejście przez wszystkie bramki zajęło mi może 10-15 min.
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 11 Cze 2019 13:15 

Rejestracja: 11 Cze 2019
Posty: 2
Mam lot z Kantonu do Warszawy z przesiadka w Amsterdamie. Chcialbym kupic jedna butelke whisky w strefie wolnoclowej. Czy moge to zrobic w Kantonie i potem nie bedzie problemu zeby wziac ja na poklad tez w Amsterdamie? Czy lepiej kupic w Amsterdamie? Nie orientuje sie jak to cenowo sie rozni. Nigdy nie korzystalem ze stref wolnoclowych do tej pory. Z gory dzieki za pomoc.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Cze 2019 15:19, edytowano w sumie 1 raz
Tytul
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Cze 2019 13:33 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6208
Loty: 470
Kilometry: 992 569
Amsterdam to akurat dziwne miejsce każdy ma inne doświadczenia pewnie ale ja mimo tego że była w specjalnej folii z paragonem musiałem iść nadać mezcal z Meksyku ( bo nie przyleciał z Europy lol)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Cze 2019 14:15 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8824
Loty: 988
Kilometry: 945 167
platynowy
Ja parę miesięcy temu miałem przesiadkę w Amsterdami (z non-Schengen) z kontrolą bezpieczeństwa, to w ogóle nie zwracali uwagi na płyny - zapomniałem z pośpiechu wyciągnąć butelkę z wodą, a koleś stwierził, że to nie problem i nawet mi jej nie zabrał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Cze 2019 16:06 

Rejestracja: 11 Cze 2019
Posty: 2
czyli wyglada na to ze zalezy od dnia. Czyli bezpieczniej kupic w Amsterdamie, chociaz boje sie ze ceny moga byc wyzsze. A po zakupie mozna miec torbe z towarem oddzielnie czy musi byc w bagazu podrecznym przy boardingu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 05 Sie 2019 22:05 

Rejestracja: 05 Sie 2019
Posty: 1
Cześć, mam podobne pytanie. Czas na przesiadkę 1:20. Lot na jednym bilecie (KLM). II część lotu obsługiwana przez Kenya Airways. Do wyrobienia się na spokojnie czy zależy od szczęścia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Paź 2019 03:54 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4026
złoty
Piszą, że raczej do wyrobienia dla osoby trochę ogarniętej.
Sam mam podobny dylemat i ryzykuję, gdyż ponad 9 h czekać na następny lot mi się nie uśmiecha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Lut 2020 19:24 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4026
złoty
Czy ktoś ma doświadczenia z przesiadką poniżej godziny?!
Czy bagaż poleci ze mną, czy raczej zostanie w AMS?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Lut 2020 13:20 

Rejestracja: 24 Lut 2020
Posty: 4
Minimalny czas na przesiadkę to niby 50 minut, ale przesiadka przesiadce nierówna. Sam mam 1h ze Stavanger do Nowego Jorku i zastanawiam się, czy zdąże ;)


Ostatnio edytowany przez J29, 24 Lut 2020 13:33, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Lut 2020 13:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8824
Loty: 988
Kilometry: 945 167
platynowy
Ja zdążyłem mając 45 minut wg rozkładu i było nawet jakieś parominutowe opóźnienie.

Opuszczająć strefę Schengen mamy tylko kontrolę paszportową (dla obywateli UE są bramki automatyczne, więc idzie szybko).

Na powrocie z Schengen dochodzi jeszcze kontrola bezpieczeństwa i tu musiałem już prosić o przepuszczenie, bo mam zaraz odlot.

Miałem tylko podręczny, więc nie wiem, czy nadawany by zdążył.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 12 Sie 2020 22:35 

Rejestracja: 12 Sie 2020
Posty: 1
Dzień dobry,

Lecę z Krakowa do Amsterdamu i tam mam godzinę do następnego lotu do Lyonu (loty KLM na jednym bilecie). Zastanawiam się czy zdążę. Przestudiowałam mapkę lotniska i loty w strefie schengen są realizowane z dwóch skrzydeł, które są obok siebie. Nie trzeba nawet przechodzić przez strefę sklepową. Czy ktoś miał doświadczenie z transferem na tym lotnisku w tak krótkim czasie? Czy jest to do wykonania w godzinę, a właściwie to w pół, bo bramki zamykają na pół h przed odlotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 12 Sie 2020 22:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Gdyby nie było realne, to biletu nie dałoby się wystawić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 13 Sie 2020 08:41 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
Da radę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 13 Sie 2020 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
qswjh napisał(a):
Dzień dobry,

Lecę z Krakowa do Amsterdamu i tam mam godzinę do następnego lotu do Lyonu (loty KLM na jednym bilecie). Zastanawiam się czy zdążę. Przestudiowałam mapkę lotniska i loty w strefie schengen są realizowane z dwóch skrzydeł, które są obok siebie. Nie trzeba nawet przechodzić przez strefę sklepową. Czy ktoś miał doświadczenie z transferem na tym lotnisku w tak krótkim czasie? Czy jest to do wykonania w godzinę, a właściwie to w pół, bo bramki zamykają na pół h przed odlotem?



jest wykonalne, ale nie oddawaj im bagażu podręcznego do luku, bo jest szansa że nie zdąży.
Also, linie typu KLM praktycznie nigdy nie zamykają bramek w regulaminowym czasie.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
qswjh lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 21 Sie 2020 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10923
HON fly4free
Na lotnisku uruchomiono Short Connection Pass dla osób przesiadających się:
https://news.schiphol.com/schiphol-laun ... assengers/?
Góra
 Profil Relacje PM off
qswjh lubi ten post.
qswjh uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 09 Sty 2021 16:37 

Rejestracja: 09 Sty 2021
Posty: 3
Dzień dobry!
Jestem tu nowa i nie wiem czy na pewno piszę w dobrym miejscu :?
Czeka mnie mój pierwszy lot z przesiadką i zastanawiam się jak wygląda sytuacja po wyjściu z samolotu na lotnisku? Kieruję się za pasażerami do kontroli paszportowej czy jest jakieś miejsce dla pasażerów lotów łączonych?
Fajnie jakby ktoś opisał to krok po kroku, Lecę trasą Newcastle-Amsterdam-Wrocław
Jestem pełna obaw i obawiam się, że mogłabym się zgubić hahaha
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Sty 2021 16:38 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Lecąc przez Amsterdam musisz mieć test PCR, nawet jako pasażer tranzytowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 09 Sty 2021 16:44 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 498
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
wychodzisz idziesz na Connection Flights do bramki z której odlatuje Twoj lot i tyle :) Oczywiscie test PCR wymagany :) Plus jak lecisz do 17 stycznia kwarantanna w Polsce, a może i dłużej bo nigdy nie wiadomo co nasz rząd postanowi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group