Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Mar 2017 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Warto wspomnieć o strefie wolnocłowej funkcjonującej również na PRZYLOCIE do lotniska KEF. Jeśli ktoś nie zdążył zaopatrzyć się w kraju lub na wylocie np. w alko (lub nie mieścił się już po prostu do podręcznego), to zdecydowanie warto skorzystać. Osobiście zakupiłem na przylocie 2 6-paki piwa Viking w puszkach 0,5 l za 2.998 ISK. Wychodzi 250 ISK za puszkę, co jak na Islandię jest ceną doprawdy rewelacyjną.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 07 Mar 2017 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Prowiant na 1 dzień - w cenie połowy biletu :lol:
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Mar 2017 22:36 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Ceny - jeśli ktoś nie orientował się wcześniej co ile na wyspie kosztuje - mogą zniechęcić tak "na dzień dobry po wylądowaniu", ale - w przypadku alkoholu to poza lotniskiem pozostaje już tylko żałować, ze się nie kupiło na owej bezcłówce. Słodycze i inne drobiazgi - można na zewnątrz taniej, ale alko - w większości bezkonkurencyjne, niekiedy mocno. A zatem - jeśli ktoś naprawdę musi wypić [ja rezygnuję, bo uwielbiam oglądać te krajobrazy nierozmyte] - warto tu kupić i to przez duże W :)
Jedna tylko uwaga - może oczywista, ale wspomnienia przypominają mi, ze nie dla wszystkich ;) - kontrola celna (ewentualna, rzadka, ale skuteczna :)))) ma miejsce dopiero w korytarzu prowadzącym z hali bagażowej (tej ze sklepem bezcłowym) na zewnątrz. A zatem zakupy muszą mieścić się w zadanych limitach WWOZU na Islandię. Na wszystkie odbyte przyloty muszę docenić islandzkich celników, że oba razy gdy byłem blisko limitu - zostałem zgrabnie "wysupłany" do kontroli. Co ciekawe kilkanaście pozostałych przylotów, bez żadnego alkoholu, przeszedłem bez owego powitania.
Nie jest to jednak regułą, nawet może być czystym przypadkiem, ale jakieś tam przemyślenie z tyłu głowy zostaje;) Szczególnie znając różne relacje tych, którzy kupili za dużo, a powitanie... "czekało" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Mar 2018 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Hmmm czyli marzenie czysto teoretyczne, że zakupy w bezcłowym po przylocie nie licza się jakimś cudem w limicie 1litra prysło ?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 23 Mar 2018 15:40, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Mar 2018 00:57 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Jaki sens miałaby (z punktu widzenia wprowadzających i egzekwujących ograniczenia) STREFA duty free, gdyby zakupy z niej nie dotyczyły limitów wwozu :))))) ?

Szczegóły ile można wwieźć są tu: http://www.dutyfree.is/en/Allowance-calculator
a czy przywozisz czy kupujesz to już Twoja sprawa. Po wyjściu do zewnętrznej części terminala (minięciu granicy celnej) nie masz już przywileju zakupów po niższej cenie (bez cła).
[Wyjątkiem są przedmioty (nie alkohol) wywożone z Islandii z rachunkiem ze sklepów TaxFree na kwotę powyżej 6000 ISK, ale to odwrotna i odrębna zupełnie sytuacja.]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Mar 2018 14:06 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Tak przeglądam ten DF na KEF (jest tam dla mnie kilka ciekawych pozycji piwnych),
mam pytanko czy tylko można kupować 6paki czy pojedyncze butelki/puszki też sprzedają??

http://www.dutyfree.is/en/products/liquor/beer
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Mar 2018 14:18 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
@kacper451 zdaje sie ze tylko zbiorcze. nie widzialem pojedynczych puszek, ani cen na nie. tylko 6paki i podobne.
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 10 Kwi 2018 23:27 

Rejestracja: 08 Paź 2016
Posty: 11
Loty: 37
Kilometry: 73 607
Ile można wwieźć wódki 1l czy 1,5l? Bo niby czytam 1l ale słyszałem, że jak się nie bierze żadnego innego alko to 1,5 wódki można zabrać... ktoś ma jakieś doświadczenia?

Czy mogę kupić wódkę w Polsce i wpakować ją do bagażu rejestrowanego? Czy trzeba to jakoś zgłosić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Kwi 2018 01:36 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Alkohol naprawdę najlepiej kupić w sklepach po kontroli bezpieczeństwa w PL (strefa bezcłowa) oraz/lub w Keflaviku na lotnisku, gdzie preferowanym miejscem jest bezcłowy sklep na dole przy taśmach bagażowych. Owszem, możesz włożyć do rejestrowanego alkohol kupiony w Polsce "pod domem", ale to nie zwiększa limitu wwożonych trunków. Zwiększa natomiast szanse na uroczy zapach i zmoczenie ciuchów, nie tylko Twoich, ale także i moich oraz innych pasażerów. Przykro stwierdzić, ale - wg powtarzalnych obserwacji - obsługa w KEF należy do tych, których widok spadających walizek oraz świst powietrza gdy torbę się rzuca/podrzuca, a nie kładzie/przestawia - szczególnie podnieca! Granicę celną przekraczasz odchodząc od taśm z bagażami, już ze wszystkim co kupiłeś/przywiozłeś. Przechodzisz korytarzem w stronę wyjścia ze wewnętrznej strefy lotniska do głównej hali terminala - tam gdzie oczekują na pasażerów znajomi/rodzina/wypożyczalnie etc. Zanim wyjdziesz z owego korytarza mijasz szyby celników (lustra weneckie) dzięki którym uważne oko pracowników tamtejszych służb co jakiś czas jest w stanie wyciągnąć kogoś do kontroli (często z zadziwiającą skutecznością). W takim przypadku NAPRAWDĘ lepiej byś nie miał przy sobie więcej alkoholu niż pozwalają przepisy. Ile można mieć przy sobie? Może nie wygląda to prosto w pierwszej chwili, ale w rzeczywistości ma sens i jest łatwe do zrozumienia/zapamiętania jeśli doczyta się dół tabelki: https://www.tollur.is/english/individua ... duty-free/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Kwi 2018 01:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
ibartek napisał(a):
@kacper451 zdaje sie ze tylko zbiorcze. nie widzialem pojedynczych puszek, ani cen na nie. tylko 6paki i podobne.


Potwierdzam powyższe - patrzyłem w zeszłym tygodniu, ale z piw nic pojedynczo kupić nie da rady. Najmniejsze chyba trójpaki, ale to butelkowe i raczej nie niskobudżetowe. My nabyliśmy sześciopak Tuborg green 0,5 l za 1259 ISK - wychodzi jeszcze korzystniej niż wspomniany wcześniej Viking, bo 210 ISK za puszkę (dla porównania dodam, że np. w barze przy wodospadzie Gullfoss za półlitrowe piwo liczą sobie 990 ISK).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Kwi 2019 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Załącznik:
Screenshot_20190410-110944.png
Screenshot_20190410-110944.png [ 714.23 KiB | Obejrzany 8482 razy ]


Po przeczytaniu powyższych przepisów (tollur.is) mam wątpliwość odnośnie wwozu alkoholu zakupionego w Polsce, poza bezcłówką, w bagażu rejestrowanym, oczywiście mieszcząc się w limicie

Trochę to wielokrotne uzywanie określenia "duty free" mnie zastanowiło, ktoś doświadczony w tym temacie rozwieje/potwierdzi moje wątpliwości? Z góry dzięki ;)

Załączniki:
Screenshot_20190410-121246.png
Screenshot_20190410-121246.png [ 911.7 KiB | Obejrzany 8482 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Kwi 2019 12:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Tutaj znajdziesz po polsku, co możesz wwieźć: https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_ko ... w/islandia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Kwi 2019 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
MSZ czytałem ;) - ogólnie wolałem się upewnić jeszcze gdzieś indziej, bo na stronie MSZ na przykład w limitach na stronie MSZ nie ma informacji o samym 1,5L mocnego alkoholu, który jest w tabelce na stronie islandzkiego urzędu celnego, natomiast zastanawial mnie ten duty free alowance i właściwie wszechobecny w tym islandzkim tekście napis duty free, który jednak chyba odnosi się do tego, że po prostu nie płaci się cla za wwóz, a nie że musi być zakupiony na bezclowce?

Czyli w skrócie :lol: mozna wwieźć też spoza bezclowki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Kwi 2019 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
I mam w sumie jeszcze jedno pytanie, bo różne opinie przeczytałem. Czy mając jeden bagaż rejestrowany na 2 osoby można wziąć do niego alkoholu powyżej limitu 1os, czy w razie kontroli to już będzie problem, bo bagaż przypisany do danej osoby?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Wrz 2019 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Trochę późne info, ale może komuś się przyda :
- Przewiezione 100% limitu dla 2 os. w 1 bagażu rejestrowanym, żadnej kontroli nie było (ale był to dzień z wichurą, przez którą 50% lotów było odwolonaych, a prawie wszystkie pozostałe leciały na podobną godzinę, więc tłum na KEF był niemiłosierny.

Według informacji miejscowych, jeśli przylatywali z ilością alkoholu zbliżoną do limitu to kontrolę mieli praktycznie zawsze, a jeśli bez, lub z małą ilością to nigdy, także celnicy wiedzą kogo sprawdzać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group