Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [PRN] Prisztina
#1 PostWysłany: 12 Lip 2015 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Wg czerwcowego magazynu Easyjet Traveller, autobus z lotniska jeździ co 2h i kosztuje 3 euro. Taxi 25 euro.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#2 PostWysłany: 15 Lis 2015 12:40 

Rejestracja: 04 Lip 2015
Posty: 1
Z tego co wiem to zaden autobus na lotnisko nie dojezdza. Mozna wziac taksowke z lotniska koszt 25 EUR a w drodze z miasta na lotnisko zamowic taxi z jednej z firm taksowkarskich np BEKI TAXi > Mowia po angielsku.Mozna zamowic taxi na konkretna godzine.
Koszt 13 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#3 PostWysłany: 15 Lis 2015 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Kiedyś interesowałem się tematem i faktycznie ponoć autobus z lotniska już nie jeździ. Słyszałem, że najtańsza opcją jest Urban Taxi za 10 EUR http://www.taxiurban.com/
Na ile to jeszcze aktualnie to nie mam pojęcia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#4 PostWysłany: 10 Sty 2017 11:30 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Cześć,
Czy ktoś z was posiada informację czy dojazd busem jeszcze istnieje, czy jednak ta forma transportu została zlikwidowana?
Czy istnieje możliwość wzięcia taxi na większą ilość osób niż osobówka (ok. 5-6)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#5 PostWysłany: 06 Maj 2017 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Na lotnisko w Prisztinie nie ma żadnych autobusów. Taksówka kosztuje 15 euro (przed wejściem na lotnisko jest rozpiska cen w różnych kierunkach i do różnych miast).
Żeby zaoszczędzić można:
1. Upatrzyć sobie innych turystów w samolocie i jechać z nimi razem i dzielić koszty,
2. wyjść z lotniska i iść wzdłuż drogi, może ktoś z osób jadących od lotniska prywatnym samochodem weźmie nas na stopa,
3. gdzieś po 1000 metrach ta droga od lotniska skręca na drogę szybkiego ruchu, wzdłuż tej drogi stoją czasem jakieś smutne przystanki autobusowe więc pewnie można by na takim przystanku czekać na jakiś autobus jadący do miasta, ale cena tych autobusów i ich częstotliwość pozostają zagadką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#6 PostWysłany: 06 Lip 2017 09:34 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Przetestowane w piątek 30.06.

Nie ma autobusów. Taxi z lotniska 15E, taksi dla 5 osób (VW Sharan - 20E). Ceny są wywieszone na tablicy przed terminalem. Taksi 5 osobowe musieliśmy szukać.

Ewentualnie można dojść do miejscowości Slatina (2.5 km z lotniska) i stamtąd złapać busy zarówno w stronę Prisztiny jak i Peć (Peja). https://www.google.pl/maps/dir/42.58128 ... !3e2?hl=en
https://www.balkanviator.com/en/bus-tim ... osovopolje)/pristina/30.06.2017
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#7 PostWysłany: 11 Lip 2017 09:00 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Autobusy zatrzymują się nie tylko na przystankach, wystarczy stać przy drodze i machać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#8 PostWysłany: 11 Lis 2017 12:47 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 79
Loty: 137
Kilometry: 236 091
Dla osób, którzy nie chcą wydawać 10-20 euro na taksówkę i nie jest dla nich przeszkodą przejście 3 km polecam podjechać autobusem z dworca do Sllatinë e Madhe (Silene), jak będzie problem ze zrozumieniem można dodać Hotel Berati. Przystanek jest zaraz za zjazdem na lotnisko. Z przystanku jest około 3 kilometrów. Nie ma chodnika wzdłuż drogi, ale nie ma tam wielkiego ruchu a droga jest szeroka więc można iść bezpiecznie. Ja jechałem autobusem który jechał do Malishevë przez Komoran, ale tamtędy jeździ też część autobusów do Prizen. Za bilet do Silene zapłaciłem 1e, jazda zajęła jakieś 15-20 min.
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#9 PostWysłany: 20 Sty 2018 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Wczoraj testowałem połączenie autobusowe ze Slatine do Prisztiny. Po wylądowaniu (rejs WizzAir z BUD) zgodnie ze wskazówkami z forum przeszedłem pieszo do zjazdu z głównej trasy na lotnisko. Po drodze mijały mnie liczne taksówki, ale w sumir chyba tylko 3 kierowców zaoferowało podwózkę za 15 EUR. Po dotarciu na miejsce zająłem "strategiczną pozycję" na poboczu (naprzeciwko hotelu Berati) i nie musiałem długo czekać (moja uwaga - nie ma tam przystanku, trzeba zamachać, by zatrzymać pojazd), po może 5 minutach zatrzymałem lokalny autobus i dotarłem do Prisztiny za 0,50 EUR.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#10 PostWysłany: 28 Kwi 2018 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 128
Kilometry: 159 737
Po wyjściu z terminalu otacza nas plaga taksówkarzy, oczywiście każdy adres jest "bardzo daleko" i poza centrum. Wystarczy jednak trochę poczekać, a wtedy stawki lecą w dół :) My zapłaciliśmy 13 EUR za transfer pod dokładny adres w Prisztinie.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#11 PostWysłany: 14 Lis 2018 16:08 

Rejestracja: 19 Sty 2018
Posty: 4
Oficjalna cena taxi z lotniska do stolicy to 15€. Taxi Dallas wozi za 13€. Nie ma autobusu na lotnisko. Tak jak wcześniej było pisane, najtańsza opcja to przejść się około 30-40' drogą do skrzyżowania przy hotelu Berati. Po drodze można wypić piwko w klubie gokartowym (0.5 l za 1€). Autobusy jeżdżą co chwilę, wystarczy stanąć gdziekolwiek i machać ręką. Cena 1€ do centrum Prisztiny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#12 PostWysłany: 14 Lis 2018 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Taxi Victory +37744111222
13€
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#13 PostWysłany: 29 Kwi 2019 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
Opcja braku komunikacji innej niż taxi (wciąż po 15€) jest aktualna. Stan na dzień: 28.04.19.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#14 PostWysłany: 07 Maj 2019 13:42 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Nie da się targować? 7 € jak kiedyś to bym jeszcze dał, ale 15 to lekkie przegięcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#15 PostWysłany: 07 Maj 2019 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
Targować zawsze się da, tyle że w tym wypadku nieskutecznie. Przed lotniskiem jest tablica z wyceną kursów, więc to trochę tak jak fixed price.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#16 PostWysłany: 09 Maj 2019 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2017
Posty: 44
Loty: 210
Kilometry: 253 993
Bardzo dobra informacja.
Od 1 maja podstawili autobus który łączy lotnisko i miasto.
To co rozumiałem autobus jeździ co godzina z lotniska i zatrzymuj się przy dworcu autobusowym oraz przy głównym chodniku
w Pristinie.
Cena biletu to 3 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#17 PostWysłany: 09 Maj 2019 21:29 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Aby do miasta dojeżdżał to już dobrze. Zresztą jak na europejskie lotnisko to w moim odczuciu skandal, że tego nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#18 PostWysłany: 04 Cze 2019 07:14 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 32
Loty: 91
Kilometry: 132 797
Odnośnie nowego autobusu, wszystko jest ładnie rozpisane na stronie lotniska:

http://www.airportpristina.com/public-transport

Jutro będę to połączenie testować na żywym organizmie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: [PRN] Prisztina
#19 PostWysłany: 06 Cze 2019 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 224
Dzisiaj miałem okazje nim podróżować z lotniska, odjazdy co godzinę. Ale najciekawsze, zapytałem ile keszu to kierowca odpowiedział po angielsku że three i jak się okazało przy wysiadaniu, źle go zrozumiałem bo nie three tylko free :) dlaczego? Nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Falka?! lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#20 PostWysłany: 07 Cze 2019 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
@zimsky Może promka?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group