Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 17 Lis 2019 14:23 

Loty: 85
Kilometry: 93 982
Potwierdzam, że właściwie nic się nie zmieniło od 2012r.
Z lotniska do centrum możemy przedostać się autobusami 1 i 2, które jadą w stronę dworca autobusowego (info z punktu informacji turystycznej, nie korzystałem), oraz za pomocą pociągu.

Osobiście polecam tą drugą opcję - przystanek kolejowy jest oddalony ok. 300 metrów od terminala, wystarczy kierować się strzałkami. Przejazd trwa około 10 minut, koszt to mniej niż 1 euro (dokładnie to 70 lub 80 eurocentów). Sam bilet kupicie w szynobusie u konduktorki. Nie mam pewności ale wydaje mi się, że odjazdy są skolerowane do przylotów.

PS. Jeżeli macie chwilę to zaobserwujcie sam budynek lotniska. Jest jedyny w swoim rodzaju, przypomina trochę stary terminal z LWO i czy innych wschodnich lotnisk. Obecnie takie cudeńko - w erze szkła i betonu - coraz częściej spotkać :)
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 17 Lis 2019 15:55 

niebieski
I autobus 88 pod Ostrą Bramę (Aušros Vartai).
 Relacje PM off  

#83 PostWysłany: 10 Sie 2020 08:27 
Awatar użytkownika

platynowy
Aktualizacja w trakcie COVIDu - aktualnie w autobusie nie można kupować biletów u kierowcy. Przy przylotach, zaraz przy wyjściu z budynku, po prawej stronie jest kiosk, w którym trzeba kupić ich kartę za 1,5 EUR i doładować od razu (po prawej od wyjścia jest kiosk, po lewej od wyjścia jest informacja turystyczna). Autobusy jeżdżą normalnie.
Nie wiem jak z pociągiem, ale zakładam, że również może być problem z kupnem biletów u konduktora.

EDIT: Sprawdzaliśmy Bolta z lotniska do centrum - koszt około 4,80 EUR, ale nie wiem czy ta cena to kwestia dnia czy standard. W powrotnej nie sprawdzaliśmy.
 Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 15 Lut 2022 00:16 

srebrny
Ja bilety kupowalem przez apkę Trafi - pierwszy bilet 30-minutowy gratis (0,65 €). Sama aplikacja bardzo fajna w obsłudze.
 Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.

#85 PostWysłany: 22 Mar 2022 17:43 

srebrny
Tak jak pisze @radeom - apka Trafi jest bardzo użyteczna przy dojeździe z\na lotnisko. Poza biletami jest też tam planer podróży, więc dojazd jest banalny.
 Relacje PM off
radeom lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#86 PostWysłany: 22 Mar 2022 17:52 

Loty: 208
Kilometry: 228 369
srebrny
a ja tam polecam spacer. Godzina drogi pieszo do samego centrum i przy okazji można przejść przez Nowe Miasto i zobaczyć drewniane chaty stojące w sąsiedztwie nowych budynków.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#87 PostWysłany: 06 Maj 2022 10:57 

Ktoś ostatnio jechał na lotnisko komunikacją publiczną? W dalszym ciągu jednorazowego biletu nie można kupować u kierowcy? Na stronie dotyczącej transportu miejskiego piszą, że jest taka opcja: "Single tickets can be bought from the bus driver. Ticket price 1 Euro (no discount available, ticket is valid for one trip, cash only)" - Last updated: 2022 05 06 d. 11:54
 Relacje PM off  

[ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości