Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 10 Kwi 2022 17:24 

Rejestracja: 27 Kwi 2018
Posty: 16
Loty: 41
Kilometry: 80 226
Transport z lotniska do miasta nie robi problemów - w połowie marca przyleciałem późnym wieczorem, autobus linii 22 stał w klasycznym miejscu, w biletomacie zapłaciłem 1.15€ za pojedynczy bilet/kurs. Jedyna rzecz jaka mnie zastanowiła to problem z płatnością zbliżeniową ( tylko tam, w reszcie miasta bez kłopotów)

Osobiście w kwestii transportu na lotnisko polecam apke Bolt - w drodze powrotnej ze starego miasta na RIX przejazd Boltem wyniósł 8€ (i kierowca ciut po polsku mówił :) ). Oczywiście ta sama apka działa na Łotwie, jak i w Polsce
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#62 PostWysłany: 10 Kwi 2022 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Jakby ktoś chciał to da się też z lotniska dostać pieszo. Jakieś 2h marszu do centrum. Tylko nie polecam iść główną trasą bo to ruchliwa dwupasmówka bez chodnika ani pobocza. Na tyłach parkingu P-2 zaczyna się droga którą dochodzimy do autostrady, następnie kładką a potem to już chodnikiem ulicami miasta.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 07 Maj 2022 17:23 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
Piszę na świeżo. Działa tylko Bolt. Ubera nie ma. Kurs z lotniska do centrum Rygi w środku dnia 13-16€ więc sporo. Łatwa i tania opcja to autobus 22. Biletomat jest na przystanku. Kupując bilet wybieramy opcję „na wszystkie” środki transportu i wtedy jednorazowy bilet kosztuje 1,15€. Płatność gotówką i kartą ale nie contactless. Czytnik nie działa od dawna co widać po jego stanie. Polecam appkę Trafi, która dobrze ogarnia sieć połączeń. Z resztą jest ona przydatna także w Wilnie i Talllinnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 19 Cze 2022 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
biletomat na przystanku nie działa, aktualnie bilety na miejscu można kupić tylko w kiosku Narvesen (Łotewskie żabki) albo poprzez aplikację Rigas satiksmes (jedyny problem to że w aplikacji nie da się zmienić języka, także warto sobie kupić bileciki jeszcze w PL na spokojnie, najlepiej z pomocą drugiego telefonu z Tłumaczem Google z aparatu :D a później się tylko kasuje kod QR jak w Warszawie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 04 Lip 2022 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Biletomat już działa, nie korzystałem bo kolejka straszna była ale ludzie kupowali
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 04 Lip 2022 11:39 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Ewentualnie bilet można zakupić bezpośrednio u kierowcy. Jest droższy niż w biletomacie bo 2EUR i płatność tylko kartą. Taka opcję wykonałem w maju. Może to mieć znaczenie jak jest mega kolejka do biletomatu a autobus zaraz odjeżdża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 04 Lip 2022 12:47 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Bilety można też kupic w kiosku Narvesen, który jest na lewo przy wyjściu z przylotów. Jednorazowy 1.50 €. Są też 24 godzinne i inne, bo pan mnie pytał, jaki chcę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 06 Lip 2022 20:19 

Rejestracja: 06 Lip 2022
Posty: 7
Biletomat działa, ale trzeba swoje odczekać w kolejce. U kierowcy nieco drożej (2 euro), ale płacisz i jedziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 09 Lip 2022 14:33 

Rejestracja: 09 Lip 2022
Posty: 2
Dzień dobry (to mój pierwszy post, więc chyba wypada, się przywitać). Jeśli ktoś się skusił na tanią ofertę z lądowaniem w Rydze w sobotę o 23:25, pewnie nie ma szans na publiczny transport do centrum, prawda? Zostaje Taxi/Uber, zapewne. Zapytam więc również o drugą rzecz - czy to właściwe miejsce o podpytanie, czy ktoś nie będzie chciał wspólnie skorzystać z Ubera w tym terminie? Ewentualnie, czy mógłbym się podpiąć pod dojazd do centrum, jeśli ktoś wynajmuje auto...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 09 Lip 2022 15:24 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Ostatni bus 22 do miasta odjeżdża kilka minut po północy. Zdążysz spokojnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 09 Lip 2022 15:37 

Rejestracja: 09 Lip 2022
Posty: 2
Według rozkładu https://saraksti.rigassatiksme.lv/index ... 542/120/en w weekend ostatni odjeżdża 23:50.
Przy braku bagażu rejestrowanego i założeniu braku opóźnień, może by się udało...


Ostatnio edytowany przez macio106, 21 Kwi 2023 08:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 11 Lip 2022 10:09 

Rejestracja: 22 Lip 2021
Posty: 4
Może to nieco głupie pytanie, ale czy autobusy na lotnisko jeżdżą punktualnie? Mam o 7:25 wylot do Tallina i zastanawiam się, czy autobus o 5:45 z centrum dojedzie na czas, bez żadnych komplikacji? Na lotnisko dojeżdża o 6:20, to godzina przed odlotem, doliczając opóźnienia na drogach, security... trochę na styk... Jak myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 12 Lip 2022 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
w tych godzinach lajt, jedyny problem to 16-18 Z lotniska DO miasta, ogromne korki
Góra
 Profil Relacje PM off
Qaczmareq uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 12 Lip 2022 15:20 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
Zastanawia mnie sens przepłacania za samomot na tej trasie... Oszczędność czasowa? Znikoma. Komfort? AirBaltic nie jest jakoś specjalnie wygodną linią.
I jeszcze marnowanie czasu na security i martwienie się co jak się nie zdąży.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 12 Lip 2022 17:22 

Rejestracja: 22 Lip 2021
Posty: 4
@tiffany
Chodzi o godziny lotów, lecę RIX-TLL-RIX na jeden dzień, więc bardziej opłaca się samolotem niż autokarem, który zresztą kosztuje praktycznie tyle samo - no, może 30 zł mniej. Wtedy czasowo o wiele korzystniej wychodzi AirBaltic.


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 12 Lip 2022 21:46, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 12 Lip 2022 17:39 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
To już zależy, jak i kiedy się kupuje. Niedawno była promka na różne trasy, w tym tą - za 9€, ja z kolei potrafię ogarnąć tą trasę za 15€ bez problemu kiedykolwiek... Ale AB w cenie ok. 20€ często się nie zdarza...
Przy tym Lux Express dla przykładu ma kursy jak z przyjazdem na 7 tak i z odjazdem o 7, więc - mimo że można się kłócić o tą godzinę w te czy w tamte - ja nie widzę powodu się kurczowo trzymać samolotów...
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 12 Sie 2022 13:27 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 28
Dzisiaj biletomat nie działał przy przystanku 22 z lotniska w stronę centrum i apka tez nie tj ciagle mi pokazywało błąd serweru- po trzech próbach poddałam się. Bety zakupione w sklepie N po lewej stronie od wyjścia z przylotów .


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 02 Paź 2022 23:40 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Hmmm "kontynuując" wątek biletomatu na przystanku autobusowym, na lotnisku.
Stan na dzisiaj. Automat działa, nie działa płatność zbliżeniowa (nie działa czytnik i tyle). Pewnie go naprawią, jak wymienią cały automat :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 22 Paź 2022 23:47 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
ewaolivka napisał(a):
Bilety można też kupic w kiosku Narvesen, który jest na lewo przy wyjściu z przylotów. Jednorazowy 1.50 €. Są też 24 godzinne i inne, bo pan mnie pytał, jaki chcę.

W rzeczonym sklepiku teraz kupujemy kartę na którą nabijamy bilety, kupowałem po dwa bilety dla dwóch osób, czyli dwie karty, zapłaciłem 4,60 euro. Wychodzi, że przejazd 1,15 euro
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Łysolek uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 06 Lut 2023 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Jakby ktoś miał problem z autobusem pod lotniskiem, lub był w większej grupie, lub chciał się dostać szybko w jakieś mniej popularne miejsce (brak transportu publicznego) to na P3, po lewej stronie od wyjścia z terminala stoją samochody car sharing. My korzystaliśmy z Bolta (ta sama apka co u nas, wystarczy prawo jazdy dodać), za min od 0,13EUR w zależności od wielkości samochodu plus bodajże 0,22EUR/km. Naprawdę wielka wygoda, strefy płatnego parkowania, płatny wjazd do Jurmali są w cenie wynajmu. Samochodów na mieście pełno w różnych punktach a i na lotnisku sporo stoi.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group