Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 10 Kwi 2022 17:24 

Loty: 22
Kilometry: 41 883
Transport z lotniska do miasta nie robi problemów - w połowie marca przyleciałem późnym wieczorem, autobus linii 22 stał w klasycznym miejscu, w biletomacie zapłaciłem 1.15€ za pojedynczy bilet/kurs. Jedyna rzecz jaka mnie zastanowiła to problem z płatnością zbliżeniową ( tylko tam, w reszcie miasta bez kłopotów)

Osobiście w kwestii transportu na lotnisko polecam apke Bolt - w drodze powrotnej ze starego miasta na RIX przejazd Boltem wyniósł 8€ (i kierowca ciut po polsku mówił :) ). Oczywiście ta sama apka działa na Łotwie, jak i w Polsce
 Relacje PM off
onufry_z uważa post za pomocny.

#62 PostWysłany: 10 Kwi 2022 19:03 

Loty: 208
Kilometry: 228 369
srebrny
Jakby ktoś chciał to da się też z lotniska dostać pieszo. Jakieś 2h marszu do centrum. Tylko nie polecam iść główną trasą bo to ruchliwa dwupasmówka bez chodnika ani pobocza. Na tyłach parkingu P-2 zaczyna się droga którą dochodzimy do autostrady, następnie kładką a potem to już chodnikiem ulicami miasta.
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 07 Maj 2022 17:23 

Loty: 233
Kilometry: 353 070
Piszę na świeżo. Działa tylko Bolt. Ubera nie ma. Kurs z lotniska do centrum Rygi w środku dnia 13-16€ więc sporo. Łatwa i tania opcja to autobus 22. Biletomat jest na przystanku. Kupując bilet wybieramy opcję „na wszystkie” środki transportu i wtedy jednorazowy bilet kosztuje 1,15€. Płatność gotówką i kartą ale nie contactless. Czytnik nie działa od dawna co widać po jego stanie. Polecam appkę Trafi, która dobrze ogarnia sieć połączeń. Z resztą jest ona przydatna także w Wilnie i Talllinnie.
 Relacje PM off
onufry_z uważa post za pomocny.

#64 PostWysłany: 19 Cze 2022 20:06 
Awatar użytkownika

biletomat na przystanku nie działa, aktualnie bilety na miejscu można kupić tylko w kiosku Narvesen (Łotewskie żabki) albo poprzez aplikację Rigas satiksmes (jedyny problem to że w aplikacji nie da się zmienić języka, także warto sobie kupić bileciki jeszcze w PL na spokojnie, najlepiej z pomocą drugiego telefonu z Tłumaczem Google z aparatu :D a później się tylko kasuje kod QR jak w Warszawie)
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 04 Lip 2022 10:51 
Awatar użytkownika

Loty: 69
Kilometry: 61 105
niebieski
Biletomat już działa, nie korzystałem bo kolejka straszna była ale ludzie kupowali

[ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], neufrin oraz 1 gość