Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 16 Wrz 2019 13:19 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
golen napisał(a):
Taksówki lotniskowe mają z góry określone ceny (cennik jest też na stronie lotniska) - np. dojazd do Skopje - 20 EUR.

Wiem, wiem. Nawet kilka razy było na forum ;). Bardziej pytałam o to czy muszę korzystać z konkretnej korporacji, żeby nie trafić na kogoś, kto skasuje mnie potrójnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 16 Wrz 2019 14:00 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
DaDa napisał(a):
Czy za bilet w autobusie można płacić kartą?
Z info na stronie wynika, że tak. (1. Bus tickets can be bought only on the counter of Manora LM or at the Shuttle bus and only in the domestic curency, Macedonian Denars, excange rate is arround 1 eur for 61.5 mkd, or you can buy the ticket with a credit/debit card.)
Jednak ciekawi mnie czy ktoś sprawdził.
Trochę się martwię, bo mało tych autobusów. Jakby coś to są możecie polecić jaką taksówkę wybrać, żeby zapłacić zgodnie z rozkładem?

Tydzień temu testowałem i można. Co lepsze, miałem przylot o 12:40 i o 12:40 był rozkładowo odjazd autobusu, ale jak przyszedłem na stanowisko ok. 12:50 to autobus jeszcze stał i czekał na ludzi (odjechał jakoś 12:58), dlatego jak ktoś ma sytuację stykową to powinien iść prosto do autobusu i nie bawić się w żadne wymiany waluty na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
DaDa uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 16 Wrz 2019 14:05 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Dziękuję!
Mam przylot o 16.30, autobus o 17.10. Jadę z podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 18 Wrz 2019 08:53 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Autobus duży, komfortowy. Jeśli ma się chwile bilety można kupić ( płacąc również karta) na lotnisku. Odjechał punktualnie.
Kontrola paszportowa dość szybka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 19 Wrz 2019 11:26 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Zarezerwowałem transfer przez stronę Wizzair z miasta na lotnisko w Skopje. Otrzymałem voucher ze strony https://www.p-airbus.com
W mailu jest informacja, że voucher należy wydrukować. Jak to jest w praktyce? Czy można pokazać voucher ze smartphona?

Transfer będzie wykonywać lokalna firma: https://www.manoragroup.com
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 19 Wrz 2019 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
W praktyce jest tak, że jak nie wydrukujesz to możesz mieć problem. Twoje ryzyko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 25 Wrz 2019 01:29 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Warto też pamiętać, że na lotnisku w Sokopje nie można się odprawić on-line (przynajmniej LOT) co warto wziąć pod uwagę planując podróż powrotną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 12 Paź 2019 09:48 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Na lotnisku można kupić bilet płacąc kartą. W jedna stronę 180, w obie 360 MKD.

Maja stronę internetowa: https://manoragroup.com/en#timetableanchor

Kasa na bilety vis a vis wyjścia z taśm bagażowych (jeszcze w lotnisku).
Image

Rozkład z lotniska do centrum:
Image

Rozkład z centrum na lotnisko:
Image

Autobus od prawej strony jak się wyjdzie z lotniska:
Image

Sent from my iPhone using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 18 Sty 2021 09:58 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Stan na styczeń 2021: godziny autobusu zmieniają się w zależności od rozkładu lotów danego dnia. Rozkład ze strony lotniska Skopje oraz rozkład na stronie przewoźnika (https://www.wtransporter.com/en) jest nieaktualny. Trzeba zadzwonić i się zapytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 06 Cze 2021 11:33 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Stan na 04.06.2021 r. dla lecących Wizzair z Macedonii Północnej (Skopje) na niemieckie lotniska. Potwierdzam, że działa żółta książeczka szczepień+nowy wydruk z IKP (ten z QR kodem), ale stawiam że to bardziej zadziałała ta książeczka jednak. Musi upłynąć 14 dni od ostatniej dawki. Kart pokładowa została wydana na podstawie tych dokumentów. Bez konieczności przedstawiania negatywnego testu.
Nie zadziałał natomiast argument tranzytu do Polski z Berlina żeby się nie testować. Jako dowód tranzytu przedstawione zostały bilety na Flixbusa do Polski.

Brak możliwości wykorzystania mobilnych kart pokładowych. Odprawa zaczyna się na 3h przed odlotem.
Wymagają podania numeru formularza z http://www.einreisemeldung.de nawet jak się jest w tranzycie z Niemiec.

Przed terminalem znajduje się kontener z laboratorium, w którym można przeprowadzić szybkie testy antygenowe (wynik w ~20 min) za 1500 MKD lub PCR za 12000 MKD. Można płacić kartą i w EUR.

Na lotnisku w Berlinie stwierdzenie, że jest się w tranzycie ucinało pytania o test przy kontroli paszportowej. Również prosili o podanie nr formularza z http://www.einreisemeldung.de.
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kojot_lubin uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 06 Cze 2021 17:38 

Rejestracja: 03 Kwi 2017
Posty: 19
Manuel napisał(a):
Stan na 04.06.2021 r. dla lecących Wizzair z Macedonii Północnej (Skopje) na niemieckie lotniska. Potwierdzam, że działa żółta książeczka szczepień+nowy wydruk z IKP (ten z QR kodem), ale stawiam że to bardziej zadziałała ta książeczka jednak. Musi upłynąć 14 dni od ostatniej dawki. Kart pokładowa została wydana na podstawie tych dokumentów. Bez konieczności przedstawiania negatywnego testu.
Nie zadziałał natomiast argument tranzytu do Polski z Berlina żeby się nie testować. Jako dowód tranzytu przedstawione zostały bilety na Flixbusa do Polski.

Brak możliwości wykorzystania mobilnych kart pokładowych. Odprawa zaczyna się na 3h przed odlotem.
Wymagają podania numeru formularza z http://www.einreisemeldung.de nawet jak się jest w tranzycie z Niemiec.

Przed terminalem znajduje się kontener z laboratorium, w którym można przeprowadzić szybkie testy antygenowe (wynik w ~20 min) za 1500 MKD lub PCR za 12000 MKD. Można płacić kartą i w EUR.

Na lotnisku w Berlinie stwierdzenie, że jest się w tranzycie ucinało pytania o test przy kontroli paszportowej. Również prosili o podanie nr formularza z http://www.einreisemeldung.de.
ImageImage



Pozwól, że dopytam. Czyli finalnie wystarczyło pokazać zaświadczenie o szczepieniu + formularz z Ein Reise Meldung.de i na trasie Skopje-Berlin-Polska nie było nigdzie problemu z tym, że chcą negatywne testy od Ciebie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 06 Cze 2021 17:43 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Tak. Lot odbywał się na trasie Skopje-Berlin. Na granicy niemiecko-polskiej nie było kontroli dokumentów chociaż sporadycznie bywają. Jeżeli na taką trafisz i nie przedstawisz negatywnego testu zrobionego w UE lub zaświadczenia o szczepieniu to pewnie Straż Graniczna wpisze Cię na kwarantannę. Analogicznie tak jakbyś wylądował na polskim lotnisku lotem z kraju UE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 18 Cze 2021 13:19 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 99
Loty: 88
Kilometry: 97 216
NBE322 napisał(a):
Stan na styczeń 2021: godziny autobusu zmieniają się w zależności od rozkładu lotów danego dnia. Rozkład ze strony lotniska Skopje oraz rozkład na stronie przewoźnika (https://www.wtransporter.com/en) jest nieaktualny. Trzeba zadzwonić i się zapytać.


Stan na 17.06.2021
Rozkład bus'ów na stronie lotniska/przewoźnika jest aktualny, ALE uruchamiają dodatkowe busiki jeżeli przylatują inne samoloty.

Przykładowo - w czwartki - po przylocie PLL LOT z WAW jest dodatkowy bus o 17:20. Miła Pani w kasie powiedziała cos w stylu "zawsze po przylocie z Warszawy jest bus"
_________________
2019 -Ateny, Ałmaty, Astana, Taszkent, Samarkanda, Rzym, Budapeszt, Wiedeń, Lwów, Wilno, Ryga, Stambuł
2020 -Zagreb, Belgrad, Tallinn, Petersburg ... COVID ... Budapeszt, Tirana, Alicante, Malaga, Praga, Hamburg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 13 Lip 2021 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Gdyby ktoś chciał to korzystałem z taxi z miasta na lotnisko - 15 euro - w trzy cztery osoby opcja warta rozważenia
wprawdzie stary gruchot ale kierowca był na czas pod hotelem - dane z wizytówki:
Maprom - Steva dooel
Tel. +389 78 / 665-499
+ 389 78 78 / 919 400
e-mail. kosta.gorgiev@yahoo.com
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 18 Sie 2021 14:41 

Rejestracja: 18 Sie 2021
Posty: 4
teoriamoral napisał(a):
Stan na 17.06.2021
Rozkład bus'ów na stronie lotniska/przewoźnika jest aktualny, ALE uruchamiają dodatkowe busiki jeżeli przylatują inne samoloty.

Przykładowo - w czwartki - po przylocie PLL LOT z WAW jest dodatkowy bus o 17:20. Miła Pani w kasie powiedziała coś w stylu "zawsze po przylocie z Warszawy jest bus"


Jest jakaś możliwość, żeby się jakoś upewnić w kwestii dodatkowych busów?
lecimy wizzairem z Bratysławy, przylot 16:30.
Wyznając zasadę "robimy Wiedeń w jeden dzień, a zabytki Moraw i Czech oblatujemy w ciągu dni trzech" nie mamy za bardzo czasu, żeby czekać do 18:00 na bus zgodny z planem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 08 Wrz 2021 14:29 

Rejestracja: 18 Sie 2021
Posty: 4
My też w końcu lecimy tym z Berlina i wynajmujemy samochód na lotnisku.
Lecimy we wrześniu, więc jak nie zapomnę, to dam znać, jak tam teraz jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 09 Paź 2021 12:48 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
@Chitynoff


Dowiedzieliście się coś na temat autobusów ?
Z jakiej firmy braliście samochód - jesteście zadowoleni? Jaka była cena?
Jakieś problemy na wylocie ze Skopje do Berlina?

Dzięki za info.


Ostatnio edytowany przez Abcn 09 Paź 2021 14:51, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 09 Paź 2021 23:06 

Rejestracja: 18 Sie 2021
Posty: 4
Śmieszne, że pytasz, bo już kompletnie zapomniałem o tym "wyjeździe".
Otóż nasz Flixbus spóźnił się na lotnisko BER 1:15 h i niestety sprzed nosa uciekł nam samolot. Ruszyliśmy w drogę powrotną innym flixbusem 10 min po przyjeździe na lotnisko.
Rezerwację auta mieliśmy w firmie VIPCars i, mimo że nie mieliśmy wykupionego viposkiego ubezpieczenia i odwołaliśmy rezerwację 2 h przed godziną planowanego odbioru, nie pobrali ani grosza (poza kilkoma euro zapłaconymi wcześniej). A i cena była bardzo konkurencyjna (ok. 600 zł/4 dni), więc wielki plus. Napisałem im, że będę ich polecał, co niniejszym czynię.
Nie ufajcie Flixbusowi. Czas dojazdu Waw-Ber to wg nich 7:30. Takie coś można wykręcić tylko, jeśli utrzyma się średnią prędkość na autostradzie 100 km/h (nie da się, bo max busa to 100km/h) i 50 w mieście - tu już kompletnie się nie da. Realny czas przejazdu (plus przerwa, postoje) to 8:30. Nasz jechał 8:45, bo jeszcze tankował po drodze. Tak, wyjechał z pustym bakiem.

Samolot (Ber-Skp) wyleciał punktualnie, choć wiele wówczas startujących miało wyraźne opóźnienie. Niestety nie nasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 18 Lis 2021 19:02 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 806
platynowy
teoriamoral napisał(a):
Przykładowo - w czwartki - po przylocie PLL LOT z WAW jest dodatkowy bus o 17:20. Miła Pani w kasie powiedziała cos w stylu "zawsze po przylocie z Warszawy jest bus"
Bylem przy kasie o 16:53 i otrzymałem informację, że bus właśnie odjechał. O 17:20 brak, kolejny zgodnie z rozkładem o 18:30. Cena wynosi 180 MKD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 01 Wrz 2022 20:55 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
To ja zrobię update na ten rok - z lotniska do centrum jechałem ok. 1 w nocy taryfą zamówioną ze stoiska Taxi w hali przylotów. 25€/1500 denarów za przejazd w okolice zoo. Na 4 osoby to nie tak źle. Do targowania się nie było chętni.
Z kolei powrót już był busem - odjazd autokaru spod Holiday Inn, bilet 200 denarów/pax.
Na przystanku po prawej stronie za wyjściem z przylotów jest duża tablica z rozkładem jazdy autobusów w obie strony. Mogę potwierdzić, że aktualna, bo odjeżdżaliśmy z miasta o 3:30, czyli tak jak na obrazku.
Co do płatności to wszystko gotówką, a Revoluciarzom polecam korzystać z bankomatów Halkbank, lub takiego małego po lewej stronie od wyjścia - oba bez prowizji.

Załączniki:
IMG_20220901_205517.jpg
IMG_20220901_205517.jpg [ 373.4 KiB | Obejrzany 3365 razy ]
IMG_20220901_040702.jpg
IMG_20220901_040702.jpg [ 356.41 KiB | Obejrzany 3365 razy ]
IMG_20220901_040643.jpg
IMG_20220901_040643.jpg [ 351.28 KiB | Obejrzany 3365 razy ]
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group