Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 19 Lis 2018 00:27 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Ceny jednak na dłuższych trasach znacząco wyższe niż w Hoppie. Trzeba sprawdzać indywidualnie dla każdej lokalizacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#602 PostWysłany: 20 Lis 2018 21:25 

Rejestracja: 14 Cze 2012
Posty: 2
A najtanszy jest foxtransfer ,placi sie online ,wiec bez niespodzianek z cena
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#603 PostWysłany: 21 Lis 2018 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Tańszy niż €5 z lotniska do hotelu w Sliemie/Bugibbie/St Julian's?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#604 PostWysłany: 06 Gru 2018 02:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
W jedną stronę jechaliśmy Hoppa za jakies 8 euro dwie osoby. Z lotniska do Sliemy, przylecieliśmy o 23:20 z Poznania. Pani w biurze Hoppa poinformowała nas, że nasz kierowca jest i za chwilę jedziemy. I faktycznie nie zdążyłem dojeść jabłka, a kierowca mówi: jadziem proszę państwa. Samochód tylko dla nas dwojga, pod sam hotel w Sliemie. Noca za tyle... super cena. Na miejscu byliśmy w max 15 minut. Polecam z przyjemnością.

Powrót ze Sliemy autobusem X2. Wszystko ok, tylko że ten autobus jedzie przez różne miejscowości, zakręca, zawija, powraca, kluczy i ta stosunkowo krótka trasa trwa PONAD 1H. Proszę to wziąć pod uwagę. Bilet u kierowcy 1,5e (zima).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 01 Sty 2019 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Pytanie do osób które korzystały z maltatransfer.com - czy dostaliście jakieś potwierdzenie mailowo ze szczegółami przejazdu? Do mnie dotarło tylko potwierdzenie płatności, z kwotą i jakimiś numerami, ale bez dat i godzin przejazdów itd. - zastanwiam się czy to jest u nich normalne. Poczta na gmail, więc raczej nic nie zgubiła, spam sprawdzałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#606 PostWysłany: 13 Lut 2019 15:23 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 35
Cześć, proszę o informację czy w piątki po godzinie 20,00 w marcu jeździ jakiś autobus miejski z lotniska do Sliema ? do której godziny kursują te autobusy lokalne ? oraz jaki to byłby nr busa ? czy on jedzie bezpośrednio do Sliema ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 13 Lut 2019 16:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Oczywiście, że jeżdżą. Jeśli chodzi o dojazd do Sliemy to tutaj już pisałem lotnisko-malta,1290,985?start=560#p1091525
Pełen rozkład znajdziesz na stronie https://www.publictransport.com.mt/en/timetables
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 13 Lut 2019 17:16 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Warto zaufać również google maps. Wpiszesz lotnisko, wpiszesz adres i pokaże, jakie autobusy jeźdżą do Sliemy. Stara metoda, ale z niej nadal korzystam.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#609 PostWysłany: 16 Lut 2019 11:28 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Można też wcisnąć na klawiaturze strzałkę w górę. Odpowiedzi są nawet na tej stronie podane pierdylion razy.
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
#610 PostWysłany: 16 Lut 2019 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
obibok napisał(a):
Można też wcisnąć na klawiaturze strzałkę w górę.

W przypadku @bepi to najlepiej ALT+F4
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#611 PostWysłany: 06 Kwi 2019 22:01 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Mam lot z Katowic, ląduję planowo 9:20
Powrotny wylot mam o 9:55

9-13 śpię na Gozo w miejscowości Qala
13-16 śpię w Gżira

Rozumiem, że po przylocie najkorzystniej kupić bilet 7-dniowy - obowiązuje na całą komunikację autobusową na obu wyspach? Z tego co czytam kupię go na lotnisku w okienku MPT albo księgarni obok checkin. Rozumiem, że taki bilet 7-dniowy jakoś kasuję w X1 i mam spokój na całe siedem dni (po prostu zmieniam autobusy)?

Z tego co widzę, wychodzę z lotniska i szukam autobusu X1, który zawozi mnie pod prom w Cirkewwa i tam po prostu wsiadam w najbliższą przeprawę, a bilet promowy opłacam w drodze powrotnej?
Sądzicie, że zdążę na połączenie autobusowe o 9:43 czy raczej nastawić się na 10:28?
https://www.publictransport.com.mt/en/route/X1

Co do drogi powrotnej, śpię Gżira na Triq Henry F. Bouverie
więc chyba najbliższy przystanek na Autobus X2, który zawiezie mnie na lotnisko to Ponsonby (?)
i mając wylot o 9:55 powinienem łapać autobus X2 o 6:20, wcześniej chyba nic nie jedzie
https://www.publictransport.com.mt/en/route/X2
gdybym nie zdążył to tym alternatywym 7:23 też zdążę czy łapać taxi?
trochę też nie rozumiem dlaczego są dwa rozkłady X2 San Giljan - Ajruport :roll: ten 6:20 to jakiś specjalny przyspieszony kurs?

czy ogólnie na wyspie i w autobusach oraz promach bez problemu można płacić kartą?

ile kosztuje prom Valetta - Silema? warto kupić od razu powrotny?

z góry dzięki za podpowiedzi :) pewnie będzie jeszcze kilka pytań ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 07 Kwi 2019 02:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Autobus 9:43 może być na styk, ale jest jakaś szansa.
Bilet (kartę) kasujesz przy pierwszym przejeździe, ale przy każdym wejściu przykładasz do czytnika.
Bilet na prom Valetta- Sliema 1,50 EUR OW/ 2,80 EUR RT. Pełen rozkład tutaj http://www.vallettaferryservices.com/schedule.html
Weź pod uwagę, że zima trwa u nich do końca maja i wtedy promy kończą kursować ok. 19.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
baja lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#613 PostWysłany: 07 Kwi 2019 18:08 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Jest szansa wypożyczyć na Gozo jakiś skuter/auto? Czy ogarnę wszystko autobusami?

Na samej Malcie będę krócej i zastanawiam się czy wykupić https://maltapass.com.mt/en/ na jeden dzień.
Zakładam, że po przylocie kupię bilet na siedem dni, chociaż w wariancie gdy będąc już na Malcie kupiłbym na jeden dzień Maltapass, zastanawiam się czy brać siedmiodniowy :roll:
Z tego co widzę, dwie trzy atrakcje w samej Valletta i koszt Maltapass się zwróci. A może kupić na dwa dni? Doradźcie proszę jakie macie doświadczenia i ile z tego mogę realnie wykorzystać w jeden lub dwa dni :)

Tylko z tego co widzę MaltaPass muszę zamówić z wysyłką pocztową (nie dojdzie na czas) albo z odbiorem w hotelu - śpię w prywatnym apartamencie i zastanawiam się jak to rozegrać. Ktoś zamawiał online?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#614 PostWysłany: 07 Kwi 2019 21:59 

Rejestracja: 18 Lis 2015
Posty: 21
Chciałem Ci tylko napisać, w sprawie Gozo, że jak chcesz zobaczyć namalowaną kopułę, której nie ma w katedrze w Rabacie vel Victorii to malowidła nie ma. Jest remont, na wejściu po kupnie biletu dostajesz bezpłatnie pocztówkę, żebyś mógł to zobaczyć ?
Góra
 Profil Relacje PM off
baja uważa post za pomocny.
 
      
#615 PostWysłany: 07 Kwi 2019 22:04 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Serdeczne dziękuję :(
Tak, miałem w planie... Ostatnio już w samolocie dowiedziałem się, że Masca zamknięta :lol:

A w temacie transportu po Gozo, jakaś sprawdzona wypożyczalnia rowerów/skuterów? ewentualnie aut? nocuję w Qala


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 07 Kwi 2019 22:07, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#616 PostWysłany: 10 Lip 2019 14:21 

Rejestracja: 07 Lip 2011
Posty: 50
Korzystał ktoś w ostatnim czasie z tych oficjalnych transferów lotniskowych, tj. MaltaTransfer.com? Wydawało mi się, że skoro oficjalne to raczej OK (a ceny są bardzo korzystne, podróżujemy w trójkę więc ze zniżką z jednego z przewodników wychodzi 13,5E), ale jak czytam opinie i widzę średnią ledwo ponad 2/5 to nabieram wątpliwości :roll: Że olewają czasy odbioru, że kiedy już dojdzie do takiej sytuacji to infolinia próbuje jeszcze nam wmówić że to nie ich problem, że kierowcy wredni, że niby odwożą pod adres hotelu ale tak naprawdę to zależy jak im się zachce, że rzucają bagażami. No i nie wiem, czy to po prostu dlatego, że ludzie, którzy byli zadowoleni nie pisali opinii, czy serio z tymi transferami coś jest nie tak. Ktoś korzystał ostatnimi czasy i się podzieli doświadczeniami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#617 PostWysłany: 16 Wrz 2019 15:45 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 47
Mareckipl napisał(a):
Pytanie do osób które korzystały z maltatransfer.com - czy dostaliście jakieś potwierdzenie mailowo ze szczegółami przejazdu? Do mnie dotarło tylko potwierdzenie płatności, z kwotą i jakimiś numerami, ale bez dat i godzin przejazdów itd. - zastanwiam się czy to jest u nich normalne. Poczta na gmail, więc raczej nic nie zgubiła, spam sprawdzałem.

Odświeżam temat - z własnego doświadczenia (transport Sliema - lotnisko 11.09-2019 rano):
- maltatransfer przysłało potwierdzenie na maila
- podana była godzina 9:10 - bus był 20 min przed czasem, ale grzecznie czekał do 9:10
- później podjechał jeszcze pod 2 hotele
- zainkasował 9 EUR za dwie osoby
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#618 PostWysłany: 30 Paź 2019 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 10
Loty: 81
Kilometry: 175 403
Cześć,
W piątek ląduję o 22 wizzem z KTW.

Jaka jest szansa zdążyć na busa o 22:30 (żółty X3)? Mam bagaż rejestrowany, myślę że pół godziny powinno wystarczyć, lotnisko chyba nie za duże.

I czy biorąc pod uwagę legendarną nieprzewidywalność transportu publicznego na Malcie, czy ten autobus w ogóle może nie przyjechać, albo 20 min wcześniej? Poleca ktoś jakąś uberopodobną alternatywę w razie komplikacji?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 31 Paź 2019 14:38 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
-- 31 Paź 2019 13:24 --

Przy moim ostatnim przylocie na MLA (w wakacje) od przyziemienia do wyjścia przed lotnisko koło przystanków upłynęło 20 min. Leciałem z podręcznym. Ty lecisz na wieczornej rotacji i jest większa szansa na opóźnienie wynikające z wcześniejszych lotów Twojego samolotu. Do tego odbiór bagażu rejestrowego. Możesz nie zdążyć. Rozważ transfer albo autobus nocny z lotniska.

Z doświadczeń transportowych z ostatniego wyjazdu nie zdarzyło mi się, żeby jakiś autobus nie przyjechał.

-- 31 Paź 2019 13:38 --

Po przylocie nie wchodziłem do airsidu tym wejściem obok palarni. Spod samolotu jechałem autobusem do oddzielnego wejścia z napisem Schengen, z którego korytarzem i schodami w dół szedłem do strefy odbioru bagaży rejestrowych. Przed schodami prowadzącymi w dół jest inny korytarz, który prowadzi do hali odlotów. Ale za nim do niej się dostaniemy musimy przejść kontrolę (security), tylko dla podróżnych transferowych.


Ostatnio edytowany przez wersus79, 31 Paź 2019 16:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 31 Paź 2019 16:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Moje doświadczenia autobusowe z maja:
- przystanek lotniskowy: wieczorem nie pojawił się zwyczajny autobus do Bugibby X3, musieliśmy pojechać droższym expressem TD3 - byliśmy we dwójkę jedynymi pasażerami, czuliśmy się jakbyśmy mieli dużą taksówkę i muszę przyznać, że dotarliśmy błyskawicznie :)
- jeśli autobus jest pełny, a nikt nie wcisnął przycisku, że chce wysiadać, to kierowca po prostu się nie zatrzymywał na przystanku. Ten problem dotknął nas w Mellieha, gdy próbowaliśmy wrócić do Bugibby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group