Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Wrz 2019 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Z Berlina Hbf, a dokładniej z Europlatz co 6 minut jeździ na lotnisko Tegel bus TXL. Mam jednak pytanie odnośnie dojazdu z Frankfurtu nad Odrą. Czy bilet za 10 Euro w taryfie VBB na trasie Frankfurt nad Odrą - Berlin Tegel jest również ważny na ten autobus, który z Hbf odjeżdża na lotnisko? Dziwnym trafem szukam tego połączenia w aplikacji DB i nie znajduje. Aplikacja generalnie działa, bo do Hbf bez problemu pokazuje godziny odjazdów, natomiast problem występuje z lotniskiem. A po drugie, czy na lotnisku bez problemu znajdę automaty biletowe, gdzie się kupi bilet? Czy to u kierowcy się kupuje?

Pozdrawiam ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:


Ostatnio edytowany przez michzak, 06 Sie 2020 13:42, edytowano w sumie 1 raz
Uogólnienie tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 06 Sie 2020 09:14 

Rejestracja: 22 Mar 2020
Posty: 16
Hej, właśnie szukam biletu na podróż Berlin-Opole, przesiadka w Rzepinie. Według DB cena za dwie osoby w II klasie to 40 euro, czyli ok 170zł, przy czym strona Intercity pokazuje 238zł... różnica spora. Druga część przejazdu czyli Rzepin-Opole juz cena jest ok. Czy ktoś wie skąd ta różnica?

Czy mogę zarezerwować na stronie DB i mieć bilet na telefonie?

Myślicie, że lądując o 13 w Berlinie TXL na spokojnie zdążę się przetransportować na Berlin HBF na 15.43? Czy jest jakaś lepsza opcja, żeby dostać się do Polski?(prywatni przewoźnicy odpadają a Flix i Sindbad jadą o niefajnych godzinach).

Czy z biletem na telefonie wsiadam prosto do pociagu czy skanuję go gdzieś wcześniej na bramkach (bywałam na różnych stacjach na świecie, stąd pytanie)?



Dzięki! :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Sie 2020 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Bożena P napisał(a):
Myślicie, że lądując o 13 w Berlinie TXL na spokojnie zdążę się przetransportować na Berlin HBF na 15.43?

Na spokojnie. Kiedyś w TXL wylądowałem o 9:40 i zdążyłem na pociąg z HBF o 10:20.

Co do Opola... z HBF o 18:43 do Opola masz też bezpośredni pociąg. Bilet można kupić tu: https://tickets.oebb.at/en/ticket cena zależna od dnia wyjazdu, z dużym wyprzedzeniem nawet od 19 eiro, a na ostatnią chwilę 39 euro.

A co do wyświetlania na telefonie to z tego co wiem, bilety międzynarodowe z reguły wymagają drukowania, ale jak jest w przypadku tego pociągu o 15:43 to mi ciężko stwierdzić ;)

Ewentualnie jeszcze taniej możesz dojechać regionalnym pociągiem z Berlina do Kostrzyna i z Kostrzyna do Opola o 17:00 jest IC Swarożyc. Ten pociąg do Kostrzyna jest ze stacji Berlin Ostkreuz. Kosztuje 25 euro, ale jak będzie Ci się chciało pieszo przejść 5 km i zaoszczędzić na tym 10 euro to można za 13 Euro dojechać do przygranicznej stacji Küstrin-Kietz (tym samym pociągiem) i pieszo przejść przez granicę do Kostrzyna ;)

Jeśli zdecydujesz się na opcję dojazdu do Kostrzyna to na lotnisku w TXL jest automat, w którym kupisz jeden bilet na całą trasę za 13 euro w taryfie VBB. Autobusem TXL - HBF, z HBF przesiadka na S-Bahn do Ostkreuz i w Ostkreuz przesiadka do Kostrzyna (lub taniej do Küstrin-Kietz). Jak lądujesz o 13:00 to spokojnie zdążysz dojechać z lotniska do Kostrzyna na 17:00 na ten pociąg IC ;) jak już raz go skasujesz w autobusie z lotniska to potem podczas przesiadek na HBF i Ostkreuz nie musisz drugi raz go kasować

Dokładniejszy rozkład na te pociągi (i też autobus z lotniska) tu: https://www.bahn.com/pl/view/index.shtml
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Sie 2020 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2017
Posty: 114
Loty: 356
Kilometry: 519 180
Hallo NikodemFM. Maly update z mojej strony:

Bilet na EC o 18.43 z Berlina do Wroclawia i Opola wbrew pozorom najlepiej kupić na stronie intercity.pl, bo tam długo mają na niego ofertę promo za 15€ czyli 67zl. Bilety zagraniczne z Berlina do Polski mozna juz kupowac online.

Bilet na RB26 z Berlina Ostkreuz / Lichtenberg do Kostrzyna - najlepiej dołączyć się do pań z Polski, które na dworcu szukają chętnych do biletu grupowego
i wtedy do Kostrzyna jedziesz za 7 euro.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Sie 2020 15:25, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Sie 2020 15:08 

Rejestracja: 22 Mar 2020
Posty: 16
-- 06 Sie 2020 14:48 --

Dzięki @NikodemFM

jeśli chodzi o chodzenie to nie bardzo to zda egzamin, lecę z Australii z dość sporymi bagażami, więc najlepiej by było z TXL autobusem na Europlatz i przez ulicę na HBF. Przesiadka w Rzepinie i prosto do Opola. Ciągnąc walizki przez 5km raczej stopię kółka :D Intercity potwierdziło, że bilet może być na telefonie (połączenia z Niemcami i Austrią mogą, reszta musi mieć drukowane).

Pociąg o 18.43 dojeżdża w środku nocy, co też po takiej podróży nie jest mi na rękę :D

Zakładam, że nie opuszczę lotniska później niż o 14, ale wiem, że wylatując w niedzielę z Perth mają być dość trudne warunki atmosferyczne, liczę się z opóźnieniem. Intercity ma dobra promocję na ten pociąg o 15.43 ale jest bezzwrotny i to trochę ryzyko dla mnie. Trainline (używałam go będąc w UK) ma ten bilet taniej niż Intercity (tak jak DB). Dlatego chciałam wiedzieć czy na 100% bilety te będą uznawane? Po takiej podróży nie bardzo chciałabym wykłócać się z konduktorem.

Dzięki!

-- 06 Sie 2020 15:08 --

NikodemFM napisał(a):
Z Berlina Hbf, a dokładniej z Europlatz co 6 minut jeździ na lotnisko Tegel bus TXL. Mam jednak pytanie odnośnie dojazdu z Frankfurtu nad Odrą. Czy bilet za 10 Euro w taryfie VBB na trasie Frankfurt nad Odrą - Berlin Tegel jest również ważny na ten autobus, który z Hbf odjeżdża na lotnisko? Dziwnym trafem szukam tego połączenia w aplikacji DB i nie znajduje. Aplikacja generalnie działa, bo do Hbf bez problemu pokazuje godziny odjazdów, natomiast problem występuje z lotniskiem. A po drugie, czy na lotnisku bez problemu znajdę automaty biletowe, gdzie się kupi bilet? Czy to u kierowcy się kupuje?

Pozdrawiam ;)



ten bilet kupuje się w maszynie? i trzeba go zeskanować w autobusie czy przed wejściem do niego? :)


Ostatnio podbity przez Bożena P, 06 Sie 2020 15:08
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group