Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Wrz 2019 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Obawiam się, ze mogą Cię wysadzić w terminalu D "przyloty" który nie jest połączony z żadnym innym terminalem. Wtedy ponowna kontrola.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 02 Wrz 2019 15:12 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
obawiam się, że nie ma tam transferu

ps. - nie musisz otwierać nowego wątku
:arrow: [SXF] Berlin Schönefeld - Przesiadka

e: bardzo prawdopodobne, że wysiądziesz na D - na kilka moich lotów ZAWSZE tam wysiadaliśmy
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 02 Wrz 2019 17:55 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Nieważne w którym terminalu Was wyładują. Na Schönefeld nie ma strefy tranzytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 08 Wrz 2019 15:56 

Rejestracja: 01 Sie 2011
Posty: 56
Loty: 62
Kilometry: 110 426
A czy ktoś jest może w stanie powiedzieć jak sprawnie idzie kontrola paszportowa przy lotach poza UE? Dojeżdzam do lotniska Flixbusem i mam 1,5 h do lotu do Kiszyniowa. Zastanawiam się nie nie utknę w kolejce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 10 Wrz 2019 00:01 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Jak wybiegniesz z samolotu jako pierwszy to nie utkniesz w kolejce. Każdy przylot ma oddzielne pomieszczenie z kontrolą paszportową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 10 Wrz 2019 01:41 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
@vincenz jasemkowi chyba chodzi o wylot z SXF tam. Jak w zeszłym roku leciałem do IST, to budka kontroli paszportowej z 2 pracownikami, była zaraz na wejściu do gate z którego mieliśmy boarding. Sama paszporty szły całkiem sprawnie, bardziej zwróciłbym uwagę na kontrolę bezpieczeństwa, ale 1,5h na tym lotnisku to raczej sporo czasu.
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off
jasamek uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 10 Wrz 2019 06:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
vincenz napisał(a):
Jak wybiegniesz z samolotu jako pierwszy


To będziesz miał osobistą albo celną, nie polecam wybiegania jako pierwszy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Wrz 2019 07:47 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
jasamek napisał(a):
A czy ktoś jest może w stanie powiedzieć jak sprawnie idzie kontrola paszportowa przy lotach poza UE? Dojeżdzam do lotniska Flixbusem i mam 1,5 h do lotu do Kiszyniowa. Zastanawiam się nie nie utknę w kolejce.
ja bym się bardziej obawiał, czy flix nie będzie spóźniony i czy nie utkniesz w kolejce do security
kontrola paszportowa to pikuś
ale w normalnych warunkach te 1,5h powinno wystarczyć
Góra
 Profil Relacje PM off
Bajerglowa94 lubi ten post.
jasamek uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 10 Wrz 2019 21:35 

Rejestracja: 01 Sie 2011
Posty: 56
Loty: 62
Kilometry: 110 426
Bajerglowa94 napisał(a):
Sama paszporty szły całkiem sprawnie, bardziej zwróciłbym uwagę na kontrolę bezpieczeństwa, ale 1,5h na tym lotnisku to raczej sporo czasu.

pemat napisał(a):
ja bym się bardziej obawiał, czy flix nie będzie spóźniony i czy nie utkniesz w kolejce do security
kontrola paszportowa to pikuś
ale w normalnych warunkach te 1,5h powinno wystarczyć


Dziękuję bardzo za informacje. Nie ukrywam, że czytałem bardzo złe opinie o lotnisku i trochę się zacząłem zastanawiać.
Co do Flixbusa to wyjazd jest w środku nocy, więc zakładam, że nie powinno być korków i opóźnień. Jechałem już dwa razy z Wrocławia do Berlina i za każdym razem w każdym kierunku autobus przyjeżdżał do celu około 20 minut szybciej (tyle nadrabiał na trasie). Przy czym w ciągu dnia to rzeczywiście jest ryzyko - ilość wypadków na A4 Wrocław - Legnica jest zatrważająca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Wrz 2019 21:56 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@jasamek jeśli to autobus, który wyjeżdza z Wrocławia to powinien być na czas. Zdarzało mi się, że autobusy np. z Zakopanego czy Hrubieszowa były spóźnione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 11 Wrz 2019 03:27 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
vincenz napisał(a):
Nieważne w którym terminalu Was wyładują. Na Schönefeld nie ma strefy tranzytowej.

Nieprawda.
Jest strefa tranzytowa obejmująca terminal A i B.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 11 Wrz 2019 15:17 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Piatek napisał(a):
vincenz napisał(a):
Jak wybiegniesz z samolotu jako pierwszy


To będziesz miał osobistą albo celną, nie polecam wybiegania jako pierwszy.


A zdarzyło Ci się coś takiego?
Ja w zeszłym roku miałem opóźnionego Pegasusa, który wylądował 10 minut przed odjazdem Flixa do Poznania. Wybiegłem przez cały rękaw i wcisnąłem się przed ludzi stojących w kolejce na paszporty przepraszając pasażerów, jak i pogranicznika. Nie spotkało mnie nic nieprzyjemnego z żadnej strony.
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 11 Wrz 2019 16:24 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
Pomijając fakt, że kolega opowieściami z krainy mchu nas raczy, gdyż na osobistą nie bierze się przypadkowych osób, tylko z konkretnymi podejrzeniami i nie jest to procedura standardowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 11 Wrz 2019 17:40 

Rejestracja: 19 Lis 2018
Posty: 24
radko93 napisał(a):
@jasamek jeśli to autobus, który wyjeżdza z Wrocławia to powinien być na czas.


Nie wiem jak z Wrocławia, ale nocny autobus flixa ok 4:10 z Poznania do Berlina jest czasami zatrzymywany zaraz za granicą na kontrolę dokumentów, w moim przypadku spowodowało to opóźnienie 40 minut, na szczęście na lotnisku było pusto i zdążyłem...

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 12 Wrz 2019 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
@Bajerglowa94 Owszem zdarzyło - dwukrotnie celna i raz osobista, za każdym razem wychodząc jako 1 z samolotu. Teraz nawet jak się spieszę, to przepuszczam chociaż 10 osób, żeby nie być pierwszym. Kolega też miał wątpliwą przyjemność osobistej i też wychodził jako 1 z samolotu, wiec jednak coś w tym jest. Każdy z tych przypadków dotyczył deboarding'u nie przez rękaw.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 25 Lis 2019 19:17 

Rejestracja: 01 Sie 2011
Posty: 56
Loty: 62
Kilometry: 110 426
Jeżeli komuś przyda się ta informacja to kontrola osobista na lotnisku zajęła mi około 10 minut, natomiast paszportowa około 25 minut. Przy czym widząc jak powolna i jak zorganizowana jest kontrola osobista to nie zdziwiłbym się gdyby u kogoś trwało to dłużej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group