Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Kwi 2017 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
@karol1c
Sprawa jest prosta. W Hamburgu wszystkie bilety "dzienne" ważne są do 6 rano dnia następnego. Różnica pomiędzy "9 am" a "All Day" polega na tym, że ten pierwszy jest trochę tańszy ale ma wyłączony poranny szczyt (godz. 6-9) w dni powszednie. Nie ma biletów ważnych przez 24h od chwili skasowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 07 Maj 2017 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Czy na stacji S-Bahn przy lotnisku są też automaty DB? Najbardziej pasuje mi bilet Mecklenburg-Vorpommern-Ticket, a jego pewnie a automatach HVV nie dostanę.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Cze 2017 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Odpowiem sam sobie - są. Hamburski S-Bahn należy do DB i można w automatach kupić bilety zarówno z taryfy miejskiej (HVV) jak i DB.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Paź 2017 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Wczoraj byłem na tym lotnisku to dodam garść informacji, która może komuś się przydadzą:
W hali przylotów (z tego co pamiętam to pomiędzy T1 a T2) mieści się mały supermarket (Edeka) czynny od 6 do 22. Ceny podobne jak w sklepach w Hamburgu, dodatkowo co mnie zaskoczyło to niektóre produkty były tańsze niż w sklepach w Polsce. Jest mały bar sałatkowy, obok sklepu piekarnio-kawiarnia z przystępnymi cenami.
Można sobie zjeść i napić się w dobrych (jak na lotnisko) cenach.

W airside widziałem kranik z wodą pitną. Był uszkodzony ale podejrzewam, że w innej części powinien się znaleźć jakiś działający.

Kontrola bezpieczeństwa jest z wykorzystaniem skanerów do których się wchodzi i unosi ręce. Ogólnie odniosłem wrażenie, że cała kontrola przebiega bardzo sprawnie i obsługa od samego początku pomaga aby przyśpieszyć całą procedurę.

Dojazd do miasta:
S-Bahn - 3,2€ bilet jednorazowy
11,8€ bilet dobowy grupowy od 9:00 do 6:00 następnego dnia (do 5 osób; już przy dwóch osobach wychodzi taniej niż dwa dobowe)
W biletomatach na stacji lotniskowej można było płacić kartą VISA (MC pewnie też) natomiast na stacjach w mieście można płacić tylko gotówką i jakimś prepaidem niemieckim.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 22 Sty 2018 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Czy ten bilet dobowy grupowy obowiązuje na całej hamburskiej sieci Sbahn?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Sty 2018 10:24 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 227
niebieski
Tu masz aktualną tabelę opłat i mapkę stref:

Załączniki:
www.hvv.de.png
www.hvv.de.png [ 38.49 KiB | Obejrzany 6490 razy ]
www.hvv.png
www.hvv.png [ 546.69 KiB | Obejrzany 6490 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 22 Sty 2018 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
dzięki :)
Przylatujemy w 2 osoby dorosłe do HAM w jedną z niedziel ok. 12.00 i mamy wylot następnego dnia ok. 11.00, a nocleg mamy przy lotnisku. Skoro HAM mieści się w pierwszych dwóch strefach (swoją drogą, jaka szkoda, że niewiele jest lotnisk położonych tak blisko centrum, jak właśnie HAM), to wychodzi na to, że faktycznie najlepiej będzie wziąć ten bilet grupowy za 12 EUR, bo już same przejazdy w tą i z powrotem dla 2 osób kupowane pojedynczo wyszłyby drożej, nie mówiąc o ewentualnych dalszych przejazdach gdzieś w centrum Hamburga.

A na marginesie - jest szansa, że EDEKA na lotnisku będzie otwarta w niedzielę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Sty 2018 10:56 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 227
niebieski
Nie byłem na lotnisku w HAM, ale myślę, że tak. Na stronie lotniska takie info znalazłem. Za to na 100% będzie czynna na dworcu głównym.
Pewnie, że bilet grupowy opłaca się najbardziej. Pewnie już wiesz, że obowiązuje on także na przeprawy promowe

Załączniki:
www.hamburg-airport.de.png
www.hamburg-airport.de.png [ 866.05 KiB | Obejrzany 6471 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 07 Maj 2018 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
tropikey napisał(a):
to wychodzi na to, że faktycznie najlepiej będzie wziąć ten bilet grupowy za 12 EUR, bo już same przejazdy w tą i z powrotem dla 2 osób kupowane pojedynczo wyszłyby drożej, nie mówiąc o ewentualnych dalszych przejazdach gdzieś w centrum Hamburga.

Czy ten bilet grupowy za 12 euro udało Ci się kupić na stronie HVV? czy na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 07 Maj 2018 20:16 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Można kupić na lotnisku

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 07 Maj 2018 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Jeszcze nie kupowałem - lecę dopiero w sierpniu ;)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 20 Mar 2019 16:56 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Z grubsza potwierdzam aktualność tego, co napisał @mordek,

w Edece na lotnisku (małej jak małej) istotnie lepsze ceny niż w strefie wolnocłowej.
kontrola sprawna i nie nadgorliwa.

jedna różnica: S-Bahn do centrum kosztuje 3.30EUR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Gru 2019 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Mała aktualizacja z dnia 18 grudnia.

Obecnie bilet jednorazowy to koszt 3,40 Euro. Jest masa bietomatów w terminalu zarówno na kartę jak i bilon. Sklep EDEKA w terminalu nadal czynny i jest solidnie wyposażony, ceny bardzo dobre. Co ważne jest automat na butelki, także jeszcze przed check-in można odebrać bon.
Uwaga! Jeśli jedziemy na lotnisko z centrum Hamburga musimy pamiętać, że pociąg na stacji Ohlsdorf rozdzielany jest na pół. Pierwsze trzy wagony jadą na lotnisko, a pozostałe do Poppenbüttel. Jest to dość wyraźnie zaznaczone na peronie, w które drzwi musimy wsiąść, aby trafić na lotnisko.

Image
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 11 Sty 2020 13:49 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 24
Loty: 8
Kilometry: 13 388
Witam mam pytanie jak myślicie czy jest szansa wyrobić się z przesiadką lecę z Krakowa i planowo mam być 8:25 na lotnisku a wylot do Stambułu mam o 10:55, bardzo duże jest lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Sty 2020 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
@Mahcinek
Lotnisko jest spore (5 pozycja w Niemczech, 17 mln pasażerów w roku 2018) ale 1,5 h powinno starczyć na przesiadkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Sty 2020 21:02 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 24
Loty: 8
Kilometry: 13 388
Okej, dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 16 Sty 2020 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
maczala1 napisał(a):
@Mahcinek
Lotnisko jest spore (5 pozycja w Niemczech, 17 mln pasażerów w roku 2018) ale 1,5 h powinno starczyć na przesiadkę.


a tym bardziej 2.5 godziny :) :
Mahcinek napisał(a):
Witam mam pytanie jak myślicie czy jest szansa wyrobić się z przesiadką lecę z Krakowa i planowo mam być 8:25 na lotnisku a wylot do Stambułu mam o 10:55, bardzo duże jest lotnisko?


ja też co prawda nigdy się nie przesiadałem, byłem tam tylko raz ( w sensie: jeden przylot, jeden wylot), ale lonisko nie wydawało się jakieś gigantyczne, więc jeśli te poranne loty z Krakowa przylatują na czas to powinieneś wg. mnie zdążyć
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Sty 2020 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 145
Zbanowany
Jak Kraków, to trzeba mieć z tyłu głowy, że może być poranna mgła i cały plan podróży skończy się w Krakowie. :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 08 Lip 2021 10:49 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Potwierdzam, S1 co 10 minut z lotniska do centrum Miasta i dalej (część jedzie aż do fabryki czekolady - Wedel ;)

Bilet można kupić przez Internet, 7 % taniej, a przede wszystkim wygodnie i szybko.
Bilet grupowy opłaca się już przy dwóch osobach.

Z mojej obserwacji wynika, że jeżeli nocleg mamy w centrum to wystarczy zjechać do miasta na bilecie jednorazowym, a później już wszystko jest do obejścia (chyba, że chcemy popływać tramwajami w tym samym dniu, to warto wziąć całodzienny, a w praktyce 9 UHR, bo szansa na lądowanie w godzinach porannych przy obecnych rozkładach jest mała).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 22 Lip 2021 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ważna informacja, której nie ma w widocznym miejscu na stacji ani w komunikatach w pociągu: w połowie trasy S1 są prowadzone prace, trzeba się przesiadać, np. w kombinacji S1 + U1, żeby dotrzeć do centrum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group