Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Cze 2018 13:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Tak paczę i widzę, że najdalej na północ wysuniete lotnisko obsługiwane przez W6 nie ma swojego tematu. Więc to mnie kopnie zaszczyt rozpoczęcia go :mrgreen: Wypada się zatem postarać.

Transport z/do

Pieszo:
Wszędzie od samego lotniska są chodniki i przejścia podziemne. Tzn chodniki albo ścieżki rowerowe, z samochodu ciężko określić. Ale bez problemu i człapania po jezdni da się dojść do centrum. Odległość to 5-6km, więc jakies 60-80 minut. Nie jest źle.

Ekspresowy autobus lotniskowy:
Tak dla formalności. Cena to 100 NOK. Za 6 km! Odjeżdża tuż sprzed wyjścia z lotniska. Rozkłady <--Trykk


Autobusy miejskie 40 i 42

Bilet u kierowcy kosztuje 50 NOK normalny i 25 ulgowy. Na lotnisku jest Point Kiosk i tam bilety kosztują odpowiednio 31 NOK oraz 19 NOK. I to, oprócz wersji z buta i wynajęcia samochodu będzie tu najtańszą opcją. Z Google znalazłem, że kiosk czynny do 22. Więc te loty W6, które przylatują po 22, to już się nie załapią na otwarty kiosk.

Przystanek <--Trykk Od wyjścia z lotniska trzeba kawałek przejść, ale niewielki. To max 200 metrów, trochę na wprost i trochę w lewo. Do centrum to ten na otwartej przestrzeni. Jeżdzą tam dwa autobusy. 40 i 42. Jeżdzą w miarę często (nie powinniście czekać dłużej niż 15-20 min). Co ciekawe, jeżdżą długo w nocy. Są kursy nawet i po 3 w nocy a poranne zaczynają się po 6. Zatem przerwa, podczas której nie jeżdżą, nie trwa dłużej niż 3h.

Planer autobusowy, pomocny szczególnie w nietypowych porach: <-- Trykk

Przystanek lotniskowy nazywa się Flyplassen (Tromsø).

Autobus 40 ma krótszą trasę z Slettaelva (przystanek Smørblomstvegen) przez lotnisko do centrum Tromso - zwane Sentrum - a konkretnie przystanek Fredrik Langes gate (Fr. Langes gate F1) i cała trasę robi w chyba 20 minut.

Autobus 42 ma sporo dłuższą trasę z Kaldfjord (przystanek Eidkjosen) przez lotnisko, przez centrum Tromso (Sentrum)i kończy w Stakkevollan (przystanek Skattøra Borettslag). Trasa zajmuje ok. 1h.

Nazwy te są znajdowane na Google, niestety w Tromso nie działa w Googlach planowanie komunikacji miejskiej. Wklejam tez trasę autobusów, abyście mniej więcej wiedzieli, którędy jadą.

Załącznik:
tos.jpg
tos.jpg [ 134.14 KiB | Obejrzany 11082 razy ]


Taxi
tel: 03011 Strona internetowa: <--Trykk
Teoretycznie z taryf wynika, że podróż do centrum nie powinna przekroczyć 120 NOK. Ale pewnie wyjdzie ze 150. Co nadal dla kilku osób jest nienajgorszą ceną (w porównaniu do autobusów). Adres lotniska w planerze to Flyplassvegen 31, Tromsø, ale planer cen nie podaje. Można jednak zamówić taksówkę. W weekendy i wieczorami oczywiście drożej.

Inne

Lotnisko Tromso nie jest duże, jednak jest tam sporo lotów, szczególnie wyróżniają się niemal egzotyczne dla nas kierunki obsługiwane przez Wideroe, jak Kirkeness, Bodo, Lekness, Longyearbyen, Narvik czy Svolvær. Ceny na lotnisku sa wysokie lub bardzo wysokie. Są gniazdka elektryczne.

Jakby ktoś umierał z głodu na lotnisku, albo miał jakąś przesiadkę i z 90 minut wolnego, to jakieś 2 km od lotniska jest centrum handlowe, jest tam hipermarket Obs oraz supermarket REMA1000 (otwarty w dni robocze: 8-23). Jest także IKEA, co pewnie szczególnie zainteresuje tych, którzy lubią sobie przywieźć z wakacji jakiś ciekawy mebel w podręcznym :mrgreen: Idziemy w stronę centrum, pierwsze rondo przy wyjściu z lotniska w lewo, później idziemy wzdłuż wybrzeża jakieś 1,5km i na kolejnym rondzie też w lewo. 30 min w jedną stronę. Na Googlach to wygląda TAK: <--Trykk Jednak nie spodziewajcie się cenowych cudów, nadal będzie b. drogo, tyle że jednak taniej, niz na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
9 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 16 Wrz 2018 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Roku napisał(a):
Bilet u kierowcy kosztuje 50 NOK normalny i 25 ulgowy. Na lotnisku jest Point Kiosk i tam bilety kosztują odpowiednio 31 NOK oraz 19 NOK. I to, oprócz wersji z buta i wynajęcia samochodu będzie tu najtańszą opcją. Z Google znalazłem, że kiosk czynny do 22. Więc te loty W6, które przylatują po 22, to już się nie załapią na otwarty kiosk.

Obecnie na przystanku jest już automat, więc nie ma problemu z zakupieniem biletu za 31 NOK. Płatność kartą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Mar 2019 22:59 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
bilety jednorazowe w tej chwili kosztują 33 NOKi ;) 24h - 100 NOKów

poza kupieniem w automacie na przystanku i u kierowcy można też kupić przez aplikację mobilną.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Maj 2019 09:48 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 22
Takie pytanie: Czy te bilety autobusowe to są czasowe, przesiadkowe? Czy też za każdym razem po przesiadce trzeba kupić kolejny nowy bilet? I można prosić linka do tej apki mobilnej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Maj 2019 11:10 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
aplikacja na androida https://play.google.com/store/apps/deta ... omso&hl=pl

nie pamiętam jak to było z tym jednorazowym - pewnie w aplikacji bedzie napisane
można kupic na 24h i sobie wtedy przejechac co sie da ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Maj 2019 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
@biker bilet z aplikacji mobilnej jest czasowy (na 100% nie jestem pewien, ale chyba było 60 min dla biletu za 33 NOK - na pewno starczy na każdą trasę OW). Ważne, że czas liczy się od zakupu biletu, także najlepiej go kupić chwilę przed wejściem do autobusu. Wchodząc do autobusu pokazujesz telefon z aktualnym biletem. Możesz się na nim przesiadać (oczywiście w obrębie strefy dla której kupiłeś bilet).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Maj 2019 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Od pewnego czasu przymierzam się do wyprawy na Nordkapp. Odkąd lata do Tromso Wizzair można upolować całkiem tanie bilety z Gdańska. Co powoduje, że wyprawa robi się cenowo i czasowo przystępna.

Na stronie VisitTromso znalazłem trzy opcje: autobus z przesiadką w Alta, prom do Honningsvåg, lot do Honningsvåg

Czy ktoś próbował dotrzeć z Tromso na Przylądek Północny?
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Maj 2019 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Wszystko zależy ile chcesz poświęcic czasu. To ponad 500km, więc autobus będzie sie bimbał caly dzięń, prom podobnie (chyba że jest opcja żeby płynąc nocą i być na rano). Z 'powolnych' środków transportu chyba jednak najlepiej sprawdzi się samochód. Ja robiłem małą przymiarkę do lotów, kombinując żeby polecieć za mile, w ramach przedłużonego weekendu w Tromso (mam trochę punktów od SK), ale większość regionalnych lotnisk jest "odmownie". A te pojedyncze które wchodzą, nie spinają się w datach które bym potrzebował.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Maj 2019 11:54 

Rejestracja: 04 Lis 2012
Posty: 47
Już wróciłem i mogę odpowiedzieć na wcześniej zadane przez siebie pytania.
Bilet można kupić w automacie za 33 KON i jest ważny 2h z przesiadkami.
smatekk napisał(a):
@biker bilet z aplikacji mobilnej jest czasowy (na 100% nie jestem pewien, ale chyba było 60 min dla biletu za 33 NOK - na pewno starczy na każdą trasę OW). Ważne, że czas liczy się od zakupu biletu, także najlepiej go kupić chwilę przed wejściem do autobusu. Wchodząc do autobusu pokazujesz telefon z aktualnym biletem. Możesz się na nim przesiadać (oczywiście w obrębie strefy dla której kupiłeś bilet).
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 25 Maj 2019 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To dla uzupełnienia informacji, ponieważ i ja wróciłem. Wieczorne taxi, po 22giej, z lotniska do centrum to 180nok. Alternatywą był flybus, którego kierowca grzecznie uprzedził, że odjazd za ok 30 minut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Cze 2019 13:53 

Rejestracja: 19 Lut 2019
Posty: 13
Loty: 61
Kilometry: 83 423
Cytuj:
krupierkt napisał(a):
Od pewnego czasu przymierzam się do wyprawy na Nordkapp. Odkąd lata do Tromso Wizzair można upolować całkiem tanie bilety z Gdańska. Co powoduje, że wyprawa robi się cenowo i czasowo przystępna.

Na stronie VisitTromso znalazłem trzy opcje: autobus z przesiadką w Alta, prom do Honningsvåg, lot do Honningsvåg

Czy ktoś próbował dotrzeć z Tromso na Przylądek Północny?


Chyba najciekawszą i najprzystępniejszą opcją jest wynajem samochodu na dwa dni z noclegiem w Honningsvag <- jest tam duży hotel prowadzony przez rodaków. ;) Jakościowo bez szału, ale na jedną noc wystarczający. Trzeba się przygotować na długą podróż, bo 1. Droga jest kręta. 2. Duże ograniczenia prędkości, których warto przestrzegać, bo mandaty są OGROMNE. 3. Droga prowadzi przez piękne fiordy, więc trzeba być przygotowanym na często zmieniającą się pogodę z gęstą mgłą włącznie, miejscami stada niespieszących się, spacerujących jezdnią reniferów, ale również warto wygospodarować trochę czasu na postoje i zdjęcia/ chłonięcie pięknych widoków.

Zdecydowanie polecam samochód nawet dla samej drogi, która jest piękna. I prowadzi przez podmorski, prawie 7 kilometrowy tunel co również jest ciekawym doświadczeniem ;) Nordkapp nie robił już takiego wrażenia. Mnóstwo dowożonych autokarami turystów, duże, drogie sklepy z pamiątkami i długimi kolejkami do kas, mało różnorodne muzeum. + Warto wygospodarować na miejscu trochę więcej czasu, gdyż pogoda jest tam bardzo zmienna i w ciągu godziny może padać śnieg oraz świecić słońce przy bezchmurnym niebie. A przy złej pogodzie widoków nie ma żadnych.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
krupierkt uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 28 Cze 2019 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
krupierkt napisał(a):
Od pewnego czasu przymierzam się do wyprawy na Nordkapp. Odkąd lata do Tromso Wizzair można upolować całkiem tanie bilety z Gdańska. Co powoduje, że wyprawa robi się cenowo i czasowo przystępna.

Na stronie VisitTromso znalazłem trzy opcje: autobus z przesiadką w Alta, prom do Honningsvåg, lot do Honningsvåg

Czy ktoś próbował dotrzeć z Tromso na Przylądek Północny?


Obczaj też prom Hurtigruten. Prom ten opływa całą Norwegię od Bergen po Kirkenes i zatrzymuje się po drodze w różnych miejscowościach, żeby zabierać innych pasażerów. Z Tromso do Honningsvåg płynie 18 godzin. Szczegółowe rozkłady i ceny dostępne tu: https://www.hurtigruten.no/havn-til-havn/#/
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
krupierkt uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 20 Lip 2019 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Ibip
Jak nazywa się ten hotel? :)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Sie 2019 09:47 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 70
Nowa linia autobusowa na lotnisko nr 26.
Tym samym są już 3 PKSy z lotniska do Tromsø - linia 26,40,42. W soboty ostatni kurs o 2 w nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Paź 2019 21:37 

Rejestracja: 25 Lis 2018
Posty: 6
Loty: 77
Kilometry: 73 899
Wróciłem właśnie z Tromso i potwierdzam, są 3 autobusy do centrum 40, 42 i 24 (a nie j.w. napisane 26). Najszybszy to 42, natomiast 24 jedzie bardzo krajoznawczo ? automat na przystanku na lotnisku. W centrum pełno automatów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Gru 2019 05:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Martinuss napisał(a):
@Ibip
Jak nazywa się ten hotel? :)

Nie mam pewności, ale sądząc po komentarzach to chyba chodzi o ten :arrow: https://sp.booking.com/hotel/no/nordkap ... #hotelTmpl
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 31 Gru 2019 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@NikodemFM

Dzięki za pomoc! :)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 19 Cze 2022 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Lądowanie miałem wieczorem (o ile tak się mówi też w dzień polarny) i chciałem jak najszybciej być w Tromso. Po wyjściu z nowego terminala, przystanku autobusów miejskich nie ma na horyzoncie, ale jest bardzo blisko za parkingem przy terminalu, trochę niżej. Ja obszedłem nieduży parking ale chyba można też na wprost i w dół po schodkach. Są dwa przystanki. W stronę Tromso ten po przeciwnej stronie ulicy. Biletomat intuicyjny. Single ticket 20 nok. Autobusów 40, 42, 24 dużo.

Odlot też miałem wieczorem i z pewną taką nieśmiałością i ogromną przyjemnością przyspacerowałem na lotnisko. Maps.me poprowadziło najpierw przez osiedle, ostro pod górkę. Potem najprzyjemniejsza część trasy przez park który opuszczałem z żalem. Miałem wątpliwości czy nie będzie po drodze grzęzawiska ale nic podobnego. W razie czego zapasową trasą(omijającą grzezawisko które pokazuje maps.me) nadrabia się jakieś 300 metrów. Idzie się cały czas po twardych ubitych alejkach szutrowych i asfaltowych. Potem w dół przez osiedle i małe place zabaw i ostatni płaski odcinek, asfaltowa alejka przy dwupasmówce. Wolniutkim tempem i z posiadówką na ławce w parku zajęło to 2,5 godziny.

Nawet w niedzielę jakieś 1,5 km od lotniska otwarty od 7 do 23 Burger King, niewielki sporżywczak Xcośtam i jakaś pizza. Rema 1000 tylko pon-sob 7-23.

I w życiu bym nie wpadł na to że w parku na kole podbiegunowym są nawet boiska do siatkówki plażowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 28 Cze 2022 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
onufry_z napisał(a):
I w życiu bym nie wpadł na to że w parku na kole podbiegunowym są nawet boiska do siatkówki plażowej.


ja w zyciu bym nie wpadl, ze lepiej nie grac tam w siatkowke w poludnie bez filtra 50... co za pogoda
Załącznik:
tromso.JPG
tromso.JPG [ 41.47 KiB | Obejrzany 2406 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 28 Cze 2022 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Opalać się można po północy :D

Załączniki:
8E5C67BE-A52B-4C4C-AE92-200B612B627A.jpeg
8E5C67BE-A52B-4C4C-AE92-200B612B627A.jpeg [ 111.14 KiB | Obejrzany 2384 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group