Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



 [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Sie 2019 12:25 

Rejestracja: 08 Sie 2019
Posty: 8
Niestety Wizzair. Wcześniej mieliśmy 2,5 godziny na przesiadkę.
Trochę mnie zmartwiłeś, bo słyszałem że jeśli się tylko z bagażem podręcznym leci to do zrobienia.
Góra
 Relacje PM off  
 
#22 PostWysłany: 08 Sie 2019 12:31 

To jest jednak spore lotnisko
oslo-gardermoen-przesiadka,1286,130163&p=1207743&hilit=Oslo+Gardermoen#p1207743

a i samoloty nie są punktualne jak np. japońskie pociągi ;)
Góra
 PM off
damiannar89 uważa post za pomocny.
 
 
#23 PostWysłany: 08 Sie 2019 12:36 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 4123
HON fly4free
damiannar89 napisał(a):
Niestety Wizzair. Wcześniej mieliśmy 2,5 godziny na przesiadkę.
Trochę mnie zmartwiłeś, bo słyszałem że jeśli się tylko z bagażem podręcznym leci to do zrobienia.
nie ma szansy. nawet tylko z podręcznym nie dałbyś rady, weź pod uwagę, że będziesz miał kontrolę paszportową na przylocie
Góra
 Relacje PM off
damiannar89 lubi ten post.
damiannar89 uważa post za pomocny.
 
 
#24 PostWysłany: 08 Sie 2019 12:52 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 837
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Ja bym napisał, że szanse jakieś są, ale to loteria z dużym ryzykiem. Na długich rejsach z reguły jest zapas na warunki na trasie i nawigacje, i często zdarza się, że takie rejsy meldują się na lotnisku docelowym sporo przed czasem. Bywa też jednak, że wylatują ze sporym opóźnieniem, lub warunki po trasie nie sprzyjają.
_________________
Image
Góra
 Relacje PM off
damiannar89 uważa post za pomocny.
 
 
#25 PostWysłany: 08 Sie 2019 12:54 

czyli nawet te 2,5 godziny w grudniu bywa "problematyczne"
Góra
 PM off  
 
#26 PostWysłany: 08 Sie 2019 13:36 

Rejestracja: 08 Sie 2019
Posty: 8
-- 08 Sie 2019 12:57 --

Dobrze że bilety były tanie ;) czyli nocka w Oslo :x

-- 08 Sie 2019 13:36 --

Dzieki wielkie za pomoc i informacje
Góra
 Relacje PM off  
 
#27 PostWysłany: 17 Sie 2019 16:56 

Rejestracja: 15 Sie 2019
Posty: 5
Podpinam się pod pytanie.. :)

Pierwszy raz będę leciała lotem tranzytowym obsługiwanym przez linię Norwegian. O 7:30 mam wylot z Bergen z międzylądowaniem w Oslo, z lotniskiem docelowym w Warszawie.

1) Bergen - Oslo-Gardermoen 07:30
Lot DY605
2) Oslo-Gardermoen - Warszawa
Poniedziałek 23. gru 2019 09:30
Lot DY1020

Jest informacja o 1 godzinnym międzylądowaniu w Oslo. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, jak wygląda takie lądowanie? Zakładam, że przy dwóch różnych numerach lotu to musimy się przetransportować do innego samolotu. Czy po prostu wysiadamy i skierują nas bezpośrednio pod kolejną bramkę ? Czy musimy przechodzić jeszcze raz odprawę?
Góra
 Relacje PM off  
 
#28 PostWysłany: 10 Gru 2019 06:14 

Rejestracja: 05 Paź 2018
Posty: 22
Jak masz lot Bergen-Oslo-Warszawa na jednej rezerwacji to bez problemów. Wysiadasz w Oslo rękawem z samolotu, kierujesz się na tranzyt i na najbliższej tablicy sprawdzasz bramkę. Dalej idziesz po znakach w kierunku Twojej bramki. Nie interesuje Cię żadna dodatkowa odprawa ani bagaż rejestrowany. Oslo Gardemoen nie należy do jakiś skomplikowanych lotnisk. Poradzisz sobie bez problemu.
Góra
 Relacje PM off  
 
#29 PostWysłany: 10 Gru 2019 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2497
srebrny
potwierdzam, realnie przesiadka jest do ogarnięcia w 15 minut, nawet jeśli pechowo trafimy na możliwie najdalej oddalone terminale. Co - niestety - przy Norwegianie jest zupełnie możliwe. Przede wszystkim należy bez kombinowania i zatrzymywania kierować się na terminale D, E, F (międzynarodowe), żeby przebić się przez część krajową, która jest zatłoczona. Przy okazji można podziwiać oryginalną replikę myśliwca RAFu. Jeśli będzie planowo to 1h jest ze sporym zapasem. Chociaż osobiście nie lubię tego lotnisk zimą, bo zazwyczaj zalega tam sporo śniegu, który potrafi czasem zamieszać w rozkładzie. Ale do Wwy to akurat nieszczególnie jest wybór :/
_________________
Image
Góra
 Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
 
#30 PostWysłany: 14 Lip 2020 16:31 

Rejestracja: 14 Lut 2016
Posty: 26
Witam serdecznie,

Co myślicie o tej przesiadce,
Lot Doha - Oslo - QATAREM, lądowanie o 13:10
Wylot Oslo - Kraków WIZZAREM o 15:25

2h 15min na kontrole paszportową + ponowne nadanie bagażu + kolejną kontrole bezpieczeństwa
Góra
 Relacje PM off  
 
#31 PostWysłany: 14 Lip 2020 16:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 16193
Jak dla mnie nie ma szans.
Góra
 Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
 
#32 PostWysłany: 21 Lip 2020 17:29 

Rejestracja: 14 Lut 2016
Posty: 26
Analizuje ryzyko tej przesiadki i nie wydaje mi się że nie ma szans, to jest ponad 2 godziny,

- samolot z Doha przylatuje praktycznie codziennie około 10 minut szybciej niż w planie, będzie prawie w połowie pusty (regulamin koronawirus)
- aktualnie ruch na lotnisku jest zdecydowanie mniejszy niż zwykle, potwierdziło mi to lotnisko, co jest zresztą zrozumiałe (koronawirus)
- o godzinie o której ląduje samolot z Doha, nie ląduje żaden inny samolot (na International terminal)

- a więc tak: załóżmy że samolot ląduje planowo o 13:10
> kwestia odebrania bagażu rejestrowanego z karuzeli (powiedzmy 35 minut po wylądowaniu samolotu, myślę że powinno się udać nawet szybciej) 13:45
> kontrola graniczna/paszportowa (15 minut) 14:00 - chyba że jest tam dostępny skaner? (EasyPass?)
> nadanie bagażu wizzair (15 minut) 14:15 (najpóźniej możliwy do 14:45)
> kontrola bezpieczeństwa (20 minut) 14:35 - a więc około 50 minut przed odlotem wizzair (15:25),

co o tym myślicie? w którym punkcie jestem za bardzo optymistyczny :)
nigdy nie korzystałem z fast tracku, może warto o tym pomyśleć? (widzę że jest możliwość wykupienia przy rezerwacji wizzair)
jakiekolwiek inne porady są mile widziane :)
Góra
 Relacje PM off  
 
 [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

  
phpBB® Forum Software © phpBB Group