Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Cze 2018 21:37 

Rejestracja: 18 Paź 2016
Posty: 9
Cześć
Ponieważ pierwszy raz będę leciał z przesiadką mam pewne watpliwości i pytania do Was. Lecę Norwegianem z Alty do Gdańska z przesiadką w Oslo. Na przesiadkę w Oslo mam 70 minut. Lecę z bagażem specjalnym ( rower ) I teraz 2 pytania:
1. Czy 70 minut wystarczy na spokojną przesiadkę w Oslo Gardermoen czy trzeba bedzie bardzo sie sprężać ?
2. Czy w czasie przesiadki w Oslo muszę odebrac mój bagaż specjalny i ponownie go nadać ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 02 Lis 2018 22:48 

Rejestracja: 04 Paź 2018
Posty: 4
Witam, przepraszam jeżeli pomyliłem działy.
Mam pytanie odnośnie przesiadki czy jest szansa zdążyć i co ewentualnie jeżeli bagaż nie doleci?

Linia SAS.

06:25
Port lotniczy Tromsø TOS

08:30
Port lotniczy Oslo-Gardermoen OSL

09:10
Port lotniczy Oslo-Gardermoen OSL

11:10
Port lotniczy Kraków-Balice KRK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Lis 2018 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Jeśli masz to na jednym bilecie to szansa, granicząca z pewnością ;) jest - inaczej linia by czegoś takiego nie sprzedała. Jeśli pierwszy lot będzie opóźniony to albo drugi poczeka albo SAS dowiezie Cię do Krakowa poźniej, ale dowiezie.

Jeśli jest to na dwóch różnych rezerwacjach i chciałbyś podróżować z bagażem nadawanym to raczej niemożliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lis 2018 21:43 

Rejestracja: 04 Paź 2018
Posty: 4
Ok,dzięki serdeczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Lis 2018 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Nastawiłbym się na szybki spacer. Krajowe lądują w innym terminalu niż zagraniczne. To jest w jednym „budynku” ale dobre 10 minut marszobiegiem. Poranne loty maja szanse być punktualnie, ale generalnie Oslo jest średnim miejscem na przesiadki, szczególnie zimą.
Przy wyjściu z samolotu będziesz miał ekran z podanymi gate’ami dla przesiadek, czasem podają informacje jeszcze w samolocie.
W razie czego SAS spróbuje ustawić inne połączenia. Jeśli przesiadka się mocno skróci to najprawdopodobniej torba zostanie, ale wtedy doleci kolejnym lotem i przywiozą do domu. Jesli naprawdę biegiem się będziesz przesiadał to można od razu podejść do biura zagubionego bagażu i poprosić żeby sprawdzili w systemie, będą widzieć czy torba przyleciała. Po prostu szkoda czasu i czekania aż taśma stanie a potem ewentualnie w kolejce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Lis 2018 13:46 

Rejestracja: 04 Paź 2018
Posty: 4
Rozumiem,mam pytanie jeszcze odnośnie bagażu jeżeli nie przyleci "tym" lotem do Krakowa co ja,to muszę się zgłosić do biura zagubionego bagażu w Krakowie?
Dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Lis 2018 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tak, w Krakowie. Powinien być gdzieś w okolicy odbioru bagaży, nie znam tego lotniska akurat. Czasem jest wewnątrz przy samych taśmach, czasem już na zewnątrz. Okazujesz kwitek, sprawdzają w systemie, wydają potwierdzenie. Torba przylatuje następnym (zazwyczaj) lotem danej linii. Jeśli cichy nie dojadą to masz prawo zakupić najpotrzebniejsze rzeczy - bieliznę, potrzebne ciuchy, kosmetyki, itp. I potem wystąpić o zwrot od linii lotniczych. Tutaj warto dopytać przy zgłoszeniu, sami z siebie zazwyczaj nie mówią.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Damian394 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Lis 2018 00:02 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Podczepię się, na bilecie FR jest szansa na transfer ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Lis 2018 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
chyba za mało danych
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lis 2018 16:42 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Przylatuje Norwegianem z BKK chce się przesiąść w FR, czy muszę przechodzić jeszcze raz kontrole ?
Drugie pytanie, lecę Norwegianem z GDN, odprawa na lot do BKK niedostępna, jest jakaś szansa odprawić się nie wychodząc z lotniska ? Mogą mnie odprawić na ten lot już w Gdańsku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Lis 2018 19:11 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Lecieliśmy parę dni temu do DMK z GDN i odprawa online też nie działała. Miła pani na na lotnisku GDN odprawiła nas do Bangkoku i do tego dała dwa miejsca koło siebie i nawet przy oknie:) - dlatego miła, że nie mieliśmy wykupionych miejsc.

Co do transferu to nie przechodziliśmy odprawy dwa razy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz323 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 12 Gru 2018 20:36 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Mam pytania, będę leciał Norwegianem z Tromso do Manchesteru z przesiądką w Oslo. Oczywiscie w ramach jednej rezerwacji

1. Czy bagaz nadam odrazu do Manchesteru?
2. Czy jest w Oslo tranzyt czy musze wyjsc na przyloty a potem pojsc na odloty i przejsc security ponownie
2. Lecę z rocznym dzieckiem - chciałbym mieć wózek dostępny w czasie kilkugodzinnej przesiadki. Jakie zwyczaje panują w Oslo ? Wózek się dostaje odrazu czy na na pasie z resztą bagaży. Rozumiem że mogę nadać bagaż do Oslo a potem oklejic ponownie (?) i oddać na schodkach (rękawie? - nie wiem co Norwegian oferuje swoim pasażerom) przy samolocie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Lut 2019 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 777
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Próbuję znaleźć informację odnośnie transferu w OSL - jutro lecę do Tromso z przesiadką w OSL - czy przy przesiadce w OSL przechodzi się ponowną kontrolę bezpieczeństwa w celu wejścia na terminal krajowy?
Tutaj znalazłem informację, że jest kontrola celna, ale jednoznacznie nie wynika czy jest kontrola bezpieczeństwa https://avinor.no/en/airport/oslo-airport/plan-your-trip/transfer/domestic-transfer
Może znajdzie się ktoś zorientowany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Lut 2019 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Akurat w tym kierunku (intl-Oslo-domestic) dość dawno nie leciałem, ale mam mocne przekonanie, że nie było ani kontroli bezpieczeństwa ani nawet sprawdzania dokumentów. Jeszcze 2-3 lata temu, była pełna kontrola, ale potem to się zmieniło. Piszą o przechodzeniu przez customs, ale to jest jak przy 'normalnym' wychodzeniu z terminalna na zewnątrz - też się przechodzi przez customs, zazwyczaj zielone = nic do oclenia, potencjalnie można zostać skontrolowanym.
Jeśli powyższe nie zgadza się ze stanem dzisiejszym to proszę o sprostowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 08 Lut 2019 14:52 

Rejestracja: 08 Lut 2019
Posty: 2
Potrzebuję rady praktyków na temat przesiadki na OSL.
Mam lot Lotem WAW-OSL, a następnie Norwegianem OSL-BOO. Przy zakupie biletów miałam trzy godziny na przesiadkę. Niestety Norwegian zmienił godziny wylotów i teraz jest to dosłownie 50 minut.
Czy ekipa - tata z dwójka dzieciaków i babcia są w stanie w tym czasie przemieścić się między terminalami (na pewno outl są w innej częściej niż DOM)?
Jakieś porady?
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Lut 2019 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tak, sa osobne terminale krajowe i miedzynarodowe. Nawet na małych lotniskach. Wchodząc z zewnątrz najczęściej najpierw wchodzi się na terminal krajowy, a dopiero potem przechodzi do miedzynarodowego. Z przylotami to jest różnie, zależy jaki samolot i czy jest podpinany do rękawa. Zakłądając że jest będziesz wysiadał w międzynarodowym, i musisz przejść na domestic transfer (w postach wyżej masz link z opisem).
Przejście między terminalami zakładając niekorzystne położenie bramek to ok 10-15 minut.
Jeśli wszystko przyleci punktualnie to 50 minut wystarczy, ale zapasu specjalnie nie ma, a jak rozumiem masz dwa osobne bilety, więc w razie obsuwy zostaniesz z problemem.
Nie wiem jakie masz możliwości, ale jeśli linia zmieniła Ci godziny przelotu, to można necocjować zwrot lub zmianę na inny (tutaj ktoś mądrzejszy musi się wypowiedzieć).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 08 Lut 2019 20:42 

Rejestracja: 08 Lut 2019
Posty: 2
Dzięki ogromne.
Właśnie waham się czy nie oczekiwać innego biletu,
( tylko po co mi noc w Oslo...)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Mar 2019 15:38, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Kwi 2019 15:52 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Czy terminal międzynarodowy jest bez podwójnego security. Przylot Iberią z Madrytu i odlot wizzair do Krakowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Sie 2019 12:19 

Rejestracja: 08 Sie 2019
Posty: 8
Cześć,

W grudniu wracamy liniami Norwegian z Krabi do OSLO.
Norwegian teraz nas poinformował, że zmieniły się godziny lotów, lądowanie 2 godziny później.
Teraz pytanie: w oslo lądujemy o 15:10 a potem mamy lot do Krakowa o 15:40. Czy 30 minut na przesiadkę wystarczy?
Może macie jakieś inne wskazówki na rozwiązanie sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Sie 2019 12:23 

Jak oba loty są Norwegian to po kontakcie z linią coś tam wymyślicie

Jak ten drugi lot o 15:40 to lot Wizzair to masz problem, zero szans na wyrobienie się i darmową zmianę czy anulowanie lotu Wizz
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group