Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 06 Sie 2016 20:40 

Rejestracja: 28 Cze 2014
Posty: 7
Jest do wyboru angielski lub norweski
Góra
 Profil Relacje PM off
Doczu uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#102 PostWysłany: 29 Sie 2016 09:54 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Z lotniska do Bergen muszę wziąć flybussen (mało czasu na miejscu) skąd pytanie. Czy jak kupie bilet online to będzie on ważny tylko na autobus o konkretnej godzinie, czy tez jak przylecę wcześniej/później to mogę pojechać innym na tym samym bilecie? :D


edit: sama sobie odpowiedziałam przeklikujac stronę, wychodzi na to, że kupuje się bilet ważny na dowolny kurs tego dnia :)



edit2: ale jak zrobić, żeby kupić bilet na autobus jadący bezpośrednio do ostatniego przystanku, bez tej całej objazdówki po Bergen?
tj. chcę ten autobus
Direkterute til sentrum
- From airport

Bergen lufthavn
Bergen Storsenter
Festplassen
Torget v/ DNB
Radisson Blu Royal Hotel Bryggen

zamiast tego
Til sentrum via Fjøsanger
- From airport

Bergen lufthavn
Sandsliskiftet
Håvardstun
Rådal
Lagunen
Hop v/ motorveien
Fjøsanger miljølokk
Fjøsangerveien/Minde Alle
Danmarks plass
Bergen Storsenter
Festplassen
Torget v/ DNB
Radisson Blu Royal Hotel Bryggen
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 01 Wrz 2016 15:35 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Orientuje się ktoś czy kupując bilety z lotniska do Centrum jest opcja kupienia biletów z jakąś zniżką studencką?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 24 Wrz 2016 08:42 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Jakby ktoś chciał za free dojechać z/do lotniska, a jest niepalący, to mogę podsunąć pewien pomysł, który sam zastosowałem i się sprawdził.
Na FB jest grupa "Polacy w Bergen", gdzie czasami pojawiają sie ogłoszenia w stylu "kupię/sprzedam" Dajemy tam ogłoszenie w stylu: "Sprzedam fajki w cenie nominalnej, w zamian za podwózkę z/do lotniska". Potem już na priv ugadujesz się co do szczegółów (najczęściej wiadomośc będzie w zakładce "Inne" na FB).
Na bezcłówce fajki kupicie za ok 130-150 PLN (w zależności od marki). Daje to ok 300 NOK. Na wspomnianej grupie, oferty zaczynają się od 500 NOK więc na brak ofert nie powinniście narzekać.
Podobnie rzecz ma się z alkoholem, ale ja lubię, więc nie sprawdzałem osobiście :)
Układ jest zdrowy i korzystny dla obu stron, więc z pewnością wszyscy będą zadowoleni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 02 Kwi 2017 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
herki napisał(a):
Zgodnie z informacji uzyskanych na miejscu, już w sierpniu mają otworzyć odcinek przedłużający istniejącą linię tramwajową BYPARKEN-Lagunen do lotniska w Flesland. Więc całą trasę do centrum będzie można pokonać na jednym bilecie za 36 NOK. ( info z nowego przystanku tej linii ,,otwarcie w sierpniu'' )


Na jakim etapie jest dociągnięcie linii do lotniska - zna ktoś jakieś terminy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 11 Maj 2017 00:20 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Zibid napisał(a):
herki napisał(a):
Zgodnie z informacji uzyskanych na miejscu, już w sierpniu mają otworzyć odcinek przedłużający istniejącą linię tramwajową BYPARKEN-Lagunen do lotniska w Flesland. Więc całą trasę do centrum będzie można pokonać na jednym bilecie za 36 NOK. ( info z nowego przystanku tej linii ,,otwarcie w sierpniu'' )


Na jakim etapie jest dociągnięcie linii do lotniska - zna ktoś jakieś terminy?

Linia juz jezdzi na samo lotnisko. Potwierdzone info, jechalem 2 dni temu. Bilet kosztuje 37NOK OW i mozna go kupic w sklepikach typu 7eleven w miescie lub w automacie na kazdym przystanku (mozna placic karta lub bilonem, bo niestety nie przyjmuje banknotow). Czas dojazdu lotnisko - Byparken (scisle centrum) to 45 min.

Probowalem tez dojechac na stopa do miasta - 70% samochodow wyjezdzajacych z lotniska to taksowki, a jak juz osobowka to pokazywali palcem na przystanek tramwajowy 200 m dalej, po 20 min zrezygnowalem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
#107 PostWysłany: 16 Maj 2017 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2016
Posty: 36
Loty: 18
Kilometry: 32 160
Cześć. Potrzebuje małej podpowiedzi.

Na stronie lotniska jest informacja,że do tramwaju należy dojechać shuttle busem z terminalu C. Czy ten autobus jest bezpłatny i płacimy tylko za bilet na tramwaj? i druga sprawa,bo nie mogę tego znaleźć, gdzie dokładnie zlokalizowany jest ten przystanek tramwaju przy lotnisku? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 25 Maj 2017 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Dołączam się do pytania :)
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 28 Maj 2017 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Najnowsze informacje jak dostać się do centrum. Tramwaj z samego lotniska kursuje co kilkanaście minut. po wyjściu z lotniska kierujemy się na prawo, tam będą już znaki informujące jak dość do stacji, trzeba trochę pobłądzić bo wszystko w budowie, ale da się :)
Cena 37 NOK, bilet kupujemy w automacie na przystanku. Dojazd do samego centrum

Trasa przejazdu tu:
https://www.skyss.no/globalassets/kart/ ... en-bgo.pdf
Warto pobrać apke skyss, są tam informacje i najbliższych przystankach (tego na lotnisku jeszcze nie pokazuje), godzinach odjazdu itp.

Załączniki:
IMG_1068.jpg
IMG_1068.jpg [ 61.53 KiB | Obejrzany 8472 razy ]
IMG_1067.jpg
IMG_1067.jpg [ 66.24 KiB | Obejrzany 8472 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 59.76 KiB | Obejrzany 8472 razy ]
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#110 PostWysłany: 21 Wrz 2017 18:06 

Rejestracja: 23 Sie 2017
Posty: 35
-- 21 Wrz 2017 18:06 --

deiwid napisał(a):
Najnowsze informacje jak dostać się do centrum. Tramwaj z samego lotniska kursuje co kilkanaście minut. po wyjściu z lotniska kierujemy się na prawo, tam będą już znaki informujące jak dość do stacji, trzeba trochę pobłądzić bo wszystko w budowie, ale da się :)
Cena 37 NOK, bilet kupujemy w automacie na przystanku. Dojazd do samego centrum

Trasa przejazdu tu:
https://www.skyss.no/globalassets/kart/ ... en-bgo.pdf
Warto pobrać apke skyss, są tam informacje i najbliższych przystankach (tego na lotnisku jeszcze nie pokazuje), godzinach odjazdu itp.


Da się płacić w euro w tym automacie? I czy to prawda, że jest bilet 24-godzinny za 95NOK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 21 Wrz 2017 18:59 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Automat przyjmuje tylko monety lub kartę.I tylko NOK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 24 Wrz 2017 15:56 

Rejestracja: 23 Sie 2017
Posty: 35
Czyli co jedyna opcja kupna biletu to NOK w monetach? Wymienić w takim razie w kantorze czy wypłacić tam z bankomatu po jakichś dziwnych przewalutowaniach? (mam kartę w USD i EUR)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 24 Wrz 2017 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
trzeba wypłacić z karty $, bo kartę € przeliczą i tak przez $
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 25 Wrz 2017 10:04 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
A nie lepiej kartą zapłacić?

Byłem już 4 razy w Norwegii i nigdy gotówki nie brałem. Trzeba tylko sprawdzić jak dany bank przelicza transakcje bo są różne narzuty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 09 Paź 2017 23:59 

Rejestracja: 23 Sie 2017
Posty: 35
Ok zapłacę bezpośrednio kartą w $ za bilet 24h, bo zrobię dwie rundki, jutro przylot o 16:25 więc pojadę do centrum i wrócę koło 00:00 na lotnisko żeby przenocować, potem wyruszę ponownie pierwszym tramwajem o 5-6 rano i będę miał czas jakoś do 14:00-15:00, bo wylot jest o 17:00 :D

Mam pytanie przy okazji - lepiej wchodzić na wzgórze wieczorem jak przyjadę czy następnego dnia o poranku a wieczorem zwiedzać centrum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 06 Gru 2017 14:34 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 17
Witam. Byłem w Bergen w ostatni weekend. Patent z transportem w zamian za przywiezienie fajek działa. Odezwało się 5 osób na grupie FB. Miałem transport pod sam adres.
Do lotniska jechałem kolejką Light Rail. Jak na Norwegię to śmieszna cena 37 NOK. Jeździ co 10 min. Bilet zakupiłem w automacie na przystanku za pomocą karty Revolut.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 13 Gru 2017 03:33 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
umbaumba napisał(a):
Patent z transportem w zamian za przywiezienie fajek działa. Odezwało się 5 osób na grupie FB. Miałem transport pod sam adres.

No działać musi, bo sam z niego korzystałem, choć teraz jak już jeździ tramwaj, to chyba bardziej się opłaci zwyczajnie spieniężyć fajki czy alko, umawiając się z kimś już w samym Bergen czy gdzie tam wygodniej, bo karton fajek który u nas kupowaliśmy za ok 150 zł tam można sprzedać za 550 NOK.
Alko opłaca się się jeszcze bardziej bo przebitka jest większa, ale to już zależy co na bezcłówce jest w promo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 15 Gru 2017 14:33 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
No nie wiem.

Jakoś wolałbym chyba zapłacić więcej za przejazd jak człowiek, niż jakimś obcym ludziom kupować alkohol czy papierosy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 15 Gru 2017 14:43 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 17
Raven napisał(a):
No nie wiem.

Jakoś wolałbym chyba zapłacić więcej za przejazd jak człowiek, niż jakimś obcym ludziom kupować alkohol czy papierosy...
Też jechałem jak człowiek. Miła pani przyjechała punktualnie i podwiozła pod same drzwi, co było mi na rękę, bo byłem zmęczony i nie chciało mi się ogarniać rozkładów. Co kto woli...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 12 Mar 2018 13:43 

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 3
Byłam i polecam Bergen. Ze Wskazówek dojazdu:
Z lotniska odjeżadzją Flybussen do centrum zatrzymując się na trzech przystankach w Bergen. Jeden usytuowany blisko Fish Market drugi koło Starówki Bryggen.
Koszt 125 NOK (płacąc kartą 20NOK mniej) czas przejazdu t0 20 minut. Zalezało mi na tym, żeby szybko dostać się na prom, który wypływał o 10:00 więc wzięłam Fybussen mimo oczywistej przebitki.
Polecam płatności kartą. Rzeczywiście wszędzie można płacić kartą i szkoda kasy za wymianę.

Linia nr 1 tramwaj Bybanen jedzie z samego lotniska (peron poniżej płyty hali przylotów, na dół schodami ruchomymi od wyjścia głównego)
jedzie do samego centrum czyli Byparken (przewoźnik skyss) koszt to 37NOK bilety można kupić w kiosku. Kasujemy wewnątrz pojazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group