Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 312 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 03 Maj 2019 00:43 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
@SPLDER niestety ciężko, to już wiem. Obsługa AKX raczej nieprzyzwyczajona do "tak skomplikowanych" lotów.
Na jednym bilecie lub chociaż z nadaniem do POZ, bym się nie przejmowała.
Jeśli nie uda mi się tego ogarnąć wymuszając zmianę biletu to chyba się wczytam w temat o tym jak wszystko upchać do podręcznego ;). Jeśli się nie uda od razu ogarnę pociąg. I tak dobrze, że bilet jest rozdzielony w WAW a nie SVO.

@Tom Jed dzięki. No właśnie... plus musiałabym po wylądowaniu stać na baczność i koczować przy drzwiach samolotu co by być pierwszą do kontroli paszportowej...

Dziękuję. Niestety potwierdzacie moje obawy. Plus są to godziny dość dużego obłożenia lotniska więc wszystko może trwać dłużej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#182 PostWysłany: 04 Maj 2019 16:23 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Mam jeszcze jedno pytanie. Sorry, ale na ogół sama sobie kupuję bilety i robię to jakoś z sensem, więc nie miewam takich atrakcji raczej.
Czy jeśli osoba odprawiająca mnie w Kazachstanie odmówi mi wydania karty pokładowej na ostatni odcinek lotu czyli WAW- POZ mam możliwość odprawienia się w Warszawie, nie wychodząc z tranzytowej strefy lotniska. Jeszcze nie wiem czy będę leciała z bagażem podręcznym czy rejestrowanym. Czy w przypadku bagażu podręcznego mam możliwość odprawienia się w WAW przed odlotem, nie wychodząc z lotniska lub czy w przypadku bagażu rejestrowanego możliwe jest nadanie go do Poznania nie opuszczając lotniska (tu zdaję sobie sprawę, że pewnie dotrze kolejnym lotem). Jeśli tak to i w jaki sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 04 Maj 2019 16:41 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Kartę pokładową możesz otrzymać w transfer desku w Warszawie , albo też odprawić się na segment LOT online i ściągnąć ją na telefon.
W przypadku bagażu rejestrowanego - jeśli zostanie nadany do Warszawy to niestety musisz wyjść aby odebrać bagaż, nadać go i wrócić
W twoim przypadku bez wizy ta opcja odpada -
jeśli w Kazachstanie nie uda się nadać bagażu do Poznania i jeśli masz dużo czasu w Moskwie możesz poprosić o nadanie bagażu do Moskwy i tam spróbować nadać bagaż do Poznania licząc na większe doświadczenie osób w checkin.
W obu przypadkach miej wydrukowane potwierdzenie biletu do Poznania, wraz z numerem etix i numerami lotów.
Kto operuje segment z Moskwy do Warszawy ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DaDa uważa post za pomocny.
 
      
#184 PostWysłany: 04 Maj 2019 17:07 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
SPLDER napisał(a):
W Twoim przypadku jeśli w Kazachstanie nie uda się nadać bagażu do Poznania ,i jeśli masz dużo czasu w Moskwie możesz poprosić o nadanie bagażu do Moskwy i tam spróbować nadać bagaż do Poznania licząc na większe doświadczenie osób w checkin.

Wówczas potrzebuję wizę? Nie planowałam opuszczać SVO.

SPLDER napisał(a):
Kto operuje segment z Moskwy do Warszawy ?

Aeroflot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 04 Maj 2019 17:08 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
-- 04 Maj 2019 17:08 --

Niestety tak - bez wizy ta opcja odpada.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DaDa uważa post za pomocny.
 
      
#186 PostWysłany: 19 Maj 2019 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Zamknięte są "boczne" bramki paszportowe non-Schengen. Planowana jest przebudowa całości. Dla przesiadkowiczów: są trochę dłuższe kolejki, ale w granicach rozsądku (ok. 15 minut).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 29 Cze 2019 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Szybkie pytanie. Chce kupić znajomym bilet na lot z Poznania do Wawy i potem dalej lotem w Europe na Cypr. W WAW jest 30 min na przesiadkę. Bilet przez ticket.no

Doradzcie czy jest szansa czy zdążą?

I drugie pytanie czy to będzie na jednej rezerwacji czy niestety na dwóch odrębnych? Wtedy wiadomo że loteria...

Dzięki


Ostatnio edytowany przez Abcn 01 Lip 2019 16:17, edytowano w sumie 2 razy
P C W
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 29 Cze 2019 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
Powinni. LCA to jeden z ostatnich lotów każdego dnia i ten samolot praktycznie zawsze czeka na pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#189 PostWysłany: 01 Lip 2019 13:43 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 407
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
@michcioj @pawfazi leciałem rok temu w lipcu do Larnaki z Gdańska, mieliśmy 35min na przesiadkę, opóźnienie około godziny i nie zdążyliśmy. Samolot do Larnaki wyleciał w momencie kiedy kołowaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
pawfazi uważa post za pomocny.
 
      
#190 PostWysłany: 01 Lip 2019 15:52 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja też co najmniej dwa razy byłem świadkiem ogłoszenia w samolocie z Gdańska do W-wy, aby pasażerowie lecący do Larnaki udali się do odpowiedniego punktu na lotnisku w związku z utraconym połączeniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
pawfazi uważa post za pomocny.
 
      
#191 PostWysłany: 01 Lip 2019 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Każdy dzień jest inny i każda sytuacja jest inna, raz samolot zaczeka a innym razem nie zaczeka nawet w na pozór bliźniaczo podobnej sytuacji.
Decyduje o tym wiele czynników i nie ma tutaj żadnej złotej reguły.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
pawfazi uważa post za pomocny.
 
      
#192 PostWysłany: 01 Lip 2019 22:54 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Jest zlota regula - odpowiedni zapas czasu na przesiadke... chociaz rok temu w marcu jak w Dublinie napadalo az 2 cm sniegu, to siedzialem w samolocie prawie 5h, az na szczescie odlecielismy - po nas ruch zostal wstrzymany na 2 dni :)
... w efekcie zamiast na luzie zlapac pociag (z mama w srodku) Przemysl - Lwow, to na ostatnia chwile wpadlem na pociag Lwow - Iwano Frankowsk - taryfa z Szegini :) po drodze padl mi w dodatku telefon, ale byly emocje i walka z czasem, pan taryfiarz z Rzeszowa byl sklonny wiezc mnie do Przemysla za jedyne 500,
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 19 Sie 2019 21:44 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 21
Witam potrzebuje szybkiej pomocy, wybieramy sie do colombo z Katowic, lot Lotem, i sa dwie opcje jedna 9 godzin oczekiwania na lotnisku w warszawie na przesiadke, druga to 2 godziny 25 minut. Bagaż rejestrowany czy starczy czasu przejść kontrole paszportowa na spokojnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 19 Sie 2019 22:17 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
2 i pół godziny to bardzo dużo czasu na Okęciu.

Ale podstawowe pytanie, czy podróż jest na jednym bilecie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 24 Sie 2019 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 174
Loty: 38
Kilometry: 35 491
-- 24 Sie 2019 23:21 --

Dobry wieczór..

Nie to, żebym reklamował, ale znalazłem w sieci idealny filmik, który wiele wyjaśnia :)



:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 25 Sie 2019 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Idealny. :D

Gdybym nie robił takiego transferu kiladziesiąt razy, to nic bym nie zrozumiał. Transfer schengen-schengen autobusem, to wcześniej przetresowana małpa zrobi. A poza tym tych przesiadek autobusem jest mniejszość, bo stawiam, że większość dzieje się rękawem + najwięcej problemów mają ludzie z kontrolą paszportową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 01 Wrz 2019 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 174
Loty: 38
Kilometry: 35 491
Lece 01.11 z WRO Lot - potem 1h pausa i dalej Lot - na jednym bilecie - przetestuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 01 Wrz 2019 17:10 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Idź według znaków to się nie zgubisz :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: przesiadka na Chopina
#199 PostWysłany: 06 Paź 2019 21:54 

Rejestracja: 06 Paź 2019
Posty: 1
Witam czy lecac z Poznania Lotem o 14-55 do Warszawy i dalej do Nowego Jorku odlot 16-50 zdaze sie przesiasc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 06 Paź 2019 21:57 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Jeśli wyleci zgodnie z rozkładem to bez problemu.
Ale nie zaryzykowałbym takiego połączenia na oddzielnych biletach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SCHILLA31 lubi ten post.
SCHILLA31 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 312 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group