Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Mar 2016 15:29 

Rejestracja: 29 Sty 2015
Posty: 3
Niestety nie byłam jeszcze na lotnisku we Wrocławiu, w związku z tym mam kilka pytań strategicznych:

- czy po przylocie na lotnisko wchodzi się, jak na Okęciu, od razu na strefę bezcłową, czy na część ogólnodostępną i w przypadku przesiadek trzeba ponownie przejść przez security?
- wie ktoś może czy z Ryana z Malty wysiada się przez rękaw czy do autobusu? i czy samolot przylatuje raczej o czasie/chwilę przed czy ma opóźnienia?

Pytania oczywiście zmierzają do oszacowania szans na przesiadkę, bardzo krótką przesiadkę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 12 Mar 2016 15:55 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Można przejść do strefy odlotów i nie trzeba przechodzić powtórnie przez kontrolę bezpieczeństwa. Zwróć uwagę na schody na I piętro, bo przyloty są na parterze, a odloty na piętrze. Idź za strzałkami Tranzyt i będzie ok.

Co do wsiadania, to w większości przypadków wsiada się idąc bezpośrednio z bramki do samolotu, bez podwózki autobusem (w przypadku Ryanaira).
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Mar 2016 16:32 

Rejestracja: 29 Sty 2015
Posty: 3
Bardzo dziękuję! Przesiadka w 30 min wydaje się zatem realna choć ryzykowna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Mar 2016 16:39 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Pamiętaj że bramka może zostać zamknięta 30 min przed godz odlotu
Zob. wyszukiwarka
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Mar 2016 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Dokładnie tak jak napisali poprzednicy. Lotnisko we Wroclawiu do największych nie należy, samolot dosłownie staje pod samym terminalem więc do przejścia jest parę kroków, spokojnie da się to ogarnąć w kilka, kilkanaście minut. Po wejściu tranzytem na piętro do hali odlotów i "po ptokach" :).

Z/do Ryana raczej nie idzie się rękawem (ten przywilej we WRO mają pasażerowie odlatujący SASem lub Lufthansą). Na wszystkie moje wyloty/przyloty RYRem tylko raz wieźli nas autobusem do samolotu (odległość pokonana busem to jakieś... 30m :lol: - do tej pory nie wiem o co im chodziło).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Mar 2016 19:11 

Rejestracja: 29 Sty 2015
Posty: 3
Abcn napisał(a):
Pamiętaj że bramka może zostać zamknięta 30 min przed godz odlotu
Zob. wyszukiwarka


Pamiętam, w sumie liczę na to, że LOT nie zamknie zwłaszcza jeśli będę odprawiona, na wszelki wypadek napisałam jednak do nich. Jeśli się nie uda, to jest co robić we Wrocławiu.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sie 2016 13:14 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 391
Loty: 100
Kilometry: 105 516
niebieski
Witam,
wiem, że pewnie był temat poruszany ale nie umiem znaleźć odpowiedzi.
Chciałbym wylądować z Dortmundu we Wrocławiu i złapać samolot do Birmingham.
Lot wykonuje Wizzair i jest to ten sam samolot.
Czy muszę po lądowaniu robić kółko na lotnisku czyli wysiąść, przejść przez przyloty do odlotów i znowu do samolotu?
Czy jest jakaś inna opcja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Sie 2016 13:21 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
@z0mb3k, tak jak napisał wyżej vincenz.
Musisz wysiąść z samolotu, ale po wejściu na lotnisko od razu wchodzisz schodami na górę na "tranzyt" i jesteś przy bramkach wejściowych na następny lot. Omijasz tym samym ponowną kontrolę bezpieczeństwa i przejście przez całe lotnisko. Oczywiście tylko w przypadku kiedy lecisz z samym bagażem podręcznym.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off
z0mb3k uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 05 Sie 2016 13:35 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
parę dni temu samolot wizz (nyo-wro) był podstawiony do rękawa i nie było szansy na tranzyt
niemniej w te 25 minut powinieneś zdążyć oblecieć lotnisko dookoła "normalną drogą"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Maj 2017 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
O tym, że na wrocławskim lotnisku jest transfer wiem bo korzystałem.

Ale co w przypadku przesiadki z non Schengen do Schengen ?

Konkretnie chodzi mi o to, że zamierzam kupić alkohol na duty free we Lwowie i po wylądowaniu we WRO przesiadam się na lot FR do WAW. Jakaś kontrola paszportowa musi być ale czy powtórne security też będzie ?
Niby będę miał towar z duty free więc nie powinno być kłopotu ale chcę uniknąć ew. dyskusji.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Maj 2017 08:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie pamietaj jak z bramkami, ale pamiętaj o zakupieniu "Transfer bag", to wtedy na 100% nic nie zrobią Ci z flaszką, o ile przesiadka <24h ;) (a w razie czego poproś o rozmowę z "Górą" jak będą chcieli wyrzucać)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Maj 2017 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Na przesiadkę mam 2,5 godziny.
Pytałem już o to na lotnisku we Wrocku i powiedzieli, że powtórne security (chociaż to nielogiczne skoro UE ma tranzyt).
Oczywiście torba obowiązkowa bo przy cenach alkoholu na Ukrainie grzechem byłoby nie zakupić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Paź 2017 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
@Tomo14 powiedz jak z tym alkoholem ze Lwowa. we wtorek robię dokładnie taką trasę. WAW-WRO-LWO-WRO-WAW. FR +W6
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Mar 2019 23:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Zakładając brak opóźnień, rozumiem, że 1h 10m między przylotem (strefa Schengen) a odlotem kolejnego samolotu (krajówka) to wystarczająco dużo czasu na przesiadkę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Mar 2019 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jeszcze zdążysz panoramę racławicko obejrzeć : )

spokojnie zdążysz
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 19 Sie 2019 15:21 

Rejestracja: 29 Cze 2017
Posty: 9
Loty: 379
Kilometry: 269 028
Cześć,

Mam prośbę o poradę.
Wkrótce będę leciał na trasie WRO-AYT / czarter Enter Air. Pierwotnie lot miał być o 2:30 jednak ostatnio godzina została zmieniona i w tej chwili jest 1:00
Przyznaję, że nie wziąłem pod uwagę, że mogą przesunąć wylot z WRO na godzinę wcześniejszą i kupiłem bilety na lot WAW-WRO na godz. 22:50 (przylot planowy 23:50). Oczywiście bilety bezzwrotne.

Sprawdziłem na flightradar i ostatnie 7 lotów było na zielono o czasie, przylot do WRO między 22:59 do 23:20

Czy jest możliwość nadania bagażu w WAW do AYT jeśli są to oddzielne rezerwacje ? Moim zdaniem nie ale wolę dopytać. Czy może lepiej polecieć tylko z podręcznym ?

Czy Waszym zdaniem ryzyko jest duże, bo może się opóźnić lot z WAW, przejście do non-schengen w WRO, odbiór bagażu z WAW i nadanie na WRO-AYT, i pewnie wiele innych

Prośba o komentarz Drogich Forumowiczów, pozwoli mi to podjąć decyzję czy ryzykować z LO czy jechać samochodem do WRO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Sie 2019 15:26 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
WRO to małe lotnisko i nawet z rejestrowanym powinieneś się wyrobić, o ile LOT z Warszawy nie będzie jakoś dramatycznie opóźniony, tzn. nie wyląduje grubo po północy
bagażu oczywiście nie nadasz na całą trasę, ale wg mnie szkoda ciągnąć rejestrowany do Turcji w lecie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group