Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 11 Sty 2018 06:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 108
Loty: 195
Kilometry: 273 706
Dobra dzięki za odpowiedzi. Jak nie zdążę to jadę następnym :-) szybki Piast gdzieś w knajpie i czas zleci. Ten podziemny parking jest w miejscu remontowanego starego PKS zaraz obok PKP dobrze kojarzę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#322 PostWysłany: 11 Sty 2018 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Tak. W miejscu starego PKS obok PKP stoi wielka galeria Wroclavia. W podziemiach znajduje się dworzec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 21 Sty 2018 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 108
Loty: 195
Kilometry: 273 706
Wylądowałem 14:30 - wyjazd z lotniska taksówką 15:00 na miejscu 15:28, szybki szpil. Były nawet małe korki. Także trasa do zrobienia w tym czasie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 01 Lut 2018 21:34 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
8 lutego lecę do Lwowa, na lotnisku we Wrocławiu będę pierwszy raz i w związku z tym mam do Was kilka pytań .

Widzę że na lotnisko można spokojnie dojechać komunikacją miejską,ale do Wrocławia jak na chwilę obecną przyjedziemy autem ,podpowiedzcie proszę czy warto pchać się prosto na lotnisko autem na parking czy zostawić auto gdzieś w centrum Wrocławia i dojechać autobusem,kalkulacja pokazuje że praktycznie na jedno wyjdzie czy zostawimy auto na lotnisku czy gdzieś darmowo we Wrocławiu i pojedziemy komunikacją miejska. Które parkingi koło lotniska polecacie ,wracamy w sobotę więc wyjdzie 3 doby, parking na lotnisku pokazuje kalkulację 44złotych ,a parking np:pod żyrafą 40 więc porównywalnie,ale już parking Starachowice tylko 30 złotych czyli generalnie koszt dojazdu komunikacją miejską .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 01 Lut 2018 21:39 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Szczerze mówiąc ja bym zostawił samochód przy lotnisku. Zresztą czasami tak robię, a mieszkam we Wrocławiu. Dopiero niedawno otwarto szybki bus (WRO Airport Express) na lotnisko:
https://www.wroclaw.pl/szybki-autobus-n ... -wroclawiu
bo tak normalnie dojazd owszem jest. Ale autobusem takim zwykłym jednym, który jeździł dość rzadko i był mały no i trochę na około, więc może latem jak jest ciepło i tak w środku dnia to można poczekać.
Z szybkiego busa nie korzystałem i szybko tego nie zrobię, bo mam za blisko do lotniska :).
Druga sprawa to dojazd do lotniska - jeśli jedziesz obwodnicą to nie będziesz musiał się przedzierać przez całe miasto. Próbując dojechać do centrum, niestety już tak.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
kewatkO lubi ten post.
kewatkO uważa post za pomocny.
 
      
#326 PostWysłany: 01 Lut 2018 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Jakąś opcją może być zostawienie auta na osiedlu Nowy Dwór, w okolicach przystanku Nowy Dwór lub Rogowska (okolice Gubińskiej, Budziszyńskiej, Wojrowickiej albo po drugiej stronie Strzegomskiej, w okolicy Hali Strzegomskich). Darmowych miejsc parkingowych pod blokami powinno być pod dostatkiem. Potem autobusem 106 na lotnisko na bilecie 30 minutowym za 3 PLN (stamtąd jest już mniej niż połowa drogi). Zaletą tej opcji jest to, że na Nowy Dwór łatwo dojechać obwodnicą śródmiejską, na którą z kolei da się wjechać bezpośrednio z AOW.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
kewatkO lubi ten post.
kewatkO uważa post za pomocny.
 
      
#327 PostWysłany: 01 Lut 2018 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Wszystko zalezy od tego czy najbardziej zalezy Ci na kasie, wygodzie czy czasie. To co ja bardzo czesto stosuje, szczegolnie zima to zostawienie auta na tym parkingu: http://www.parking-lotnisko-wroclaw.com/
Chwilowo ich strona jest w modernizacji ale z tego co pamietam licza sobie 10zl za dobe a sa dokladnie na przeciwko lotniska wiec mozna dojsc spokojnie w 5 minut pieszo (chyba ze masz ciezkie bagaze to dzwonisz po ichniejszego kierowce). Pamietaj zeby nie szukac przejscia dla pieszych w drodze na terminal tylko isc na przelaj i szukac konca ogrodzenia lotniskowego przy takiej malej gorce (bedzie wydeptana sciezka).
A no i warto zadzwonic wczesniej upewnic sie ze sa miejsca, ewentualnie zarezerwowac.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kewatkO lubi ten post.
kewatkO uważa post za pomocny.
 
      
#328 PostWysłany: 02 Lut 2018 15:49 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
@xyrxis
Tego parkingu już nie ma ,właśnie gdzieś tam na stronach widziałem że się modernizują i zadzwoniłem ale pani z obsługi właśnie mnie poinformowała że od 1 listopada nie ma już ich a wszystkie jeszcze jakieś rezerwacje itd. przyjął parking na granicznej 159 i tam też se zarezerwowałem miejsce,
Dzięki za pomoc Wszystkim i jak co to zapraszam na piwko wieczorem 10 lub do południa 11 lutego we Wrocławiu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 02 Lut 2018 16:24 

Rejestracja: 31 Lip 2014
Posty: 121
Loty: 13
Kilometry: 21 581
Co do autobusu-z doświadczenia wiem ,ze linia 106 jezdzi regularnie-wg rozkładu - wielokrotnie się nią przetransportowywałam. :D Zaoszczędzone zostaną pieniądze-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 17 Lut 2018 01:14 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
Hej, mam pytanie do Wrocławiaków. Za trzy tygodnie lecę z WRO do Malagi, lot w sobotę o 7:20. Będę dojeżdżał pociągiem z Warszawy. Planowo dojeżdża na Wrocław Główny o 4:57. O 5:02, czyli 5 minut później, jest autobus 106. Jest szansa na niego zdażyć, przy założeniu, że pociag dojedzie bez opóźnienia? Szybko przebierając nogami?;) kolejny autobus jest pół godziny później, dojeżdża na lotnisko o 6:06, trochę na styk, więc wolałbym nie ryzykować. Najwyżej wezmę Ubera.

Natomiast jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Pociąg, zanim dojedzie na Wrocław Główny, zatrzymuje się na Wrocław Mikołajów, o 4:50. Jakdojade pokazuje mi, że z tej stacji jest 8 minut do przystanku 106 (Śrubowa) i ten autobus, który odjeżdża z dworca głównego o 5:02, będzie tam o 5:12. Czyli spokojnym spacerkiem i z zapasem.

Dobrze wykombinowałem?:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 17 Lut 2018 01:39 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Szybkim krokiem do przystanku 106 z Głównego dojdziesz w 3min przy założeniu, że np. nie będziesz czekać na zielone światło :D Jak podbiegniesz to na pewno zdążysz, ale lepszą opcją wydaje mi się Mikołajów -> Śrubowa, chyba że nie lubisz nocnych spacerów z bagażem :P
Góra
 Profil Relacje PM off
alav uważa post za pomocny.
 
      
#332 PostWysłany: 17 Lut 2018 12:08 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
A no właśnie, tego nie uwzględniłem, jak z bezpieczeństwem tych okolic Mikołajów/Śrubowa o 5 rano z piątku na sobotę?;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 17 Lut 2018 12:29 

Rejestracja: 22 Lis 2015
Posty: 56
Loty: 234
Kilometry: 438 727
najlepsza opcja to wyskoczyć z pociągu na Wrocław Mikołajów i zamówić Ubera lub taxi Ryba.
ps. O bezpieczeństwo się nie obawiaj :) pod warunkiem że nie będziesz w koszulce piłkarskiej klubu z Warszawy :) :)


Ostatnio edytowany przez pluumm, 17 Lut 2018 12:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
michał_wro lubi ten post.
 
      
#334 PostWysłany: 17 Lut 2018 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Okolice Śrubowej/przystanku ostatnio bardzo się w ostatnich zmieniły na plus odkąd powstało kilka biurowców. Przy samym dworcu masz bloki mieszkalne, jak pójdziesz między nimi to powinno być spokojnie. Wzdłuż nasypu/ul. Stacyjnej też można iść, ale z tego co pamiętam, to chodnik nie jest w najlepszym stanie (nie wiem, jaki masz bagaż). Najmniej przyjemny jest sam Dworzec Mikołajów, ale tam akurat będziesz najkrócej ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 17 Lut 2018 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Najlepiej jak pójdziesz chodnikiem tak jak pokazuje maps google. Ja chodzę drogą zaznaczoną na czarno, ale tam nie ma tam chodnika i jak jest mokro to niezłe bloto się robi.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to jest to raczej spokojna dzielnica. Myślę, że jest tam bezpieczniej niż na Głównym.
Tak jak wyżej napisano możesz wziąć też Ubera. Dużo nie zapłacisz, a w sobotę rano na lotnisko jedzie się jakieś 10 minut.
Mieszkam koło przystanku Śrubowa, mając loty o 6 rano zazwyczaj wyjeżdżam koło 5 i zazwyczaj jest ok.

A, no i pamiętaj, że jest to przystanek na żądanie. Rano raczej mało kto tam wsiada lub wysiada, więc nie zapomnij pomachać kierowcy :-)

Załączniki:
paint.JPG
paint.JPG [ 132.85 KiB | Obejrzany 4707 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
alav uważa post za pomocny.
 
      
#336 PostWysłany: 19 Lut 2018 13:51 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
Dziękuję wszystkim za pomoc. Wysiądę w takim razie na Mikołajowie i pewnie zamówię Ubera:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 25 Lut 2018 20:37 

Rejestracja: 25 Lut 2018
Posty: 1
Witam wszystkich i z gory dziekuje za pomoc.
Z lotniska we Wroclawiu chcialabym sie dostac (w lecie) do poludniowych Wloch. Bede jechac do Wroclawia i potem na lotnisko pociagiem z Pily, ktory na dworzec WROCLAW MIKOLAJOW dojezdza o godz. 12.39, a na Dworzec Glowny o godz. 12.46.
Moje pytanie jest takie:
Czy zdaze na lot z godz. 13.45 (Wizzair do Bari - sobota) albo chociaz na ten z godz. 14.25 (Ryanair do Neapolu - piatek) ?
Oczywiscie skorzystalabym z taksowki (Ryba Taxi?), pewnie najlepiej z Dworca Mikolajow, prawda? Pytanie zasadnicze: Ile czasu zajmie taksowce przejazd na lotnisko??
Dzieki za pomoc....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 25 Lut 2018 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
O takiej godzinie przejazd taksówką/uberem z Mikołajowa zajmie 15 minut. Jak pociąg przyjedzie punktualnie i będziesz miał umówioną taxi/ubera i lecisz tylko z podręcznym to zdążysz na oba. A jak pociąg będzie opóźniony, no to...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 25 Lut 2018 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
Bez korków 15min, w korkach 25min lub więcej.
Najbardziej obawiałbym się punktualności PKP ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 25 Lut 2018 20:59 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 25
Loty: 4
Kilometry: 26 486
Co do wcześniejszego lotu 13.45 nie byłbym optymistą. Taksówka Mikołajów - lotnisko to może być jakieś 15 minut bez utrudnień, nawet w sobotę. Czyli na zupełny styk. Wprawdzie nie wiem jak tam ci z Ryby jeżdżą, ale tak normalnie własnym autem, to tyle by się jechało. Piątek, jeszcze przed większymi korkami, czyli może być podobnie 15-20 minut, więc opcja na 14.25 pewniejsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group