Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 01 Wrz 2021 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1237
srebrny
jaco027 napisał(a):
LIS to nie kurnik :-)
Normalne lotnisko czynne cala dobe.


Kurnik nie kurnik, co do wpuszczania na lotnisko w obecnych czasach nic mnie chyba już nie zdziwi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#42 PostWysłany: 16 Wrz 2021 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 859
niebieski
TAP zmienił mi loty. Mam trasę BER-LIS-CUN, ale na oddzielnych biletach. Czy 1:45 wystarczy na przesiadkę (przylot i wylot z T1)czy zmieniać coś u tapa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 23 Paź 2021 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1477
złoty
Mam całodniową przesiadkę i chciałbym wyskoczyć na miasto bez bagaży - jest gdzieś w bliskiej okolicy taka możliwość?
Ciemnozielone paczkomato podobne szafy przy odlotach wyglądały jak takie coś, ale we wrześniu były ogrodzone i nieczynne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 09 Sty 2022 12:03 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
pytanie do bywalców. lot na Jednym bilecie TAP z Wwy do Faro z lądowaniem w Lizbonie (55 minut) samolot ląduje i odlatuje na T1. Czy zdążę ,mając tylko bagaż podręczny. W 2019 roku na podobne pytanie ( tylko lot do Funchal za miast Faro ) była odpowiedź ,że w przypadku opóźnienia lotu z Wwy autobus bezpośrednio podwozi pod właściwe wejście. Minęły 2 lata, czy coś się zmieniło? A przy okazji pytanie, czy w przypadku ,gdy opóźnienie z Wwy jest zbyt duże a nastepny lot do Faro jest o 10 rano, czy TAP gwarantuje nocleg (bilet ekonomiczny). Zadaję pytania, gdyż jest teraz promocja w TAP i poczekam z rezerwacją na Wasze odpowiedzi. Dotychczasowe przepisy wjazdu do Portugalii jak wyczytałem na forum obowiązują do dziś , może do lutego się zmienią.Pozdrawiam członków forum w Nowym Roku. Życzę końca covida.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 24 Sty 2022 10:17 

Rejestracja: 07 Cze 2021
Posty: 8
1,5 godziny na przesiadkę lot z Modlina do Lizbony i lot dalej na Azory. Czy do zrobienia jest zmiana terminala z z T1 na T2 bez ponownego security?


Ostatnio edytowany przez klapio, 24 Sty 2022 12:03, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 24 Sty 2022 10:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Robiłem taką przesiadkę parę lat temu z dużo większym zapasem czasowym. Musisz ponownie przejść security. Te terminale są od siebie dość mocno oddalone, jeździ pomiędzy nimi autobus który raz że nie jeździ za często, a dwa że też chwilę jedzie. Także moim zdaniem przesiadka mało prawdopodobna do realizacji w 1,5 h.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Mateusz Jasio Nka uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 24 Sty 2022 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
ale czym na te Azory, bo jeśli tapem albo sata to zostajesz na t1
jeśli ryanem to przylecisz na t2 ale przywiozą Cię na t1 i później shuttle busem na t2, na t2 będziesz miał security
da się zrobić w 1,5 godziny
bus jeździ co 10 minut i jedzie kilka minut
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mateusz Jasio Nka uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 24 Sty 2022 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Tak jak pisze @klapio:

przylecisz na T1, terminal jest duży - wyjście, dojście do autobusu (jeździ co 12 minut), autobusem (3-4 minuty), w terminalu T2 security i dojście do bramki.
Teoretycznie musisz być 30 minut przed zamknięciem bramki (autobus i daleki dojazd do samolotu po płycie)..
Bardzo mocno na styk, choć jeżeli samolot WMI-LIS wyleci o czasie, to po trasie potrafi nadrobić nawet do 40 minut względem rozkładowego czasu.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Mateusz Jasio Nka uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 24 Sty 2022 11:50 

Rejestracja: 07 Cze 2021
Posty: 8
obydwa odcinki robię Ryanem - przylot z WMI oraz odlot na Ponta Delgade tez Ryanair. Czy w związku z obecną sytuacją covidową cokolwiek wydłuża się w opuszczeniu samolotu a pozniej terminala? Lecę z samym bagażem podręcznym i oczywiscie zakładam że nie będzie większego opóźnienia... czy w związku z tym wychodzę przed terminal i czekam na autobus do T2? Często on kursuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 07 Lut 2022 18:09 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
Hej, będę za jakiś czas leciał TP z PUJ do BER z przesiadką w LIS tylko z podręcznym. Mam zatem pytanie: czy kupując alkohol w PUJ nie będą robić problemów na przesiadce w LIS. Przesiadka 1,30 h. Podróż na jednym bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 07 Lut 2022 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Muszą alko spakować w PUJ odpowiednio, najlepiej powiedzieć, że będzie tranzyt, a w Lizbonie trzeba iść tranzytem, wyjście na miasto nie wchodzi w grę, sam żałuję że nie kupiłem jednej fajnej flaszki z promo, ogólnie ceny niezachęcały ale w promo można coś ciekawego ustrzelić, ja wypatrzyłem Laphroaig 4 oak za 41$ więc jakby jeszcze był to warto
Góra
 Profil Relacje PM off
LukasPi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 15 Lut 2022 22:45 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 59
Cześć, czy wg Was 1h35m wystarczą na przesiadkę z Azores Airlines (nr rejsu S4122) na przesiadkę LOT (ale w szczegółach przewoźnik to TAP Portugal, nr lotu LO 5444)?
Bagaż rejestrowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 15 Lut 2022 22:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Na jednym bilecie czy na dwóch? Bo jak na dwóch, raczej może być problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 15 Lut 2022 22:50 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 59
Na dwóch, właśnie siedzę i samodzielnie chcę bookować.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 15 Lut 2022 23:12, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 15 Lut 2022 23:16 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Z rejestrowanym moim zdaniem bez szans.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 15 Lut 2022 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 859
niebieski
Bardzo ciasno, nie ryzykowałbym. Zwłaszcza, że pogoda na Azorach bywa różna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 15 Lut 2022 23:20 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 59
Dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 15 Lut 2022 23:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
IMO to na 90% się nie uda. W Lizbonie trzeba kawałek przejść po lotnisku do taśm z bagażami i można potem na sam bagaż ładnych kilkanaście minut poczekać - przylatując z Azorów TAPem w czerwcu, odebrałem jakieś 25-30 minut po przylocie. Nie ma buforu na ewentualne spóźnienie lotu z Azorów - ja bym nie brał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 20 Mar 2022 21:13 

Rejestracja: 07 Cze 2021
Posty: 8
Mateusz Jasio Nka napisał(a):
1,5 godziny na przesiadkę lot z Modlina do Lizbony i lot dalej na Azory. Czy do zrobienia jest zmiana terminala z z T1 na T2 bez ponownego security?


Już jakiś czas temu wróciłem i pora zdać relację z przesiadki. Samolot z Warszawy pomimo, że wyleciał z Modlina o czasie to wylądował w Lizbonie z 15 minutowym opoźnieniem. Liczyłem się ze mogę w Lizbonie zostać ale mimo wszystko podjałem ryzyko żeby sprawdzić no i udało się. Już przed lądowaniem poprosiłem obsługę by usiąść w pierwszym rzędzie. W zasadzie niewiele to dało ponieważ by podjechać do terminala potrzebny był autobus który i tak musiał się zapełnić resztą pasażerów. Poźniej to juz sprint ponieważ musiałem zmienić terminal. Do obsługi sprawdzającej testy byłem pierwszy. Autobus wahadło odjechał 5 minut po tym jak do niego wsiadłem. Do security nie było kolejki no i jeszcze udało się w bistro zjeść kanapkę:) także ogólnie przesiadka ogarnieta w niecale 20 minut:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 21 Mar 2022 12:50 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
W te 20-cia minut wliczyłeś wszystko? Wyjście z samolotu, dojazd autobusem spod samolotu do T1, wyjście z T1, dojazd darmowym autobusem lotniskowym łączącym oba terminale, security na T2?

Mnie to kiedyś zajęło godzinę: viewtopic.php?p=1184355#p1184355 fakt, że z kontrolą paszportową z UK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group