Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 31 Sty 2017 09:53 

@‌mussten‌
Bez obaw, wszystko dokładnie oznaczone, spacerem 15-20 minut. A przy okazji zaliczysz powrót do przeszłości - terminal F pamięta czasy IO w 1980
Góra
 PM off  
      
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
#42 PostWysłany: 13 Lut 2017 23:28 

Rejestracja: 13 Lut 2017
Posty: 1
Dzień dobry,

Wybieram się do Kirgistanu i krajów ościennych. Mam wykupione dwa oddzielne bilety, jeden Warszawa - Moskwa LOT-em na Szeremietiewo a drugi Moskwa - Biszkek Aeroflot z tego samego lotniska. Powrót wygląda podobnie, tylko jeszcze nie ustalony jest kierunek przylotu do Moskwy ( prawdopodobnie Tadżykistan), ale na pewno będzie na Szeremietiewo i potem znowu LOT-em do Warszawy. Lecę z bagażem rejestrowanym.

Moje pytanie dotyczy wizy tranzytowej, bo widziałem informacje, że jeżeli jestem nie dłużej niż 24 godziny na terenie Szeremietiewa bez jego opuszczania, to nie potrzebuję wizy tranzytowej. Tylko jak to wygląda w przypadku nie połączonych ze sobą lotów. Bo rozumiem, że po przylocie na Szeremietiewo, będę musiał odebrać bagaż , wyjść z lotniska ( przejść przez jakąś odprawę graniczną?) , dostać się do hali odlotów żeby ponownie nadać bagaż. W drodze powrotnej tak samo. ( co za pewne wiąże się z odprawą graniczną).

Uprzedzając odpowiedzi, pytałem się na Okęciu, czy mogę nadać bagaż bezpośrednio do Biszkeku. Dostałem odpowiedź, że będzie to dopiero wiadomo, w momencie nadawania bagażu na lotnisku. Tym bardziej nie wiem, czy będzie taka możliwość w Duszanbe, skąd najprawdopodobniej będę wracać.

Mógłby, ktoś napisać, czy wygląda to tak, jak opisałem powyżej, czy może nie potrzebuję wizy tranzytowej.

Tomasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 14 Lut 2017 21:19 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Było już podobne pytanie: viewtopic.php?p=871500#p871500
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 12 Maj 2017 13:25 

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 1
Dzień dobry,

Lecę pod koniec czerwca z WAW do Karagandy (KGF) z przesiadką w Moskwie (SVO).
Na przesiadkę mam 2 h i 45 min. Na SVO ląduję prawdopodobnie na terminalu E a odlot do KGF z termiala F.
Z tego co wyczytałam na forum, to nawet taka osoba jak ja (ze słabą orientacją w terenie i b. rzadko latająca samotnie) powinna spokojnie się wyrobić w tym czasie...

Będę leciała z bagażem rejestrowanym. Na bilecie widnieje ten sam przewoźnik: Aeroflot na obu odcinkach podróży. W związku z tym byłam przekonana, że nadam bagaż w Warszawie a odbiorę go w Karagandzie i w związku z tym nie będę wykupować wizy na przesiadkę w Moskwie.
Jednak podczas rozmowy telefonicznej miły Pan z Przedstawicielstwa Rosyjskich Linii Lotniczych AEROFLOT w RP, poinformował mnie, iż to LOT jest przewoźnikiem z Warszawy do Moskwy, dlatego teraz już sama nie wiem jak ma wyglądać ta przesiadka.
Zakładałam, że jeśli AEROFLOT jest przewoźnikiem to nadam bagaż w Warszawie i odbiorę go w Karagandzie, z kolei jeśli to LOT jest przewoźnikiem, to chyba nie jest to możliwe. Czy w takim wypadku będę musiała odebrać bagaż w Moskwie i nadać go do Karagandy? I czy muszę wtedy mieć wizę rosyjską? A co jeśli nie będę miała? :)
Poza tym, powtórne nadanie bagażu znacznie wydłuży czynności do wykonania na lotnisku a to może spowodować, że nie zdążę na lot do Karagandy.

I tu nasuwa mi się kolejne pytanie: Jeśli AEROFLOT byłby przewoźnikiem podczas całej podróży, to w przypadku opóźnienia samolotu na trasie WAW-SVO AEROFLOT byłby zobligowany do zapewnienia mi innego połączenia (które odbędzie się następnego dnia, czyli również do zapewnienia noclegu - a co jeśli nie mam tej wizy?). I co w przypadku jeśli to LOT jest przewoźnikiem podczas pierwszego odcinka podróży a AEROFLOT podczas drugiego?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 12 Maj 2017 13:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nadasz bagaż bezpośrednio do KGF, nie musisz wychodzić z lotniska = nie potrzebujesz wizy rosyjskiej, o ile cała podróż jest na jednej rezerwacji (PNR)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 12 Maj 2017 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
fanagnes napisał(a):
I tu nasuwa mi się kolejne pytanie: Jeśli AEROFLOT byłby przewoźnikiem podczas całej podróży, to w przypadku opóźnienia samolotu na trasie WAW-SVO AEROFLOT byłby zobligowany do zapewnienia mi innego połączenia (które odbędzie się następnego dnia, czyli również do zapewnienia noclegu - a co jeśli nie mam tej wizy?). I co w przypadku jeśli to LOT jest przewoźnikiem podczas pierwszego odcinka podróży a AEROFLOT podczas drugiego?


Zasadniczo przewoźnik zapewnia ci nocleg - a to, że nie masz wizy to nie jego problem. Z drugiej strony przy lotnisku jest dostępny bezwizowy hotel - Novotel Moscow Sheremetevo.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Wrz 2017 17:31 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 44
Czy w strefie tranzytowej są wynaczone jakieś miejsca do palenia w terminalu D?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 08 Wrz 2017 19:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie palę, ale z tego co pamiętam gdzieś mi mignęły takie pomieszczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 24 Wrz 2018 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1127
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Cześć,

dodam od siebie kilka rzeczy, żeby odświeżyć temat postem z 2018.

miałem 3h na przesiadkę na lot krajowy. Przylot na terminal E, wylot z terminalu B. Kontrola paszportowa zajęła 1:15h w 8 osobowej kolejce. Potem jeszcze przejazd metrem między terminalami, kontrola bezpieczeństwa.
Udało się przyjść pod gate chwilkę przed boardingiem.

Okazało się również, że trzeba było zabrać swój bagaż z taśmy, mimo że nadany został przy odprawie prosto do miejsca mojego planowanego przylotu... Odebrałem go dopiero po 4 dniach, przy powrocie na SVO. Wszystkie wskazówki na mapie z "biura rzeczy znalezionych" tuż przed samym biurem zmieniły się w "nieoclone bagaże".
Zmuszony byłem do wypełniania kilku kartek . Z początku proponowali mi nadanie go z powrotem do PL, tak jakby nigdy nie przekroczył rosyjskiej granicy, co wiązało się z brakiem kosztów celnych.
Po godzinie rozmowy udało się jednak bez żadnych kosztów odebrać go na moją jednodniową wycieczkę po Moskwie.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 07 Lis 2018 00:28 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 369
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
@wasil10 a wyjaśniono jakoś dlaczego bagaż nie doleciał do ostatniego punktu? mam niedługo podobną przesiadkę (3h na lot krajowy) i trochę mnie tym wpisem zaniepokoiłeś ;)
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 17 Lis 2018 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1127
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Hej! Sorry za zwłokę! Mam nadzieję, że nie jest za późno z moją odpowiedzią.

Celniczka przy odbiorze powiedziała mi, że głównym powodem tego jest (może mało fachowo to nazwę ;)) brak aż takiego zakresu współpracy między LO, a SU, żeby bagaż mógł zostać przeładowany pomiędzy tymi liniami.

W takiej samej sytuacji oprócz nas było też sporo innych osób, które tłoczyły się potem z nami w kolejce do punktu reklamacji.

Dobre w tym wszystkim było to, że byłem ubezpieczony na taką okoliczność.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 17 Lis 2018 19:10 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 369
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Dzięki za odpowiedź, chociaż już jestem po ;) Miałem oba loty SU i nie było tego problemu. Od znajomej słyszałem, że w przypadku lotów łączonych LO i SU tak się dzieje - tyle tylko, że jej o tym powiedzieli w Warszawie. Dziwne, że Tobie i innym nie...
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 17 Lis 2018 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1127
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Byłem pewny, że trzeba zabrać swój bagaż ze sobą, jednak dla pewności trzy razy pytałem podczas nadawania bagażu na lotnisku. Panie nawet dzwoniły na centralę i otrzymałem odpowiedź, że nie będzie z tym problemu. Taką też wydrukowano nam zawieszkę na bagaż. Ubezpieczyciel rozpatrzył wniosek pozytywnie, wróciłem z torbą nowych ciuchów.. ;)
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
Qba85 lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 17 Lis 2018 20:08 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 369
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
W większości przypadków takie zagubienie torby to jednak poważniejszy problem ;) na szczęście wasze problemy (lub podobne) sprawiły, że ludzi na Okęciu doinformowano :)
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 05 Sty 2019 20:46 

Rejestracja: 05 Sty 2019
Posty: 9
Witam,
wraz z rodziną lecę pod koniec miesiąca liniami Aeroflot do Bangkoku z przesiadką na SVO.
Nurtuje mnie pytanie (z powodów panujących temperatur) czy przylot na terminal D odbywa się na płytę czy wyjście bezpośrednio do rękawa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 05 Sty 2019 21:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Tego nikt nie wie.
Ja miałem przylot na płytę i wylot z rękawa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 05 Sty 2019 21:42 

Rejestracja: 05 Sty 2019
Posty: 9
a ok - dzięki.
czyli może się zdarzyć że będzie płyta - a więc trzeba jednak ciepłe ciuchy wierzchnie wziąć ;)
...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 05 Sty 2019 21:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Może się zdarzyć, chociaż mi by się nie chciało specjalnie ciuchów ciągnąć na tę okazję ;) te 2-3 minuty można wytrzymać ;)
sam na trasie FCO-SVO-NRT-SVO-LHR też miałem 4x rękaw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 05 Sty 2019 21:55 

Rejestracja: 05 Sty 2019
Posty: 9
niby można wytrzymać... ale lecę z dziećmi, więc wolę nie ryzykować - szczególnie że pod koniec stycznia w Moskwie może być różnie.
Na planach SVO widzę że mają na terminalu D przechowalnię bagażu - chyba to jest najlepsze wyjście (zostawię ciuchy jak przylecę i odbiorę jak będę wracał) - pytanie tylko czy ta przechowalnia jest w strefie tranzytowej ? wie ktoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 05 Sty 2019 21:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Zapłacisz jak za zboże?
Nie lepiej kupić kurtki puchowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group