Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Gru 2014 18:39 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Odkopię w sprawie o której była na początku czyli stopover do 24h.

Wg storny https://www.aeroflot.ru/cms/en/flight/fares_description

Będę miał bilet ECONOMY-BUDGET a zatem:
Cytuj:
Permitted for 75 EUR/75 USD/6200 JPY fee for each stopover;
Permitted for free of charge:
- For domestic flights within Russian Federation;
- For flights from points of Russian Federation to points of CIS/Baltic counties;
- For flights from points of CIS/Baltic countries to points of Russian Federation (except Far Eastern points of Russian Federation)/Europe/Near and Middle East


To chyba nie dotyczy wyjścia na miasto z wizą tranzytową, prawda? Wydaje mi się, że to FARE RULES i normalna dopłata jak chce sobie jakiś stopover zrobić. Jutro mogę przedzwonić do biura Aeroflotu, ale może ktoś zna odpowiedź już dzisiaj? :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 30 Gru 2014 15:46 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Dzwoniłem. Oczywiście to chodzi tylko przy kupowaniu biletu bądź ew. zmiany później aby mieć stopover.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Mar 2015 20:20 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 43
Co do transferu z SVO do centrum - niedawno otwarto nową drogę łączącą obwodnicę Moskwy z Szeremietiewem (jest to część planowanej autostrady do Petersburga). Po jej otwarciu prawie całkiem znikły korki w Khimkach, które dotąd były tam prawie przez całą dobę. W związku z tym polecam zamiast drogiego Aeroekspresu (nowe ceny to 400 rub online i 450 rub w automatach) wybierać transport naziemny. Cena marszrutki do metra Recznoj Wozał to 75 RUB, do tej stacji jeździ jeszcze autobus 851, są także autobusy i marszrutki do stacji Planernaja, cena taka sama. Ostatnio jeździłem kilka razy w różnych godzinach dnia i dojazd do metra zajmuje średnio jakieś 25 min.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Kwi 2015 23:18 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2749
złoty
Obecnie bilet na metro czy też autobus 851 to już 50 RUB.
Autobus 851 ostatnio przetestowałem w stronę SVO i tu uwaga, że ma okrężną trasę przez co trzeba liczyć na nieco dłuższy czas jazdy niż marszrutką. 851 jedzie z Himek nie od razu w prawo prostą drogą, a dookoła, po drodze terminale B i C jeszcze zalicza przed docelowym E do WAW.
Stąd lepiej chyba dorzucić 25 EUR i jechać marszrutką. A jak ktoś ma mało czasu, to najpewniejszy jednak pociąg z Białoruskiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Cze 2015 21:58 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2749
złoty
Tulio napisał(a):
Stąd lepiej chyba dorzucić 25 EUR i jechać marszrutką. A jak ktoś ma mało czasu, to najpewniejszy jednak pociąg z Białoruskiego.

Edit: Dodatkowe 25 RUB a nie 25 EUR oczywiście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 27 Lis 2015 16:09 

Rejestracja: 03 Lut 2011
Posty: 16
Czy ktoś posiada aktualniejsze informacje na temat dojazdu z lotniska do centrum? Mamy przylot z Paryża do Moskwy w niedzielę w nocy o godz. 00:05, a dopiero o godz. 18.40 wylot do Dubaju, więc chcielibyśmy noc spędzić na lotnisku (jeżeli to możliwe), a z rana wybrać się na szybkie i krótkie zwiedzanie Moskwy, żeby zdążyć na lot do Dubaju. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 27 Lis 2015 16:12 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jezeli nie chcesz sie stresowac pt zdaze czy nie zdaze (a Moskawa i jej korki to cos niezwyklego) to tylko to: https://www.aeroexpress.ru/en/sheremetyevo.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Lis 2015 19:51 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2749
złoty
Mój post z kwietnia jak najbardziej aktualny, cena sprawdzona w ostatnią środę.
Autobusem 851 za 50 RUB jedziesz do metra Recznoy Wokzal, potem metrem jedziesz w dowolne miejsce dalej (metro mają bardzo rozbudowane, jeździ często). Lepiej jechać na Recznoy Wokzal niż na Planernaya, bo tu autobus jedzie bez kluczenia.
Aeroexpress to obecnie 470 RUB w jedną stronę (online masz 50 RUB taniej).
Czasowo wiadomo, że pociągiem to ok. 35 minut do Dworca Białoruskiego, autobusem i metrem jakoś 1h-1h.30.
Tyle, że pociąg jeździe co pół godziny, więc jak akurat ciut Ci czasu braknie, to możesz na autobusie przyoszczędzić.
Autobus polecam jednak tylko w pierwszą stronę, bo na lotnisko pociąg zdecydowanie pewniejszy.
A w sumie to też nie wiem czy spanie na lotnisku ma sens, pociąg jeździ cały czas (z jedną czy dwiema przerwami), autobus nocny też jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Cze 2016 23:44 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 79
Loty: 65
Kilometry: 124 210
Kilka uwag. ( stan na 06.2016)

- AeroExpress - 470 Rub /os - bilet rodzinny 940 Rub. (dzieci do 14 lat )
jedzie na dworzec Bialoruski. Stacja blisko terminala E na który lata LOT

- Taxi po Moskwie- polecam aplikacje Yandex Taxi. Bardzo wygodne zamawianie taksówek. Nie wymaga znajomości rosyjskiego
Nie wymaga rejestracji, cena około 15Rub/minutę (!!!) (nie za km) 65Rub = 1 Dolar

- Odprawa przez internet.
Działa częściowo. Trzeba na lotnisku podejść do specjalnej drukarki i wydrukować BoardingPass.
Bez papieru nie da się odlecieć !!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Sie 2016 14:13 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
@miszka999
To na tym lotnisku boarding passy w telefonie albo wydrukowane z odprawy online nie obowiązują? Muszę drukować raz jeszcze w automacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 25 Sie 2016 13:38 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 79
Loty: 65
Kilometry: 124 210
Papier jest wymagany ;-)

Procedura dział tak.
1) robisz odprawę on-line
2) na lotnisku szukasz takiej białej drukarki ze skanerem
3) skanujesz kod z telefonu i dostajesz papierowy boarding pass

Ad.2) w drukarce najbliższej odpraw paszportowych podobno nigdy nie ma papieru.
Ja musiałem się cofnąć przez bramkę celników żeby znaleźć działającą drukarkę.

Czy wydrukowany w domu boarding działa ? Nie wiem.
Telefon na 100% NIE wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 25 Sie 2016 14:07 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2749
złoty
Wydrukowany w domu (lub gdzieś indziej przed lotniskiem) boarding pass jak najbardziej działa, nic nie trzeba dodatkowo drukować.
Kiedyś był problem, bo LO nie udostępniał dla SVO wcześniejszej odprawy, więc trzeba było czekać do 2h przed odlotem, jak zaczną odprawę (o ile samolot się nie opóźniał z WAW). Teraz jest już na szczęście inaczej.
BP papierowy działa nie tylko dla LO, leciałem też AirBaltic do WAW via RIX.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 20 Mar 2017 18:00 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 25
Hej, będę wdzięczna za info jak to jest z wyjściem poza teren lotniska, bo czytam Wasze posty już kilka razy i nie wiem jak to w końcu jest.

Ląduję w Moskwie 31.03 o 23:25, kolejny lot mam 01.04 o 21:05, oba loty Aeroflotem, na jednym bilecie. Czy mogę wyjść z wizą tranzytową zwiedzić Moskwę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 21 Lut 2018 09:47 

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 147
Jakieś aktualne informacje?
Planuje wyładować o 12:40, Polska z Senegalem gra o 18, chciałbym w międzyczasie jeszcze podskoczyć zostawić bagaż do hotelu/hostelu. Da rade luźno czy może być kłopot? Nocleg planuje jak najbliżej metra by dojazd był sprawny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 21 Lut 2018 11:32 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
O godzinie 17 jest mecz, żebyś się nie spóźnił :).

Google pokaże Ci dojazd różnymi środkami komunikacji z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 21 Lut 2018 11:44 

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 147
O 17 w Polsce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 24 Maj 2018 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2012
Posty: 527
niebieski
twójbyły napisał(a):
Jakieś aktualne informacje?
Planuje wyładować o 12:40, Polska z Senegalem gra o 18, chciałbym w międzyczasie jeszcze podskoczyć zostawić bagaż do hotelu/hostelu. Da rade luźno czy może być kłopot? Nocleg planuje jak najbliżej metra by dojazd był sprawny.


nie lecisz moze czasem z kaliningradu o 8 ? to lądowanie jest o 11.25 a nie o 12. Poza tym mecz jest o 17 czasu polskiego, o 18 czasu rosyjskiego
Góra
 Profil Relacje PM off
twójbyły uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 26 Maj 2018 13:04 

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 147
Lece z Wilna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Wrz 2019 10:10 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2749
złoty
We wrześniu Aeroexpress jeździ z przerwami. Przykładowo z lotniska w tym tygodniu rusza o (odjazdy https://aeroexpress.ru/aero/toMoscow.html):
... 10:00, 10:56, 12:00, 12:25, 12:54, 14:35, 16:23 ...
Jak ktoś przylatuje LO675 i się nie wyrobi na 14:35, to nie ma sensu czekać do 16:23. Lepiej jechać albo marszrutką albo 851 (55 RUB obecnie) w stronę metra Rechnoy Vokzal. Bardziej się opłaca wysiąść przy otwartym pod koniec 2018 roku metrze Belomorskaya niż jechać do końca do Rechnoy Vokzal. Dojazd do metra Belorusskaya zajął mi w tym tygodniu 1h i 10 minut od momentu wejścia do 851 (szybciej by było marszrutką, bo mniej przystanków, u mnie od razu podjechał autobus, a marszrutka by ruszyła parę minut później, więc pewnie na jedno by wyszło jeżeli chodzi o godzinę dotarcia na miejsce).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group