Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 702 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 10 Cze 2017 23:22 

Rejestracja: 23 Kwi 2017
Posty: 1
Witam, mam kupiony bilet na Flygbusarne Skavsta-Sztokcholm w dwie strony dla 2óch osób, i wszystko jest na jednej kartce. na jakiej zasadzie "kasuje" się ten bilet? Domyślam się ze na Skavscie kierowca zczytuje jakimś czytnikiem qr-kod, ale czy czasem w Sztokholmie nie przechodzi się przez jakieś bramki tak jak na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#662 PostWysłany: 11 Cze 2017 02:03 

Rejestracja: 21 Lis 2013
Posty: 54
Nie ma żadnych bramek ;) Tylko drzwi z ekranem, na którym wyświetla się godzina odjazdu autobusu. Kontroler skanuje twój bilet i wpuszcza Cię do autobusu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#663 PostWysłany: 11 Lip 2017 21:15 

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 15
Nie chcę zakładać specjalnie nowego tematu : Wie.ktoś z Was jak dostać się na lotnisko Vasteras? Nie mogę niczego znaleźć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#664 PostWysłany: 11 Lip 2017 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
Może właśnie powinieneś założyć nowy temat.

Flygbusarna jeździ z centralnego dworca w Sztokholmie na wszystkie okoliczne lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#665 PostWysłany: 18 Lip 2017 23:28 

Rejestracja: 04 Lip 2016
Posty: 28
Nie za bardzo to rozumiem. Kupiłem w sieci 4 bilety jednorazowe, Skavsta Stockholm. Zagapiłem się i nie wybrałem dwóch dwukierunkowych. Moge na tych czterech z żona dojechac do stolicy z lotniska a później z powrotem? bo FAQ przewożnika tak średnio mi to wyjaśnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#666 PostWysłany: 19 Lip 2017 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3399
srebrny
@grzester
Możesz jechać spokojnie.
Bilety na Flygbussarne nie są kierunkowe, ważne aby zgadzała się trasa.
Góra
 Profil Relacje PM off
grzester uważa post za pomocny.
 
      
#667 PostWysłany: 19 Lip 2017 21:40 

Rejestracja: 04 Lip 2016
Posty: 28
Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#668 PostWysłany: 08 Sie 2017 08:06 

Rejestracja: 08 Sie 2017
Posty: 2
eXe napisał(a):
mod ab - wklejam post aktualizujący info 5.XII :
wrobello8 napisał(a):
Troszkę straszny bałagan w tym temacie, a info na pierwszej stronie nie aktualne. Postanowiłem je napisać w jednym miejscu, może Adminowi się spodoba i przesunie ten post jako pierwszy ;)

Do wyboru mamy bezpośredni autokar Flygbussarna lub autobus 515 bądź 715 do pobliskiego Nyköping (czyt. Nyzioping) a następnie pociągiem regionalnym do centrum. Samo miasto jest dość małe i można mu poświęcić 2-3h.

Ze względu na to że ja miałem przylot do Skavsty o 23:20, do Stockcholmu jechałem autobusem (ostatnie jadą o 23:30 i 00:00) a powrót pociągiem.

Kilka przydatnych linków:
Strona Flugbassarny: http://www.flygbussarna.se/?lang=EN
Strona szwedzkich kolei (SJ) http://www.sj.se/start/startpage/index.form?l=en
Strona przewoźnika lokalnego w Nyköping (Länstrafiken) http://www.lanstrafiken.se/

Koszty:
Flugbassarna:
Dorośli:
129SEK w jedną stronę 248SEK RT (ok. 60/115zł)
Osoby między 12 a 25 rokiem życia włącznie
115SEK / 218SEK (ok 54/101zł)
Bilet jest ważny 3 miesiące od daty zakupy, nie jest imienny. Kupiony bilet drukujemy i później pokazujemy kierowcy, który czytnikiem kodów QR kasuje nam bilet. Bilety można też kupić w automatach na lotnisku (są nawet znaki gdzie jest automat Flugbassarny) jest chyba droższy o 10SEK. Gdy zabraknie miejsca, po 10 min podstawiają następny :)
Czas przejazdu 80min.

Autobus miejski w jedną stronę dorośli 24SEK (ok 12zł), osoby mniej niż 20lat 12SEK. Nie jest imienny. Ważny jest zarówno w 515 jak i 715. Jeżdżą one dość często. Między lotniskiem a Nyköping są 3 przystanki.
Bilet ten kupowałem za gotówkę w niebieskiej budce, była ona obok przystanku w Nyköping. Aby tam dojść z pociągu należy się udać do przejścia podziemnego, a tam już pokaże nam się tabliczka z samolotem kierująca nas w lewą stronę. Po wyjściu mamy praktycznie pod nosem wspominaną niebieską budkę ;) Można także kupić bilet u kierowcy, ale płatność jedynie kartą kredytową. Z forum pamiętam że z MasterCard mogą być problemy, Visa podobno przechodziła bez problemu.
Kupiony bilet wkładamy do takiego śmiesznego zielonego kasownika który nam go porywa na kilka sekund i oddaje :) Kompletne zaskoczenie dla mnie ;) Bilet wygląda jak... papierowa karta do bankomatu ;)
Warto pomachać kierowcy żeby się zatrzymał na przystanku ;)
Czas przejazdu ok 10min.
Można też ten odcinek pokonać piechotą, jest to ok 7km wzdłuż głównych dróg przy których dosłownie nic nie ma. Autostopu nie próbowałem, ale podobno łatwo złapać.

Pociąg
Bilety na pociąg należy kupić z ogromnym wyprzedzeniem, nawet większym niż miesiąc przed planowanym przejazdem. Wtedy kosztuje on ok. 49SEK czyli ok 23zł OW. Ja kupowałem 10.08 bilety na 12.09 Wraz z zbliżającym się terminem mocno drożeją. Oczywiście kupiony bilet drukujemy i okazujemy do kontroli, teoretycznie trzeba potwierdzić swoją tożsamości jakimś dokumentem, ale w praktyce po prostu skanują kod kreskowy i idą dalej ;)
Same pociągi.. No właśnie.. To jak podróż do przyszłości. Pociąg nie szarpie przy ruszaniu, jest piekielnie cichy! Mało tego, jedzie ok 100km/h cały czas! Nie są zdewastowane, działają w nich gniazdka 220V i są rozkładane stoliki. Są w nich reklamówki na śmieci. Toalety czyste, wyposażone odpowiednio, nie ma się do czego przyczepić. Fotele są regulowane. A to tylko pociąg regionalny! Byłem pod takim wrażeniem, że pomimo 10h chodzenia po Sztokcholmie oprzytomniałem i patrzyłem na to wszystko z niedowierzaniem. Przystanki są zapowiadane przez głośnik, ale troszkę ciężko zrozumieć. Zapytałem miłą panią konduktor o liczbę przystanków(oczywiście po angielsku), i z uśmiechem na twarzy otrzymałem odpowiedź, że na 4 przystanku muszę wysiąść :). Jedyny minus to taki, że przy wjeździe i wyjeździe do tunelu mogą zaboleć odrobinę uszy. Ale rekompensuje to widok wspaniałych lasów, jezior, mostów i charakterystycznych szwedzkich machoniowych domków :)
Czas przejazdu ok 70min. Może kiedyś u nas tak będzie funkcjonowała kolej..

Dla hardkorów: Można próbować łapać stopa nawet do Sztokcholmu. Czytając wątek na forum kilka osób się chwaliło takim wyczynem ;)

Gdyby jakieś info się nie zgadzało, lub ktoś by chciał coś uzupełnić to proszę o PW, edytuję posta.

Witam,
No wiec po wyjśćiu z terminalu, zaczepi nas na pewno człowiek oferujący najtańsze bilety co nie do końća jest prawdą. Przed samym budynkiem jest pare miejsc parkingowych dla autobusów. 80 koron kosztuje bilet do Sztokholmu autobusem Ryanaira. Są też automaty z biletami (niestety można płacić tylko kartą) na normalne autokary między miastowe. Tam bilet kosztuje koło 75 koron w jedną stronę. Jako, że miałem przy sobie tylko gotówkę i szukałem czeoś jeszcze tańszego. Gdy wyjdziemy z terminala, udajemy się w kierunku gdzie stoją autokary międzymiejskie. Tam jest budka gdzie siedą i odpoczywają kierowcy, u nich można kupić najtańsze bilety i to za gotówkę. Za jeden płąciłem 65 koron.

Nie polecam udawania się do pobliskiego miasta Nykopping aby tam kupić bilety. Jest dużo drożej, pociągi to już w ogóle ceny mają z kosmosu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokhom Skavsta
#669 PostWysłany: 17 Sie 2017 07:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
W tym momencie od chwili opuszczenia pokładu, przez przejscie security i dotarcie do gate'a zajelo mi szybkim krokiem. .. 5 minut
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#670 PostWysłany: 17 Sie 2017 14:31 

Rejestracja: 04 Mar 2014
Posty: 10
Moje pytanie: kupując bilet Flygbussarna w wersji "return" (278 SEK) na trasie Skavsta airport -> Sztokholm dostaję bilet, na którym dojadę z lotniska do centrum miasta i na którym będę mogła wrócić na lotnisko 3 dni później?
Czy muszę jednak kupić dwa bilety "single"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#671 PostWysłany: 17 Sie 2017 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Możesz odbyć dwie podróże na tej trasie w dowolnym kierunku.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
EwaGr uważa post za pomocny.
 
      
#672 PostWysłany: 28 Sie 2017 07:41 

Rejestracja: 08 Sie 2017
Posty: 2
Witam,
właśnie wróciłam ze Sztokholmu i chciałam dodać kilka podpowiedzi. Podróż z lotniska Skavsta do Sztokholmu autobusem Flygbussarna nie jest tania, dlatego szukamy innych rozwiązań, czyli autobus 515 lub 715 i pociąg z Nykoping. Planując to rozwiązanie pamiętajcie, że wszystko musi się zgrać w czasie.
Mimo dobrego planu, ja miałam opóźnienie samolotu co spowodowało, że uciekł mi autobus 515 i byłam zmuszona wziąć taxi do Nykoping, a to koszt 200-270 koron ( zależy od negocjacji).
- autobus 715 nie istniej, jest tylko 515, który średnio jeździ co 40 minut. ( może się zdarzyć, że czas oczekiwania jest dłuższy, nawet 1.10 minut). Jeśli nie dopasujesz go z odjazdem pociągu, masz problem.
Reasumując wszystkie koszty, kombinacje i stres, skłaniam się do myśli, że bus Flygbussarna mimo ceny jest wygodniejszy i bezpieczniejszy. Bilety możesz bez problemu kupić u kierowcy. Czas przejazdu jest krótszy i wysiadasz na stacji Central w Sztokholmie.
Odnośnie biletów na pociąg. Nie musisz ich drukować, wystarczy w telefonie zainstalować aplikacje kolei SJ i po numerze rezerwacji dostajesz bilet w formie elektronicznej. Konduktor tylko "rzuca okiem". :)
Dobrej podróży.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokhom Skavsta
#673 PostWysłany: 28 Sie 2017 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Djorkaeff napisał(a):
jezyk91 napisał(a):
Lecę jutro na kilka godzin do Nykoping i chcę do miasta dostać się spacerem, ale wrócić busem. Posiadam tylko gotówkę. Kupię gdzieś w mieście bilet? czy muszę kupić na lotnisku? Z góry dzięki za odp ;)

Troche pozno, ale wedlug pani na lotnisku, na dworcu autobusowym w Nykoping mozna kupic bilety za gotowke.

Dodatkowo, uzupelniam informacje: na lotnisku mozna za gotowke kupic tylko bilety do Nykoping, bilety do Oxelosund tylko kartą w autobusie. Punkt sprzedazy na lotnisku otwarty rowniez w swieta.

Aktualizacja po roku: na lotnisku nie można już w ogóle kupić biletów na lokalny autobus. Tylko kartą w autobusie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#674 PostWysłany: 12 Lis 2017 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Flybussarna - dla osób w wieku 23 lat, możemy dostać jakieś zniżki?
Przy rezerwowaniu widzę informację że tylko i wyłącznie do 17 lat...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#675 PostWysłany: 15 Lis 2017 17:13 

Rejestracja: 14 Lis 2017
Posty: 1
Nie wiem, co robię źle, ale próbuję kupić bilety na pociąg z Nykoping do Sztokholmu i wyskakują mi same po ok. 80-90 SEK, a robię to 3 miesiące przed planowanym wyjazdem. Czy jest to możliwe, że już nie ma tych najtańszych biletów po 49 SEK? Przekopałam temat i widziałam, że parę osób miało podobny problem, ale nie wiem jak go rozwiązali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#676 PostWysłany: 15 Lis 2017 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
Marco Manno napisał(a):
Flybussarna - dla osób w wieku 23 lat, możemy dostać jakieś zniżki?
Przy rezerwowaniu widzę informację że tylko i wyłącznie do 17 lat...
Nie ma.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#677 PostWysłany: 15 Lis 2017 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3399
srebrny
zepakk napisał(a):
Czy jest to możliwe, że już nie ma tych najtańszych biletów po 49 SEK?

Jest to możliwe, tych biletów było zawsze mało. Nie wiem czy w ogóle w tej cenie jeszcze dają bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#678 PostWysłany: 01 Sty 2018 00:12 

Rejestracja: 31 Gru 2017
Posty: 1
Jakie sa ceny w 2017 skad czym i za ile dojedziemy do Sztokholmu. Gdzie kupic bilety pomozcie prosze o podpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#679 PostWysłany: 01 Sty 2018 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
Ilka napisał(a):
Jakie sa ceny w 2017 skad czym i za ile dojedziemy do Sztokholmu. Gdzie kupic bilety pomozcie prosze o podpowiedz
Ceny bez zmian. Bilety na dworcu w biletomacie lub u kierowcy.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#680 PostWysłany: 08 Sty 2018 12:33 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 114
Cytuj:
Witam,
No wiec po wyjśćiu z terminalu, zaczepi nas na pewno człowiek oferujący najtańsze bilety co nie do końća jest prawdą. Przed samym budynkiem jest pare miejsc parkingowych dla autobusów. 80 koron kosztuje bilet do Sztokholmu autobusem Ryanaira. Są też automaty z biletami (niestety można płacić tylko kartą) na normalne autokary między miastowe. Tam bilet kosztuje koło 75 koron w jedną stronę. Jako, że miałem przy sobie tylko gotówkę i szukałem czeoś jeszcze tańszego. Gdy wyjdziemy z terminala, udajemy się w kierunku gdzie stoją autokary międzymiejskie. Tam jest budka gdzie siedą i odpoczywają kierowcy, u nich można kupić najtańsze bilety i to za gotówkę. Za jeden płąciłem 65 koron.


To są aktualne informacje?
Biletów Ryanaira nie widzę na ich stronie, a jak się ma sytuacja z biletami za 65 koron? Jest możliwe ich kupno u innych przewoźników na parkingu autokarów międzymiastowych za terminalem? Czy najtańsza opcja to jedyniue Flygbussarna ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 702 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group