Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 24 Mar 2017 19:06 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3304
HON fly4free
I rekrutują ostro ;)
Załącznik:
IMG_20170324_114217.jpg
IMG_20170324_114217.jpg [ 236.13 KiB | Obejrzany 3753 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
#42 PostWysłany: 15 Kwi 2017 19:13 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Jako pasażer inauguracyjnego lotu z Wrocławia donoszę, że trolejbus dojeżdża już pod sam nowy terminal :) Bilety dalej się kupuje u kierowcy i ciągle kosztują 2 UAH.
Uber działa, jest sporo kierowców.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 22 Maj 2017 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4568
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Ta uwaga akurat nie dotyczy tej sytuacji, ale we Lwowie zawsze z i do lotniska jeździłem trolejbusem. Za to, że niewiadomojakimsposobem on jeszcze jeździ, a poza tym mogę sprawdzić czy ten telefon na słupie jeszcze jest przy przystanku.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 22 Maj 2017 16:30 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
pabien napisał(a):
Ta uwaga akurat nie dotyczy tej sytuacji, ale we Lwowie zawsze z i do lotniska jeździłem trolejbusem. Za to, że niewiadomojakimsposobem on jeszcze jeździ, a poza tym mogę sprawdzić czy ten telefon na słupie jeszcze jest przy przystanku.
Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka


No to teraz będziesz miał problem. Na dziewiątce sporo trolejbusów jest nowych, a poza tym podjeżdżają już bezpośrednio pod nowy terminal, więc telefonu będziesz musiał wypatrywać przez okno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 22 Maj 2017 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4568
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Lubię też patrzeć jak Ukraina się zmienia . Na przykład te nowe tramwaje, które jeżdżą tak samo wolno po tak samo nierównych torach (ale więcej o tym napiszę we właściwym miejscu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 23 Maj 2017 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4470
srebrny
Dziś jechałem oczywiście "dzjewiatką". Przysiadłem przy terminalu na ławce; jakieś 20 min. W tym czasie przyjechały cztery ;) Niezła częstotliwość.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 25 Gru 2017 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Czy na lotnisku idzie złapać darmowe wifi co by zamówić ubera ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Gru 2017 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Tak, jest darmowe WiFi.
Góra
 Profil Relacje PM off
halczyn uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 25 Gru 2017 21:19 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
halczyn napisał(a):
Czy na lotnisku idzie złapać darmowe wifi co by zamówić ubera ?


Hm.....kto jeszcze z tego korzysta jak każdy (tutaj) posiada minimum 2_3 ukraińskie karty SIM.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 25 Gru 2017 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Ja np. nie posiadam, stąd też moje pytanie.

@WaldekK dzieki.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 25 Gru 2017 22:03 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
Aaa....no ok ,nie wiem o której lądujesz ale jeżeli są to jakieś normalne godziny kiedy będą otwarte kioski to proponuję od razu kupić se takiego startera koszt prawie żaden (około 10_15 złotych w zależności od wybranej taryfy) a korzyści sporo nawet jak jesteś na Ukrainie tylko parę godzin i lecisz dalej to i tak opłaca się mieć takiego SIM_a.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 28 Gru 2017 00:40 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Jak ja będę jeszcze raz we Lwowie to do centrum idę z buta, prościutka droga a i po drodze można zobaczyć Lwów- nie ten z widokówki;)
Góra
 Profil Relacje PM off
YeahBunny uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 11 Lut 2018 01:39 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
Właśnie jestem świeżo co po powrocie z Lwowa,więc dorzucę koleje 2 grosze do dyskusji.

Jak wyżej już było pisane potwierdzam też że trolejbus 9 podjeżdża już pod sam nowy terminal, cena nadal niezmiennie 3 hrywny niestety bilety do kupienia już tylko u kierowcy ,za to znalazłem taką oto stronę gdzie można kupić bilet miesięczny za 120 UAH lub 3 dniowy za 40 UAH , prawie w każdym trolejbusie,tramwaju i autobusie koło kasowników jest kod do tej strony która jest też dostępna w polskiej wersji językowej poniżej adres do naszej strony ,a zmieniając np na ukraiński wchodzą też opcje ulgowe , w regulaminy się nie wczytywałem więc nie mam pojęcia co trzeba mieć do ulgi i kogo obowiązują :

http://tickets.lvivelectrotrans.com.ua/pl

może się komuś przyda ,sam nie korzystałem bo bilety na tym wyjeździe kosztowały mnie 18 hrywien ale próbując zakupić bilet 3 dniowy mi przechodziło do płatności na karcie revoluta lecz transakcji nie kończyłem więc nie wiem czy finalnie płatność przejdzie, natomiast 1 raz trafiła mi (nam) się kontrola w drodze na ринок привокзальний w piątek 9 lutego..

Nemiroff na lotnisku zaraz za kontrolą paszportową był po 4euro ,ale w promocji płacisz za 2 bierzesz 3 wchodził po 8 euro (za te 3 litrowe butelki) ,natomiast w baltonie na piętrze cały czas nadal stała cena 3 euro za litr lub 5 euro za butelkę w kartonie plus karafka gratis zestaw tzw. prezentowy.

Zdrapki do vodafone w kiosku kupowałem po 50 UAH :( ,niestety tym razem w Lwowie nie znalazłem większego nominału pomimo ,że byłem chyba w 8 kioskach i faktycznie nigdzie nie było większego nominału a jeszcze w Kijowie co prawda w lipcu 2017r. ale kupowałem nominał po 200 UAH więc nie wiem czy coś się w tej kwestii zmieniło czy wycofali tak "duże" nominały czy może poprostu takie im schodzą najlepiej i większych nie zamawiają chociaż w 2 czy 3 kioskach panie twierdziły że już takich "duzych" nominałów nie będzie .
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
Valdo89 uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 26 Lut 2018 15:26 

Rejestracja: 25 Cze 2016
Posty: 20
Wróciłem kilka dni z szybkiego tripa ze Lwowa i tak:
1) Zakupiłem polecany 3-dniowy bilet via Lvivelectrotrans - płatność przez Revoluta bez żadnego problemu, bilet przychodzi w postaci kodu QR na mejla. Niestety nie mieliśmy kontroli - więc nie wiem na jakiej zasadzie przebiega weryfikacja takiego biletu.

2) Trolejbus nr 9 odjeżdża spod samego terminala lotniska - po prawej stronie od wyjścia z powiedzmy 2 peronu - pierwszy jest dedykowany taksówkom. Niestety przy kilku stopniowy mrozie czekaliśmy dobre 40 minut aż coś podjedzie - trochę lipa - ale byłem z osobą, której trolejbus trzeba było pokazać więc atrakcja.

3) WIFI jest na lotnisku i można sobie Ubera złapać. Mi w okolicach godziny 14-15 za kurs z lotniska do Centrum Lwowa wysypało cenę około 70 UAH czyli około 10 PLN.

4) Jeżeli chodzi o aplikacje, dzięki której poruszałem się po mieście to EWAY - działa sprawnie - a targetem było też pośmigać trochę marszrutkami.

5) Tramwaj na Łyczakowski już jeździ - remontowali tamtą trasę dłuuuuugo - ale udało się.

6) Nemiroff na lotnisku za 3/5/6 Euro zaczynając od litrowych klasyków po 0.7 w zestawie z karafką i kieliszkami. Niektórzy brali na głowę po 3/4 duże butle - nikt na to nie patrzył.
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 26 Lut 2018 15:44 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Na lotnisku, w sklepie nikt na to nie patrzy. Gorzej będzi, jak służba celna na lotnisku docelowym zainteresuje się taką osobą

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 26 Lut 2018 16:08 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Tak dokładnie, za parę butelek jest taki mandacik, że można zniechęcić się do picia w ogóle. ;) Niemniej jednak te cenu dobrej "wody" kuszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 07 Mar 2018 16:47 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 57
Korzystałem w tym miesiącu z lotniska we Lwowie. Na lotnisko jechałem trolejbusem, straszny klekot. Miałem nadzieje, że na lotnisko puszczają coś lepszego, a to taki grat co na żyletki się nadaje. Żadnego ogrzewania w środku przy kilkunastostopniowym mrozie, mało komfortowo.
Wracać chciałem taksówką, ostrzegam przed ukraińskimi taksówkarzami. Na pytanie ile za kurs do centrum miasta odpowiada - a ile was jest? - jakby to miało jakieś znaczenie. Na tej podstawie sobie policzył ile "dla nas będzie niedużo" i zaproponował 40zł. Tak, w złotówkach. Szkoda, że nie w rublach transferowych.
Na mniejszą stawkę się nikt nie zgadzał, bo przecież "dla was to jest niedużo" oraz bo "w Polsce nie zaproponuje pan 5zł".
Więc odpowiedziałem, że ja w Polsce płacę za kurs uberem na Okęcie z mieszkania 15zł chociaż jest to dalej. Na to on, że Uberem na Ukrainie jeżdżą sami narkomani oraz, że uber jest rosyjski, że popieram Putina. Chociaż uber tak naprawdę jest amerykański, a taka gadka to próba grania na polskiej rusofobii.
Przy tym wszystkich taksiarze byli bardzo chamscy.
Oburza mnie, że nie proponuje mi się rynkowej stawki, a stawkę, która rzekomo dla mnie będzie niedroga (jakby w Polsce pieniądze na drzewach wisiały).
Ostatecznie zamówiłem ubera, był bardzo wysoki popyt, przelicznik był 2,4 razy, zapłaciłem do centrum 180 hrywien, ale i tak było taniej niż taksówka.
I kierowcą ubera okazał się Polak, który opowiadał jak się żyje we Lwowie.

W związku z tym odradzam taksówki, polecam ubera. Jest darmowe wifi na lotnisku.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Sie 2018 16:59, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
YeahBunny lubi ten post.
YeahBunny uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 11 Kwi 2018 14:15 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 375
niebieski
Jade z 1.5 rocznym dzieckiem. Bede mial wozek (skladany, ale wiekszy niz typu parasolka). Czy w takim wypadku polecalibyscie bardziej taksowke, czy moge wziac ubera i dziecko na rece? A moze komunikacja miejska dalaby rade? Ze wzgledu,ze w Polsce(w Europie?) tylko taxi moze przewozic male dzieci bez fotelika, przewaznie bralem myTaxi za granica, ale na ukrainie nie ma czegos podobnego wiec zastanawiam sie czy uzeranie sie ze zlotowami mi tylko zostaje :-(
_________________
http://kliperjk.geoblog.pl/podroze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 11 Kwi 2018 17:34 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
kliperjk napisał(a):
A moze komunikacja miejska dalaby rade? (

Jeśli ci się bardzo nie śpieszy to za 3 UAH/os trolejbus nr 9 zaraz przy wyjściu z lotniska.Tydzień temu widziałam dwie mamusie z dzieciakami w wózkach.Zaraz im miejsce zrobiono,jak u nas jeszcze nie tak dawno temu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kliperjk uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 25 Cze 2018 01:15 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 280
niebieski
Obecnie cena wynosi 5 UAH albo jak pisze @kewatkO, 3-dniowy bilet (już) 50 UAH.
Może komuś się przyda: aktualny rozkład odjazdów trolejbusa „9” spod Uniwersytetu Franka.
Załącznik:
3D99A125-94E6-433C-8F5E-6C8413FE0964.jpeg
3D99A125-94E6-433C-8F5E-6C8413FE0964.jpeg [ 198.07 KiB | Obejrzany 2221 razy ]

Wifi w komunikacji jest darmowe i całkiem przyzwoicie śmiga, w granicach 5-10 Mbps, zarówno pobieranie, jak i wysyłanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group