Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 18 Wrz 2017 08:43 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
radzio666 napisał(a):
Jarek Cichocki napisał(a):

(napisanej oczywiście ukraińskim alfabetem)



ukrainski alfabet :lol: nie ma czegos takiego kolego - to sie nazywa cyrylica :mrgreen:


Przepraszam za mały "off topic" ale @radzio666 podajesz błędne informację
bo istnieje ukraiński alfabet który jest zapisany w cyrylicy...
Украи́нский алфави́т в нынешнем составе существует с конца XIX века; включает 33 буквы
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0 ... 0%B8%D1%82

Załączniki:
alfabet.jpg
alfabet.jpg [ 78.07 KiB | Obejrzany 3094 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#82 PostWysłany: 18 Wrz 2017 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
kolasz napisał(a):
Pytanie odnośnie ubera, faktycznie bez problemu da radę zamówić przez lotniskowe wifi? Ewentualnie czy można gdzieś na lotnisku w godzinach nocnych kupić kartę sim?


O ile Wi-Fi zadziała. Ostatnio był problem z zalogowaniem się do ichniejszej sieci na lotnisku, udało się dopiero po 30 min. prób, a i tak internet był wolny jak przez połączenie telefoniczne 20 lat temu ;)

Jeśli ktoś ma czas to tak jak poprzednicy polecam trolejbus z lotniska - jedzie co prawda prawie godzinę do centrum ale kosztuje 4 hrywny do placu Besarabskiego! Nie do pobicia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 04 Paź 2017 15:18 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Da się ale również spędziłem 20 minut próbując zalogować się do sieci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 04 Paź 2017 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 213
Loty: 218
Kilometry: 137 159
niebieski
W zeszły piątek jechaliśmy Uberem, prawie do samego Majdanu.
Jedynym problemem były korki - bo zarówno logowanie do Wifi na lotnisku, jak i zamówienie pojazdu zajęły może ze 3 minuty.
Gdybyście się kiedyś zastanawiali gdzie podziały się wszystkie Daewoo z polskich dróg, to odpowiedź na to znajdziecie w Kijowie ;-)

W niedzielę, już bez korków - przejazd był błyskawiczny i tańszy o jakieś 15 UAH

Koszt przejazdu IEV-Majdan: cca 90-105 UAH
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 17 Paź 2017 18:25 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 3
Lądowałem w piątek wizzem po 1 w nocy.
Logowanie do wifi bez większych problemów. Krótka instrukcja. Łączymy się się do sieci, jak wyskoczy prośba o zalogowanie to sieci to klikamy i akceptujemy regulamin (można przełączyć na angielski). Otwieramy przeglądarkę, a następnie wchodzimy na jakąś stronę podając pełen adres łącznie z http (ważne), np. http://google.pl. Powinno od razu zaskoczyć.
Jak ktoś ląduje w dzień, to są stoiska Vodaphone i Kyivstar przy wyjściu przylotów. Ja kupiłem starter Vodaphone na drugi dzień. Taryfa Vodaphone Red za 60UAH, 4GB neta + 25minut do Polski. Za 75UAH można kupić sam nielimitowany internet.
Uberów pełno, koszt przejazdu z lotniska do Hotelu Ukraina (Majdan) UberSelect'em (ten droższy od uberX) ~150UAH.
Na lotnisko wracałem metrem do dworca kolejowego (stacja Vokzalna), i stąd uberX'em do na lotnisko za ~60UAH.

P.S. Zauważyłem, że Uber na Ukrainie nie podaje przybliżonej ceny, tylko dokładnie taką jaka była do zapłacenia na koniec przejazdu. W rachunku nie ma też rozgraniczenia na odległość/czas, jest po prostu kwota za przejazd. Czyli inaczej niż w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 19 Paź 2017 11:21 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
W Kijowie na lotnisku Жуляни pojawiły się automaty rejestracji biletowej LOT i Buta Airways

В аеропорту «Київ» апгрейд. Відтепер на свій рейс можна зареєструватися самостійно.
Нині у залі виліту міжнародного Терміналу встановлено кіоски самостійної реєстрації.
Онлайн-чек-ін або онлайн-реєстрацію призначено для того, аби пасажир, в режимі онлайн,
зареєструвався на рейс і мав можливість самостійно роздрукувати свій посадковий талон.
Кіоск для самостійної реєстрації зручний в опануванні, реєстрація триватиме не більше 1,30 хвилин.
Для реєстрації потрібен лише паспорт
więcej informacji http://iev.aero/ru/about/news/554/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 19 Paź 2017 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
Tak jest. Panele stoją sobie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 26 Paź 2017 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 118
Loty: 64
Kilometry: 97 889
W poprzedni weekend w Kijowie na Żulianach lądowaliśmy ok. 9:00 rano - wybraliśmy transport trolejbusem numer 9 za 4 UAH-y osoba (bilety kupowane u kierowcy, po zakupie trzeba skasować bilet). Trolejbus numer 9 dojeżdża na Plac Lwa Tołstoja czyli do ścisłego centrum, według mnie jeśli ktoś ląduje o normalnej godzinie to śmiało można przejechać się tym trolejbusem i po drodze pooglądać przedmieścia Kijowa, w sobotę podróż trwała około 20-30 minut. Przystanek znajduje się dosłownie na wprost terminalu, wystarczy poczekać aż podjedzie i śmiało można wsiadać, standard trolejbusów jest całkiem w porządku, marszrutki pod tym względem wyglądają o wiele wiele gorzej.

W drugą stronę na lotnisko musieliśmy skorzystać już z pomocy taksówki - zamówiliśmy ją przez aplikację UKLON, z ulicy Shota Rustaveli na lotnisko Żuliany zapłaciliśmy 107 UAH-ów (Taxi zamawiane o godzinie 6:00 rano).
Góra
 Profil Relacje PM off
Siemion uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 27 Paź 2017 20:57 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Marszrutki może i wyglądają gorzej, ale za to jest klimat :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 29 Paź 2017 16:45 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Znalazłem na FB namiary na taxi kiev. Kontakt z nimi bardzo szybki. Proponowana cena przejazdu atrakcyjna. Powiedziano mi, że zamówić przejazd można na stronie http://taxi838.com.ua/kyiv/zakazat-taksi-onlayn/ . Ostatecznie nie poleciałem Do Kijowa, więc nie potwierdzę tej usługi, ale następnym razem też się do nich odezwę.


Ostatnio edytowany przez dyzio1, 30 Paź 2017 09:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 30 Paź 2017 04:36 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
dyzio1 napisał(a):

Kontakt z nimi bardzo szybki. Proponowana cena przejazdy atrakcyjna.

Ostatecznie nie poleciałem Do Kijowa, więc nie potwierdzę tej usługi, ale następnym razem też się do nich odezwę.



jakies konkrety co do trasy/ceny ?? bo smierdzi reklamo ... :x
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 30 Paź 2017 09:29 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Załącznik:
taxi-kiev.JPG
taxi-kiev.JPG [ 21.3 KiB | Obejrzany 2447 razy ]


Powyżej fragment konwersacji na FB. Nie mam zwyczaju nikogo reklamować. Jakiś czas temu dałem namiary na transfer z lotniska w Skopje (co prawda przetestowany) i z tego co wiem, już kilku forumowiczów skorzystało. W przypadku Kijowa, tylko sugeruję kolejną możliwość.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 30 Paź 2017 09:38 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Spróbuj taxi 0444248833 numer znaleziony tu na forum. Z centrum na lotnisko Zulijany niecałe 10 zł w cztery osoby, o 6 rano. Kobieta zarządzająca rezerwacją dzwoni tuż przed przyjazdem kierowcy, aby potwierdzić. Kierowca anglojęzyczny, jestem bardzo zadowolony z ich usług.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 13 Lis 2017 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Witam. Czy ktoś testował może to poranne połączenie : Marshrutka 499 (https://www.eway.in.ua/en/cities/kyiv/routes/143) Według rozkładu o 5.51 w okolicach lotniska. Chodzi mi głównie o punktualność bo o tej porze w niedzielę raczej nie powinno być źle. :?:
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 24 Lis 2017 11:03 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Samolot z Poznania ląduje na Żulianach przed 1 w nocy.
Czy o tej porze złapie się jeszcze jakąś komunikację miejską do centrum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 27 Lis 2017 14:47 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Szedł ktoś z Żulian do centrum na piechotę? Mapa co prawda pokazuje plus minus 10 km, ale mam czas i rozważam taką opcję. Zobaczę po drodze coś ciekawego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 27 Lis 2017 14:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Można, ale po co?
Lepiej ten czas przeznaczyć gdzieś w Centrum niż piechotą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 27 Lis 2017 14:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
k_k_s napisał(a):
Samolot z Poznania ląduje na Żulianach przed 1 w nocy.
Czy o tej porze złapie się jeszcze jakąś komunikację miejską do centrum?


Ostatnie trolejbusy/marszrutki jada w okolicach 24
Zostaje ci taksa, uber, tansfer (http://vip.iev.aero/en/services/transfer.html)
http://iev.aero/en/airport/contacts/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 27 Lis 2017 15:00 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Gdyż mam nadmiar czasu a może po drodze zobaczę coś ciekawego? I mogą to być nawet kijowskie blokowiska :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 24 Gru 2017 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Witam. Nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku dlatego zapytam tutaj. Jak przebiega odprawa na Żulianach? Czy przy dwóch porannych odlotach o tej samej godzinie (7.10) wystarczy być na lotnisku godzinę przed odlotem (wcześniejszy odlot o 6.00 po moim locie dopiero o 9.00), czy nie ma co ryzykować i podjechać taxi. Podróż oczywiście z podręcznym, lot Wizzairem. ;)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group