Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Sty 2018 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Fajki dużo tańsze są na mieście-W lipcu płaciłem na mieście ok 4.50zł za Marlboro.
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#22 PostWysłany: 19 Sty 2018 14:25 

Rejestracja: 29 Paź 2015
Posty: 4
Loty: 17
Kilometry: 18 239
jekyll napisał(a):
Tak jak wyżej, weź euro. Jak ja byłam, na lotnisku nie można było wymienić złotówek. W samym Kijowie też nie chcieli nam wymienić PLN-ów.


Złotówki na hryvny łatwo można wymienić w Idea Bank i Kredobank.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Sty 2018 14:38 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
Może troszkę nie na temat, ale może komuś przyda się ta wiedza. Byłem w styczniu w Kijowie, hrywny kupowałem u siebie w mieście w kantorze i płaciłem 16 zł za 100 hrywien. Mocno zdziwiłem się, gdy zobaczyłem ceny złotówek w kantorze hotelowym w Kijowie, gdyż były bardzo opłacalne: sprzedałem złotówki za hrywny i wyszło mi z przelicznika 12 zł za 100 hrywien. Myślałem, że będę stratny, a tu proszę, oszczędność rzędu kilkudziesięciu procent.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Sty 2018 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4569
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Nie dość, że nie na temat to jeszcze oczywista oczywistość.
Jest cały wątek dotyczący kursów.
Edit:
@panprofesor82 - nie, autor za każdym razem sprzedawał złotówki - moim zdaniem chciał nam przekazać to co wiemy, że co do zasady UAHy po lepszej cenie kupi się na Ukranie.
Dodam, że po jeszcze lepszej wyciągnie z bankomatu (jeśli wybierze się bezprowizyjny) używając karty USD TMUB i kupując zawczasu USD w walutomacie.


Ostatnio edytowany przez pabien, 19 Sty 2018 15:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 19 Sty 2018 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Kupiłeś 100 hrywien za 16zł i później sprzedałeś 100 hrywien za 12zł więc wg mnie na każdych 100 hrywnach byłeś stratny 4zł. Jak dla mnie to słaby biznes ;)
Za szybko czytam. Czyli chodziło o to, że lepiej kupować walutę na Ukrainie niż w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 19 Sty 2018 15:00 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
Dokładnie tak, dla mnie też to było dziwne, że lepiej sprzedać złotówki na Ukrainie, niż kupować hrywny w Polsce. A mój poprzedni post rzeczywiście był napisany nieco nieczytelnie :) Z drugiej strony złotówka to teraz jedna z mocniejszych walut w świecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 11 Kwi 2018 11:58 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Teamt o lotnisku IEV więc na bieżąco, byłem w poniedziałek:

Niestety zlikwidowali ten mniejszy sklep z typowo ukraińskimi alkoholami i została tylko sieciowa DUTY FREE.
Zmiana na plus, że można u nich wydać drobne hrywny i resztę dopłacić kartą / EUR. Wcześniej nie było takiej możliwości.

Za Nemiroff w wersji premium płaciłem 8.oo EUR, ten zwykły chyba bez zmian 5.oo EUR.
Hot-dog na lotnisku 59 UAH, napój gazowany 30 UAH więc bardzo przyzwoicie.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 12 Kwi 2018 21:33 

Rejestracja: 03 Kwi 2018
Posty: 3
Czy wieczorem po przylocie (22:30) działa na lotnisku cokolwiek? Da się kupić kartę sim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 19 Kwi 2018 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2225
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Wiadomo jak ceny alkoholi ? Warto kupić ??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Kwi 2018 08:49 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Tydzień temu:
- Nemiroff 1L miodowo paprykowy - 6EUR
- Nemiroff 1L likier żurawinowy - 5EUR
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 07 Maj 2018 17:21 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
Najnowszy news z Żulian ;) Sklep wolnocłowy na wysokości gate 8 jest najtańszy i oferuje niskie ceny alkoholi ukraińskich. Koniaki kosztują np. 4 euro za 0,5 l lub 2,3 euro za 0,25 l. Wódki i wina również są tanie. Uwaga - najlepsze jest to, że przy zakupie alkoholu można kupić małe wody mineralne tylko za 0,1 euro! Nigdzie o tym nie piszą, ale mają taką promocję. Można kupić kilka wód, a nie tylko jedną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Cze 2018 23:42 

Rejestracja: 23 Cze 2016
Posty: 12
Loty: 1
Kilometry: 2 008
1 litr Nemiroff kosztuje na lotnisku we Lwowie 3 euro :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Smrodek lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 25 Cze 2018 19:16 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
Podczas zakupów w MyDutyFree na lotnisku w Odessie dostałem ulotkę informującą o możliwości otrzymania zniżki -15% na zakupy w sklepach MyDutyFree w KBP, IEV i ODS przy płatności kartami MasterCard Gold, World, Platinum Mastercard. Aby otrzymać zniżkę trzeba zamówić towary online i użyć kodu MCPREMIUM. Tutaj szczegółowe info: https://www.mastercard.ua/uk-ua/consume ... yfree.html

Alternatywnie 5-10% zniżki przysługuje wszystkim, którzy złożą zamówienie online na http://www.mydutyfree.net i odbiorą je na lotnisku. Niektóre artykuły wyłączone są z obu promocji.

Oprócz tego, ogólnie łatwo podejrzeć ceny w MyDutyFree na konkretnym lotnisku, przykładowo tu na Żulianach: https://zhuliany.mydutyfree.net/top
Góra
 Profil Relacje PM off
ZENNNEK uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 28 Cze 2018 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Okazuje się ze nie trzeba płacić kartami premium.Zrobiłem zamówienie na stronie,wbilem kod na -15% , na miejscu zapłaciłem revolutem za 2l Nemiroffa 8,50Eur.Odbiór na KBP terminal D zamówień internetowych jest w sklepie z perfumami.Jest specjalnie oznakowana kasa na odbiory zamówień.
Góra
 Profil Relacje PM off
xkr lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 26 Sie 2018 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
W pierwszej poł. września będę na Żulianach 2x - najpierw ok 22.00 potem rano odlot do Warszawy. Więc jak coś kogoś interesuje w kwestii infrastruktury czy cen to mogę sprawdzić.

Mnie nurtuje inne pytanie - na kwaterze będziemy około 23:00 - a z tego co obczaiłem większość sklepów jest zamykana o 22:00. Jak sytuacja z knajpami wygląda? Mieszkać będziemy przy M1 (Sviatishin). Są jakieś centra handlowe otwarte do późna na trasie tej linii?
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Wrz 2018 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
Spostrzeżenia po 2h na Żulianach we wrześniu br.

Poranny lot ok 9:20. Warto wziać pod uwagę fakt, że Kijów w dni powszednie jest zakorkowany. Najsensowniej podjechać metrem ile się da, potem wziąć Ubera albo Taxify. Samo lotnisko - małe, ale przytulne. Piwko w barze 50hr, tyle samo kawka z widokiem na płytę lotniska. Bezcłówka - zachodnie alkohole droższe niż ustawa przewiduje :) Za to miejscowe Medoff, Nemiroff, Horticja itd - 5-6 euro / litr. W jednym ze sklepów bezcłowych mozna też kupić półlitrówki i 200 ml - np z koniakiem itd. Tu ceny śmiesznie niskie - 2 euro za połówkę, 1 euro za 0.2. Na fajki nie patrzyłem bo nie palę i mnie nie interere :) Mieliśmy lekki 'alkoholowy nadbagaż' z kolegą, ale już na Okęciu nikt nas nie niepokoił pokazywaniem zawartości walizek ;)
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 04 Gru 2018 08:44 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 270
Loty: 55
Kilometry: 102 698
W sklepie bezcłowym alkohol lokalny nadal po 5-6 € za litr.
Papierosy jak ktoś nie kupił na mieście, to są dostępne w ogólnodostępnej części lotniska w saloniku z prasą.
Jedzenie po odprawie - widziałem zestaw hamburger, frytki i pepsi po 99 UAH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group