Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 06 Paź 2016 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
U kierowcy kupisz. Powrotny jest ważny 28 dni.

Sent from my MIND using Telepathy.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
#42 PostWysłany: 12 Paź 2016 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Wróciłem z podróży do Glasgow.

Autobus ekspresowy 500 spod lotniska jeździ co 10-12 minut w godzinach szczytu (rano, po południu) a wieczorem co 15-20 minut.

https://www.firstgroup.com/greater-glasgow/plan-journey/timetables/?day=1&source_id=2&service=500&routeid=16042761&operator=10&source=sp

Jeździ naprawdę ekspresowo, spod lotniska do centrum Glasgow (pierwszy przystanek w Glasgow niedaleko dworca kolejowego Grand Central) to zaledwie 15 minut jazdy, kosztuje Ł7 w jedną stronę i Ł9,50 w obie i można jechać dowolnym autobusem danego dnia bez podania konkretnej godziny - ta opcja się najbardziej opłaca jeśli chodzi o relację cena/czas.

Kierowcy nie robili żadnego problemu gdy pokazałem im kartki wydrukowane z internetu, choć można też bilet kupić u nich w tej samej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Majkel86 uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 06 Gru 2016 14:02 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
archi1986 napisał(a):
Witam,

czy ktoś ostatnio jechał z lotniska GLA do centrum busem 500? chodzi mi o to czy można w praktyce nabyć bilet Open Return Duo (dla dwóch osób z i na lotnisko) u kierowcy, gdyż na stronie nie ma możliwości zakupu online tego biletu.

Teraz tych Duo chyba już nie ma. Są rodzinne, ale tam jest 2+2, więc pewnie bez dzieci się nie da.
Zresztą w ogóle ceny poszły w górę: jednorazowy na 500 £ 7,50, w dwie strony £ 10,00.
Ciekawą opcją jest Freedom 4/5 Day Ticket - za £ 17 lub £ 19 cała sieć, w tym dojazd z lotniska.

arturro napisał(a):
To ja uzupełnię.
Na lotnisku prosimy o bilet zaznaczając, że z Paisley Gilmour Street chcemy jechać do Glasgow Central pociągiem. Dostajemy bilet za 2.60, na którym jest napisane, że jest ważny do Glasgow Central, ale nie ma ani słowa o pociągu. Jest to bilet na autobus. Czy oznacza to, że można na jego podstawie jechać dalej autobusem i dotrzeć aż do centrum Glasgow za 2.60? Być może tak, nie wiem. Byłaby to najtańsza (i najbardziej czasochłonna) opcja.

Ale w Paisley jest ładnie, można zrobić stop-over :D

Na dworcu w Paisley idziemy do kasy, dajemy pani bilet i prosimy o discounted ticket to Glasgow Central. Dostajemy kartonik za 3.50, ale płacimy zań 2 funty. Czyli przejazd na trasie lotnisko - GC wychodzi za 2.60+2= 4.60

Tak to było w moim przypadku niedawno. Jak na UK, to strasznie nieprzejrzysty system :)

Zdaje się, że jedynym sposobem, by zapłacić za tę podróż 3.50 jest zakup biletu kolejowego zawczasu, jeśli w ogóle ma się taką okazję.

No tak, z tego co widzę, w internecie można kupić bez problemu.
Czy nieprzejrzysty jak na UK? Mi się UK właśnie tak kojarzy, że tam zawsze jest droga przez mękę. Milion opcji, milion niezintegrowanych przewoźników, ale dobra zabawa dla łowców okazji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 09 Gru 2016 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Online da się kupić, ale... przylatując do Glasgow nie będzie chyba jak go odebrać :D
Z tego co kojarzę, na GLA nie ma automatów z biletami kolejowymi.

Pisząc "zawczasu" miałem na myśli zakup na dworcu, przy jakiejś wcześniejszej sposobności - dla lecących na trasie PL - UK - PL nieosiągalne, ale lecąc UK - PL - UK manewr jest do zrobienia.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 09 Gru 2016 15:50 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Myślałem, że jak kupię online, to i sobie wydrukuję. Niedobrze...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 19 Gru 2016 15:24 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ile mniej więcej (+/-) czasu powinno się przyjąć na dostanie się z lotniska (GLA) na Buchanan Bus Station (Megabus)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 19 Gru 2016 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Shuttle busem ze 20-30 minut zależnie od warunków na drodze i tego, jak szybko ruszy z lotniska.
Generalnie jak masz wybór autobusów, to lepiej wziąć trochę późniejszy i ewentualnie zagadać z kierowcą na Buchanan, czy by nie pozwolił Ci jechać wcześniejszym kursem.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 19 Gru 2016 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
To ja się podłączę - jakbyście to szacowali całościowo, łącznie z wyjściem z lotniska (kontrola, bez odbioru bagażu). Mój Wizz ląduje o 9:55, jaki może być realny czas przedostania się na Buchanan Bus Station? Myślałem żeby zarezerwować bezpiecznie 1,5h i celować w Megabusa o 11:30... Chyba, że ktoś tu będzie w stanie wypowiedzieć się nt. biletów Return combined ticket to Edinburgh za 18 funtów z tego wątku: glasgow-edynburg,1228,28705&p=857371#p857371 - tzn. czy one wciąż istnieją, czy można o nich gdzieś przeczytać w jakichkolwiek oficjalnych źródłach, kupić je inaczej niż u kierowcy?
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 19 Gru 2016 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
O ile samolot będzie punktualnie, to powinno być OK. Jak masz paszport biometryczny, to weź. To przyspiesza kontrolę w Glasgow.
Postaram się jutro podjechać na dworzec w Edynburgu i dowiedzieć, jak to jest teraz z tymi combined tickets.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
mzukowski uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 19 Gru 2016 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
mzukowski napisał(a):
To ja się podłączę - jakbyście to szacowali całościowo, łącznie z wyjściem z lotniska (kontrola, bez odbioru bagażu). Mój Wizz ląduje o 9:55, jaki może być realny czas przedostania się na Buchanan Bus Station? Myślałem żeby zarezerwować bezpiecznie 1,5h i celować w Megabusa o 11:30...

Klika dni temu to przerabiałem. WizzAir wylądował kilka minut po 10. Kilkuminutowa kolejka do kontroli. Potem zbytnio się nie spieszyłem, pospacerowałem po terminalu. Na Buchanan Bus Station byłem o 11.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
mzukowski uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 19 Gru 2016 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
@‌arturro‌ z góry dzięki za wszelkie info, w moim przypadku nie jest to super pilna sprawa, lot mam w marcu... Chociaż fakt, że od tego zależy czy warto inwestować w pojedyncze bilety na megabusa, a tu pula pewnie się zaraz pojawi.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 19 Gru 2016 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
Robiłem tą trasę kilka razy. Kupuj bilety na późniejszy przejazd, a jak będziesz wcześniej to nie powinno być problemu, aby kierowca pozwolił pojechać Tobie wcześniejszym kursem (jeśli będą wolne miejsca). Dodam, że za każdym razem mając wydrukowany bilet MB kierowca nawet na niego nie spojrzał tylko machnął szlaczek długopisem :D
Góra
 Profil Relacje PM off
grens uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 20 Sty 2017 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
@‌arturro‌ Gdybyś coś wiedział o tych biletach to się polecam:)
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Sty 2017 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Będą bęcki :D Niestety, muszę się przyznać, że w przedświątecznym wirze wydarzeń nie wyrobiłem się z wizytą na dworcu. Ponownie będę w Edynburgu pod koniec lutego. Jeśli do tej pory nikt nie zbada sprawy, to siędowiem, co i jak
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 25 Sty 2017 15:32 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
może komuś się przyda:
kupiłam bilety na pociąg on-line, 3,80 funta OFF Peak Day Return - na stronie pokazuje wszystkie dostępne opcje biletów w zależności od wybranych godzin
trzeba je odebrać na dworcu, więc zagadałam z kierowcą autobusu 757, bez problemu nas podrzucił na dworzec (2+2)
tak więc jak ktoś leci na 1 dzień, jest to budżetowa opcja dojazdu do centrum Glasgow, na podróż z lotniska warto liczyć 30-40 minut
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 25 Sty 2017 18:50 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Brzmi dobrze, ale trochę ryzykowne nastawiać się, że każdy kierowca tak się zachowa, bo teoretycznie wziął Was na gapę. To znaczy nie na gapę, bo bilet mieliście, ale w tym chorym systemie nieodebrany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 25 Sty 2017 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Czynnik ludzki... W takiej sytuacji można losowi trochę pomóc i przynajmniej wydrukować sobie porwierdzenie zakupu biletu.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 25 Sty 2017 21:09 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
@obibok jakbym trafiła na Polaka, to pewnie robiłby problemy ;)
wtedy byśmy się po prostu przeszli te 2 km ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 25 Sty 2017 21:29 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No tak, tylko mnie po prostu drażnią te "nowoczesne" systemy. Tak czy inaczej dla mnie dyskusja akademicka, bo moich dat/godzin te taryfy powrotne nie obejmują (więc bardziej się opłaci 500), ale przynajmniej coś więcej wiemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 25 Sty 2017 21:46 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
sorry, ja nie pisałam pod twoim kątem, tylko na temat jednej z opcji dojazdu z lotniska do Glasgow ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group