Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak zmienić terminal na Heathrow (LHR)

http://www.heathrowairport.com/heathrow-airport-guide/travel-between-terminals


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 14 Kwi 2021 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W strefie tranzytowej powinna byc obsluga klienta Star Alliance i oni powinni byc w stanie wystawic Ci karte pokladowa, a jak nie, to przy bramce. Tylko przy bramce musialbys byc wczesniej niz godzina odciecia check-in, zeby nie okazalo sie, ze jestes no-show.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#142 PostWysłany: 14 Kwi 2021 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 599
Kilometry: 703 643
srebrny
myślę że @Zeus ma rację i powinieneś dostać BP w WAW na wszystkie odcinki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#143 PostWysłany: 14 Kwi 2021 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
Noo w sumie to wszystko Star Alliance i chyba ze sobą współpracują, zadzwonić do LOTu i się zapytać nie zaszkodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 14 Kwi 2021 17:31 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Na dwóch oddzielnych rezerwacjach może być niewidoczne. Codeshare LO nie ma na tej trasie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
karder lubi ten post.
 
      
#145 PostWysłany: 22 Kwi 2021 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
Kontaktowałem się z LOTem na temat mojej sytuacji.
Odpisali mi że w WAW nie mogą odprawić mnie na lot z LHR.
Nie zdążyłem się dopytać, czy jest możliwość tylko wydania takiej karty pokładowej, skoro odprawiony będę online przez aplikację.
Mam do Was takie pytanie, dzień wcześniej jest lot do Lizbony (TAP) może w Warszawie przy stanowisku odprawy TAPu uda mi się załatwić tą kartę pokładową? Może będzie taka możliwość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 23 Kwi 2021 17:43 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Nie będzie, bo TAP odprawia w systemie o nazwie Altea (w sumie LOT też), który pozwala na odprawę tylko z danego portu lotniczego (musieliby się w Altei przelogować na system odprawy z LHR, a bardzo wątpię, że agenci LS mają taki dostęp).
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 23 Kwi 2021 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
Czy po wylądowaniu na LHR (T2) gdy będę chciał przejść na dalszy lot (także T2) - to czy jest tam jakaś kontrola? security?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 23 Kwi 2021 23:56 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Zarówno paszportowa jak i bezpieczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
#149 PostWysłany: 24 Kwi 2021 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
Rozumiem, dziś kontaktowałem się z TAPem odnośnie możliwości odprawy online oraz pobraniu karty pokładowej w strefie tranzytowej na LHR (po wcześniejszym przybyciu LOTem z WAW na LHR ) i dostałem takie informacje:

"Hello Piotr, According to what you have informed us, we see no problem that you check-in online for your flights, and you will then receive the boarding passes needed to board in LHR directly after you get out of the first flight and pass internal security at the airport. "

oraz kolejna informacja:

"Piotr, In fact you need to check that situation upon arrival at the airport. Since you have already the check-in online, you will be able to request the boarding pass to be printed there or at the gate directly. Regarding the way airport security works in London, we do not have access to further information. "

Proszę mnie sprostować...czy dobrze rozumiem? że po przybyciu na LHR i przejściu tej kontroli bezpieczeństwa - będę mógł poprosić o wydrukowaniu tej karty pokładowej? po wcześniejszej odprawie online? np. przed gate ? przed bramką?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 19 Paź 2021 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Planuję kupić bilet z Monachium do Toronto, przewoźnikiem jest American Airlines, cały lot realizuje BA, zakup przez pośrednika pewnie. Przesiadka na LHR. Nie kupiłem jeszcze więc nie wiem jaki terminal, ale:
- cały lot na jednym bilecie
- oba loty BA (BA949+BA93)
- lądowanie na LHR o 12:00, wylot do Toronto 13:10

Jeśli to jest lot na jednym bilecie to czy niezależnie czy wykupię bagaż rejestrowany (a i tak będę miał podręczny) czy przy takim locie poza UE powinienem spodziewać się jakiegokolwiek ryzyka które będzie przerzucone na pasażera przez tak krótką przesiadkę na LHR?

Oczywiście że pierwszy lot może się spóźnić to biorę pod uwagę - prawdopodobieństwo niskie jak na MUC, bardziej pytam czy są szanse na niezdążenie na lot z mojej winy, skutkujące kosztami - jakieś kontrole po drodze, kolejki, czas transferu - powinienem unikać takiego krótkiego transferu czy raczej nie ma co się bać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 19 Paź 2021 14:38 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Nie ma się co bać, linia wystawiając do sprzedaży taki bilet musi wziąć na siebie konsekwencje.
W razie opóźnienia przepiszą Cię na inny lot do miejsca docelowego, a może i odszkodowanie się trafi.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw uważa post za pomocny.
 
      
#152 PostWysłany: 19 Paź 2021 14:46 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Oba loty BA wiec odbeda sie z Terminalu 5. Jako, ze nie bedziesz musial zmienic terminala powinno Ci wystarczyc czasu na przesiadke, ale raczej sie nie wynudzisz. Loty przez ocean zazwyczaj odbywala sie z bramek B lub C wiec trzeba bedzie pewnie podjechac pociagiem miedzy sub-terminalami.

Tak jak mowi przedmowca, jak cos pojdzie nie tak to linia wezmie to na siebie, ale trzeba wziac pod uwage, ze w tej chwili czestotliwosc lotow nie jest taka jak przed kowidem.
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw uważa post za pomocny.
 
      
#153 PostWysłany: 19 Paź 2021 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Na pewno? I jeszcze pociąg? Zakładając przylot o czasie o 12:00 a nawet powiedzmy te 10 min wcześniej, to wyjście z samolotu, dojazd pociągiem po terminalu, jakieś kontrole/kolejki to nie widać zagrożenia zdążenia na samolot który już ma wylot o 13:10 czyli zamyka bramkę wcześniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 26 Sty 2022 03:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Dokonam mocnego odkopania, ale minimum connecting time dla T5 to 60 minut. Pamiętam taki lot BA WAW-LHR gdzie na pasażerów lecących 60 minut później American Airlines do USA czekała obsługa naziemna przy samolocie. Tak więc luzik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 03 Lut 2023 20:58 

Rejestracja: 15 Maj 2018
Posty: 9
Loty: 6
Kilometry: 41 082
Z tego co przeczytałem 2:45 powinno wystarczyc na luzie? Przylot jak i odlot ma byc z tego samego terminala 5. Trasa WAW-LHR-JFK. Przewoznik BA wszystko na jednym bilecie. Dodam ze to moj pierwszy lot z przesiadką. Wczesniej bylo zawsze bezpośrednio ale nasz krajowy przwoznik ma ceny z kosmosu…
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 03 Lut 2023 21:07 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
2:45 to na luzie. Zawsze moze byc trzesienie ziemi czy cos i sie nie uda, ale raczej bedzie OK. Dodatkowo, BA/AA maja chyba z 8 lotow dziennie do JFK, plus jeszcze EWR wiec jakby co to Cie przebukuja na nastepny lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 08 Mar 2023 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Po ostatnich zmianach rozkładowych wziąłem połączenie z 1:05 przesiadki na LHR, wiadomo że jest powyżej MCT (1:00) i na jednym bilecie więc jestem bezpieczny w kwestii dotarcia do celu a lotów jeszcze kilka tego dnia jest ale tak czysto praktycznie do stałych przesiadkowiczów na T5 jakie jest realne % złapania tej przesiadki? Trasa Polska>USA, BA>BA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 25 Lip 2023 22:58 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Witam, ktoś przerabiał ostatnio przesiadkę z T5 na T3. Po korekcie lotów została mi 1:55 h (loty BA i Cathay Pacyfik). Da radę ogarnąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 25 Lip 2023 23:16 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@wercyngetoryx, powiedzmy że znam kogoś kto przerabiał to w ostatnim czasie i nawet zdążył wejść do saloniku na chwilę przy podobnej przesiadce. Jeśli BA przyleci o czasie to na spokojnie do zrobienia.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
wercyngetoryx uważa post za pomocny.
 
      
#160 PostWysłany: 26 Lip 2023 00:57 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Jest pare podobnych historii w tym watku, takze mozesz sobie wyrobic opinie. Na moje, to jak BA wyladuje o czasie to jeszcze zdazysz sie wynudzic.
Góra
 Profil Relacje PM off
wercyngetoryx lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group