Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 02 Lis 2021 17:47 

Rejestracja: 02 Lis 2021
Posty: 2
zbery napisał(a):
Dokładnie, linia numer 1 jeździ z lotniska. Bilet 72h normalny 7 Euro. Ja kupowałem w automacie na przystanku przy wyjściu a hali przylotów (płatność tylko gotówką). Na bilety zniżkowe nie zwracałem uwagi ze względu na brak uprawnionych w naszej grupie


Dzięki! W międzyczasie poszperałam i wyczytałam, że raczej ulg nie ma - za free są dzieciaki do 100cm wzrostu a mój 4 latek już się na to nie łapie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#102 PostWysłany: 05 Lut 2022 16:53 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Czy autobusy Terravision nadal sobie stoją przed Milano Centrale, czy trzeba rezerwować przez stronę? Dawno nie korzystałam. No i niemiła podwyżka ceny :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 05 Mar 2022 11:25 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Sama odpowiem, dla potomnych :) , Autobusy Terravision stoją nadal oczywiście pod dworcem Milano Centrale ; warto kupić bilet przez internet ( 8€ OW ), ponieważ przy autobusie koszt to 10 € OW
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
#104 PostWysłany: 29 Maj 2022 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Cześć,
czy ktoś z Was może orientuje się jaka może być +/- kwota za taxi ok. 1:00 w nocy z BGY w okolice Via Monte Gleno?

https://www.google.com/maps/place/Via+M ... d9.7029758

Uber pokazuje na teraz około. 28EUR, więc mogę się spodziewać, że taxi i to w nocy pewnie nietaniej?

W airbnb proponują mi przejazd za 25EUR, więc chyba się skuszę, ale wolałem porównać różne opcje. Dzięki za pomoc.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 29 Cze 2022 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Aktualnie jeśli chodzi o noc na lotnisku w Bergamo, to strefę odlotów i sekurę otwierają punktualnie o godz. 2:30. O położeniu się nie ma mowy, no chyba że na podłodze. Wszędzie ostre, białe oświetlenie
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 08 Lip 2022 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Czy Ryanair kontroluje mocno bagaż podręczny, czy klasycznie jest, że tylko w PL się tym rozmiarem przejmują?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 08 Lip 2022 11:59 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Różnie, ostatnio jakby wcale czy rzadko.
Ale jeśli już to we Włoszech, największy "pogrom" widziałem na Ciampino
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#108 PostWysłany: 08 Lip 2022 16:33 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
Akna napisał(a):
Czy Ryanair kontroluje mocno bagaż podręczny, czy klasycznie jest, że tylko w PL się tym rozmiarem przejmują?

Ja raczej spotkałem się z większym wyrywkowym sprawdzaniem we Włoszech niż w Polsce ale to w Ryanair, nie wiem jak inne linie lotnicze do tego podchodzą, najbardziej sprawdzali co widziałem to w Bolonii i w Bergamo, a w Palermo i w Treviso przechodzili nawet dwoma dużymi plecakami lub plecak plus walizka bez priorytetowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 18 Paź 2022 21:49 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 254
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Czy ktos kojarzy czy na lotnisku kupie bilet 1,2,3 dniowy na Lombardie? io viaggio Lombardia
:)

na PKP w Bergamo to wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 21 Paź 2022 16:49 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Nie wiem czy wzrosła cena na shuttle bus do Mediolanu, ale ustawiłem się w kolejce jak wszyscy i jeśli dobrze słyszałem mowa była o 10 € a na karcie pobrało 12. Wracając tym samym już chciałem płacić gotówką i zarządano z miejsca 12 €. To jakiś nowy/inny przewoźnik czy podrożało? Nie miałem wyboru, bo przesiadka przez Bergamo była zbyt ryzykowna a mnie zależało na czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 21 Paź 2022 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Idzik napisał(a):
Czy ktos kojarzy czy na lotnisku kupie bilet 1,2,3 dniowy na Lombardie? io viaggio Lombardia
:)
na PKP w Bergamo to wiem.

Na lotnisku nie kupisz IO Viaggio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 22 Paź 2022 13:54 

Rejestracja: 02 Mar 2022
Posty: 15
Loty: 86
Kilometry: 151 264
e-prezes napisał(a):
Nie wiem czy wzrosła cena na shuttle bus do Mediolanu, ale ustawiłem się w kolejce jak wszyscy i jeśli dobrze słyszałem mowa była o 10 € a na karcie pobrało 12. Wracając tym samym już chciałem płacić gotówką i zarządano z miejsca 12 €. To jakiś nowy/inny przewoźnik czy podrożało? Nie miałem wyboru, bo przesiadka przez Bergamo była zbyt ryzykowna a mnie zależało na czasie.



Wzrosła, jest lipa. Przed covidem płaciło się piątaka. Teraz 10E w jedną stronę ale tylko przy rezerwacji online. Przed wejściem do busa pobierają 12E.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 22 Paź 2022 21:16 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
Takie ceny są co najmniej od maja tego roku.
Również przeżyłem zdziwienie znając ceny z czasów "before covid".
Ciekawe jak długo wytrzymają te ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 22 Paź 2022 22:13 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
Ta cena została wprowadza razem z kolejką Marconi żeby nie było tańszej alternatywy, wiele krajów tak robi, w Paryż-Roissy też tak jest, wszystko w tej samej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 22 Paź 2022 22:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ale Marconi nie ma nić wspólnego z Bergamo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 22 Paź 2022 22:41 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
ups :) coś mi się pokręciło i myślałem że chodzi o połączenie Bolonia lotnisko z centrum :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 30 Lis 2022 13:53 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Krótki spis informacji z wczorajszego pobytu na lotnisku BGY:

Spore kolejki do kontroli bezpieczeństwa. Czas oczekiwania na kontrolę +/- 45 min.
Nikt nie kontroluje chaosu w kolejce, ludzie się przepychają pomiędzy sobą z powodu, że komuś się spieszy na samolot a ktoś nie chce kogoś przepuścić bo też czeka w kolejce.
Rozmawiałem ze znajomym, który leciał w niedzielę rano z Bergamo. Większe kolejki do kontroli również występowały.

PS: Cena biletu dniowego na komunikację miejską w Bergamo wynosi już 7E.
Góra
 Profil Relacje PM off
dmirstek uważa post za pomocny.
 
      
#118 PostWysłany: 30 Lis 2022 14:02 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Tam bardzo dobrze działa płatny fast track. Kilka euro czyli dla nich grosze i stąd ten opór przed przepuszczaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 30 Lis 2022 14:26 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
Idzik napisał(a):
Czy ktos kojarzy czy na lotnisku kupie bilet 1,2,3 dniowy na Lombardie? io viaggio Lombardia
Informacyjnie. Jeśli chce się korzystać z tego biletu już od lotniska w Bergamo i nie ma się awersji do nowoczesnych technologii, to trzeba zainstalować na smartfona aplikację kolei Trenord. Po założeniu i potwierdzeniu konta klienta pojawia się kolejna belka w zakładce z biletami i wtedy można sobie kupić "io viaggio".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 08 Lut 2023 13:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Z dwóch ostatnich wizyt w 2 weekendy o podobnych godzinach (ok.20):
- raz kolejka do security na 3 minuty
- raz kolejka do security na 47 minut

Należy mieć na uwadze, że jest pod tym względem niestabilnie w Bergamo ostatnio (o kolejkach wspominał @Latambochce i jego opis dobrze pasuje do tego, co działo się w ostatnią niedzielę) i lepiej zostawić sobie większy zapas czasu (lub wykupić nie taki drogi fast track)
Góra
 Profil Relacje PM off
Latambochce lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group