Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Kwi 2017 12:19 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 34
audik napisał(a):
Witam Czy operę można zwiedzić, poza spektaklem ;) ?

*30.KWI. Opera na żywo na placu



Nie jestem w stanie Ci powiedzieć tego na 100%, ale raczej na pewno tak - kojarzy mi się przed wyjazdem, że czytałem (chyba nawet na forum) o takiej możliwości. Ktoś może potwierdzi z własnego doświadczenia? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#42 PostWysłany: 02 Maj 2017 20:16 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 102
Loty: 105
Kilometry: 246 795
Chcę coś podpowiedzieć o Schonbrunn, nie kupujcie biletu Classic Pass Schönbrunn za 24 euro bo jedyne co w tym bilecie fajne to zwiedzanie pałacu (bardzo polecam, kupcie sobie bilet przez internet , unikniecie kolejek przy kasie). Inne atrakcje, dodatkowo płatne nie są warte wchodzenia. Lepiej pochodzić na spokojnie po darmowych ogrodach.
Kronprinzengarten - mały ogród, nic ciekawego
Irrgarten & Labyrinth - mały labirynt, łatwizna. Jedynce co fajne to plac zabaw dla dzieci.
Gloriette Aussichtsterrasse -nie byłam bo mi się już nie chciało.
Orangeriegarten -porażka , unikać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 02 Maj 2017 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
W pełni się zgadzam, te dodatkowe atrakcje nie są warte dodatkowej opłaty. Wejście na Gloriettę spokojnie można sobie darować, moim zdaniem i tak widok (perspektywa) jest lepszy z dołu. To już lepiej dopłacić za muzeum powozów obok pałacu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 03 Maj 2017 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Oranżeria dlaczego porażka? Jak nie lubisz roślinności to trudno by ciebie to zaciekawiło. Do muzeum powozów warto isc.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
JanuszJanuszewski lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 03 Maj 2017 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
wszystko w zależności kto co lubi.
dla mnie pałac Schonbrunn to zjawiskowe miejsce, ale wszystko co najpiękniejsze można zobaczyć bez żadnego biletu występu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 03 Maj 2017 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
Oranżeria może nie porażka ale właściwie nic tam nie ma. Pawilon i kilka drzewek. Właściwie widać to i z zewnątrz. Mówię oczywiście o tym murowanym pawilonie zaraz obok pałacu, a nie tej szklano-stalowej konstrukcji dalej w parku po drugiej stronie pałacu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 03 Maj 2017 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
worminfested napisał(a):
Oranżeria może nie porażka ale właściwie nic tam nie ma. Pawilon i kilka drzewek. Właściwie widać to i z zewnątrz. Mówię oczywiście o tym murowanym pawilonie zaraz obok pałacu, a nie tej szklano-stalowej konstrukcji dalej w parku po drugiej stronie pałacu.


aaa to się nie zrozumieliśmy - pisałem o tej szklano-stalowej :) o tej co mówisz to nawet nie byłem, bo zimą większość atrakcji była zamknięta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 03 Maj 2017 17:14 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
worminfested napisał(a):
Wejście na Gloriettę spokojnie można sobie darować, moim zdaniem i tak widok (perspektywa) jest lepszy z dołu.
Z tym się nie zgodzę, warto wejść i zobaczyć jak to jest rozległy teren i porównać z miastem...

Załączniki:
wieden164.JPG
wieden164.JPG [ 225.93 KiB | Obejrzany 7881 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 03 Maj 2017 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
eee, to się wyraziłem nieprecyzyjnie. To jest właśnie ten widok z dołu :)
Pisząc, że nie warto wchodzić na Gloriettę miałem na myśli taras na dachu Glorietty, który jest dodatkowo płatny (chyba 5 euro) lub dostępny w ramach biletu łączonego (czyli też dodatkowo płatny ale trochę mniej). Na samo wzgórze warto wejść jak najbardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 03 Maj 2017 20:09 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 102
Loty: 105
Kilometry: 246 795
-- 03 Maj 2017 20:06 --

lukas63 napisał(a):
Oranżeria dlaczego porażka? Jak nie lubisz roślinności to trudno by ciebie to zaciekawiło. Do muzeum powozów warto isc.

A skąd myślenie, ze nie lubię roślinności? Właśnie bardzo lubię i dlatego uważam, ze nie warto - ogród w oranżerii widać przez płot a sam budynek z zewnątrz i wewnątrz ładny ale nic ciekawego w nim nie ma oprócz palm zgrupowanych w 1 miejscu i zagrodzonych. Roślin koło których można przejść było bardzo mało i bardzo słabe. To już lepiej iść do Motylarnii (schmetterlink haus) gdzie oprócz specyficznej roślinności są piękne motyle.

Opinia jest całkowicie subiektywna.

-- 03 Maj 2017 20:09 --

bozenak napisał(a):
Gloriette Aussichtsterrasse -nie byłam bo mi się już nie chciało.


Sprostowanie - nie byłam na tarasie (ogromna kolejka i nie chciało mi się w niej stać 8-) ) ale wejście na wzgórze obowiązkowe, piękne widoki i dlatego mówiłam, ze lepiej pochodzić tam gdzie jest za darmo bo można i tak dużo zobaczyć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 05 Maj 2017 20:13 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Image

To jest ten sam budynek co na zdjęciu piekary tylko z drugiej strony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 05 Maj 2017 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
ten sam budynek (pałac Schonbrunn), z tej samej strony, tylko w lecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 07 Maj 2017 14:33 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Oba zdjęcia przedstawiają pałac od strony ogrodu, moje zdjecie jest spod Glorietty, a drugie zdjęcie jest zrobione niżej, bo na wysokości połowy fontanny:
Załącznik:
DSCF0675.JPG
DSCF0675.JPG [ 218.55 KiB | Obejrzany 7814 razy ]


A pałac z drugiej strony, czy od strony wejścia/dziedzińca wygląda tak:
Załącznik:
DSCF0671.JPG
DSCF0671.JPG [ 203 KiB | Obejrzany 7814 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
bozenak lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 21 Paź 2019 11:01 

Rejestracja: 21 Paź 2019
Posty: 3
Jeżeli chodzi o stolice europejskie to Wiedeń jest zdecydowanie jedną z moich ulubionych. Byłam tutaj kilka razy. Zawsze odnajduję coś ciekawego.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 21 Paź 2019 11:25, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 29 Paź 2022 20:22 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
Hejka, w Wiedniu byłem parę razy ale zawsze krótko i zawsze kończyło się na chodzeniu po mieście. W listopadzie znowu jadę na 3 noclegi, będę miał całe 2 dni do wykorzystania.
Chciałbym w końcu zobaczyć jakieś muzea.
Czy ten Pass to doby wybór:
https://www.imperialtickets.com/en/schoenbrunn-palace/sisi-ticket/53

Czy Muzeum Historii Naturalnej dla dorosłych osób to dobry wybór?

Jeszcze do tego Muzeum w Belwederze z obrazami Klimta (choć na stronie coś pisało o niedostępności całej wystawy, więc jeszcze muszę doczytać).

Resztę atrakcji planujemy zobaczyć tylko z zewnątrz.

Czy te wybory są ok? Zobaczymy jeszcze jak z czasem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 30 Paź 2022 08:57 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Klimt obowiązkowo.

Przy tym Placu patrzą na siebie dwa Muzea.
https://goo.gl/maps/NBEMqdSyW8Nhnhda9
Tylko nie zrób błędu, który my popełniliśmy.

Jeden dzień, jedno muzeum. Tego się trzymaj.

Przy próbie oglądania większej ilości dzieł sztuki-obojętniesz na piękno i przepych.
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
xemi uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 30 Paź 2022 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Subiektywnie :)
Kunsthistorisches Museum popieram, zwiedzanie cesarskich rezydencji ograniczyłbym do podstawowego "Imperial Tour" w Schonbrunn, ale za to dla relaksu poszedłbym do palmiarni (Palmenhaus)
No i jest jeszcze: https://www.albertina.at/
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
xemi uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 04 Lis 2022 23:14 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
Chcę kupić przez internet 2 bilety:
1) https://www.imperialtickets.com/en/scho ... -ticket/53
Schonbrunn + Sisi + Srebro + Apartamenty

Tam nie ma wyboru godzin? Wchodzę kiedy chcę?
Oraz jak wejdę do któregoś z nich w 1 dzień to do następnego mogę w kolejny?

2) https://www.nhm-wien.ac.at/en/online_ti ... t_standard
Muzeum Historii Naturalnej

Czy tutaj także nie wybiera się godziny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 15 Lis 2022 19:13 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
Odpowiem sam sobie plus krótkie info z mojej strony.

Byliśmy na całe 2 dni i chwilę ostatniego 11-12 listopada.
Muzea:
1) Sisi + srebro + apartamenty - 11.11, żadnych kolejek, ludzi średnio, audio przewodnik robi robotę, w zasadzie zwiedzanie bez niego, szczególnie wystawy poświęconej Sisi, jest bez sensu. Minus że trzeba go przykładać do ucha a nie jest ze słuchawkami. Możliwe że można podłączyć swoje. Zakup biletów przez internet, nie podaje się godziny. Po prostu idzie się do muzeum i wchodzi. Nie wiem jak w bardziej zatłoczonych terminach. Na terenie muzeum darmowe WC. Audio przewodnik w języku polskim.
2) Schonbrunn, Grand Tour. Podobnie jak wyżej, z tym że 12.11. Bilet w pakiecie kupiony z powyższymi muzeami. Można rozdzielić na różne dni. Ludzi trochę. Sporo Polaków. WC w głównym budynku bezpłatne, w pierwszym budynku po lewej od wejścia na teren Schonbrunn WC płatne. Audio przewodnik w języku polskim. Darmowa przechowalnia bagaży i szatnia.
3) Górny Belveder. Bilety przez internet na konkretną godzinę. Nas 20 min przed czasem nie wpuszczono. W muzeum darmowe WC. W budynku z biletami WC płatne. Ludzi średnio 11.11. Darmowa przechowalnia bagaży i szatnia.
4) Muzeum Historii naturalnej. 12.11. Weszliśmy o 16, wyszliśmy i 18:30 gdy zamykali. Brak przewodnika w j. polskim. Audio przewodniki dodatkowo płatne. Bilety kupione przez internet, bez konkretnej godziny. W muzeum darmowe WC. Darmowa szatnia. Na bagaż szafki gdzie trzeba wrzucić 1/2 euro ale jest zwracane na koniec. Ludzi trochę. Spoko dzieci, wrzaski, hałas, bieganie. Moim zdaniem to nie jest muzeum dla dzieci. Dużo okazów, bardzo dużo kamieni.

Ogólnie każde muzeum przypadł mi do gustu. Trochę informacji z Muzeum Sisi powtarzało się w Schonbrunn.

Na minus we Wiedniu:
- płatne, często brudne WC (najczęściej 50 centów).
- jarmark przy katedrze w piątek wieczorem przy tłumie ludzi zamkną się o 21.
- w komunikacji obowiązkowe maseczki, ale nie każdy je miał.

Na plus:
- przechowalnie bagażu i szatnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group