Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Paź 2015 01:16 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Jak ktoś pisze, że Charleroi jest brzydkie, to chyba nie przeszedł dalej niż z dworca na przystanek autobusu A. MEGA klimat, polecam każdemu. Zwłaszcza na wschód od placu Charlesa II.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#62 PostWysłany: 26 Paź 2015 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
byłem 2 razy :)
zależy po co ktoś tam jedzie, jeśli ktoś jedzie np coś zjeść/nockę robić albo na mecz.... to ok.
Ale poza tym nic nie ma, godnego polecenia (moim zdaniem)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 26 Paź 2015 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
H778 napisał(a):
Jak ktoś pisze, że Charleroi jest brzydkie, to chyba nie przeszedł dalej niż z dworca na przystanek autobusu A. MEGA klimat, polecam każdemu. Zwłaszcza na wschód od placu Charlesa II.

Zagłębiłem się w ten rejon przeczytawszy ten post, w drodze ze stadionu. Nie porwało mnie. Miasto moim zdaniem mocno średnie.
A stadion Sportingu o poranku wygląda tak
Image
Image
Image
Image
Image ;)
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 26 Paź 2015 12:41 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Nie ma co dyskutować, cienizna i tyle, Klimat jako taki jest, niektóre puby dość sympatyczne, piwko niezłe, fryty jak w Belgii ale cały dzień tam? Wieczór na dobicie przed snem w Ibisie rozumiem :D
Można rzucić okiem na konia, metro dość oryginalne, placyk w centrum i tyle. No jest jeszcze rzeka, idealna miejscówa na poranne co nieco ;)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 26 Lut 2016 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Na 4-5 godzin warto zajrzeć i obejść miasteczko. Ale na dłużej (a zwłaszcza dłużej niż jeden dzień) nie radziłbym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 29 Lut 2016 10:45 

Rejestracja: 22 Lip 2013
Posty: 4
Polecam cukiernio-piekarnię "Pains Turquoise" w centrum Charleroi przy Rue Chavanne, 45
Duży wybór przekąsek i przystępne ceny. Mega croissanty z ogromną ilością budyniu za 1 E.
Jak dla mnie najlepsze wspomnienie z Charleroi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 01 Maj 2016 21:01 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Ja poszedłem do Ransart, tej dzielnicy najbliższej przy lotnisku, na te 4-5 godzin można spokojnie wyjść i się zaopatrzyć w belgijskim intermarche:)
Coś skrobnąłem nawet: http://dookola-ryk.firehost.pl/?p=383
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 26 Maj 2016 09:15 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Maciek78 napisał(a):
Nie ma co dyskutować, cienizna i tyle, Klimat jako taki jest, niektóre puby dość sympatyczne, piwko niezłe, fryty jak w Belgii ale cały dzień tam? Wieczór na dobicie przed snem w Ibisie rozumiem :D
Można rzucić okiem na konia, metro dość oryginalne, placyk w centrum i tyle. No jest jeszcze rzeka, idealna miejscówa na poranne co nieco ;)

Image



O kurcze nie zauwazylem metra, tak to juz wszystko widzialem a bylem godzine :)
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 16 Maj 2017 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Dobra to co w takim razie robić w okolicy jeśli jestem na weekend i nie mam planu na 1 dzień? Co jest fajnego niedaleko Charleroi (pociągiem, bo nie biorę auta) jeśli jeden dzień będę w Dinant, a Bruksela już mi się lekko znudziła?
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 26 Cze 2017 22:14 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 3
Witam,
Ląduję na Charleroi o godzinie 22:05, następnie o 4:15 mam autobus do Luksemburga. Czy ktoś poleca jakiś lokalny pub w pobliżu lotniska? Czy coś ktoś kojarzy w okolicy np. Place Lous Delhaize w Ransart, aby móc tak późną porą zasmakować lokalnego browaru?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 27 Cze 2017 08:06 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
@smarzyk nie wiem czy nadal aktualne ale ja polecam Namur - mieliśmy pewnego razu pół dnia przesiadki na CRL, wyskoczyliśmy stopem do Namur i nie żałowaliśmy - ładne miasteczko (twierdza, kamieniczki, usytuowane nad 2 rzekami)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 01 Lip 2017 03:29 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
bartex0802 napisał(a):
Witam,
Ląduję na Charleroi o godzinie 22:05, następnie o 4:15 mam autobus do Luksemburga. Czy ktoś poleca jakiś lokalny pub w pobliżu lotniska? Czy coś ktoś kojarzy w okolicy np. Place Lous Delhaize w Ransart, aby móc tak późną porą zasmakować lokalnego browaru?

Place Lous Delhaize w Ransart - na 99% nie :P
Najprędzej lokalnego browarku skosztujecie na lotniskowej stacji benzynowej Q8 (otwarta 24h). Jest całkiem spory jak na stacje benzynową wybór piw tam. Ceny typu €2 za piwo z lodówki. Są stoliki, ale krzeseł nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 01 Lip 2017 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Washington napisał(a):
@smarzyk nie wiem czy nadal aktualne ale ja polecam Namur - mieliśmy pewnego razu pół dnia przesiadki na CRL, wyskoczyliśmy stopem do Namur i nie żałowaliśmy - ładne miasteczko (twierdza, kamieniczki, usytuowane nad 2 rzekami)


A dzięki. Przejeżdżaliśmy tylko przez Namur do Dinant, a na brakujący dzień (w zasadzie pół) wybraliśmy Mons! Bardzo fajne miasteczko z klasycznym rynkiem i XIV wiecznym ratuszem. Udało nam się dodatkowo trafić na zlot starodawnych samochodów i motocykli. Udany wyjazd. A samo Charleroi również całkiem fajne - byliśmy w pierwszy weekend lata (23-25.06) więc było sporo koncertów i imprez na mieście.
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 08 Paź 2017 12:22 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Przez odwołanie lotów RyanAira mam nieplanowane kilka godzin w CRL. Niestety, jest to niedziela. Jest sens szukać knajpek na mieście, czy raczej wszystko pozamykane ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 05 Cze 2018 00:50 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 5
Poza tym co forumowicze już zaproponowali to pod Charleroi (15 minutek pociągiem) znajdują się ruiny opactwa Abbaye d'Aulne. Teren jest pięknie zagospodarowany, zadbany i pełen ładnych widoków. W okolicy jest kilka knajp (z czego La Guinguette potrafi zachwycić jedzeniem) oraz browar i tawerna Brasserie-Taverne de l'Abbaye d'Aulne. Warto tam skoczyć jak ktoś nie ma całego dnia a chcę nieco odpocząć od lotniska. Jest gdzie spacerować, bawić się z dzieciakami i zrobić setki zdjęć opuszczonym ruiną wielkiego niegdyś opactwa. Z doświadczenia wiem, że wiele osób wypija w browarze za dużo i nie ma potem sił ani czasu zdążyć na pociąg powrotny. W tym wypadku trzeba prosić miejscowych o taxi, która za około 50E (cena zależy od wielu czynników) dowiezie grupę na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 21 Sie 2018 19:04 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Generalnie przychylę się do powyższych postów, że miasto nie robi wrażenia, zwłaszcza jak się odwiedziło inne miejsca w Belgii. Sam spędziłem tam jedno popołudnie, z racji porannego lotu powrotnego.

Jeśli ktoś zbiera pocztówki to przy placu Charles'a II jest informacja turystyczna i są tam pocztówki (za darmo).

Miasto stara się reklamować obiektami UNESCO:
- wieża zegarowa przy w/w placu
- kopalnia Bois du Cazier - niestety była zamknięta (poniedziałek), więc nie mam żadnych praktycznych informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 14 Sty 2019 18:37 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Charleroi odwiedziłem niemal roku temu, w pewien piękny, zimny, pochmurny styczniowy dzień. Po dojechaniu rozklekotanym autobusem z lotniska na dworzec przywitał mnie widok zdewastowanych automatów z napojami, tory przykryte śmieciami. Przeszedłem przez most kierując się w stronę centrum, co chwilę mijając pozamykane, pozabijane dechami sklepy, zakłady usługowe. Ogólne wrażenie psuje tylko nowoczesny budynek centrum handlowego. Gdy doszedłem do placu Charles'a II zaczął padać deszcz, a ja rozglądając się dookoła doszedłem do wniosku, że można by w Charleroi kręcić film/serial o apokalipsie zombie oszczędzając sporo na scenografii. Ogólnie więc polecam :D

Załączniki:
4.jpg
4.jpg [ 114.11 KiB | Obejrzany 4887 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 94.28 KiB | Obejrzany 4887 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 104.08 KiB | Obejrzany 4887 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 118.42 KiB | Obejrzany 4887 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group