Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 12 Lut 2017 19:15 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Musisz zapłacić kartą opłatę obowiązkową, czyli ok 20 zł. Dodatkowe usługi możesz na miejscu. A rezerwat zwierząt za darmo ;) Weź koniecznie środek na komary.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#82 PostWysłany: 12 Lut 2017 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Byłem w trakcie rezerwacji wyskoczył mi komunikat o zapłaceniu tej opłaty.
Zrobiłem cofnij w przeglądarce i wyszedłem z wniosku = nie zapłaciłem nic.

Po 10 minutach na maila dostałem info: Po zatwierdzeniu, otrzymają Państwo przepustki.

Ciekawe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 12 Lut 2017 19:28 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Nie przyjdą Ci przepustki ;) Już to przerabiałem :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 12 Lut 2017 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
@‌risto‌
trudno trzeba będzie jakąś wirtualną to zapłacić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 05 Mar 2017 20:16 

Rejestracja: 08 Sty 2017
Posty: 7
rafgrzeg napisał(a):
@‌risto‌
trudno trzeba będzie jakąś wirtualną to zapłacić :)


Daj proszę znać jeśli ogarniesz temat płatności, sam się zastanawiam jak obejść to aby nie podawać danych swojej karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 06 Mar 2017 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Karta wirtualna w ing. Tam trzeba sobie przelać środki i dopiero płacić. To jest karta visa która "udaje" kredytową.
Po płatności zostawiam zero na koncie Tak więc nikt nic nie wyczysci. Innego sposobu nie znalazlem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 08 Mar 2017 19:04 

rafgrzeg napisał(a):
@‌risto‌
trudno trzeba będzie jakąś wirtualną to zapłacić :)

Znajomemu nie przeszła płatność kartą i przepustka przyszła mimo, że nie zapłacił. Płatność była w gotówce dopiero po przekroczeniu granicy.
Nie pamiętam jaka to była karta. Nie wszystkie karty są akceptowane przez Białoruś.
Góra
 PM off  
      
#88 PostWysłany: 08 Mar 2017 21:06 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
To prawda. Latem ub. r. próbowałem chyba 3 czy 4 kart, w tym walutowych, przeszła dopiero zwykła złotówkowa debetówka Raifeisena. Wcześniej odrzuciło m.in.kredytową BZWBK (z 3D Secure), którą nie raz dokonywałem płatności na Białorusi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 11 Mar 2017 22:04 

Kilka słów o Puszczy Białowieskiej

Góra
 PM off  
      
#90 PostWysłany: 04 Cze 2017 23:52 

Rejestracja: 08 Sty 2017
Posty: 7
Byłem, więc się wypowiem. Bez dokonania płatności nie otrzymałem przepustki. Ponownie wypełniłem wniosek, zapłaciłem kartą (Inteligo) przepustka dotarła w godzinę na maila. Internetowo zakupiłem ubezpieczenie w TUEUROPA. Na granicy Białoruski pogranicznik przeszukał plecak, koszyk w rowerze, przeleciał wykrywaczem metali. Nie musiałem wypełniać żadnej karty migracyjnej, mimo iż leżał tam gotowy wzór i pytałem o tą kartę, zapytał tylko kiedy powrót. Po przejściu przez granicę, w drewnianym domku nie było żadnej babci lecz młoda Aleksandra :D, niestety nie mówiła po Polsku. Przystawiła pieczątkę na przepustce, zapytała kiedy wracam, czy wcześniej już byłem i w jakim kierunku się wybieram, czy chcę wykupić dodatkowe bilety do muzeum lub dziadka mroza, wydała mały przewodnik i tyle. Na szlaku wszędzie asfalt. Po drodze można odwiedzić zwierzęta, podobnie jak w naszym rezerwacie pokazowym, tyle że tam nie jest to dodatkowo płatne i zwierzęta są jakoś bardziej chętne do pracy :D. Miejscowość Kamieniuki to jakaś porażka... Na przepustce można poruszać się tylko jedną ulicą która przebiega przez całą miejscowość, reszta "ogrodzona" tabliczkami o końcu strefy bezwizowej. W tej miejscowości nic nie ma, nie ma nic do zwiedzania, nie ma co tam robić, można przejść/przejechać do końca i wrócić - tyle, przepraszam - można wejść do sklepu albo restauracji. Ludzi nie widać, czasem samochód przejedzie. Jest hotel, tylko nie wiem po co tam nocować. Obszar jest przewidziany dla ruchu turystycznego zza granicy, niestety bardzo niewiele jest informacji w obcych językach, siedząc w restauracji bez znajomości języka, trudno jest zamówić coś do jedzenia. Powrót, kontrola graniczna oraz celna. Przez granicę można przenieść litr spirytusu, 2 litry wódki, 4 litry wina, 16 litrów piwa. Jeśli ktoś lubi wycieczki rowerowe, chce puszczę obejrzeć to ok, ale nic poza tym, generalnie bez szału.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 05 Cze 2017 20:10 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Przemo9826 napisał(a):
Przez granicę można przenieść litr spirytusu, 2 litry wódki, 4 litry wina, 16 litrów piwa. Jeśli ktoś lubi wycieczki rowerowe, chce puszczę obejrzeć to ok, ale nic poza tym, generalnie bez szału.


Po ich stronie czy naszej? Bo z tego co wiem to po naszej jest 1 litr alk. pow 22% lub 2 litry poniżej 22% oraz 4 litry wina i 16 litrów piwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 05 Cze 2017 21:33 

Rejestracja: 08 Sty 2017
Posty: 7
Miałem na myśli że do nas można wnieść takie ilości. Z tymi procentami możliwe że masz rację, wysokich procentów nie wnosiłem więc może coś źle zrozumiałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 04 Lip 2017 18:38 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 44
Gdzie można zaparkować samochód najbliżej przejścia Grudki - Priererov?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 15 Wrz 2017 08:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Po opłaceniu przepustki o 19 dostałem maila
Cytuj:
Payment has been accepted, permitions send in next time: 8.50; 10.50; 12.50; 16.20

Mail był równo o 7:50. Więc teraz przerzucili się na wysyłanie hurtem 4x dziennie (czas białoruski).

Btw wstawiają może pieczątkę do paszportu? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 15 Wrz 2017 08:57 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Nie wstawiają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 15 Wrz 2017 19:33 

Rejestracja: 08 Sty 2017
Posty: 7
Ja dostałem, na wejściu i wyjściu :D
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 25 Wrz 2017 12:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Byłem, widziałem:
- Trochę nerwów miałem na wejściu na Białoruś, bo w moim potwierdzeniu ubezpieczenia z TU Europa nie było napisane "Białoruś", jednak ostatecznie przeszliśmy grupą (pierwsza osoba już dostała pieczątkę wejścia). Przechodząc koło PTTK w Białowieży widziałem, że oni używają ubezpieczenia AXA, może oni będą mieli lepsze
- Pieczątki w paszportach dostaliśmy (wejście o 9.30, wyjście o 16).
- Wszędzie można płacić kartą (w tym w punktach z pamiątkami koło kasy biletowej oraz w muzeum), nie trzeba mieć gotówki w ogóle
- Przy cerkwi w Kamieniukach jest "Magazin", czyli całkiem nieźle zaopatrzony sklep
- Stołowaliśmy się w barze "Sosny" przy bramie nieopodal restauracji - obiad schabowy z serem + ziemniaki + surówka wyszedł 5,52 BYN, nie mogłem znaleźć w menu, ale mają też kwas chlebowy za 0.79 BYN. Bliny po 1.40 BYN. Polecam knajpę generalnie.
- Po przejściu granicy trzeba wejść do drewnianej chatki celem podbicia przepustki w jakimś celu. Nie trzeba tego robić wracając. Warto też poinformować panią o chęci skorzystania z autobusika do Kamieniuków, który jest w cenie biletu (o czym jest w informacji podczas kupowania przepustek). My musieliśmy poczekać na busika, czas przejazdu z 15 minut.
- Można wynająć rowery też po białoruskiej stronie - cen niestety nie pamiętam (nie korzystałem)
- bankomat można znaleźć na mieście w Kwaterze nr 2, przyjmuje Polskie karty
- na stronie jest informacja o busie do granicy z Kamieniuków o 18, jednak nie było problemem podjechać o 16 po pogadaniu o Marszrutkę. Zostawiliśmy 5 BYN za przejazd
- Muzeum przyrodnicze jest spoko, warto spojrzeć imo
- limity celne jak na Ukrainie: 1 litr wódki LUB 2 litry innego alkoholu <22% np. likier + max 4 litry wina nie musującego + max 16 litrów piwa + 2 paczki papierosów - sprawdzali na wejściu do Polski
- po polskiej stronie żadnych busów do granicy poza wycieczkami zorganizowanymi. Zostawiliśmy samochód pod samą granicą po lewej stronie jezdni (patrząc w stronę granicy), pod znakiem chyba "Rzeczpospolita Polska" - dowiedziałem się, że podobno parking mają budować

- w drodze z Warszawy zajechaliśmy na jedzenie do restauracji w Brańsku, dobre kartacze były
Góra
 Profil Relacje PM off
lasan82 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 05 Lis 2018 18:17 

Rejestracja: 10 Lut 2014
Posty: 6
Loty: 31
Kilometry: 50 937
Mam pytanie odnośnie biletów wstępu. Na stronie https://bezvizy.npbp.by/pl można zrobić przepustkę i wykupić wycieczkę "Transgranicznym szlakiem", a w niej są bilety wstępu do Muzeum Ludowego i domu Dziadka Mroza. Chce jechać rowerem i nie będę korzystał z autobusu. Czy mimo to dostanę te bilety jakoś "oddzielnie"? Czy na tej przepustce jest napisane, że mam wykupione wstępy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 06 Lis 2018 20:39 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Tak jak już koledzy wyżej pisali: tuż za przejściem granicznym zgłaszasz się do miłej kobity w drewnianej budce. Ona skseruje Twoją przepustkę, i wyda bilety do wykupionych obiektów. Możesz tam też wymienić pieniądzę i kupić jakieś pamiątki. Z busika korzystać nie musisz, on jest zresztą i tak wliczony w cenę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 12 Lis 2018 14:57 

Rejestracja: 10 Lut 2014
Posty: 6
Loty: 31
Kilometry: 50 937
Wiem jak "działa" budka na granicy. Nie wiem kiedy byłeś, ale we wrześniu jak byłem tam ostatni raz, to żadnego kserowania nie było - przeszedłem kontrolę i pojechałem. Bilety można kupić w budce, ale i w zwiedzanych obiektach (wrzesień 2018). Moje pytanie dotyczy konkretnej firmy wydającej przepustki i biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group