Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 07 Cze 2018 10:22 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
A kiedy jest ten Festiwal Narodów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 15 Paź 2018 16:43 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Wrzucę swoje trzy grosze.

Minusem w Grodnie (np. w Starym i Nowym Zamku) jest brak polskich (a także angielskich) opisów skądinąd bardzo ciekawych ekspozycji.
Kolejnym minusem jest bardzo mała ilość zwykłych sklepów spożywczych w centrum (trzeba dużo szukać)

Co do atrakcji - właśnie wróciłem - absolutnie fantastyczny jest spacer po parkach - dolinie szwajcarskiej i parku Giliberta (widok skąpanego w słońcu parku - nie do przebicia! Grodno ma świetnie zaplanowane tereny zielone). Resztę zdaje się opisał użytkownik mathew77
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 16 Paź 2018 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Dość duży sklep jest w samym centrum, na przeciwko placu, przy głównej ulicy, otwarty również w weekend.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 11 Kwi 2019 11:18 

Rejestracja: 09 Kwi 2019
Posty: 2
Zbanowany
Wielkie dzięki za listę obiektów - udało obejrzeć się prawie wszystkie, ale mam niedosyt, bo część po łebkach zaliczone. W moim odczuciu, jeśli chce się porządnie obejrzeć miasto i zajrzeć do wszystkich świątyń, a także wstąpić do jednego czy dwóch muzeów, to wypad na weekend pociągiem - kiedy ma się de facto tylko 24 h, to ciut przymało (no chyba, że zaoszczędzi się na śnie ;-D )

Ja do listy dorzuciłbym jeszcze

1. Dawny Dom Dochodowy przy ulicy Lenina 13 i jeszcze kilka innych budynków na tej ulicy idąc w kierunku północnym
2. Budynek Dawnego Gimnazjum Maryjskiego - obecnie fragment kampusu Uniwersytetu Janka Kupały przy Orzeszkowej - vis a vi Domu muzeum
3. "Zakątek Zakochanych" w południowo-zachodniej części parku Giliberta - bliżej Orzeszkowej i Dzierżyńskiego. Romantyczna mała architektura - mostek, ławki, latarnie nachylające się ku sobie - jedna w "cylindrze" druga w "damskim kapeluszu"
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 03 Cze 2019 11:49 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 57
Cześć, mam pytanie.
Planuję jechać do Grodna, ale boję się, że będę się nudzić. Czy od czwartku wieczorem do niedzieli do 15 to nie jest za dużo czasu na Grodno? Jak oceniacie, ile dni optymalnie tam spędzić? Planuję dojazd pociągiem.
Czy w okolicach Grodna w strefie bezwizowej jest coś wartego zobaczenia? Czy ma ktoś namiar na jakiegoś dobrego przewodnika, który mówi po polsku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 03 Cze 2019 12:12 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Biura turystyczne pośredniczące w załatwianiu vouchera bezwizowego na moje pytanie o przewodnika polskiego odpisywały, że jest taka opcja, ale wychodziło drogo liczone w €. To było jednak jak startowała strefa grodzieńska. Dwa z nich miały obsługę po polsku, więc pewnie i teraz nie będzie z tym problemu. Nie wiem jak teraz ceny.

Czas jaki chcesz spędzić w tym miejscu zależy tylko od Ciebie i środka lokomocji jakim będziesz się po mieście poruszać. Wszystko zależy jakie atrakcje Cię interesują. Jak dla mnie 2 dni to mało, ale ja nie zaliczam zabytków. Cieszę się miejscem, pobytem a z mojej trasy zwykle w ostatniej chwili znikają nawet te zaplanowane punkty, bo znajduję coś ciekawszego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 26 Cze 2019 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
Myślałem o jakiś kajakach w Grodnie lub wzdłuż Kanału Augustowskiego. Da się bez biura podróży? A z biurem? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 22 Cze 2022 21:18 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Czy ktoś ostatnio (kilka miesięcy) wjeżdżał na obszar ruchu bezwizowego? Odbywa się to bez problemu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group