Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Maj 2017 19:56 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
e-prezes napisał(a):
Także w Dzień Miasta, czyli w tym roku w 9 września odbędą się uliczne imprezy. Nie jest to jakaś okrągła rocznica (950-lecie), ale coś na pewno będzie. Też będę informował!

A 3 lipca? To święto narodowe na Białorusi, zwykle też było w tym dniu wiele ulicznych imprez i koncertów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 15 Maj 2017 10:25 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ja odnotowałem, że jest to dość "sztywne" święto, bardziej o wydźwięku patriotyczno-sowieckim, ale być może jest coś co mi umknęło poza paradami wojskowymi. :)

Tak przy okazji 3 lipca jest trzecim już Świętem Niepodległości. Pierwotnie obchodzono 25 marca (na pamiątkę powstania państwa po Traktacie Brzeskim w 1918 roku). Potem 27 lipca po rozpadzie ZSRR. A od referendum z 1996 roku obchodzą 3 lipca upamiętniając wyzwolenie kraju spod niemieckiej okupacji w 1944 roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Cze 2017 23:46 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
e-prezes napisał(a):
Konkurencyjny koncern (fińskie Olvi), czyli Lidskoe Pivo organizuje Lidbeer Festiwal na początku września. Tak było w zeszłym roku https://pivo.by/articles/reviews/lidbeer-2016. Strona www jeszcze nie informuje o terminie, ale na bank się odbędzie. Dam jeszcze znać!


Nie w Mińsku, a w Lidzie. Znany jest już termin i cena biletów oraz główne gwiazdy muzy [Krambambula (BY), Petlia Pristrastija (BY), Lumen (RU), Okean Elzy (UA)]. Jak ktoś lubi taki klimat Lida może być tylko przystankiem w podróży po Białorusi. Termin 9 września. Bilety w cenie 10 rubli (ok 22 zł) na znanym, międzynarodowym serwisie sprzedaży biletów na imprezy:).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Lut 2018 22:08 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Za dwa tygodnie lecę turystycznie na 3 dni do Mińska. Przeczytałem przewodnik, poczytałem w necie... i wyszło mi, że 3 dni to chyba dość sporo jak na stolicę Białorusi :lol: . Pomyślałem, że może warto byłoby na jeden dzień gdzieś wyskoczyć. Ale gdzie? W tym wątku przewinął się np. Mir z zamkiem? Da się go sensownie w ciągu jednego dnia odwiedzić z Mińska. A może coś innego? Od razu napiszę, że czytałem o tych skansenach pod Mińskiem, ale nie jestem pasjonatem w tym kierunku, a i pora roku nie sprzyja.
Mam jeszcze jedno pytanie nie do końca dotyczące wątku. Ze strony ambasady Białorusi wynika, iż konieczne jest ubezpieczenie. Mam wykupione całoroczne ubezpieczenie w Planecie Młodych. Czy ono jest wystarczające? Ktoś to na lotnisku sprawdza? A w razie czego czy można wykupić ubezpieczenie na lotnisku i ile ono kosztuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Lut 2018 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
@Chris Peen Pierwsze i najważniejsze .... ubezpieczenie jest musowe i bez niego nie wpuszczą Cię na lotnisku w MSQ na Białoruś. Nie może to być żadne inne ubezpieczenie niż te, które preferują Białorusini. Najlepiej i najtaniej wychodzi Europa.
Z Mińska do Miru nie jest daleko (jakieś 50 km z hakiem), można ogarnąć w jeden dzień autobusem z Mińska - trzeba tylko posprawdzać aktualne rozkłady i wyjechać skoro świt.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Chris Peen uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 10 Lut 2018 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Sam Mińsk jest skansenem. Bardzo zadbanym. A ponieważ jest spory chodzić po nim można wiele dni. Ja w każdym razie mógłbym. Już zwiedzenie Mińskich kin to zajęcie na ładnych kilka godzin.

Ubezpieczenie - obowiązkowo. Musi być na kartce - wydrukowane. Mi w zeszłym roku zaakceptowali polisę z mBanku (ale to AXA).
Na lotnisku za grosze - 2-3 EUR można kupić polisę jakiegoś BielGosStrachu. Tylko trzeba te eura mieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chris Peen uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 10 Lut 2018 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Ja przedstawiłem Planetę Młodych, sprawdzili wysokość ubezpieczenia i bez problemu wpuścili.
Miałem wydruk polisy, a nie tylko samo potwierdzenie w kształcie karty kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chris Peen uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 11 Lut 2018 13:34 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Wow, nie myślałem, że Mińsk jest tak popularny :lol: Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi. Ale to jeszcze dopytam z tym ubezpieczeniem, bo są rozbieżności. Ja mam tą planetę młodych, więc ją wezmę razem z polisą i zakładam, że przejdzie. Moja mama (z którą lecę) ubezpieczenia nie ma. Czy bez problemu wykupimy na miejscu za te kilka euro, o których wspominał pabien?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Lut 2018 00:50 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Tego nie wiem, ale jak chodzi o Mińsk to nie zgadzam się z przedmówcami. Jest owszem dużo obiektów, ale w klimacie sowieckiej ideologii, często ubogie w oryginalne eksponaty muzealne. Postsowiecka architektura jest obecna w całej strefie dawnych demoludów i niczym szczególnym się nie różni. Jest kilka współczesnych architektonicznych tworów, jak Biblioteka Narodowa, którą warto zobaczyć, ale to wszystko. Mińsk traktowałbym jako wygodną sypialnię, a resztę zobaczył poza miastem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 01 Mar 2018 22:44 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Trzy dni temu wróciłem z Mińska, więc parę słów, zwłaszcza, że sam niedawno zadawałem pytania...
1. Procedura na lotnisku bardzo szybka i prosta. O ubezpieczenie (które miałem) nikt nie pytał, podobnie jak o euro.
2. Zarówno z lotniska, jak i na lotnisko jechałem busem (chyba nr 1400), który jednak w obydwie strony odjechał 20 minut przed czasem. Nie wiem czy to nie jakaś lewizna, bo nie dostałem biletu (cena standardowa - 4 ruble), a w Mińsku rachunek dawali mi nawet w toalecie.
3. Nocowałem w hotelu Hampton by Hilton i to był strzał w 10. Za noc płaciłem 5.000 punktów (które można kupić za bodajże 20 USD), super śniadanie, położenie tuż koło dworca głównego, ładny widok. Polecam.
4. Stołowałem się głównie w Lido (koło Placu Jakuba Kołasa), bardzo smacznie, tanio i miejscowo. Polecam.
5. Ostatecznie cały pobyt spędziłem w Mińsku. Byłem z mamą (w słusznym wieku) i trafiliśmy na te mega mrozy (w ciągu dnia nie schodziło poniżej - 12, a było i - 18). Jakoś nie mieliśmy siły na wyjazdy poza miasto.
6. Miasto mi się podobało, ale pewnie już tam nie pojadę, bo mnie nie zachwyciło, a w tylu innych jeszcze nie byłem. Ta cała architektura socjalistyczna naprawdę robi wrażenie, a ten główny prospekt przeszliśmy odcinkami 2 czy 3 razy. Ładny dworzec główny, Wrota Mińska, biblioteka. Natomiast to całe "Stare Miasto", Dom Moniuszki, Dom Wańkowicza itd to jak dla mnie cienizna.
7. Ludzie sympatyczni, fajny klimat, szczypta niezdrowej nostalgii.
8. Generalnie wyjazd udany.
9. A tak w ogóle to już w Mińsku byłem, ale...18 lat temu, w drodze do Chin. Pociąg do Terespola, potem do Brześcia (już nie pamiętam jak), potem pociąg do Mińska, a potem do Moskwy, a potem już Kolej Transsyberyjska. Nic z tego Mińska nie pamiętałem. Chyba tylko się przesiadałem na dworcu, który pewnie wyglądał zupełnie inaczej niż teraz. Ot, taka historia sprzed lat.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 04 Mar 2018 22:21 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
Gdyby ktoś miał ochotę wybrać się do teatru, opery etc, to tuż obok kina Центральный (Кінатэатр Цэнтральны - проспект Независимости, д. 13) znajduje się biuro sprzedaży biletów do teatrów na koncerty etc. Wejście na zdjęciu.

Załączniki:
1.png
1.png [ 364.74 KiB | Obejrzany 6227 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Maj 2018 11:50 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Zabytek to nie jest, a i atrakcja, którą można zwiedzać niekoniecznie (mieszkanie prywatne), ale z Mińskiem związany jest domniemany zabójca Kennedy'ego Lee Harvey Oswald, który mieszkał przez blisko 2,5 roku w tym mieście. Tu http://belsat.eu/pl/films/oswald-minskie-misterium/ na tym filmie można zobaczyć gdzie mieszkał. Adres to Komunistyczna (dawniej Kalinina) 4 mieszkanie 24. Nie był to jednak jedyny adres Olwalda w Mińsku. Z tego tekstu https://realt.onliner.by/2013/05/15/oswald wyczytamy inne lokalizacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 11 Maj 2018 14:20 

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 22
Loty: 291
Kilometry: 441 403
Chris Peen napisał(a):
Trzy dni temu wróciłem z Mińska, więc parę słów, zwłaszcza, że sam niedawno zadawałem pytania...

3. Nocowałem w hotelu Hampton by Hilton i to był strzał w 10. Za noc płaciłem 5.000 punktów (które można kupić za bodajże 20 USD), super śniadanie, położenie tuż koło dworca głównego, ładny widok. Polecam.


Jak udało Ci się zarezerwować hotel za 5000 za noc? Takie stawki były w 2017 roku w tym roku jest 10.000 za noc co już nie jest takie opłacalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 21 Maj 2018 09:28 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Natknąłem się na mapkę google z zaznaczonymi turystycznymi obiektami Białorusi przygotowaną przez serwis Vedaj.by. Nie ma tam wszystkiego co nas Polaków interesuje, ale każdy sobie wybierze co mu potrzeba.
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 072773&z=7
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Cze 2018 22:03 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 82
Loty: 66
Kilometry: 79 244
Okolica jak na załączonym zdjęciu najbardziej przypadła mi do gustu.

Załączniki:
B.jpg
B.jpg [ 102.85 KiB | Obejrzany 5693 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Gru 2018 22:26 

Rejestracja: 28 Sie 2018
Posty: 3
heretyk12 napisał(a):
Chris Peen napisał(a):
Trzy dni temu wróciłem z Mińska, więc parę słów, zwłaszcza, że sam niedawno zadawałem pytania...

3. Nocowałem w hotelu Hampton by Hilton i to był strzał w 10. Za noc płaciłem 5.000 punktów (które można kupić za bodajże 20 USD), super śniadanie, położenie tuż koło dworca głównego, ładny widok. Polecam.


Jak udało Ci się zarezerwować hotel za 5000 za noc? Takie stawki były w 2017 roku w tym roku jest 10.000 za noc co już nie jest takie opłacalne.


Dokładnie. Też podłączam się do pytania. Jak zrobiłem rezerwacje w tym hotelu za 20 usd?
Gdzie i jak kupic a potem zamienić 5.000 punktów na nocleg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Gru 2018 22:16 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Byłem w Mińsku w lutym 2018 roku, ale rezerwację w Hamptonie robiłem jeszcze w 2017 roku. Wówczas stawka wynosiła 5.000 pkt za noc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 17 Maj 2019 14:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Z mniej typowych atrakcji Mińska, tych które nie znajdują się w okolicach Prospektu Niepodległości, polecam cmentarz katyński w Kuropatach. Za pośrednictwem komunikacji miejskiej, najłatwiej jest dojechać do przystanku Zielony Ług (DsЗеленый Луг). Z przystanku do samego cmentarza trzeba podejść jakieś 500 metrów.

Do tego, polecam również odwiedzić Cmentarz Kalwaryjski. Najprościej jest do niego dojechać drugą linią metra do stacji "Pushkinskaya" ("Пушкінская"). Poza polskimi nagrobkami z XIX i XX wieku na cmentarzu warto odwiedzić kaplicę - w jej wnętrzu w niedziele odbywają się mszę po polsku. Jako ciekawostkę napiszę jeszcze, że sam cmentarz graniczy z ulicą Bolesława Bieruta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Maj 2019 20:52 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Ja w Mińsku najbardziej lubię parki i tereny zielone. Część z nich znajduje się w samym centrum miasta (Parki Gorkiego i Kupały), ale ja polecam bardziej Park Pobiedy, zlokalizowany nad Jeziorem Komsomolskim. Dla lubiących długie spacery można tam dojść z Niemigi, idąc wzdłuż brzegu Swisłoczy. Można też dojechać, spod Pałacu Sportu, autobusami 1, 69, 73, 91 do przystanku "Gwardiejskaja" lub "Komsomolskoje Oziero". Po samym jeziorze w sezonie można popływać wypożyczoną tam łódką. Po drugiej stronie jeziora są plaże. W pobliżu znajduje się też nowa siedziba Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (dla osób lubiących takie klimaty) jak również Pałac Niepodległości (do obejrzenia tylko z zewnątrz)
Drugi ciekawy park to Łoszyca, położony nieco dalej od centrum, ale bardziej interesujący w sensie historycznym. To dawna rezydencja magnacka, z zachowanym dworkiem oraz niektórymi innymi budynkami bądź ich fragmentami (np. ruinami młyna z XIX w.). Dojazd? Najlepiej z węzła naprzeciwko dworca autobusem 102 lub trolejbusem 6, wysiadamy na przystanku Kamwolnyj Kombinat lub Czerwienskij Rynok. Do tych przystanków jeździ też autobus 123 z placu Niezależności, ale kursuje on nieco rzadziej. Z rejonu ŁOszycy, wzdłuż Swisłoczy, do wspomnianego Jeziora Komsomolskiego biegnie też jedyna w Mińsku ścieżka rowerowa z prawdziwego zdarzenia.Niestety, w Mińsku wciąż nie wdrożono systemu roweru miejskiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 18 Maj 2019 11:02 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Te ruiny to pozostałości browaru Lubańskich. Był pomysł, aby go przywrócić jako element kompleksu hotelowo-gastronomicznego, ale sponsor się wycofał i projekt upadł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group