Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wodospady Kravica
#1 PostWysłany: 21 Mar 2016 16:06 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Dla tych co nie widzieli/słyszeli.

Image
Zdjęcie: Wikipedia

Planuję wyprawę do Bośni i Chorwacji i te wodospady są must see. Szukam tam jakiś połączeń komunikacją publiczną, np. z Mostaru ale niewiele tego jest.

Rome2Rio podpowiada połączenie autobusowe do Ljubuski (stamtąd do wodospadów jest. ok. 7km, można taksówką lub na piechotę), ale tylko dwa razy dziennie 6:55 i późnym wieczorem. Powroty podobnie.

Ogarniam transport w Bośni i w ogóle widzę mało połączeń. Nie ma tam jakiś marszrutek, jakich pełno na wschodzie?
W sieci znalazłem też info, że w Mostarze działają jakieś travel agency, które wożą turystów tam i z powrotem. Są? Działają? Jak już, to tylko w sezonie, czy poza sezonem również?
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#2 PostWysłany: 24 Cze 2016 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Kwi 2012
Posty: 29
Loty: 28
Kilometry: 43 062
Byłam tam we wrześniu 2011. Wynajęliśmy samochód, więc dojazd był prosty, ale z tego, co zdążyłam się zorientować, jest sporo wycieczek organizowanych przez różne agencje, na trasie Medziugorie - Wodospady - Pocitelj - Blagaj (wszystkie miejsca zobaczyć warto). Jeśli dobrze pamiętam wtedy cena wycieczki wynosiła około 20 euro. Ja się zatrzymałam w bardzo podrzędnym hostelu i tam mi oferowano taką wycieczkę, więc znalezienie oferty nie powinno stanowić problemu. Wodospady... miejsce piękne ale już wówczas było mocno oblegane (choć przewodnik [książka] twierdził, że nie ma tam turystów). Na miejscu można popływać, są też knajpki, więc można zakupić np. coś do picia (ciut drożej niż wszędzie indziej).
_________________
Rockin' the clouds!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#3 PostWysłany: 22 Cze 2017 08:44 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Byłem tam w maju 2017.

Parking 2 KM, wstęp 4KM - dorośli, 2KM dzieci i młodzież, dzieci do 7 lat za free.

Płatność tylko gotówką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#4 PostWysłany: 22 Cze 2017 09:15 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 70
Byłem w pierwszej połowie maja 2017. Woda jeszcze zimna, ale mało ludzi (w zasadzie brak). Widoki i ogólne wrażenie w pytkę.

Przyjechałem autem po 17, w budce parkingowego nikogo już nie było, szlaban podniesiony. Po konsultacji z pracownikiem baru przy wodospadach zjechałem autem na polankę przy rzece, za łazienkami. Nocleg w namiocie bezproblemowy, zostałem 1 noc ale można było spokojnie dłużej. 0 za wstęp, 0 za parking.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#5 PostWysłany: 22 Cze 2017 09:32 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Zaskoczyłeś mnie tym wstępem... dostałeś bilety czy wyglądało to na nie do końca legalny proceder? Swego czasu wyciągali tam kasę za parking, oczywiście legalne to nie było, bo parking miał nawet tabliczkę free....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#6 PostWysłany: 22 Cze 2017 09:58 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
cu86 napisał(a):
Byłem w pierwszej połowie maja 2017. Woda jeszcze zimna
ja byłem w lipcu 2015 i woda również była zimna, zresztą tam woda zawsze jest zimna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#7 PostWysłany: 22 Cze 2017 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
Nie do końca na temat, ale może komuś się przyda podczas wakacyjnych wypadów do Chorwacji.
W Bośni-Hercegowinie, blisko granicy z Chorwacją (50 km od Jezior Plitvickich) jest Park Narodowy Rzeki Una.
Jak będziesz (albo ktoś) przejeżdżał przez Bihać to na prawdę warto tam zajrzeć - bardzo mało turystów (Plitvice są zadeptane), a wrażenia niezapomniane. Więcej na moim blogu.

Załączniki:
IMGP7405.JPG
IMGP7405.JPG [ 282.87 KiB | Obejrzany 10948 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
24bolo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#8 PostWysłany: 23 Cze 2017 21:42 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
piekara114 napisał(a):
Zaskoczyłeś mnie tym wstępem... dostałeś bilety czy wyglądało to na nie do końca legalny proceder? Swego czasu wyciągali tam kasę za parking, oczywiście legalne to nie było, bo parking miał nawet tabliczkę free....

Normalne, numerowane bilety, płatne w kasie :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#9 PostWysłany: 19 Lut 2018 02:08 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
Niestety musieliśmy zrezygnować z wypadu do Kravic (a mieliśmy już nocleg zarezerwowany tuż za parkiem) bo... nie da się tam dojechać publicznym transportem w rozsądniej cenie. Jedyną opcją okazała się być taksówka z Ljubuski lub Medziugorie, a ta według relacji w internecie potrafi kosztować nawet 40 euro. Pozostaje jeszcze te 8 kilometrów pieszo, ale znając bałkańską specyfikę - watahy dzikich psów, nieraz agresywnych - postanowiliśmy zrezygnować z tej wyprawy, tym bardziej, że wiodłaby przez pola, na których dość łatwo byłoby je spotkać. Być może nic by się nie stało, ale wolałbym nie skończyć wycieczki na samym początku.

Szukamy teraz jednodnevnych wycieczek z Mostaru lub Sarajewa, najlepiej takich, żeby coś jeszcze fajnego zobaczyć (np. Blagaj, Pocitelj itd), ale w przyzwoitej cenie - bo jednak 50 euro za 7-godzinną wyprawę to dość dużo. Gdyby ktoś miał namiary na przyzwoite biuro z dobrą ofertą to niech da znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#10 PostWysłany: 19 Lut 2018 13:44 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 134
Loty: 214
Kilometry: 286 750
https://www.exploremostar.com/product/a ... lls/#tab02

Wszystko co chcesz plus jeszcze podziemne lotnisko Josepa Tity.
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#11 PostWysłany: 12 Mar 2018 09:23 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Obecnie plaża i wszystko wokół znajduje się pod wodą. Topniejące śniegi dały o sobie znać.
Jeśli chodzi o ceny, to bilet kosztuje 6KM. Zapytałem się pana w kasie czy parking jest płatny. Machnął tylko ręką i powiedział, żebym dał sobie spokój. Dałem mu 10KM, a wydał mi 5KM :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Elmo Reserve lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#12 PostWysłany: 17 Mar 2018 22:59 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Polecam też wycieczki, które można kupić np w informacji w Mostarze (można też kupić przez Lonly Planet czy Trip Advisor). Jest to dość droga impreza, ale warto. Obwoził nas Emir, młody chłopak. Dużo opowiadał o historii, wojnie, tym co spotkało jego rodzinę… genezie konfliktu na Bałkanach i obecnej sytuacji. Bardzo polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#13 PostWysłany: 07 Maj 2018 21:27 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Byłem samochodem. Parking faktycznie ma napis, że jest płatny przynajmniej w tej części przy wyjściu. Dalej nawet nikt nie próbuje udawać, że zbierają pieniądze (przynajmniej teraz, może w sezonie jak jest więcej turystów wygląda to inaczej). Bilety wejściowe, cóż, są... ale też trzeba było się przypomnieć panu w okienku, zapytałem na wszelki wypadek. Sprawiał wrażenie, jakby mu się nie za bardzo chciało i wiele osób całkowicie nieświadomie wchodziło za darmo :D. Choć jak wychodziliśmy to widziałem jak zawracał osoby, które również raczej nieświadomie, przechodziły pod szlabanem.

Parę osób się kąpało, ale plaże nadal jeszcze niewielkie, wysoki poziom wód, fajnie to wygląda.

A same wodospady to fajne przygotowanie przez Krką i Plitvicami :). Teraz w długi weekend było mnóstwo ludzi z Polski, większość autokarami na trasie Mostar - Medziugorie - Kravice i pewnie Dubrownik. Zresztą sami tę trasę robiliśmy :D.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#14 PostWysłany: 04 Sie 2018 15:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
W wysokim sezonie cena to aż 10 KM. Ale jednak warto. Nie zwróciłem uwagi w jakich dokładnie miesiącach jakie ceny, ale były jeszcze bilety po 8 i po 6. Zdecydowanie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#15 PostWysłany: 24 Gru 2018 02:31 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Na początku stycznia warto przy planie zwiedzania uwzględnić wodospady czy raczej odpuścić przy zimie?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#16 PostWysłany: 07 Maj 2019 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Cena za wstęp to 8 BAM. Atrakcja średnia jak dla mnie, pośladków nie urywa, innych części ciała też nie. W weekend ok. 70% odwiedzających to Polacy.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#17 PostWysłany: 28 Sie 2021 14:36 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Cena to obecnie 20 marek. Ja miałem efekt wow. Szkoda, że nie mieliśmy czasu by zostać i poplażować :( kolejnym razem raczej planowalibyśmy tam cały dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#18 PostWysłany: 09 Wrz 2021 15:02 

Rejestracja: 18 Sty 2019
Posty: 41
miszti napisał(a):
Cena to obecnie 20 marek..


Czy na wodospadach za wejście można płacić kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#19 PostWysłany: 09 Wrz 2021 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
Byłem tam swoim samochodem. Przyjechałem wcześnie rano, żeby porobić zdjęcia bez tłumów turystów i nie było komu zapłacić, bo kasa była jeszcze zamknięta. Przy wyjściu już nikt o nic nie pytał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wodospady Kravica
#20 PostWysłany: 11 Cze 2022 16:10 

Rejestracja: 19 Gru 2021
Posty: 47
Loty: 74
Kilometry: 124 565
Hej, czy coś się zmieniło jeśli chodzi o dojazd komunikacją do wodospadów Kravice np z Mostaru? Jeśli nie, to czy macie jakieś konkretne agencje/ prywatnego kierowcę, którzy kursują na tej trasie? I jaki jest mniej więcej koszt takiej zabawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group